|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Gradite li kucu (uređujete stan)?
1.6.2009 22:44:40   
mamica
Drage moje,
Kako sam u samom naslovu stavila, znaci, zanima me gradite li svoju kucu?
Ili ste je mozda vec sagradili?
Ili mozda tek planirate? Ili samo renovirate?
Zanima me, ukoliko ima neka od vas koja je sagradila ili je trenutno gradi da mi kaze koliko je sve skupa kostalo? gdje ste sta nabavljali? Evo od temelja do krova, pa da malo razmjenimo iskustva... bila sam na nekim drugim forumima(hrvatskim,srpskim...) ali me bas eto zanima kakva je situacija sto se toga tice kod nas u Bosni. Mi smo poceli graditi i evo temelj smo hvala dragom Allahu zavrsili, pa sad valja dalje... pa me zanima kako ste vi prosle?

< Poruku je uredio acudesa RR -- 20.2.2010 14:12:24 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Gradite li kucu?
1.6.2009 22:47:12   
veeseelaa
uh mamice, ja sam prošle godine renovirala stan....
koliko para toliko muzike
sve ti je to individualno, pločice npr imaš od 5 - 50 KM po m2
lavabo npr imaš od 40 - 500 KM
kade od 100 - 800 KM (mislim na da ih tako nazovem obične kade a sve opet ovisi od širine i visine)

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mamica)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Gradite li kucu?
1.6.2009 22:50:22   
almai
Veoma interesantna temauser posted image user posted image user posted image
Ja hB imam svoj stan mada mm bih zelio da prodamo stan i negdje na periferiji kupimo kucu.Ja nesto nisam za tu soluciju.svaka cast ko moze u ovo vrijeme kucu graditi.Znam po mojoj mami da cijeli svoj zivot je dala u izgradnju ali je se nakraju i isplatilo.Kuca je kucauser posted image


_____________________________

moja su djeca zlatna...
kad spavaju:))

(odgovor članu mamica)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Gradite li kucu?
1.6.2009 22:55:15   
veeseelaa
ma neznam, ja živim u kući s mm, kuća je fenomenalna (mislim izgrađeno fenomenalno) al meni se stanovi sviđaju zbog intime, ne volim ja mahalaštine koje se uglavnom sprovode u naseljima s kućama....

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Gradite li kucu?
1.6.2009 22:56:35   
mamica
Ma znam ,  mi smo podstanari, eto otkako smo u braku , znaci evo vec cetvrta godina. Bili smo u jednoj prelijepoj kuci i eto iznenada dobili otkaz, onda seljaja, mala djeca, mah nikome to ne bih pozeljela, ali evo opet smo se fino smjestili i sad smo odlucili sebi napraviti kucu da konacno i mi budemo sami svoji gazde. Nasli smo super plan za kucu i poceli smo pa sad.... svi nam se smiju kazu u doba najvece recesije oni poceli jos i kucu praviti, ali neka polahko napravit cemo je jednog dana... kako kazu -kamen po kamen-palaca!

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Gradite li kucu?
1.6.2009 22:59:34   
veeseelaa
sad je građevinski mat. pojeftinio, idealno ti je sad za kupovini istog
Ak sam dobro skontala imate već zemlju?

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mamica)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Gradite li kucu?
1.6.2009 23:01:28   
mamica
da je sve individualno... ali eto rekoh svako po svom ukusu kako je radio da mi kaze.... a i uostalom imam ja jos sijaset stvari da uradim do plocicauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image , ali dobro,neka...
a sto se tice dvojbe stan - kuca ja sam oduvijek voljela kuce, zapravo ne znam da li bih ikako mogla zivjeti u stanu... ja volim veliko dvotiste, volim sirinu...a u stanu mi je nekako sve skuceno, mada i jedno i drugo imaju svoje prednosti i nedostatke... mada ja uvijek stajem na stranu kuce.user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Gradite li kucu?
1.6.2009 23:05:50   
mamica
imamo super plac, blizu skole, veliki je,  vec smo poceli,  gradjevinski materijal jest pojeftinio ali jos uvijek ne toliko....

(odgovor članu mamica)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Gradite li kucu?
1.6.2009 23:26:33   
mamica
evo , naprimjer, postavit cu jedno konkretno pitanje: Stoloarija - drvena ili plasticna? koja je kvalitetnija? zelim vasa iskustva, koja je skuplja odnosno jeftinija? koja je laksa za odrzavanje? naprimjer znate li koliko kostaju kvalitetna drvena ulazna vrata, a koliko plasticna?(znaci otprilike od-do)?

(odgovor članu mamica)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Gradite li kucu?
1.6.2009 23:32:34   
djevojčica
ovako: stolarija-plastična je jeftinija i lakša za održavati, cijene prozora oko 230 KM zavisno od veličine, vrata jedno krilo oko 140 KM. Ulazna vrata od 300 pa dalje-plastična. Drvena od 500.......... znači koliko para toliko muzike. 

_____________________________

dok čekaš,iskoristi to vrijeme i radi korisne stvari-čekanje neće biti toliko dugo a i život će biti puno ljepši............

(odgovor članu mamica)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Gradite li kucu?
1.6.2009 23:36:20   
lely
IZVORNA PORUKA: mamica

evo , naprimjer, postavit cu jedno konkretno pitanje: Stoloarija - drvena ili plasticna? koja je kvalitetnija? zelim vasa iskustva, koja je skuplja odnosno jeftinija? koja je laksa za odrzavanje? naprimjer znate li koliko kostaju kvalitetna drvena ulazna vrata, a koliko plasticna?(znaci otprilike od-do)?



Stolarija-moj izbor drvena-prirpdnija i zdravija...,sto se tice kvalitete ma nisam sigurna...,za cjene morala bih pitati mm posto je on u tim vodamauser posted image

U svakom slucaju sretno draga sa gradnjom kuce,da sto prije zavrsite i uselite u nju...

(odgovor članu mamica)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Gradite li kucu?
2.6.2009 8:55:01   
mamica

U svakom slucaju sretno draga sa gradnjom kuce,da sto prije zavrsite i uselite u nju...

 Hvala na lijepim zeljama i amin da sto prije zavrsimo...bas dobro da ste mi dale bar tako neke okvirne cijene pa da mogu znati otprilike... iako jos se jako dvoumimo oko izbora plasticna-drvena...

(odgovor članu lely)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Gradite li kucu?
2.6.2009 10:14:25   
HanaBana
Cestitam na super izboru stanovanja. Ja zivim u velikoj kuci, doselila se mm:))))Ogromno dvoriste je super stvar i jos uz to vockice i ruze, puno mi je dvoriste ruza. Sto se tice materijala mislim da ti je to najeftinije u Lakavici jer moj mm je stolar i on i otac su pravili tu kucu i sve su tamo lupovali i to punoooo jeftinije. Obzirom kao sto napisah mm je stolar i kod nas je sve drvena stolarija a mislim da je ona i puno zdravija a odrzavanje je vrlo jednostavno. Za plastiku nisma uopste jer vremenom ta plastika propada, pozuti i dosta ima mana.
Sto se zice drvene stolarije, ona je prilicno skupa ali je barem kvalitetna. Ako ti sta jos zatreba tu sam, mm slabo radi trenutno stolariju jer radi u drugoj firmi ali za raju sa RR dalo bi se nesto i dogovoriti ako nije zurbe:)

_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu mamica)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Gradite li kucu?
2.6.2009 10:21:07   
andji
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ma neznam, ja živim u kući s mm, kuća je fenomenalna (mislim izgrađeno fenomenalno) al meni se stanovi sviđaju zbog intime, ne volim ja mahalaštine koje se uglavnom sprovode u naseljima s kućama....



Potpisujem!Mada nas troje,živimo u stanu...i osjećam da smo nekako 'odvojeni'....i ne bih to mijenjala...čmada imamo i drugu stranu,kad poželimo prirodu i zapalit roštilj,opustit se puknemo na imanje i milina


_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Gradite li kucu?
2.6.2009 11:13:52   
mamica
hanabana hvala puno, mada ja ne zivim u sarajevu a ni u blizini tako da ne znam koliko mi to moze pomoci ali u svakom slucaju ako sta zatreba... cut cemo se... znaci jos jedan plusic za drvenu... ok

(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Gradite li kucu?
2.6.2009 11:20:47   
mamica
ma cuj veeseelaa, ako je neka zena mahalukusa njoj definitivno nije bitno gdje zivi ona ce ici od kuce do kuce ili od stana do stana, jer joj je to u krvi... a ja mislim da je sve do porodice, kako urede svoj zivot i koliko ce ikome dopustati da ometa njihov mir i intimu.... ja licno ne volim stalno biti kod komsinica na kahvama, niti stalno ici prijateljicama, kod mene je to sve s dogovorom, kad se pozovemo, kad se desi neka radost ili zalost i tako... a sa svima sam u super odnosu..................
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ma neznam, ja živim u kući s mm, kuća je fenomenalna (mislim izgrađeno fenomenalno) al meni se stanovi sviđaju zbog intime, ne volim ja mahalaštine koje se uglavnom sprovode u naseljima s kućama....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Gradite li kucu?
2.6.2009 11:22:44   
leli§
mammice poslala sam ti pp... tek sam sad vidjela da nisi u sa:(... helenejese... samo da se tuspasim da sam i ja za drvenu stolarijuuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu mamica)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Gradite li kucu?
2.6.2009 11:27:05   
Anoniman
Čuj mamice u svakom slučaju ti se bolje isplati kuća,evo npr. stan od 50 kvadrata ti je oko 80-90 hiljada km,jer cijene stanova i nisu tako pale kako su govorili,ja stalno to pratim,e sada ti skontaj da za te pare možeš ozidati kuću (ovo ja onako odokativno govorim) tako da je moje mišljenje da je kuća puno bolja nego stan. Ti samo polako,važno da ste počeli,sve što se počne i završi se. Nek vam je sretno i da što prije napravite i uselite u svoju kuću. Sretno!!

(odgovor članu mamica)
  Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Gradite li kucu?
2.6.2009 11:30:54   
ena0002
Ja zivim u kuci, a prije toga sam zivila u kuci, pa u stanu pa eto sad opet u kuci. Naravno da sve ima prednosti i nedostatke, ali pomiri se sa tim da ti je kuca rupa bez dna user posted image . Tako da bih ja vise volila stan user posted image . Jer u kuci taman jedno zavrsis opet nesto drugo moras, osim ako narvno nemas odjednom pa da sve iskesiras i zavrsis user posted image , a malo nas je takvih.
Evo ti moj konkretan slucaj, mi smo do sada ulozili u kucu nekih 30.000 KM, mozda malo manje (renoviranje), a imali bi jos nekih 30 do 40.000 (bez imalo pretjerivanja). Znaci u tih 30.000 nismo ni stolariju zamjenili, ni kupatila a niti kuhinju user posted image

(odgovor članu mamica)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Gradite li kucu?
2.6.2009 11:48:06   
ledy blue
evo i ja se prijavljujem..zivjela sam u stanu a od uaje u kuci...imamo jednu zavrsenu a drugu u izgradnji...
oboje ima prednosti i nedostataka...stan je lakse srediti, brze,,a i poslije nemas bas nekih obaveza oko njega,,ali za velike novce dobijes nekih 60 kvadrata a jos ako imas djece to i nije neki luksuz, stim da su i sami fiksni troskovi zivota u stanu veliki, u smislu rezija...
a za pravljenje kuce ti treba dosta vremena, a i novca srazmjerno luksuzu koji hoces priustiti...ali poslije imas vise prostora ali i stalnih obaveza oko kuce, al tako ti je to...
evo neke cijene koje znam, ono prosijek...npr parket ti je oko 40 km, ono klasicni..laminat oko 15 moze ze naci i jeftiniji i skuplji...keramike imas od 8 pa do 50 km, a i preko 50 ko ima love.. unutrasnja stolarija  prosjek oko 300 km, naravni ima i skupljih i jeftinijih varijanti...garazna vrata oko 700km, vanjska stolarija stvarno sirok spektar cijena.evo npr ulazna vrata plasticna ali kvalitetnija i sa vitrazom su oko 1700kma ima ih i puno povoljnije,.plasticna je laksa za odrzavanje ali drvo je drvo, i kada je kvalitetno uradjena, nema joj zamjene


(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Gradite li kucu?
2.6.2009 12:01:27   
mamica
cure hvala vam na savjetima... tako to okvirno me zanima kako se cijene krecu i sta vi vise volite zbog cega i kakva su vam iskustva... evo jos jedno konkretno pitanje sta vam se vise svidja parket,laminat,brodski pod ili nesto drugo?
eh da ena0002, znam ja de je kuca rupa bez dna i vjerujem da ste toliko potrosili, ali to je akoBogda sigurna investicija, kucu covjek jednom pravi u zivotu, i ako je napravi kako treba (mislim kvalitetno,izolacija, grijanje itd) rahat si za cijeli zivot...jos pogotovo ako je to kuca tvojih snova, pa isplati se zrtvovati za ostvarenje tog sna... to je naravno moje misljenje... a kad akobogda uselimo polahko cemo namjestati ostale stvari sitnice, kupovati ono sto nam se svidja i tako ukrasavati interijer....sad nam je vazno da se sto prije izvucemo da ne moramo placati kiriju...pa ostalo ce doci samo po sebi insallah


(odgovor članu ledy blue)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Gradite li kucu?
2.6.2009 12:43:22   
HanaBana
Mi u kuci imamo i brodski pod i laminat i parket. Meni je najbolji laminat jr planiram ove godine da na pod stavim laminata a u sobama gdje je parket necu nista mijenjati i ima super kvalitetnog i jeftinog laminata u Lamper-u na stupuuser posted image

_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu mamica)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Gradite li kucu?
2.6.2009 13:07:24   
ledy blue
kod mene je u cijeloj kuci parket i plocice sto se tice podnih obloga...ma za mene je parket najbolji jer vjeruj i nakon 20 god kada se parket izbrusi i prelakira izgleda kao nov..al eto ne bih preporucila bukov parket jer je osjetljiv , male kolicine vlaznosti mogu uticati da se podigne...

(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Gradite li kucu?
2.6.2009 13:15:38   
Skvo RR
E ovako, ja zivim u stanu, ali moji roditelji zive u kuci, tako da ti imam puno iskustva i sa jednim i drugim. U novi stan smo uselili kada je Umi bilo 2 mjeseca, a u 8,i 9 mjesecu trudnoce smo ga renovirali...Dakle vezano za vanjsku stolariju, imala drvenu u ranijem stanu...nezadovoljna, stan bio na juznoj strani, stolarija propala za godinu, sada ugradili PVC i roletne..prezadovoljni...to sve skupa doslo oko 9 ooo KM.
Vezano za pod...moj izbor je parket...cijene dobrog parketa su ti od 30 KM-70 KM...
Vrata sa stokom su ti od 300 KM do 600 KM.
Blinda vrata (kvalitetnija) su od 700-1000 KM.
Mi smo isli na to da neke stvari uradimo kvalitetnije....pa je to uticalo i na cijenu majstora, ali eto sada smo sretni...Ostalo je jos zelja...ali Boze moj...uradili smo vecinu stvari i hvala Bogu na tome.
Ako te jos sta interesuje pitaj!
SRETNO!


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu ledy blue)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Gradite li kucu?
2.6.2009 13:32:55   
Chuchi
Prije svega zelim vam da sto prije napravite svoju kucicu, svoj dom, i da budete sretni i nafakali u njoj!
user posted image user posted image user posted image user posted image
Sto se tice materijala: Cijene nekretnina padaju u posljednjih par mjeseci, tj. odkako je pocela ova ekonomska kriza!
Samim tim opadaju i cijene materijala! Ja sam prije dvije godine renovirala potkrovlje, i ulozila oko 10 000 na gradjenje, s tim
da nisam mijenjala stolariju, samo uradila izolaciju iznutra, spanske zidove, laminat, glazuru, sve u svemu, napravila od potkrovlja
novi stan, koji se ni izbliza ne moze prepoznati. Majstore nisam placala, sve smo uradili moj muz i ja, ko sebi! Najsitniju tackicu sam
isplanirala do detalja i finirala je sto je najbolje moguce. Nijedan mi majstor tako ne bi uradio. Cijena spanskih zidova, tj. kvadrat zida
je oko 20KM. Cijena kvadrata izolacije, sa ugradnjom stiropola i malterisanjem, i krecenjem je oko 100KM. Ja sam imala oko 100 kvadrata
tog stiropola (mozda i vise ne mogu se sjetit) znaci ti sad pomnozi. Zidovi i plafoni su sve u spanskom stilu, pa pomnozi i to. Boja koju sam
stavljala na zidove, oksidna, je 35KM 2l, i pokriva 8 kvadrata. Stolarija pvc je duplo jeftinija ali i duplo losija od drvene, i nosi sa sobom jos
dosta stvari koje ti mogu zakomplikovati zivot u stanu. Pocevsi od vlage, nepropusnosti zraka, tj. prirodne ventilacije.. itd. Znaci moj ti je
savjet drvena stolarija, koliko god kostala, ipak ce ti trajati mnogo mnogo duze nego pvc. Najskuplje ti je kupatilo, definitivno. Ja se raspisa
nadugacko, poslacu ti slike svojih radova pa ces vidjeti kako to izgleda, i na kraju kad sam sacunala, mozda bi me jeftinije i jednostavnije izaslo
da sam nanova gradila potkrovlje nego sto sam istemala tamo, pa zazidala ovamo, srusila tamo, pa napravila ovamo... itd
Zelim vam srecne radove, jos jednom! user posted image

_____________________________

Samo su tri muškarca u mom životu ;))

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *