|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   HUMANOST NA DJELU!!
7.4.2008 21:06:19   
Amelaa RR
Napiste sva svoja djela koja su pomogla nekome na bilo kakav nacin....Ja sam svu svoju staru gardarobu oprala,ispeglala i spakovala odnijela u dobrotvorna drustva...Nedavno ssmo kupili namjernica i odnijeli jednoj staroj zeni koja zivi sama i nema nikoga...
Neki dan sam u prodavnici zena s djetenom koja je kupovala samo litar mlijeka i sa sobom imala 2male i jedno malo vece dijete...siromasni...Rekla sam joj da kupi sve sto joj treba...i platila sam to...I odvukla ih kuci....
Napisite i vi sva svoja djela...jer zasluzujete to....



_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: HUMANOST NA DJELU!!
7.4.2008 22:08:05   
Kesten
user posted image user posted image user posted image user posted image ....ovakvih je primjera nažalost danas malo , skidam kapu..
 
da li sam učinila dobro djelo ili ne to dragi bog zna, ali ono sto smatram da sam ja ispravno napravila je život koji sam ja povetila svojoj djeci, porodici, prijateljima i roditeljima..........u kojem im pružam neizmjerno puno ljubavi, pažnje i naravno smijeha...user posted image
 
..to je bilo prije 5 godina , tada sam još bila u Travniku, ja i moj mali dječak..muž je radio u Livnu i dolazio svake sedmice kuči , na vrata mi je pozvonio čovjek kojeg sam prvi put vidjela u životu.....
 
molim vas gospođo da me saslušate; ja dolazim iz kaknja, supruga mi je umrla prije devet mjeseci, imam dvoje djece , djevojčica mlađa je pala i teško povrijedila rame , imala je več jednu operaciju, i rekli su da se zahvat mora još jednom obaviti, za to je potrebno 8.000. km ..pa ako možete bilo sto da dadnete....ja sam plakala s tim čovjekom kojeg prvi put u životu vidim, otišla sam u kuču i zadnjih 50 km kojih sam imala ja sam dala....ne smatram da sam zato anđeo s neba.....ali pomislim uvjek da mogu sutra biti ja taj čovjek koji stoji pred vratima....

_____________________________

Najveca umjetnost je istinski voljeti ljude!!!!!!!

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: HUMANOST NA DJELU!!
7.4.2008 22:13:30   
mali
Znaš Amela i ovako sam tužna,a ti ćeš me dokrajćiti,stvarno si čovjek...To je super kada imaš mogućnosti,a nezaboraviš na druge ljude.Neka ti Gog da sve što poželišuser posted image user posted image user posted image od srca

_____________________________

Onaj koji odustaje nikada ne pobjeđuje,a pobjednik nikada ne odustaje.
http://www.fertilityfriend.com/home/1f8e1e

(odgovor članu Kesten)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: HUMANOST NA DJELU!!
7.4.2008 22:16:31   
Amelaa RR
Ma kako nisi pomogla ma ti si zradila veliki sevap za to...i Bog ce te nagraditi za to...i sve nas koji na bilo koji nacini cinimo dobra dijela....

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu mali)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: HUMANOST NA DJELU!!
7.4.2008 22:19:09   
mali
i tebi draga Danijelice to ti je naš merhametlukuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Onaj koji odustaje nikada ne pobjeđuje,a pobjednik nikada ne odustaje.
http://www.fertilityfriend.com/home/1f8e1e

(odgovor članu mali)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: HUMANOST NA DJELU!!
8.4.2008 1:14:54   
stella
ja cu napisati ono sto me bas u srce dirnulo.uz racun za tel sam dobila uplatnicu za donaciju za djecije selo(inace sam jako slaba na djecu bez roditelja,ja sam kao beba ostala bez oca)
uplatila sam 20 km,uz sledeci racun sam dobila pismo zahvale nad kojim sam plakala ko kisa.znam da su to pismo dobili svi koji su nesto uplatili al eto nekako me to bas pogodilo

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu mali)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: HUMANOST NA DJELU!!
8.4.2008 9:32:58   
haida
Prvo svaka čast Ameli i Danijeliuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Ja sam inače slaba na djecu i starije ljude. Samo dragi Bog zna gdje mi sve možemo zaraditi sevapa i koja su to naša dobra djela. Ja stvarno gledam na ulici uvijek da udijelim sadaku ako mi bilo ko pruži ruku, pogotovo kad vidim nane i dede da prose...njih je nužda natjerala...odmah pomislim na svog dedu, nedaj Bože da on mora tako. I kad mi bilo ko dođe na vrata, nikoga ne vratim a da mu ne dam barem marku.
Pred svaki Bajram obavezno dajemo pare u narodnu kuhinju i kupimo pakete sa namirnicama koje podijelimo siromašnijim familijama.
To učinimo i kad kog možemo. MM i ja gledamo da što više drugima pomognemo, nije bitno je li nam familija ili nije.... nikad ne znaš kakva pomoć može tebi sutra zatrebati.... zato treba pomoći drugima koliko god je to u nečijoj moći.
Humanitarne telefone redovno zovem svaki mjesec, kad god vidim plakate nekog djeteta. Isto tako svaki mjesec uplatim na banku nekom bolesnom djetetu. Naj više me rastužilo, kada smo uplatili za malu Lunu koja je na kraju ipak izgubila svoju bitku za život jer naši doktori nisu na vrijeme reagovali, to znam iz prve ruke...

Nikad nije dosta dobrih dijela....ali na žalost ljudi koji su u mogućnosti da hrane još jednu drugu porodicu, oni pretežno ne pomažu..... Ali to sve na njihovu dušu....


_____________________________

ALINA 29.06.2004.

ARMIN 13.11.2008

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: HUMANOST NA DJELU!!
8.4.2008 9:39:15   
Kesten
Hida draga cijelo vrijeme dok sam čitala tvoj post me je jeza prolazila, nemam riječi, divan si a -bog če te nagraditi za to....bitno je da je od sraca
 
stela draga to je masa ljudi dobilo a zapitaj se koliko je njih uplatilo novac?!
 
...uvjek  se držim toga , da nikad nemožeš biti siguran da li češ ti biti jednoga dana ta koja če ruku pružiti.......

_____________________________

Najveca umjetnost je istinski voljeti ljude!!!!!!!

(odgovor članu haida)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: HUMANOST NA DJELU!!
8.4.2008 10:23:16   
akica b
SVAKA CAST ZA SVEuser posted image user posted image user posted image ..
PA I JA MISLIM DA NAPRAVIM NEKAD NESTO HUMANO...EVO,JA ZIVIM NA OSMOM SPRATU..CIJELU MOJU TRUDNOCU NIJE RADIO LIFT I ZNACI PENJALA SAM SE GORE DOLE KO LUDA...I TAKO,KAD SRETNEM U STUBISTU NEKU STARIJU KOMSINICU ILI KOMSIJU SA KESAMA JA POMOGNEM,VRATIM SE SA PRIZEMLJA DO NEKOG SPRATA S KESAMA ,TAKO TRUDNA ,SA STOMAKOM DO ZUBA...VALJDA JE TO HUMANOuser posted image ....ISTO TAKO,NE MOGU PROCI PRORED PROSJAKA(STARIJIH LJUDI,BESPOMOCNIH) DA NESTO NE UDIJELIM....

(odgovor članu Kesten)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: HUMANOST NA DJELU!!
8.4.2008 10:46:48   
Anoniman
tako sam se rastuzila na ove vase price... zaista ste sve veeelika srcaaaa.. ljubim vas mile moje...

ja ko i vi uvijek dam prosjaku, pogotovo starijim ljudima novca... pomislim kakva je muka njega natjerala da prosi, gdje su mu djeca, ostala rodbina.. pa se rastuzim
jednom prilikom sam isla kuci, vracala se sa fakulteta i ugledam jednog dedu, onako normalno obucen, sa stapom, jedva on hoda.. star, iznemogao... pimakao se kontenjeru i gleda.. kad je ugledao kesu zamotanu sa odjecom, pocne da kopa i da je pretrazuje.. tuga majko mila.. meni se sve steglo u grlo.. pridjem mu i kazem: dedo jesi gladan.. on me tugaljivo pogleda i potvrdi svojim malim okicama. izvadih svoj dzeparac koji sam imala.. bilo je oko 20 i nesto maraka i sve mu dam... zahvaljivao mi je i blogosivao me toliko ko da sam mu dala 200... iako su meni tad te pare trebale ,jer sam bila student, a znate kako studentu vrijedi svaka marka, ja sam mu ih dala. hvala Bogu pa sam imala da mu dam i opet bi ako treba.. mami i tati kad sam rekla kako sam potrosila dzeparac.. onda su mi dali duplo.. svaki sevap se isplati user posted image

(odgovor članu akica b)
  Neposredna veza do poruke: 10
   RE: HUMANOST NA DJELU!!
8.4.2008 14:05:34   
Sonja
ne mogu bas sad svega da se sjetim ali obavezno dajem prosijacima te ljudima kojima treba za operacije dijece...kad vidim na tv da se nazove i donira nekoliko KM za nesto uvijek to ucinim...
svake godine i dok sam isla u skolu donirali smo prehrambene artikle za narodnu kuhinju i odjecu takodje za djecu i odrasle...
ima jos tu svega al...
mislim da je covjek bogatiji za onoliko koliko nekome da kome je potrebno mozda vise nego njemu!!!


_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: HUMANOST NA DJELU!!
8.4.2008 21:46:03   
rozi
Ja i muz najvise volimo uplatiti na racun za bolesnu djecu, cini mi se da bih sve mogla gledati osim toga. Po 10 ili 20 km, od slucaja do slucaja, draze mi je ne vise mjesta po 10 nego jednom npr 50. Dokle god mognem radicu to.
Naravno zvanje humanitarnih telefona, mada sam tu ogorcena na  telekom  sto oni zaradjuju na tome i to podobro.

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: HUMANOST NA DJELU!!
8.4.2008 21:53:48   
Kesten
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Najveca umjetnost je istinski voljeti ljude!!!!!!!

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: HUMANOST NA DJELU!!
9.4.2008 14:04:52   
sarah
Od malena sam voljela ljudima pomagati na bilo koji nacin, i drago mi je zbog toga.
Sjecam se u ratu (ja sam imala 11 godina) da sam sa drugaricama pomagala jednoj staroj nani koja je sama zivjela. Svaka od nas je s vremena na vrijeme uzimala nesto iz kuce od hrane i nosile smo joj, a za Bajram joj nosile kolace.

Od srednje skole do danas imam naviku da svaki mjesec uplatim nekom bolesnom djetetu (jednom ili vise njih) nesto novca na ziro-racun, a kad god vidim da je otvoren neki humanitarni broj telefona za pomoc nazovem.
Inace bi jako voljela da svako kome treba pomoc dobije humanitarni broj telefona kako bi mu se jednim pozivom doniralo 1, 2 ili 3 KM. Jer to je puno jednostavniji nacin pruzanja pomoci, a gotovo svaki gradjanin nase zemlje bi mogao izdvojiti 1 ili 2 KM da pomogne nekome, a mozda ne moze vise od toga, pa zato ne moze ni da ode do poste ili banke da uplati novac na ziro-racun.

Prije 4-5 godina smo moje drugarice i ja prikupljale pomoc za jednu bolesnu djevojcicu i kad smo skupile odredjen iznos novca uplatile smo joj na ziro-racun. Nakon par mjeseci je u novinama pisalo da se ta djevojcica izlijecila i da se zahvaljuju svima na dobrovoljnim prilozima.
Mojoj sreci nije bilo kraja!


(odgovor članu Kesten)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: HUMANOST NA DJELU!!
9.4.2008 16:51:32   
baby
Ja volim da kupim djeci nesto cokoladu il nesto iz doma za nezbrinutu djecu u Zenici ima ih dosta , vjeruj te mi da covjek nepovjeruje onda onim curicama djevojkama iz doma svoje neke gardarobe koje nenosim podjelim , i tako obicno njima volim da dajem bilo da se radi o markici da si kupe cokoladicu il nesto

Ja necu nikad zaboaviti srecu te djece jednom kad smo se ja i moj muz zabavljali pa bi on dodji do mene a ja sam tad zivjela nasuprot tog doma , i emir ti njima dadne vako po koju markicu da si kupe nesto i nekoliko ih stavi u auto pa ih provozao malo a kad su se vratili ja nemogu opisat tu srecu te djece

Nek im Allah dadne lijepog zdravlja i srece u zivotu

_____________________________

Mamini bebaci:
Hamza i Imran
10.07.2008
http://www.hipp.ba/galerija-slika.html?func=detail&id=47

http://www.hipp.ba/galerija-slika.html?func=detail&id=247

(odgovor članu sarah)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: HUMANOST NA DJELU!!
10.4.2008 14:25:58   
lavica
i ja sam jako slaba na takve stvari, nikad nisam prosla kraj prosjaka a da nisam dala makar nesto, od mojih stvari koje ne nosim vise nista ne bacam nego sve nosim u crveni krst jer ce sigurno nekom trebati, i naravno uvijek zovem one humanitarne brojeve, uvijek volim pomoci koliko god mogu.

_____________________________

Nekad davno imala sam sve,
i mislila da je zauvijek.
Nicija nije do zore sjala
jednom si samo naivna budala
a onda lutas ko bez duse!!!!!!!

(odgovor članu baby)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: HUMANOST NA DJELU!!
10.4.2008 15:05:01   
Vedica
posto radim u skoli uglavnom zajedno sa ucenicima ucestvujem u humanitarnim akcijama koje se organizuju za narodnu kuhinju ili za neko bolesno dijete, a pored toga  vec nekoliko godina sam dobrovoljni davaoc krvi (imam rijetku kombinaciju O-)

bravo za sve nas na RR

_____________________________

***************************
Quien con fe sabe esperar, ve al fin la suerte llegar!

(odgovor članu lavica)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: HUMANOST NA DJELU!!
10.4.2008 16:22:10   
M kao Mama
pomažem koliko i kako god mogu, u nekoliko navrata sam nosila odječu u dječiji dom Bjelave i u bolnicu Koševo na pedijatriju, pomažem i kada treba sakupiti novac za neko dijete, pomažem na razne načine, jer ne daj biože pomislim šta da ja dođem u takvu situaciju,

(odgovor članu Vedica)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: HUMANOST NA DJELU!!
12.4.2008 15:05:40   
Nadi
Nedavno sam na Centralnom dnevniku Senada Hadžifejzovića gledala prilog o jednoj siromašnoj porodici : otac sa 8 djece. Najmlađem 2 godine. Sve jedno drugom do ramena. Majka ih napustila prije godinu dana. Otac invalid mora se brinuti za djecu. Primaju neku sramotno malu pomoć. Žive na Grbavici u nemogućim uslovima i 01.04 su ih trebali izbaciti na ulicu ili u neki prostor gdje ima samo jedna soba. I sad mi se plače kad se sjetim tog priloga.
Uplatila sam novac i aBd planiram i od sada kad god se ukaže kakav višak uplatiti.
Ako i vi želite evo žiro račun.

Sabahudin Gegic  
Nova banka A.D. Banja Luka
Ziro racun: 555-005-81186385-52
Korisnik: Sabahudin Gegic
 
za uplate iz inostranstva:
Nova banka A.D. Banja Luka
Korisnik: Sabahudin Gegic
racun: 54201-186385
SWIFT: NOBIBA22
 

< Poruku je uredio Nadi -- 12.4.2008 15:06:47 >

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: HUMANOST NA DJELU!!
23.4.2011 13:56:25   
gerberka
nadam se da post ostavljam na pravom mjestu i molim moderatoricu da napravi posebnu temu. Ovaj mali Zeničanin se već tri godine bori sa leukemojom, otac RVI, majka na Birou i kako mi reće gospođa u banci..posuđuju gdje stignu, tek su nedavno lijepili po gradu apel za pomoć.

Hadžić Ajdin ima samo 4-godine, a već 3 se bori sa teškom bolešću LEUKEMIJA, nakon što se stanje bilo poboljšalo situacija se zakomplikovala i ljekari ga HITNO upućuju na nastavak liječenja i transplantaciju koštane srži u Njemačku (Tibingen) HITNO. U tom smjeru otvoren je "Humanirani telefon" -             090 291 008      , pozivom na ovaj broj donirate 2,00 KM.


_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu Nadi)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: HUMANOST NA DJELU!!
23.4.2011 14:03:02   
gerberka
http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/teme/30

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: HUMANOST NA DJELU!!
25.4.2011 1:38:06   
illa
Garberka, ima već otvorena tema o Ajdinu user posted image

Što se tiče humanosti, situacija je strašna. Nisam često u Sarajevu, ali kada kod prolazim baščaršijom sve je puno starih ljudi što pružaju ruku i prose. Gledam uvijek da im dam barem marku, ali ne može čovjek razdavat, koliko njih ima. Ima li i jedna institucija uovoj državi koja je zadužena da pomogne tim ljudima? Stvarno žalosno...user posted image


_____________________________

http://dobro.ba/

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 22
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *