|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Gljivično oboljenje u trudnoći
21.4.2008 10:04:50   
senka27
Pozdrav drage moje, mene interesuje dali je neka od vas imala ovih problema??

Meni se ovaj problem javio u subotu i jako mi je bezveze i nervozna sam zbog toga...

javio mi se svrbež rodnice i jadnica je natekla i crvena ove sedmice ću kod dr.

ali dok ne odem kod nje po savjet želim si pomoći do tada...ispirem kamilicom,i drugo ništa ne smijem da koristim na svoju ruku

Ako je neko već imao ovih problema neka mi javi

unaprijed hvala

usput nisam nigdje našla ovu temu ako postoji ja se izvinjavamuser posted image

_____________________________

Sve ce to o mili moj prekriti
Snjegovi,ruzmarin i sas
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Gljivično oboljenje u trudnoći
21.4.2008 10:11:04   
Amela V.
Draga Senka, mojoj rodici se prosle godine to isto deslo u petom mjesecu trudnoce. I znam da je otisa ginekologu i da joj je dao neku mast, ali sad se tacno ne sjecam koju, ali nemoj draga moja nista na svoju ruku, i nemoj puno ni kamilicu da koristis da ti ne poremeti pH faktor rodnice, najbolje mlakom vodom cesto pranje. A ja bih ti savjetovala da sto prije odes.
Znam da ti nisam bs puno pomogla, ali eto....
cuvaj se draga moja

(odgovor članu senka27)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Gljivično oboljenje u trudnoći
21.4.2008 10:14:42   
senka27
hvala ti Amela izdražat ću nekako do četvrtka...

a baš je užasno :(user posted image  bebica mi se mrda a mene ovo muči ne mogu rahat ni da uživam u malim pokretimauser posted image

_____________________________

Sve ce to o mili moj prekriti
Snjegovi,ruzmarin i sas

(odgovor članu Amela V.)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Gljivično oboljenje u trudnoći
21.4.2008 10:32:43   
Suncica*
Draga Senka,
i ja sam imala slican problem. Ta candida je zlo jedno..Meni je moja doktorica preporucila ginodaktanol vaginalete, jer obnavljaju floru vagine. Inace koriste se i pre trudnoce i mesec dana pred porodjaj.
Moj ti je savet da posetis lekara, a mislim da ce i on da ti prepise isto(samo ne znam kako se u Bosni zovu te vaginalete)..

Pozdravljam te..

(odgovor članu senka27)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Gljivično oboljenje u trudnoći
21.4.2008 10:33:06   
travnicanka
Hej drage moje hanumice!!!!

Draga Senka nemoj se nista brinuti gljivice u trudnoci su normalna stvar.Ja sam u obje trudnoce imala gljivice.
Imam jedan prijedlog,otidji u najblizu apoteku,kazi da si trudna i da imas gljivice i dat ce ti mast koja je gotovo ista svugdje u svijetu i koja ne steti plodu.
Znam kako je to iritirajuce........mast je super dobra,ovdje je prodaju u kombinaciji sa tri cepica i mala tuba masti i to kombinujes,mazes tri dana i odma bude bolje.
Puno pozdrava!!!!!

(odgovor članu senka27)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Gljivično oboljenje u trudnoći
21.4.2008 10:39:48   
mukica
Senkic nemoj ti nikakve masti stavljati na svoju ruku nego pij brusnicu po nekoliko casa dnevno ne moze ti nista biti od nje, a kad odes svom dr. on ce ti propisati vaginalete koje smijes uzeti.

_____________________________

Mamini djecaci
12.03.2001
25.07.2008

(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Gljivično oboljenje u trudnoći
21.4.2008 10:40:08   
senka27
Uh hvala vam vidim da me razumijete grooozno je


zlo Sunčice baš zlo

uradit cu tako Alma pa ću se opet posavjetovati i sa Dr a moram nešto preduzeti dok ne odem

ne mogu izdržati Bolna mi je malauser posted image

što neko napisa smijem se a plače mi se

hvala vam drage moje

_____________________________

Sve ce to o mili moj prekriti
Snjegovi,ruzmarin i sas

(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Gljivično oboljenje u trudnoći
21.4.2008 10:52:24   
travnicanka
Ja neznam kako u bosni funkcionise ali uzmi probaj pa nazovi svoga doktora pa ga upitaj za savjet,ali isto tako i one tete u apoteci su kompetentne i one ce ti dati pravi savjet i pomoc.Mislim da je dugo cekati do cetvrtka,buduci da te puno svrbi i to se uzasno brzo siri.
Brusnica i nije od neke pomoci buduci da je rijec o vanjskoj iritaciji.Na primjer ovdje rijetko koji lijek mozes kupiti bez oridiniranog recepta ali mast za gljivice mozes sto govori da je to potpuno bezopasna mast bez nekih nus pojava.
Pusica od mene i mojih pacica!!!

(odgovor članu senka27)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Gljivično oboljenje u trudnoći
21.4.2008 13:39:40   
peanut
ne mogu izdržati Bolna mi je mala
IZVORNA PORUKA: senka27



Smrc, i meni se to cesto desava. Mozda i nisu gljivice nego neka bakterijska infekcijauser posted image Uglavnom, meni pomaze jekoderm (jekogal), mislim da je "bezopasan", probaj, bar da ti bude lakse do cetvrtka. I pij puno vode ili kiselog caja od brusnice kako bi iz urinarnog trakta izbacila potencijalnog "napasnika".

(odgovor članu senka27)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Gljivično oboljenje u trudnoći
21.4.2008 14:02:09   
senka27
pokusat cu bas sve samo da si pomognemuser posted image

proci ce ali bas je ruzno

_____________________________

Sve ce to o mili moj prekriti
Snjegovi,ruzmarin i sas

(odgovor članu peanut)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Gljivično oboljenje u trudnoći
19.8.2011 16:00:15   
Skvo RR
prenos postova

IZVORNA PORUKA: babybee

Malo mi neugodno i pisati o ovome ali znam sigurno da se netko susreo s mojim problemom. Vec duze koristim vaginalete zbog gljivica i iscjetka i u zadnje vrijeme me tako boli .. bole me usnice i natekle su.. dok idem na wc takodjer osjecam zategnutost i laganu bol i vidim da je upaljeno sve.. da li postoji neka kremica kojom bi se mogla mazati u trudnoci?? Ili neki poseban sampon za intimnu njegu?


IZVORNA PORUKA: emma.L

Hygia kupka je super i dr. mi je rekao da je smijem koristiti u trudnoći. Ali ja ne bih napamet ništa ako te baš boli i vidiš da je jaka reakcija . Canesten je meni pomogao protiv svraba i crvenila, opet na preporuku doktora. A da nazoveš svoga i pitaš za savjet?


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Ja sam pore vaginaleta kristila i canetsen kremu...
a pored canestena u ta dva oblika još dvije vrste vaginaleta jedne nistatin i jedne sa svlovom R po preporuci dr. mašića al ih ne znam ime...

Eh pore svega toga i stalnog pijenja brusnice, čajeva, pranja po 100 x dnevno prestajalo nije..

onda sma ležala u bolnici prije poroda...pa sma primala i inekcije za koje su pored ostalog na što su trebale djelovati računali d aće mi smanjiti i sekret koji me od 4 mjeseca pratio u nenonarmlnim količinam...
svrbilo, stalno sma bila vlažna dole...uloške nisma podnosila je rbi me još više peklo...ma strava jedna...

I ja kontam pomoći će mi bolnička terapija...

međutim jok...

odem na CR i stavlja mi sestrica ujutru kateter...i lijepo napravi facu i komentira jao kod vas bijeli pranje užas...

ja kad nisma u zemlju porpala a sve sam pokušavala da to umanjim

I najzanimljivije...porodime se...i već sutra al pazi sutradan ja nisma imala taja sekret
Nikada s eviše nije javio...

napominjem urene su mi bile sve urinokulture, papa test itd...

I ono što je meni pomagalao jako da me ne svrbi i da mi olakša podnošenje istoga je...pamučna sterilna gaza namazana sa malo jogurta

to sam 2 puta dbevno stavljala po 45 minuta inače bih otkačila od toga


IZVORNA PORUKA: Vodolija83

Mislim da ti je canesten krema za vanjsku upotrebu odlicna kod svrbeza,a za unutrasnju upotrebu ja sam koristila canesten 3 vaginalnu kremu,vec 2 puta po preporuci dr.i super mi je pomagala,iako mi se prije trudnoce nisu bas nesto pokazale...
Canesten za vanjsku i sada ponekad namazem kad osjetim da me nesto zasvrbi il pecne,al ne skodi uglavnom...



IZVORNA PORUKA: Dida79


IZVORNA PORUKA: babybee

Malo mi neugodno i pisati o ovome ali znam sigurno da se netko susreo s mojim problemom. Vec duze koristim vaginalete zbog gljivica i iscjetka i u zadnje vrijeme me tako boli .. bole me usnice i natekle su.. dok idem na wc takodjer osjecam zategnutost i laganu bol i vidim da je upaljeno sve.. da li postoji neka kremica kojom bi se mogla mazati u trudnoci?? Ili neki poseban sampon za intimnu njegu?


Ja sam u trudnoci za takav problem koristila canesten kremu i meni je pomogla ali nemoj na svoju ruku nego kontaktiraj svog dr

IZVORNA PORUKA: palachinken

Nemoj nista na svoju ruku! Ako je gljivicna infekcija, treba ti doktor koji ce utvrditi stepen upale i propisati adekvatnu terapiju. Pogotovo u trudnoci (predpostavljam da si trudna kod stavljas na ovaj podforum pitanje) nemoj se zezati ni sa narodnim lijekovima ili vaginaletama bez doktora. Jedino sto mozes je piti više jogurta, onih acidofila, LGG i slicno. Šampon za inzimnu njegu izbaci, pranje samo vodom i onda obavezno doobro posusi (mozda cak i fenom poslije). Izbaci i dvenve uloske, radije mijenjaj rublje svako malo. Također mozes uzeti i Lactogyn, to su kapsule za obnosu vaginalne mikrofolore, probiotici, pa ti ne mogu stetiti.
U svakom slucaju, nemoj paniciti, jer maltene sve zene u trudnoci imaju problema sa infekcijama, ali otidji doktoru.


IZVORNA PORUKA: Šanti

S obzirom da si trudna nemoj nista na svoju ruku. To nije neso zbog cega ti treba biti neugidno, svi smo to imali.

Cula sam da pomazu oni ulosci, mislim da sam negdje ovdje procitala. U sastavu imaju svilu i jos neki prirodni materijal. Nema ih u slobodnoj prodaji, vec se narucuju i osim sto su za svrhu za koju jesu, jos su i terapijski, pa eto, ne bi bilo lose to probati


IZVORNA PORUKA: MarinaDK

Pamucni ves , nikako tangice, svilene, samo pamuk i da nisu  uske , uloske takodje ako imaju plastike u sebi kao npr always, stvaraju vlagu....
I ja sam imala problema sa tim od samog pocetka trudnoce, koristila sam vaginalete i kremu istoimene marke. pomagalo je ali ne skroz i onda mi jedna nena rekla uvece ugrijem malo svinjske masti i stavim na sterilnu gazu i to mi je pomoglo inace do tad sam uvijek imala osjecaj kao da sam se upiskila.... Vidim neko je spomenuo jogurt i to mi je pomagalo .....Ali u svakom slucaju otidji  ginekologu na pregled da utvrdi i prepise adekvatnu medicinu....


IZVORNA PORUKA: zinanina

Ispiraj čajom od žalfije, iako bi ti canesten zbilja trebao pomoći.
Jogurt izbjegavaj na uložak, jer je pogodan za razvijanje bakterija.


IZVORNA PORUKA: babybee

Koristim vaginalete neopenotran svaku drugu vecer stavljam ali mi je stalno mokro dolje i vjerojatno se od tog jos vise razvijaju, meni su brisevi , urinokluture i papa uredni ... ves mijenjam po sto puta na dan ali evo nikako se bestija rijesiti.. Hvala svima na odgovorima.. Probat cu neke od vasih savjeta


IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: babybee

Koristim vaginalete neopenotran svaku drugu vecer stavljam ali mi je stalno mokro dolje i vjerojatno se od tog jos vise razvijaju, meni su brisevi , urinokluture i papa uredni ... ves mijenjam po sto puta na dan ali evo nikako se bestija rijesiti.. Hvala svima na odgovorima.. Probat cu neke od vasih savjeta

ja sma nedavno tek pobacala vešove koje sam kupovala...
svaki sam dan mašinu smao svojih gaćica uključivala

a kako sma bila dobro debela u trudnoći sad u te jedne gage 5 mene može stati...zamisli 107 komada gaćica XXl sam imala u trudnoći


IZVORNA PORUKA: enči80


IZVORNA PORUKA: babybee

Koristim vaginalete neopenotran svaku drugu vecer stavljam ali mi je stalno mokro dolje i vjerojatno se od tog jos vise razvijaju, meni su brisevi , urinokluture i papa uredni ... ves mijenjam po sto puta na dan ali evo nikako se bestija rijesiti.. Hvala svima na odgovorima.. Probat cu neke od vasih savjeta


Da nisi alergična na neki sastojak ovih vaginaleta???
Baš ove sam i ja koristila u prošloj trudnoći ali mi je dr.promijenila terapiju upravo zbog osjećaja pečenja i bolova u gospoji


IZVORNA PORUKA: Vodolija83

Ja sam od neopenotran vag.dobila jos gori efekat ,ali to nije bilo u trudnoci.Izgleda da imaju neku supstancu ili pomocni sastojak na koji su mnoge zene alergicne, jos nekoliko mojih poznanica je imalo isti problem.Ja sam 2.ili 3.noc nakon koristenja neopenotran vag. u neka doba otisla u kadu i ispirala se hladnim tusem,jer mi se stanje samo pogorsalo,vani oteklo i upaljeno a unutra neizdrziv svrbez.
Draga moja,samo se ti konsultuj sa ljekarom i reci mu da ne podnosis te,pa nek ti promijeni terapiju.
Vidis...i enci80 ,je imala slican problem,iako sve je individualno,al najbolje prekini sa upotrebom i brzo dr...



IZVORNA PORUKA: sanela.asja

Nemoj nista sam uzimati otidji fino svom doktoru pa neka ti da nema ti sta biti neugodno to je normalno.I mene je bolilo ,svrbilo i usne bile otecene nisam se mogla oprat niscim sve me ujedalo,javila se doktorici ona mi uzela briseve kad ono bakterije tri vrste i sad se ljecim antibioticima i cajevima.
Samo ti svom doktoru i neka ti da terapiju



IZVORNA PORUKA: babybee

I meni se desilo jednom u noci da sam morala ici pod hladan tus ali znam tocno od cega ..nisam je dobro stavila i ispekla me jer su u ljekarni rekli da obvezno jako duboko stavim jer su dosta jake a mozda sma i ja alergicna na neki sastojak... Morat cu se javiti doktorici pa da vidim sta ej vise, nema smisla 3,4, mj. ih stavljati a meni sve gore...koristila sam i canesten vaginalete i nisam imala ovake probleme..


IZVORNA PORUKA: mama alma RR


IZVORNA PORUKA: babybee

I meni se desilo jednom u noci da sam morala ici pod hladan tus ali znam tocno od cega ..nisam je dobro stavila i ispekla me jer su u ljekarni rekli da obvezno jako duboko stavim jer su dosta jake a mozda sma i ja alergicna na neki sastojak... Morat cu se javiti doktorici pa da vidim sta ej vise, nema smisla 3,4, mj. ih stavljati a meni sve gore...koristila sam i canesten vaginalete i nisam imala ovake probleme..



ženo draga, odmah idi dr. 3,4 mjeseca koristiš, a nije ti bolje odmah, odmah, to ti je vjerovatno alergija na neki sastojak.

Ja srećom nisamimala problema nikada hvala B sa ovim, i čitam temu, ali nisam imala savjeta, ali kako vidjeh zadnji post morala sam pisati.


IZVORNA PORUKA: Bebica11


IZVORNA PORUKA: palachinken

Nemoj nista na svoju ruku! Ako je gljivicna infekcija, treba ti doktor koji ce utvrditi stepen upale i propisati adekvatnu terapiju. Pogotovo u trudnoci (predpostavljam da si trudna kod stavljas na ovaj podforum pitanje) nemoj se zezati ni sa narodnim lijekovima ili vaginaletama bez doktora. Jedino sto mozes je piti više jogurta, onih acidofila, LGG i slicno. Šampon za inzimnu njegu izbaci, pranje samo vodom i onda obavezno doobro posusi (mozda cak i fenom poslije). Izbaci i dvenve uloske, radije mijenjaj rublje svako malo. Također mozes uzeti i Lactogyn, to su kapsule za obnosu vaginalne mikrofolore, probiotici, pa ti ne mogu stetiti.
U svakom slucaju, nemoj paniciti, jer maltene sve zene u trudnoci imaju problema sa infekcijama, ali otidji doktoru.


potpisujem

trebas vidjeti s dr, meni je moja propisala plimicol kremu za vanjsku upotrebu.one druge kreme sto zenice spominju su jace al se propisuju samo u slucaju potrebe, nemoj na svoju ruku nista

ja imam ZUTI iscjedak u trudnoci, i mene vise brine njegova boja(citala sam da zuto znaci neku infekciju nekom bajom) pa me toga strah, spominjala sam to dr a ona mi je propisala ovu gore kremu


IZVORNA PORUKA: animagical

multigyn actigel smijes i na svoju ruku jer je prirodnog sastava, a fino pise da smije u trudnoci...ostalo ne bih....

a kad vec pricate o iscjetku bebice, zuti iscjedak je sasvim normalan u trudnoci i zove se suncani iscjedak...gljivice su ako je sirast npr... nemoj da te djavo navrati da ispires sodom bikarbonom ili vec cime, svasta sam cula da rade ljudi...a sve to drasticno mijenja prirodni ph... pamucne gacice, pranje vodom, nikako gelom za tusiranje...trebalo bi da se smiri

a najbrze rjesenje je uraditi vaginalni bris



IZVORNA PORUKA: Bebica11


IZVORNA PORUKA: animagical

multigyn actigel smijes i na svoju ruku jer je prirodnog sastava, a fino pise da smije u trudnoci...ostalo ne bih....

a kad vec pricate o iscjetku bebice, zuti iscjedak je sasvim normalan u trudnoci i zove se suncani iscjedak...gljivice su ako je sirast npr... nemoj da te djavo navrati da ispires sodom bikarbonom ili vec cime, svasta sam cula da rade ljudi...a sve to drasticno mijenja prirodni ph... pamucne gacice, pranje vodom, nikako gelom za tusiranje...trebalo bi da se smiri

a najbrze rjesenje je uraditi vaginalni bris



pa evo predlozicu dr iduce sedmice vag. bris samo da smirim, al ja nista od tih "domacih" recepata ne koristim osim sto nekad popijem onaj TECNI JOGURT obicni...

perem se samo vodom i posusim to podrucje i obucem novi ves, eto tako deveram

mada, kada recimo uzimam manje slatkisa, i pijem brusnice i limunov sok manje iscjetka mi bude



IZVORNA PORUKA: animagical

ma nisu ti gljivice vjerovatno, mislim da nije nista...da su gljivice za toliko vremena...uuuu kako bi te svrbilo kozu bi sebi poderala...  tako da slatko smijes...i taj neki normalni iscjedak treba imati, ne treba ga ubijati, ima on svoju svrhu ja profilakse radi sedmicno jednom stavim malo mulitgyn actigel-a i super...to je nesto od aloa vere, ugl nije kao kanesten, prirodno je


IZVORNA PORUKA: Neca xxx

IZVORNA PORUKA: mama alma RR


IZVORNA PORUKA: babybee

I meni se desilo jednom u noci da sam morala ici pod hladan tus ali znam tocno od cega ..nisam je dobro stavila i ispekla me jer su u ljekarni rekli da obvezno jako duboko stavim jer su dosta jake a mozda sma i ja alergicna na neki sastojak... Morat cu se javiti doktorici pa da vidim sta ej vise, nema smisla 3,4, mj. ih stavljati a meni sve gore...koristila sam i canesten vaginalete i nisam imala ovake probleme..



ženo draga, odmah idi dr. 3,4 mjeseca koristiš, a nije ti bolje odmah, odmah, to ti je vjerovatno alergija na neki sastojak.

Ja srećom nisamimala problema nikada hvala B sa ovim, i čitam temu, ali nisam imala savjeta, ali kako vidjeh zadnji post morala sam pisati.


Potpisujem. Ja bih ti takodje savjetovala da odes kod dr. Ipak to vec predugo traje i simptomi nisu bas blagi. Neka te neko malo pogleda i uradi vaginalni bris pa da te na osnovu nalaza fino uputi sta i kako dalje. To ti je najbolje.


IZVORNA PORUKA: pahuljica_25

I ja imam pojačan žućkasti pa mi je doktorica danas propisala Polyginax vaginalete nisam do sada ništa koristila,ja nisam pobornik lijekova iako mi je to struka,ali opet je bolje koristiti terapiju nego se zapustiti i nedaj Bože prenijeti infekciju na bebu  



_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu senka27)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Gljivično oboljenje u trudnoći
19.8.2011 21:56:27   
Sonja
ja sam koristila neopanaten vag. i nisam imala nikakve da kazem nus pojave..meni su bile ok
ali mozda si ti stvarno alergivna
ja sam primjetila da su mi usne natekle i bole me ali nit me svrbi niti me pece pa cu bas pitati dr. sta bi moglo biti

_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Gljivično oboljenje u trudnoći
28.8.2011 11:11:01   
gerberka
do konsultacija sa dr uvijek mozes koristiti multy gin acti gel, on je bezbjedsn u trudnoci a olaksat ce ti dok ne odes dr. bas ova naziv trazi jer ima i multy gel koji je obicni gel kao onaj za uzv preglede.

ja imam malo svrbeza, dao mi je kremu i vag rojazol..meni je vec od druge noci nanosenjem kreme na vanjski dio bolje ali cu koristiti i vag.

ne igrati se sa domacim pripravcima...pogotovo sa svinjskom masti..ona je puna bakterija..ja pitala dr, kontam da pitam, da znam, čovjek se zgrozio..kaze svinjska maast u vaginuuuuu??? mene fakat bilo stid sto sam pitala user posted image user posted image user posted image

mm radi u zdravstvu, kaze bilo je zena stavljale bijeli luk , kao antibakterijsko djelivanje i sl..haha..sto kaze mm ne pravimo bosanski lonac user posted image user posted image user posted image

pusauser posted image


_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Gljivično oboljenje u trudnoći
22.10.2011 19:16:14   
KupusLivada
je li iko koristio Nystatin u trudnoci? mene bas hastra, evo dva dana gledam u bocicu, nikako da se usudim...

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Gljivično oboljenje u trudnoći
22.10.2011 19:30:03   
gerberka
pa jel ti propisana nistatin mast?  imas svrbez?
ja sam koristila canesten, ooo hvala Bogu prestalo je user posted image


_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu KupusLivada)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Gljivično oboljenje u trudnoći
22.10.2011 19:31:48   
ametist

IZVORNA PORUKA: KupusLivada

je li iko koristio Nystatin u trudnoci? mene bas hastra, evo dva dana gledam u bocicu, nikako da se usudim...

Ja sam Nystatin koristila dva puta, u 6 i 8 mjesecu. Nisam iskoristila svih 15 vaginaleta nego po 7. Prestala sam po svom osjecaju, istina, nakon prestanka upotrebe otisla sam doktoru i on mi je potvrdio da ih mogu prestati koristiti. Znam da je i meni bilo malo..hmmmuser posted image kad sam procitala upitstvo, al eto doktori ih preporucuju
Sretno, nek gljivice brzo odu.....i vise se ne vrate user posted image

(odgovor članu KupusLivada)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Gljivično oboljenje u trudnoći
22.10.2011 20:35:40   
KupusLivada
vaginalete, al nemam ni jedan uobicajen simptom infekcije (posto sam 100 put imala, znam kako je) osim taj pojacan sekret koji je potpuno drugaciji nego inace... zato mi frka za nystatin, on je bas kad moras... mislim da cu probati ponoviti canesten terapiju prvo, pa vidjeti... hvala zenice 

(odgovor članu ametist)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Gljivično oboljenje u trudnoći
4.2.2013 10:28:59   
kolacic
U ranoj sam trudnoci 8 sedmica i pored urinarne infekcije koju lijecim antibioticima, imam znakove colpitisa (IV grupa) gljivica candide.
Molim vas ima li iko ikakva iskustva s tim nek mi nesto kaze, citam po netu da je jako bitna ishrana, reducirati secer kvasac pekarske proizvode i voce sa secerom, ali meni je u pitanju trudnoca, i strah me za bebu.
cim je na kolposkopiji uvidjeno da postoje znaci colpitisa, koristila sam tri noci pylmicol vaginalete i lakse mi je. Koliko vidim svi su koristili canesten a te plymycol vaginalete jel koristio iko?
Medjutim usred te upale koja nije bila izlijecena, uradjen mi je i papa test pa me strah da li je i to bilo ok, bojim se da papa ne pokaze nesto lose, moj ginekolog nikad mi na upalu ne radi papa a papu sam radila prije sest mjeseci i bio je uredan. Napominjem da mi se cervikalni i vaginalni brisevi nisu radili, samo kolposkopi utvrdjeno znaci colpitisa. Bilo kakvo iskustvo, savjet, puno mi znaci. Hvala

(odgovor članu senka27)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Gljivično oboljenje u trudnoći
4.2.2013 11:19:16   
treće
plymicol je isto što i canesten samo plivin lijek i jeftiniji
IZVORNA PORUKA: kolacic

U ranoj sam trudnoci 8 sedmica i pored urinarne infekcije koju lijecim antibioticima, imam znakove colpitisa (IV grupa) gljivica candide.
Molim vas ima li iko ikakva iskustva s tim nek mi nesto kaze, citam po netu da je jako bitna ishrana, reducirati secer kvasac pekarske proizvode i voce sa secerom, ali meni je u pitanju trudnoca, i strah me za bebu.
cim je na kolposkopiji uvidjeno da postoje znaci colpitisa, koristila sam tri noci pylmicol vaginalete i lakse mi je. Koliko vidim svi su koristili canesten a te plymycol vaginalete jel koristio iko?
Medjutim usred te upale koja nije bila izlijecena, uradjen mi je i papa test pa me strah da li je i to bilo ok, bojim se da papa ne pokaze nesto lose, moj ginekolog nikad mi na upalu ne radi papa a papu sam radila prije sest mjeseci i bio je uredan. Napominjem da mi se cervikalni i vaginalni brisevi nisu radili, samo kolposkopi utvrdjeno znaci colpitisa. Bilo kakvo iskustvo, savjet, puno mi znaci. Hvala


(odgovor članu kolacic)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Gljivično oboljenje u trudnoći
4.2.2013 11:48:29   
kolacic
o super onda ako je to isto, bila sam se uplasila. a zna li mi iko reci ovo za papu, da li se smio raditi na upalu colpitisa? moj ginekolog nikad mi ne radi dok me ne izlijeci ako imam upalu. potom papa uvijek bude uredan. i cervikalni brisevi rade li se u trudnoci?

(odgovor članu treće)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Gljivično oboljenje u trudnoći
4.2.2013 11:54:20   
djoisa
briseve rade u trudnoci..i meni je gin uzeo papu na upalu nedavno i narvano nisu dobri nalazi..trebam otici da vidim sta ce mi reci..ja cu bez obzira raditi ponovo papu..samo da napomenem da nisam trudna user posted image

(odgovor članu kolacic)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Gljivično oboljenje u trudnoći
4.2.2013 12:19:55   
kolacic
i ja mislim da cu morati ponoviti papu. kriza je sto mi nisu uradili samo cervikalne briseve. majko moja toliko se brinem, sve me sastavilo. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Gljivično oboljenje u trudnoći
29.11.2013 11:35:19   
Merylin
Ja se već dva mjeseca borim sa candidom, u 7 sam mjesecu trudnoće: Doktorica mi po treći puta daje Macmiror vaginalete, međutim iscjedak ostaje isti, žućkast, gust, pun grudvica. Peckanje se povremeno smiri, ali se uglavnom vraća. Doktorica mi kaže da mi ne smije u trudnoći davati ništa drugo, jer su navodno samo ove vaginalete sigurne za trudnice, te da ako naredni bris pokaže infekciju morat ćemo je liječiti tek nakon trudnoćeuser posted image Koliko je ok imati neliječenu infekciju? Znam da candida nije opasna, ali može li to postati ako ništa ne činim po tom pitanju? Vidim da ste vi koristili druge vaginalete i da je sve bilo ok...
Također, zanima me da li je moguć vaginalni porod ukoliko infekcija ostane?

(odgovor članu kolacic)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Gljivično oboljenje u trudnoći
29.11.2013 14:23:58   
hibiskus
Draga Merylin,mislim da nemas razloga za brigu,koliko ja znam,gljivice nisu opasne za bebu,ona od njih moze dobiti krupicu,koju imaju sva djeca.
Kod mene je normalan iscjedak bio sluzavo svijetlo zut,a prije 7 dana je promijenio boju u boju bijele kafe,isto sluz,bez promjene mirisa,svraba i sl. Kada to obrisem,bude samo prozirna sluz bez boje,izvinjavam se na opisu. Da li je neko imao slicnih iskustava? Citam po netu,moguce je da je od hormona,a mene pravo strah da nije sta ozbiljnije,da li je neko imao ovakav simptom gljivica. U utorak cu kod dr.,pa cu mu reci za to.Inace,bebica je pravo aktivna,hvala Bogu,pa se nadam zato da nije povezano sa njom. I da,6. sam mjesec

(odgovor članu Merylin)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Gljivično oboljenje u trudnoći
29.11.2013 14:48:21   
Merylin
Meni je doktorica rekla da dok god je bebač aktivan, sve je ok. Ja sam imala i i dalje imam iscjetke svih mogućih boja, bijeli, žuti, smeđi, rozi. I svaki put bih išla na kliniku i svaki put je sve bilo, hvala Bogu, ok. Najbolje uraditi bris i videjti sa sigurnošću šta je user posted image

(odgovor članu hibiskus)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *