|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Gdje staviti krevetic
21.3.2008 20:02:43   
rozi
Kada sam kupila krevatic stavila sam ga na strani sobe koja je suprotna od prozora ( bracni krevet mi je do prozora ). Soba mi je na zapadnoj strani i nema nikako sunca. Par prijateljica koje su imale djecu su mi rekle da stavim krevetic blize prozoru zbog svjetlosti, jer ukoliko je nedostaje beba moze dobiti zutilo.
S druge strane, glupo mi je i da beba bude uz prozor , jer se soba mora zraciti.
Sta vi mislite o tome?
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Gdje staviti krevetic
21.3.2008 21:32:07   
seki
Kod mene je ista situacija.Krevetic je na suprotnoj strani od prozora a bracni lezaj je do prozora.Cinjenica je da bebi treba svjetlosti,posebno prvih dana kada izadje iz bolnice,ali uvijek je mozes staviti sat dva na bracni lezaj da spava-blize pozoru.Ne sikiraj se,tako mala se nece navici.user posted image
Sobu ces naravno zraciti kada beba nije tu.
Ali kada je vedro i kada razgrnes zavjese doci ce dovoljno svjetla do bebe.
Ma i mene strah vise kao da joj ne puse od prozora,mada su PVC i super dihtuju ali eto.......valjda nisam normalna.

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Gdje staviti krevetic
21.3.2008 21:45:33   
lejlašh
Meni je krevetić do prozora, imamo ogradicu za krevetić pa se ne bojim kad zapuše. Soba se provjetrava kada beba nije u njoj, ili je dobro obučem pa ostavim koju minutu na zraku ako već ne možemo napolje. Novorođenčadima je posebno potrebno svjetlo zbog žutice koju većine beba dobije.

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu seki)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Gdje staviti krevetic
21.3.2008 22:05:30   
rozi
Bas zato i pitam , tri majke koje imaju djecu od 1,5 godinu su mi rekle da su ih nasi pedijatri slali 5-6 dana nakon poroda na gradinu u vezi tog zutila, jos gore one nikakve, porodjene pa cekaju sat-dva , a novorodjencad toliko dugo u istoj cekaonici sa bolesnom djecom. One su mi preporucile da stavim kraj prozora, jer mi je soba prilicno mracna.  I  kod mene je plasticna stolarija, bice ljeto, pa nece puhati, jedino ono navecer kad malo zahladni pa budem zracila sobu. Ali kao sto kazete mogu tada iznijeti bebu , toga se nisam sjetila.  Hvala na savjetima .  user posted image

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Gdje staviti krevetic
22.3.2008 9:49:37   
Emina*
Nama je sestra na vjezbama rekla da se krevetic ne stavlja blizu, ili cak ispod prozora.....
Upravo zbog vjetra,a i zato sto ne treba potpuno dijete izlagati suncu citavo vrijeme, jer i to skodi...
Takodje nam je rekla, da zbog zutila,
otvorimo prozor, i pustimo da sunceve zrake padaju na bebu.....
Ili mozemo i kroz zatvoren..... 
Bitna je svjetlost,a ne direktno izlaganje suncu.....
Znaci, povremeno bebu iznositi na prozor, i staviti je npr na bracni krevet, da "uhvati" malo sunca....
Kod nas je krevetic bas na suprotnoj strani.......
A bracni je ispod prozora.....


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Gdje staviti krevetic
22.3.2008 11:19:03   
amdi
Ja sam svoje bebare kada je bilo vrijeme zutila stavljala na sto pored prozorauser posted image
Malo samo podmetnem dekicu, svakako se ne okrece, ali ne smije tako mala beba direktno na sunce vec preko zavjese

_____________________________

veliki 22.3.2005
mala 17.7.2007

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Gdje staviti krevetic
22.3.2008 18:34:05   
rozi
Znaci bolje odmaknuti , ako su tako sestrice rekl. Pa povremeno  bebicu stavljati kraj prozora. I ja cu u aprilu na vjezbice u Dom zdravlja Tuzla,pa cu vjerovatno dobiti svjezih informacija. Ovdje mozes samo 4 puta otici i to je to.  Hvala svima user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Gdje staviti krevetic
24.3.2008 15:57:56   
makana
pozdrav
na prvoj kontroli, znači mjesec poslije poroda, rekli su nam da bebać ima žuticu i krenula su tri mjeseca patnje i nosanja po pedijatriji, vađenje krvi i to u decembru, januaru, februaru
almdina je nije imala po porodu, a rečeno mi je da je to od dojenja, patronažna mi je to lijepo objasnila kao i dr na pedijatriji, skoro sam i zaboravila, uglavnom nešto kao beba ne može tako brzo da izbaci bilirubin koliko ga dobija i povezano je sa dojenjem, iako je bilo veoma lijepih dana i sunca eto mi smo žutilo vukli tri mjesec, ali i to je prošlo, stavljala sam je ispod prozora, iznosila vani na sunce kada nije bilo jako, a krevetić smo stavili na drugi kraj prostorije, još prije poroda, nasuprot prozoru, elem čak i preporučuju da bebu obučete kao za izlazak pa da je malo stavite (naravno ne sasvim malu bebu već nakon mjesec i po, dva)pored otvorenog prozora, izvodite u šetnju i sl jer se mora lagano priviknuti na vanjski svijet
provjetravanje prostorija, posebno gdje beba spava je od najveće važnosti, a naravno sve smo dovoljno svjesne da ih ne treba izlagati direktno ni suncu ni vjetru promahi itd
uglavnom primjećujem da sve mame se povode za tim i krevetić stavljaju tamo gdje im je najbolje i najlakše prići bebi brzo kad zaplače u noći i to ti je glavna vodilja

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Gdje staviti krevetic
12.5.2008 15:12:59   
*sunce*
joj ja sam u dilemi evo već neko vrijeme razmišljajući gdje da smjestim krevetić u spavaćoj sobi obzirom da smo mi u potkrovlju i da ne mogu staviti krevetac pod kosinu ustvari mogla bi stavit ali samo ja da mu priđem jer svi visočiji od mene bi se morali pogrbiti user posted image  kad smo projektovali spavaću nismo baš razmišljali o krevetiću user posted image  tako da sad imam neke dvije tri opcije od kojih mi je najbolja da stavim krevetić direktno pod prozor i balkonska vrata user posted image  a koliko je to dobro pošto će se bebača roditi aBd u oktobru jest da kod nas ne puše stolarija nam je super rađena je prošle godine al se dvoumim a jedino tako ću zadržati prostor u sobi i lijep raspored ako me razumijete nije da mi je to važnije od bebe al šta da radim user posted image

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Gdje staviti krevetic
12.5.2008 15:51:01   
Okarica
Ja ne bih stavljala krevetić pod kosinu, nije dobro po FENG SHUI, ako ti to nešto znači. Nije baš da sve pratim, ali ima smisla, nije praktično. I mi imamo isti problem, doduše još uvijek nismo kupili krevetić, ali velika mi je briga gdje da ga stavim, a da mjesto bude idealno za bebu. Kontam da imam još vremena jer bebica, ako Bog da, stiže početkom septembra, a možda i ranije.

< Poruku je uredio Okarica -- 12.5.2008 15:52:38 >


_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu *sunce*)
Neposredna veza do poruke: 10
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *