|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Grlic koji se otvara prerano
15.9.2009 10:31:30   
Alma_27
drage moje, zanimaju me vasa iskustva (ako ih imate)

naime, ja sam 26 sedmica i na pregledu mi je utvrdjeno da je grlic otvoren 1mm. osim, toga, sve je u redu. dobila sam gynipral i preporuku daotvorim bolovanjedo kraja trudnoce. doktor kaze da su sanse da na kraju sve bude u redu realne ali da je ovo ipak mala trudnoca za ovakav problem.
da li se nekoj od vas desilo nesto slicno? kako je sve teklo? ja se bojim da nece doci do kakve infekcije ili preranog poroda user posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 8.7.2011 20:05:09 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: grlic koji se otvara prerano
15.9.2009 15:02:43   
Tidzi
Ja sam ti draga moja od 22-ge sedmice pocela da se otvaram da bi sa 9 mjeseci bila otvorena 7 cenata. Prestala sam da radim odah posle utvrdjenog otvaranja prerano, sto vise kuci lezala i odmarala, ali nisam bila pod nekim "strogim" da moram samo u krevet. Dr. mi je cak zabranio i putovanje, a ja sam u 7 mjesecu i opet putovala 1 250 km u jednom pravcu. Doduse od kad sam pocela da se otvaram, imala sam jace grceve, te sam stalno pila magnezijum, kao i pojacane bolove u ledjima, kao da cu svakog trenutka dobiti menstruaciju. Ali, eto hvala Bogu, dogurala sam do samog termina bez ikakvih upala, infekcija...

_____________________________

Adin 12.01.2007
Elma 22.09.2008
Erna 02.08.2010

"Zivot je procitan roman, samo sto se u romanu mozes vratiti na predhodne stranice, a u zivotu nikad na prosle dane!"

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: grlic koji se otvara prerano
15.9.2009 15:14:12   
Azure
Draga Alma ja sam ti bas u tim problemima. u 13. nedjelji trudnoce grlic maternice mi je bio skracen na 2.7 mm. Cekali smo 16. nedjelju da vidimo i vec smo raymatrali mogucnost sirklaze. u 16. nedjelji grlic je bio otvoren 7 mm. Odmah sam otisla na serklayu. Pijem ginipral 6X1/2, 3x1, apaurini magnezij 2x1. STROGO MIROVANJE. Za sada sam dobro, a u srijedu idem na kontrolu pa cuvidjeti sta se desava. E sad nisam te dobro skontala je li ti grlic maternice skratio se na 1mm? Ako jeste cudim se a ti nisu odavno radili serklazu.



_____________________________

Nasa princeza je rodjena 3.9.2006, a mladja princeza i princ rodili su se 29.12.2009.

(odgovor članu Tidzi)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: grlic koji se otvara prerano
15.9.2009 15:15:57   
nikita
alma ja sam na strogom mirovanju jer mi je beba nisko i pritiska grlic koji se pomalo smanjio pa sam na strogom mirovanju i na gynipralu i apaurinu...
i ja sam se sekirala u pocetku ali sad sam evo dogurala do 32 tj i aBd sve ce biti u redu. Naoruzaj se strpljenem i pozitivnim mislima i koliko god mozes vise miruj i slusaj dr-a !


_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu Tidzi)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: grlic koji se otvara prerano
15.9.2009 15:17:11   
nikita
grlic je od 2-4 cm koliko sam ja upucena ?
e sad jel ti se 1 mm skratio ili ti je sad 1 mm, nisam skuzila ?


_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: grlic koji se otvara prerano
15.9.2009 15:18:46   
Suzana
IZVORNA PORUKA: Alma_27

drage moje, zanimaju me vasa iskustva (ako ih imate)

naime, ja sam 26 sedmica i na pregledu mi je utvrdjeno da je grlic otvoren 1mm. osim, toga, sve je u redu. dobila sam gynipral i preporuku da otvorim bolovanje do kraja trudnoce. doktor kaze da su sanse da na kraju sve bude u redu realne ali da je ovo ipak mala trudnoca za ovakav problem. 
da li se nekoj od vas desilo nesto slicno? kako je sve teklo? ja se bojim da nece doci do kakve infekcije ili preranog poroda user posted image


user posted image
Serklaža ti nije predložena? Nisam sada sigurna do koje se sedmice može raditi serklaža, ali meni je urađena u 24.
Grlić materice mi je bio skraćen na 1 cm i to je već bila alarmantna situacija, pogotovo što sam nosila dvojke.
Ne želim te plašiti, ali samo iznosim svoje iskustvo.
Želim ti sve najbolje i da trudnoća do kraja bude bez i najmanjeg problema. user posted image



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: grlic koji se otvara prerano
15.9.2009 15:21:01   
Azure
Joj htjedoh reci da mi je grlic bio skracen a ne otvoren 7 mm. Ali svejdno kako kaze suzi i sa 1 cm vec je alarmantno. Daj se javi pisi nam detalje.

_____________________________

Nasa princeza je rodjena 3.9.2006, a mladja princeza i princ rodili su se 29.12.2009.

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: grlic koji se otvara prerano
15.9.2009 15:28:29   
Alma_27
e sad meni pise TVS 4,7 (joj nije mi pri ruci trudnicka knjizica) otvoren 1mm. valjda je 4,7cm duzina ali je doktor na ultrazvuku vidio liniju sirine 1mm na grlicu i to je valjda koliko se poceo otvarati

< Poruku je uredio Alma_27 -- 15.9.2009 15:30:14 >

(odgovor članu Azure)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: grlic koji se otvara prerano
15.9.2009 15:30:54   
Azure
Ako se tek poceo otvarati nema mjesta za paniku. A vjerovatno e tako, jer da ti je kratak samo 1 mm davno bi ti radili sirklaz.

_____________________________

Nasa princeza je rodjena 3.9.2006, a mladja princeza i princ rodili su se 29.12.2009.

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: grlic koji se otvara prerano
15.9.2009 15:43:05   
Alma_27
hvala vam cureuser posted image

bitno mi je da znam kako su druge trudnice podnosile te probleme

(odgovor članu Azure)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: grlic koji se otvara prerano
16.9.2009 8:50:40   
dina_89
radi kegelove vjezbe kad god stignes, pomazu, provjereno kod moje jetrve, njoj je trece djete i drugim djetetom su joj radili serklaz, sad su joj napocetku govorili da ce opet raditi a ona je radila kegelove vjezbe tako da nije morala, pa pokusaj i ti i sto vise odmora

LP

_____________________________

08.06.2009 godine -nasa princeza & Sarah &

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: grlic koji se otvara prerano
16.9.2009 17:33:36   
de_de
Kod mene je grlic od pocetka trudnoce bio 1.5 cm, a od 14 sedmice je 1 cm. Od lijekova pijem samo buscopan i apaurin (po potrebi). Na strogom sam mirovanju i evo dogurala sam do 31 sedmice. Ako ti je dr preporucio da mirujes, onda se pridrzavaj toga, vjeruj mi tesko je, al bar znas da to cinis za dobro svoje bebeuser posted image user posted image

(odgovor članu dina_89)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: grlic koji se otvara prerano
16.9.2009 17:47:56   
Mya_81 RR
Mila, ne trebaš se puno brinuti, ali naravno da se strogo trebaš pridržavati uputa svog ginekologa.

Ja sam bila na strogom mirovanju od 18 sedmice do 35, a rodila u 36,6...i bila sam zaista disciplinirana po pitanju tog mirovanja, jer sam samo ležala, a sva aktivnost mi je bila odlazak na wc i na kontrole u bolnicu...

Puno sam toga pročitala na ovu temu otvaranja i skraćivanja cerviksa i svugdje se povlačila ista stvar -  najbolja terapija je mirovanje. Sve ostalo što ti daju od lijekova je samo dodatna doza opreznosti, ali koja ne vrijedi ukoliko ne miruješ.

Sretno svim trenutnim ležalicama user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: grlic koji se otvara prerano
16.9.2009 17:55:09   
de_de
Mya_81 da li si se poslije 35 sedmice smjela kretati, ili je i to bilo ograniceno, posto je i kod mene setnja na relaciji krevet - WC, pa me zanima hocu li moci ici u krace setnje. Hvala unaprijed na odgovoruuser posted image

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: grlic koji se otvara prerano
16.9.2009 18:06:38   
Mya_81 RR
Bilo mi je dozvoljeno...moj mi je ginekolog rekao da nakon 35 sedmice mogu ići u lagane šetnje, ali ja više nisam imala snage da hodam kako sam cijelo vrijeme mirovanja razmišljala da hoću...kondicije nikako nisam imala, a još uz to sam negdje pred kraj imala neke čudne bolove u preponama i jako nisko ispod desnog jajnika (još uvijek nisam shvatila od čega, ali vjerovatno pritisak bebe) tako da mi je sve to jako otežavalo kretanje...u tih 13 dana koliko sam se mogla kretati sam bila u 3 malo duže šetnje, tj. shoppinga jer sam isključivo ja htjela kupiti neke stvari za bebu, a u međuvremenu sam kod kuće i dalje imala režim kao i prije - kretanje samo do wc-a....

Što se tiče kondicije, tek sam prije nekih sedmicu dana počela osjećati da se polako vraćam u formu i da se ne umaram prilikom hodanja....



_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: grlic koji se otvara prerano
16.9.2009 18:13:45   
de_de
UH, ja vec osjecam bolove u preponama, jedva hodam, a bas bi voljela bar nesto od stvarcica ja sama kupimuser posted image user posted image Hvala ti za odgovor, nekako imam snage da izdrzim do kraja kad vidim da ima user posted image koje su bile u istoj situaciji i izdrzale do krajauser posted image user posted image  

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: grlic koji se otvara prerano
16.9.2009 18:29:20   
Mya_81 RR
Ma, naravno da imamo snage....meni kad su govorili (a i dan danas) da sam heroj jer sam izdržala ne bude mi jasno zašto jer to na kraju zaista nije teško i svaka trudnica bi to izdržala da mora...naravno da ima onih teških perioda jer dosadi i to stalno ležanje. I nekada sam mislila da nikada neće proći, ali je prošlo i evo sad nakon skoro 3 mjeseca više se ni sjetim tog mirovanja...možda samo ponekad kad sam neispavana sjetim se kako sam se tada odmarala, a da ti pravo kažem sad kad pogledam na taj period baš sam uživala u svoj pažnji i baš mi je bilo super user posted image ...uh, da sad mogu koji dan tako user posted image



_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: grlic koji se otvara prerano
16.9.2009 20:26:16   
de_de
IZVORNA PORUKA: Mya_81

Ma, naravno da imamo snage....meni kad su govorili (a i dan danas) da sam heroj jer sam izdržala ne bude mi jasno zašto jer to na kraju zaista nije teško i svaka trudnica bi to izdržala da mora...naravno da ima onih teških perioda jer dosadi i to stalno ležanje. I nekada sam mislila da nikada neće proći, ali je prošlo i evo sad nakon skoro 3 mjeseca više se ni sjetim tog mirovanja...možda samo ponekad kad sam neispavana sjetim se kako sam se tada odmarala, a da ti pravo kažem sad kad pogledam na taj period baš sam uživala u svoj pažnji i baš mi je bilo super user posted image ...uh, da sad mogu koji dan tako user posted image





user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: grlic koji se otvara prerano
17.9.2009 9:12:57   
tweety
U 24 sedmici bila otvorena 1cm.Mirovanje mjesec dana uz pre-par i apaurin do 36 sedmice.Na kraju je sve hB prošlo u najboljem redu.Ne sekiraj se,samo nemoj dizati teško,nemoj se zamarati,istezati itd.Kao što je neko napisao,i meni je dr. zabranio putovanje a ja u 7mj sjela u avion i otišla 3000km odavde user posted image

Sretno!


< Poruku je uredio tweety -- 17.9.2009 9:13:09 >


_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: grlic koji se otvara prerano
27.9.2009 21:06:00   
misko
e drage moje,poceh da citampa vidjeh da ima slicni situacija pa haj da vidim jesam tu ija.tacnije grlicmi je ocuvan vodenjak takode al samo tvorena jedan prst. na vesu samprimjetila male kuglice roskaste krvi i uzsavjet kolegica sa foruma otisla odmah dr. gdje mi je i sve ovo receno,beba mi je nisko maprenisko za 27sed u koju sam tek usla.kuci sam na strogom mirovanju gdje pijem GYnipral 4X1 i apaurin 2X1 kontarkcije su mi prestale a bebara se redovno javlja sto mi je odmah lakse.nadam se da cete imati i zamene neki savjet!!ja sam vec i pisala na temi ispadanje sluznog cepa pa neznam jel to to posto mi ni dr nije rekla da se radi o tome. mi cemo u utorak na kontr kod svog dr i nadamo se ABD da ce sve biti u redu. 

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: grlic koji se otvara prerano
27.9.2009 21:16:24   
Mya_81 RR
E, misko...najbolji savjet je ono što ti je i doktor sam rekao, a to je strogo mirovanje...user posted image

Znam da je to teško jer sam i ja preležala pola trudnoće, ali šta ćeš kad nam nema druge...a najbitnije je da se trudnoća iznese do kraja što zaista i možeš strogim mirovanjem. Vjeruj mi da ti je to najbolja terapija...

Puno smo pisali o tome na forumu, pa da ne ponavljam ponovno svoje iskustvo...ali sad ćeš imati vremena pročitati sve to i nadam se da će ti biti malo lakše kad vidiš da nisi jedina u takvoj situaciji i da se sve to da riješiti pozitivno user posted image

Naoružaj se s puno strpljenja, pozitivnog razmišljanja i dodatnom zanimacijom (RR, TV, knjige...) i tako će ti vrijeme brže proletiti user posted image


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu misko)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: grlic koji se otvara prerano
27.9.2009 21:47:36   
Alma_27
misko, kad je meni dr na ultrazvuku vidio otvoren grlic 1mm (to je znaci samo jedna linija) rekao mi je da uradim urinokulturu i nalaz urina. sad nisam skontala da li zbog bakterija moze doci do promjene na grlicu ili tek sada moram jos vise paziti na te infekcije. i stvarno mi je nadjena neka bakterija. nista toliko opasno ali sam dobila pijeloseptyl (mislim a se tako pise) i vaginalete neke. iduce sedmice ponovo radim nalaze i nadam se da ce biti u redu. uradi i ti urinokulturu i nalaz urina ako nisi skoro radila. mozda i vaginalni bris?
odmaraj, uzimaj terapiju i bit ce sve ako Bog da dobro. ja evo mirujem vec neko vrijeme. jedva cekam utorak da odem na kontrolu
pozdrav user posted image

< Poruku je uredio Alma_27 -- 27.9.2009 21:49:34 >

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: grlic koji se otvara prerano
27.9.2009 21:58:35   
nikita
misko samo mirovanje i mirovanje...tablete ti ne mogu pomoci ako ti ne budes lezala...meni je bebi u dlakama da oprostis i to glavu zabio i rukama kopa rupu user posted image user posted image user posted image malo smjeha u ovoj situaciji nije na odmet...i ja lezim i ne micem se iz kreveta ,, u 33 tj sam i jedva cekam kraj jer fakat sam malo "makla" s pameti al kad me lupi ovaj sin osjetim najvecu radost i vrati mi se neka snaga...nije lako al moze se kad se mora...nadoknadit cemo mi ovo i to TRODUPLO vise  ...

_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: grlic koji se otvara prerano
27.9.2009 22:42:04   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: nikita

...meni je bebi u dlakama da oprostis i to glavu zabio i rukama kopa rupu user posted image user posted image [image]



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Grlic koji se otvara prerano
27.9.2009 22:46:45   
Mya_81 RR
Da, istina da bakterije mogu biti uzrok otvaranja i skraćivanja cerviksa tako da obično u tim situacijama se urede i brisevi vrata maternice da se utvrdi mogući uzrok. Ipak, ne mora uvijek to biti razlog tih problema, jer je kod mene recimo sve bilo OK s te strane, a cerviks se skraćivao pošto očito sam po sebi nije dovoljno čvrst da podnese pritisak rastuće maternice...

< Poruku je uredio malena27 RR -- 8.7.2011 20:05:43 >


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *