|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Grijac bocica
14.1.2009 16:02:37   
Skvo RR
Danas sam dobila chicco grijac bocica...sad imam jednu dilemu vezano za muckanje ad mlijeka sa vodom, jel to znaci da ga smuckam u hladnoj vodi, pa tek onda stavljam u grijac za bocice?




_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Grijac bocica
14.1.2009 16:44:35   
batterfly
Nemam iskustva ni sa kakvim grijacima bocica,ali ja da sam na tvom mjestu,prvo bih zagrijala vodu,pa tek onda stavila AD mlijeko........

Vjerovatno ce ti se javit neko sa iskustvom,ali ja bih ovako radila.......(nekako mi logicnije).......

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Grijac bocica
14.1.2009 17:32:19   
Ilhana RR
Ad mlijeko moraš da praviš sa skuhanom vodom. A taj grijač je samo tu da ti drži toplotu a ne da zagrija.
Uostalom neznam za šta im je to dobro jer AD mlijeko moraš da praviš kad treba da jede, nevalja da stoji.
Ja sam uvijek imala vodu skuhanu u jednoj boci a u drugoj prah gotov kad Lamki ogladni odma joj smutim
to i nemoram se vrtiti oko športa nonstop.

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Grijac bocica
14.1.2009 21:03:27   
Visnja RR
i meni je taj grijac nepotreban...
ja u jednoj termoski drzim vrelu prokuhalu vodu a u bokalcicu hladnu prokuhalu... u flasicama uspem AD kolko je potrebno mjerica za sledeci obrok... i samo na brzaka u jednoj posudici gdje imaju oznacene mjere tekucne smuckam toplu i hladnu vodu prespem je u bocicu s AD i dok idem do Asje muckam i sve je to gotovo za 30 sekundi... user posted image
Najsmesnije je po noci.. cim se ona pocne meskoljiti ja trk u kuhinju... i za 30 sekundi sam u sobi...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Grijac bocica
14.1.2009 21:32:40   
dinciii
ja imam taj grijac za caj...posto malu muce cesto grcevi i ja pravim caj za grceve koji moze stajati 5 sati i onda se mora pravit opet frisak i naravno u tih 5 sati se ohladi i onda ugrijem malo da ga moze piti...a za ad mlijeko ti ne bi preporucila to da radis...jer to ipak treba biti uvijek frisko...

_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Grijac bocica
14.1.2009 21:39:25   
Visnja RR
U stvari ja bih ti preporucila da u bokalcicu drzis prokuhalu vodu koju ces nasuti u bocicu (koliko je potrebno) i zagrijati u tom grijacu... a onda samo dodati AD ... promuckati i trk do medenih ustasca user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Grijac bocica
14.1.2009 21:43:06   
Ilhana RR
Ja imam sreće, moja mala nikad nije voljela vruće AD mlijeko tako da nisam imala problema sa tim. Al uglavnom znam da nije preporučljivo da se AD mlijeko pravi unaprijed jer na taj način se skupljaju bakterije koje nisu dobre za bebin stomačić...

Ako ništa ti zagrijevaj vodicu na tome u jednoj bočici a u drugoj naspes praha koliko treba i uvijek ti bude hapa gotova za par sekundi ;)

To zato što već imaš spravicu ;)

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Grijac bocica
14.1.2009 21:45:47   
mamina princeza
moj sterilizator je ujedno i grijac l ja to nikad ne kad koristim onu termosicu iz Dm jer se desava da nece opiti hapu istog trena pa je malo ostavim u tome al maksimalno 45 min mada kazu moze i do 3 sata al ja ne prakticiram toliko
mada i moja ne voli vruce mlijeko pa ga vise ohladim


< Poruku je uredio mamina princeza -- 14.1.2009 21:46:17 >


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Grijac bocica
14.1.2009 22:15:38   
mynxlee
spravljeno ad mlijeko koje ti se ohladi mozes samo jednom ugrijati u grijacu. prije toga potrebno ga drzati u frizideru. obavezno prilikom zagrijavanja vaditi bocicu i muckati kako bi se ravnomjerno ugrijalo.


_____________________________

Jedina pahuljica koja je sletila 21.12.2008. godine, sletila je u moje narucje i zove se Ivan.

S jesenjim liscem dosla je i Antea 28.10.2010. i sletila u mamine ruke.

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Grijac bocica
14.1.2009 22:24:41   
almai
Ja sam imala taj grijac i sterilizator bocica.U grijac bi samo ubaci caj a AD mlijeko NIKAD nisam podgrijavala.Oboje mi je se cinilo nepotrebnim i samo mi prostor zauzimalo tako da je oboje zavrsilo u kontenjeru.Caj sam drzala u toploj casi ubacivsi flacisu u nju, a flasice bi odkuhaj u serpi.

_____________________________

moja su djeca zlatna...
kad spavaju:))

(odgovor članu mynxlee)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Grijac bocica
14.1.2009 23:45:51   
Daja_sa
Pa meni licno je ovaj grijac Chicoo jako spor...dok ja stavim vodu dok se umlaci prodje vjecnost...a dusa place ako ne dobije odmah flasicu...
Sad je spremljen u ostavu...e jedino mozda kasnije ce biti od koristi za podgrijavanje hapica u staklenkama...


_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Grijac bocica
15.1.2009 1:22:26   
Inayat
Ja imam grijac flasica ali ga ne upotrebljavam dok maloj ne budem davala caj. Probala sam i ugrije se za 5 min, sto je ok za caj, jer ona kad je gladna nece da ceka minute, odmah u vrisku.
A vodu za ad mlijeko ugrijem do zeljene topline i stavim u termosku, tako da je za sec gotovo.


_____________________________

Mamine ljubavi
M 25.09.08
Z 10. 06. 10

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Grijac bocica
16.1.2009 11:19:19   
bebbe RR
I ja imam taj grijac. Kao i ti, dobila sam ga na poklon i puno sam razmisljala o upotrebi. Sada mi ne treba, jer ja stavim vodu prave temperature za flasicu u termosku, u plasticni dozer za prah, izmjerim doze i smuckam nabrzinu nocu, tu u spavacoj. Inace, ja niti slucajno ne bih zagrijavala AD mlijeko. Mislim da je OK da ono napravljeno stoji sat do sat i po na sobnoj temperaturi, i onda ga prospes, ako nije beba popapala. No, ima jos jedna opcija koje sam se dosjetila, kako bi se taj grijac dao iskoristiti: stavis u njega flasicu s vodom i nastimas temperaturu na kojoj hoces da ti je. Vjerovatno izmedju 37 i 50 stepeni. Onda, kada bebaca ogladni, ti samo dodas prah, izmuckas, i eto ga... Mislim, samo prijedlog, ukoliko ti je upotrijebljiv. Sto se caja tice, ja ga ne dajem. Emu i dojim i dohranjujem HIPPom, ali mi je doktor rekao da nema potrebe da joj dodajem caj ili vodu, jer samo zauzima prostor neophodnoj hrani, a bebi ne treba, jer vode je dovoljno u mlijeku, a caj ne moze svakako variti beba i samo prodje kroz sistem... 

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Inayat)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Grijac bocica
16.1.2009 11:53:01   
triplemama
Mislim da ne bih koristila grijač za AD već za vodu, a kada mi trebadne hapa dodati prah.

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Grijac bocica
16.1.2009 17:39:38   
teta berta
ja ti imam nukov grijač, treba mu 5 min da ugrije mlijeko. ja grijem samo svoje izdojeno mlijeko iz frižidera i dobro mi dođe a ad nisam grijala samo vodu kad mi se u termosici ohladi ugrijem u grijacu i dodam prah

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Grijac bocica
15.4.2009 10:43:06   
TLudnica
Trebam pomoc!
Ne znam za koji sterilizator da se odlucim, pa ako neko ima iskustva neka mi molim vas pomogne!?
Odlucila sam se za Chicco ,ali ne znam da li da uzmem onaj elektricni ili onj za hladnu sterilizaciju( ako je to moguce uopste,bice prije da je dezinfekcija u pitanju). Taj hladni izgleda dosta prakticno,moze se ubaciti svega unutra i za put je vrlo praktican ali kakavo je to sredstvo koje se ne ispira???! malo me to buni?  Koliko je bezbjedna ta tekucina jer nema smisla ispirati sterilisano?
I gdje da kupim dobar termos za vodu? Koliko su dobri Chiccovi jer ja ne bih drzala flasicu sa vodom unutra ,nego bas toplu vodu?? I da li termos za hranu moze biti istovremeno i za vodu ,mislim da li se dobro zatvara,ono sto sam vidjela u prodavnici i ne izgleda bas tako. Pa ako ima neko iskustva sa ovim proizvodima neka mi pomogne? user posted image

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Grijac bocica
15.4.2009 10:47:33   
Skvo RR
Ja imam obicnu termosku za vodu.......vezano za grijac....to nikada nisam ni koristila, stoji u kutiji, od kada sam otvorila ovu temuuser posted image ...Vidim da te interesuje sterilizator, ja ga nisam imala, ali mozda ti se javi neka od forumasica i pomogne ti.

P.S. a termoska za AD...to zaboravi..to je glupost, jer AD ne moze stajati....uvijek treba biti svjeze pripremljen.

< Poruku je uredio skvo -- 15.4.2009 10:49:38 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu TLudnica)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Grijac bocica
15.4.2009 11:17:28   
bebano2008
Grijac za flasice je super stvar ja sam takoder mislila da je suvisan dok ga nisam dobila.
Meni je pomogao u njemu bi zagrijavala mlijeko koje sam izdajala a kasnije i za AD mlijeko mi je bio bas praktican . Extra stvar obavezno je nabavite puno ce vam olaksati.

_____________________________

Moja sreca 07.05.2008

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Grijac bocica
15.4.2009 12:12:11   
Visnja RR
grijac i sterilizator su dvije skroz nepotrebne stvari (bar za mene) ...nepotrebno bacanje para...
u obicnoj termoski drzis topu vodu...u nekom bokalcicu hladnu (prokuhalu i ohladjenu) i kad zatreba u sekundi smuckas....
evo vec godina dana odlucno funkcionisem tako... kad se asja pocne meskoljiti iza 4 ujutro ja trk u kuhinju...za 20-30 sekundi sam ponovo u sobi sa toplom flasicom AD... vec je u praznim flasicama bila potrebna kolicina AD praha...pa samo naspem u drugu mjericu vodu i zaspem pa promuckam flasicu...
zaista drage zene ne troiste novac nepotrebno...
a sterilizator... ama u flasicu nasuti vrelu vodu i deterdzent pa dobro promuckati i isprati mlakom vodom... posusiti papirnim ubrusom...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu bebano2008)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Grijac bocica
15.4.2009 14:09:13   
mišur
Ja radim isto ovako kao Višnja...
Samo što u termos boci držim vodu pripremljenu i ohlađenu taman kako treba da bude, pa je naspem u flašicu  dodam potrebnu mjeru AD mlijeka i smućkam...
Mada je praktičniji ovaj Višnjin način, jer u pola noći kad ustanem i počnem razmišljati koliko vode, koliko mjerica mlijeka...A ne znam gdje se nalazim, pa nekada znam sve prosuti, pa iz početkauser posted image

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Grijac bocica
15.4.2009 21:28:51   
TLudnica
Nisam ni mislila drzati Ad u termosu nego prokuhanu vodu. Pa akd zatreba samo smuckati.
Ma prvi put idemo na put sa bebom a bebacu ce 4 mj pa nikako da skontam sta mi sve treba. Dojim ga ali odnedavno i dodjem Ad...
Vidjela sam da Humana ima vodu za bebe, sta o tome mislite?
Pravi sam komplikator! Kako je divno i jednostavno dojiti!:(

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Grijac bocica
15.4.2009 21:31:27   
Skvo RR
Ja od pocetka dajem neprokuhanu janu.....vrlo jednostavno.....user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu TLudnica)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Grijac bocica
15.4.2009 21:54:38   
TLudnica
Mislim da to nije isto. Ipak je u Jani velika koncentracija nekih hemijskih elemeata  sto moze biti opterecenje malim bubrezima  a koncentracija bakterija mora biti veca od one koje bebe mogu podnijeti. Zato je i prokuhavamo, a i tako ne mozes izbjeci teske metale itd.
Bar ja tako mislim...

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Grijac bocica
15.4.2009 22:04:48   
Daja_sa
Hmmmm...i moja bebe pije Janu...i to po preporuci vise strucnjaka...


_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu TLudnica)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Grijac bocica
15.4.2009 22:12:44   
Skvo RR
Ja po preporuci patronazne i pedijatrice dajem janu....i jana je izvorska voda...tako da nema "koncentracije nekih hem.elemenata"..tacno se zna sastav jane...Ona je jedna od voda koja ima najmanje natrija u sastavu i cak se preporucuje da je piju bubrezni bolesnici...
Ali svako ima svoje....
user posted image user posted image user posted image




_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *