|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Grijanje na pelet
28.9.2014 12:04:31   
idana_85
Dragi moji,
Da li neko ima ovu vrstu grijanja, ima li radijatore, koliko kosta oprema i ugradnja, kako ste zadovoljni? Hvala na svakom iskustvu :)
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Grijanje na pelet
30.9.2014 12:58:26   
mamina princeza
mi smo prije dvije godine presli na ovo grijanje ... sto se tice same peci ona jeste bila skupa jer mi smo uzeli kombinovanu ... znaci da moze raditi i na pelet i na drva i ugalj ( u slucaju da i pelet postane preskup ili bilo sta sto se moze desiti da imamo alternativu) . nasa pec je kostala oko 4000 i malo jace - centrometal. samo na pelet je mozd aoko 3000 sve radi na automatiku napuni se spremnik peletom ( mora se cistiti jednom u desetak dana da ne zacepi nesto) i odredis vrijeme kad se pali kad se gasi i nema puno price. u toj cijeni nam je bio i bojler tako da tako korstimo i toplu vodu zimi ...sto se tice sam ugradnje toga se ne sjecam tacno mozda 300 KM d aje kostalo jer smo neke cijevi morali stavljati , skidali smo plinski bojler , plombirali plin u tom djelu kuce i bilo je tih nekih stvari koje su se morale odraditi. al definitivno se ispalti ako zivis u kuci . mi smo recimo vec kad saberem nase racune od plina od ranije isplatili ovu pec... jer sad nam je godinja potrosnja peleta onoliko koliko smo trosili plina za 2,5 mjeseca.

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Grijanje na pelet
1.10.2014 10:34:38   
idana_85
Reci mi jos jeste li postavljali radijatore, i kako to ide? Ide li posebni bojler?

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Grijanje na pelet
1.10.2014 22:04:31   
R&T@
Mamina princezo, super info...
P

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Grijanje na pelet
1.10.2014 22:43:55   
minie
Mi kada smo prosle gidine radili grijanje, razmisljali smo i o peci na pelet, ali smo se ipak odlucili za onu na cvrsto gorivo. Sama pec na pelet, malo kvalitetnija kosta oko 5000 KM, a cijena peleta raste svake godine. Majstor koji je nama radio je rekao da te kombinovane trose 20% vise peleta/uglja nego obicne.

_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Grijanje na pelet
1.10.2014 22:46:53   
minie

IZVORNA PORUKA: idana_85

Reci mi jos jeste li postavljali radijatore, i kako to ide? Ide li posebni bojler?


Radijatori idu kao i kod bilo kojeg drugog grijanja, klasika. A bojler ne moras mijenjati, moze biti i onaj obicni, ali ako zelis imati toplu vodu koju ve pec zagrijavati onda se stavi kpmbinovani, nije puno skup, oko 300 KM.

_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Grijanje na pelet
1.10.2014 23:07:19   
sanela.asja
Mi smo uveli prije mjesec dana izaslo nas je 8000 km sa peci i radijatorima,bojlerom, pelet smo naknadno uzeli.Sad zasad smo i vise nego zadovoljni :)

_____________________________

Asja mamin zivot dragi...25.04.08
Dzenan bubica ..14.09.2011

(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Grijanje na pelet
1.10.2014 23:08:55   
sanela.asja
A pelet kako koja godina cjena opada predprosle godine bio je 370 km prosle 350km a sad vec 300 km i to u sezoni znaci zimi,ljeti se moze uzeti i za 250 km po toni

_____________________________

Asja mamin zivot dragi...25.04.08
Dzenan bubica ..14.09.2011

(odgovor članu sanela.asja)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Grijanje na pelet
1.10.2014 23:22:16   
animagical
sanela.asja pa gdje si ti?user posted image da znas da falis...

da ne idem OT, bravo za grijanje, svimauser posted image

(odgovor članu sanela.asja)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Grijanje na pelet
2.10.2014 22:35:23   
tajra26
i mi imamo ovbo grijanje :) ja mogu samo reci da sam pezadovoljna. e da u ljeto kupis pelet tad je najjeftiniji otprilike 250 km mjesecno..za ovo kombinovano kazu da vise trosi ali ne znam :) mi potrosimo oko 5 tona na godinu s tim da smo grijali i u julu :)

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 12.10.2011

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Grijanje na pelet
2.10.2014 23:46:08   
mimi xy
e a koliko moze trajati tona,koliko kosta za jednu sezonu

(odgovor članu tajra26)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Grijanje na pelet
27.3.2015 13:25:23   
nicole7
Grijanje samo uz pomoć Kamina? Nama je dovoljno i to. Ionako smo veliki dio vremena svi zajedno u jednoj prostoriji, a kasnije pa se ugrije i pola kuce :D
_____________________________
Grijanje

< Poruku je uredio nicole7 -- 27.3.2015 13:26:33 >

(odgovor članu mimi xy)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Grijanje na pelet
4.3.2016 10:52:14   
Majdi
Pozdrav, ovako ja razmišljam o kupnji peći na pelet, pa me zanima kakva treba biti izvedba dimnjaka? Da li je dovoljno peć nasloniti na vanjski zid i da li mogu za ispuh koristiti cijev koju se probije kroz zid i spoji na ispuh, s obzirom da mi se čini da je širina ispušne cijevi oko 100 mm?

(odgovor članu nicole7)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Grijanje na pelet
18.10.2021 21:15:17   
putnik387
Pozdrav,
pošto sam i sam bio u dilemi da li preći na pelet ili ne, našao sam odličan članak koji može pomoći:

https://www.blog.domacin.ba/2021/10/11/grijanje-na-pelet-drvo-struju-i-plin-ima-prednosti-i-mane/

(odgovor članu Majdi)
Neposredna veza do poruke: 14
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *