|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Imaju li doktori vremena za razgovor
22.7.2008 15:28:02   
bubamara80
Kako je sa vašim doktorima. Ja kad god odem na pregled (sutra ponovo) i sve mislim pitaću ga ovo pitaću ono, a ne uspijem dvije progovoriti. Namaže me gelom klizne dva puta preko stomaka i već me isprati na vrata. Kako da ga prikujem dvije minute na stolicu da porazgovaram i da se te dvije min. koncentriše na moj slučaj?

_____________________________

Ten tiny little fingers that always want to play,
That never stop exploring the wonder of today.
Ten tiny little fingers that from the very start,
Will reach out for tomorrow yet always hold your heart

Moje srce se rodilo 25.09.2008
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Imaju li doktori vremena za razgovor
22.7.2008 15:31:11   
ElmaB
Pa, probaj cim udjes u ordinaciju i prije nego legnes na krevet da ti radi ultrazvuk. Odmah mu reci: Ja bih Vas nesto pitala? Pokusaj, mozda upali!

Pusa!


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu bubamara80)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Imaju li doktori vremena za razgovor
22.7.2008 15:33:23   
bubamara80
user posted image  dobro si već razmišljam da čim uđem zaključam vrata za sobom i ne dam mu ključ dok se ne ispričamo.

_____________________________

Ten tiny little fingers that always want to play,
That never stop exploring the wonder of today.
Ten tiny little fingers that from the very start,
Will reach out for tomorrow yet always hold your heart

Moje srce se rodilo 25.09.2008

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Imaju li doktori vremena za razgovor
22.7.2008 15:37:25   
Blue rose RR
Umilnom facom, ali odrešitim glasom mu se obratiš, nakon što si sjela na stolicu,da :
"Prije nego počnete sa pregledom, željela bih da mi odgovorite na sljedeće..."
Pa onda izvadiš notes iz svoje torbice, i opleteš pitanja.

Pa zašta plaćamo doktore, negoli da plešu oko nas.


Uh, kako me nerviraju, samo da im je mlatnuti lovu, a nas ko za šta. user posted image

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu bubamara80)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Imaju li doktori vremena za razgovor
22.7.2008 15:41:37   
maslačak82
Napišeš na papir i sve šta te zanima ga pitaj, ja lično volim tako da u radim iz razloga jer vazda nešto zaboravim, sjetim se tek kad izađem van.Ukoliko te doktor neće da sasluša i nađe koju minutu za razgovor, fino traži drugog.Uglavnom svi oni gledaju da te što prije pregledaju i isprate van, ni ne snađeš se on već govori: sljedeći! Ja sam svoga jednom "fino napala" i rekla izvinite, ja bi vas nešta pitala..on zastao..pa pitajte..i od tada uvijek je otvoren za razgovor, a prije ne znam jesm li brze ušla il izišla (tj.uvijek sam brže izišla negu ušla u ordinaciju) s tim da se ja pripremim sa papirom,a prije toga o tome nešto saznam na internetu pa je njemu zanimljivije pričati kad vidi da ipak nešta kontaš..
Onda se lijepo posavijetuješ, tipa ja sam to čula tako, koje je Vaše mišljenje? Uh, da znaš kako mu to imponira kad ga se za mišljenje pita, ustvari svi smo tašti, pa onda probaj na tu kartu igrati.Eto pa probaj!

(odgovor članu bubamara80)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Imaju li doktori vremena za razgovor
22.7.2008 15:43:03   
makana
hahahhahha
kod tebe je sve na ispitivanje user posted image
hihihi
milion puta sam izašla iz ordinacije nezadovoljna
i bez odgovara na moja pitanja zato i jesam bila mahnita za časopisima, knjigama, ali...
dr. je dr.
zato kad legneš a on počne da te maže gelom mirno mu postavi prvo pitanje, najvažnije, a potom koliko ti vremenski dozvoli ostala



_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Imaju li doktori vremena za razgovor
22.7.2008 15:44:13   
ElmaB
Ma, doktori su nam kriza, opcenito! Nego fino ti njega bombarduj pitanjima i ne izlazi dok ti ne odgovori!

Pusa!


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Imaju li doktori vremena za razgovor
22.7.2008 15:49:00   
Okarica
IZVORNA PORUKA: ElmaB

Pa, probaj cim udjes u ordinaciju i prije nego legnes na krevet da ti radi ultrazvuk. Odmah mu reci: Ja bih Vas nesto pitala? Pokusaj, mozda upali!

Pusa!



Ja uvijek ovo uradim i zaista djeluje.

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Imaju li doktori vremena za razgovor
22.7.2008 15:51:08   
mamabb
Ja svog ako me nešto zanima a daleko mi čekati pregled zovem i telefonom da pitam...njemu nikad nije teško...a kad dođem kod njega nemam vremena da mu postavim pitanje jer on mene obaspe istim...
Pa ništa draga moja on je tu da te posavjetuje i kaže ti šta trebaš a ako nikako drugačije ne možeš onda dok radi UZV ti ga pitaj šta te zanima a on ako je i malo uljudan staće na trenutak da ti odgovori a ako ne onda idi drugom...

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Imaju li doktori vremena za razgovor
22.7.2008 15:59:18   
bubamara80
sutra idem pa ću vidjeti koliko ću uspjeti, ma problem je što i stalnu ulijeću te sestre, te studenti za upis ocjena u indeks, mada prošli put sam išla kad je bio dežurni nigdje nikog nije bilo i malo sam ga uspjela zadržati ali me dok je odgovarao pratio na vrata da skrati, nego ću što kaže ElmaB prije nego što me pregleda fino sjesti i porazgovarati pa tek onda leći na pregled

_____________________________

Ten tiny little fingers that always want to play,
That never stop exploring the wonder of today.
Ten tiny little fingers that from the very start,
Will reach out for tomorrow yet always hold your heart

Moje srce se rodilo 25.09.2008

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Imaju li doktori vremena za razgovor
22.7.2008 20:43:54   
idana_85
Ne znam, moj dr je super. Prvo se ispitamo u cekaoni, a onda kad dodjemo na red i udjemo pita sta ima novo, kako smo, uvijek se nasali i onda kad ja legnem dok on maze gel pita kako se osjecam, imam li problema,sve pazljivo saslusa. Onda ja ako me nesto zanima pitam. Za vrijeme pregleda svaki put ga zamolim da vidi jel sve ok s bebom, on uvijek gleda jesu svi prsticu tu,jel sve pravilo formisano, jesu li usta uredu, kicma, mozak....Uvijek sam pita vagam li se i mjerim li pritisak,vec prije se izvinuo i rekao da to oni ne rade jer im je velika guzva. I dok on pise nalaz i to, ja uvijek nesto pitam. Cak poslije pregleda znamo po 15 ak min ostati s njim i razgovarati....stvarno je uvijek ljubazan. 

(odgovor članu bubamara80)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Imaju li doktori vremena za razgovor
22.7.2008 22:24:10   
almai
vecin nasih doktora je ziva katestrofa,samo gledaju novac.Ako im covijek ubaci u dep tek onda imaju vremena za razgovor i savjeteuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Imaju li doktori vremena za razgovor
22.7.2008 22:51:04   
jabuka1
ti baš imaš sreće.
Dajte mi savjet kome da idem ,Mehmedbašiću ili Divanoviću,obzirom da planiramo prvu bebu,a do nedavno sam koristila neke lijekove.

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Imaju li doktori vremena za razgovor
23.7.2008 7:54:21   
mamy Sabina
Moj dr ima vremena za razgovor.
razlog:vjerovatno to sto idem privatno.
Prije pregleda uvijek sjednemo i popricamo,
sam me podstice na pitanja.Kad obavi
pregled.potanko mi objasni sve detalje
upisane u karton.

(odgovor članu jabuka1)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Imaju li doktori vremena za razgovor
23.7.2008 8:20:54   
emina_h
Bubamara80 hehe idemo kod istog doktora,i meni je isto,ali ja odem i u Skerlicevu  pa ih pitam ako me sta zanima.

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Imaju li doktori vremena za razgovor
23.7.2008 12:19:32   
bubamara80
vidjela sam da idemo kod istog  poslala sam ti 2 privatne poruke jesi li pogledala?

_____________________________

Ten tiny little fingers that always want to play,
That never stop exploring the wonder of today.
Ten tiny little fingers that from the very start,
Will reach out for tomorrow yet always hold your heart

Moje srce se rodilo 25.09.2008

(odgovor članu emina_h)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Imaju li doktori vremena za razgovor
23.7.2008 12:23:48   
bubamara80
bila sam danas na UZ  i suprug bio sa mnom, njemu sam rekla sta da pita ako ja zaboravim. mi ušli prvo u sobu za UZ a  doc. za nama i suprug pravo -kako ste doktore jeli vam frka žuri li vam se? Kaze doc. ma ne evo sam sve završio. a moj muz, e super da malo porazgovaramo. onda smo ga unakrsno izrešetali pitanjima user posted image   bilo je ok, nisam jos zadovoljna ali OKuser posted image

_____________________________

Ten tiny little fingers that always want to play,
That never stop exploring the wonder of today.
Ten tiny little fingers that from the very start,
Will reach out for tomorrow yet always hold your heart

Moje srce se rodilo 25.09.2008

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Imaju li doktori vremena za razgovor
23.7.2008 12:33:56   
Amelaa RR
Ovo je super tema...evo licno mi se desilo kod mog problema koji je bas za razgovor a ne samo pregled i sto kaze bubamara vec sam na vratima ....i kad opet dodem opet isto sve...Mi se s neplodnosti borimo vec duze od 3 godine...kad sam bila kod Mehmedbasica nikad nije sjeo da porazgovara s mnom...nego samo pregled i dodi opet za 15 dana i tako pola godine...Kada smo se prebacili na Kosevo na kliniku dr.Zulfo je vec nesto drugo....sjeo objasnio nam neke stvari i cak mi se nas problem  tada nije ucinio previse problematicnim ....
Sve u svemu doktori danas nemaju al vise mislim da "NECE"DA IMAJU VREMENA za pacijente...


_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu bubamara80)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Imaju li doktori vremena za razgovor
23.7.2008 12:51:32   
Happy
Ja imam drugačije iskustvo sa Divanovićem.... Kada dođeš prvo sjedneš, pa se ispričaš 5 - 10min, onda se skineš, onda pregled koji traje 5--10 min i u toku pregleda ide tako polako, sve objašnjava (bez obzira da li si trudan ili ne), kada završi sve to, obučeš se i onda opet sjedneš, meni je čak jednom crtao... Tako da sve pohvale za njega...
Ali zato u državnoj (vojničko) žene ulaze kao na pijacu, nisi se ni obukao već je druga na vratima.... UŽAS
Doduše kada vidim red koliki je i koliko ih pregleda u toku danauser posted image

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Imaju li doktori vremena za razgovor
23.7.2008 13:26:58   
mirnac
Stvarno cudno kako imamo razlicita iskustva s istim ljudima. Mijenjaju se ko' vrijeme.

Ja od 2003.godine idem kod Mehmedbasica (prije 1 godisnje, a sad u trudnoci svaki mjesec). Prema meni je uvijek bio isti, i kad sam prije na redovan pregled isla i sad sa mojim bebama. Izuzetno strpljenje ima, svaku glupost i sitnicu koju ga pitam, sjedi i odgovara, i mm ga isto ispituje svasta, i kad mi sami odlucimo da je dosta, onda nas isprati i zove drugog pacijenta. Nije bitno je li jedno u cekaonici, ili 10.
I isto nije bitno ispitujemo li ga u vezi beba ili prije trudnoce u vezi nekih manjih infekcija. A nemam nikakvu privatnu vezu s njim, niti sam mimo racuna ikad ista platila ni odnijela.
Imam kolegicu koja s Mehmedbasicem ima potpuno isto iskustvo kao ti amelaa, i bas mi je zao bilo, ali eto ja sam imala srece do sad. Sta li ce biti kad stignem u bolnicu!?

jabuka1, mamina prijateljica je isla malo kod Mehmedbasica, pa poslije kod Divanovica i bilo joj je jednako ugodno i zadovoljna je obojicom. Tako da ne znam sta da ti kazem,

m.

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Imaju li doktori vremena za razgovor
23.7.2008 16:45:37   
emma.L
Ovo je nase prvo pojavljivanje na forumu, iako vas pratim vec evo 7. mjesec i dosta sam novoga i korisnoga naucila i procitala tu. Dakle, prvo mahanje svim mamama.
Posto imam zaista srece sa doktorom, Bubamari bih kao i Nejra preporucila dr. Divanovica. Svaki put je suprug bio sa mnom na pregledu, niti jedan pregled nije trajao manje od pola sata i nakon svega sto on nama ima za reci, kaze: 'Eh, da cujemo...'user posted image  posto zna da oboje imamo barem po 5 pitanja i toliko potpitanja.

Eto, imate cmoku i citamo se!

(odgovor članu bubamara80)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Imaju li doktori vremena za razgovor
23.7.2008 16:56:48   
Happy
user posted image user posted image user posted image stvarno je divan user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Imaju li doktori vremena za razgovor
29.7.2008 22:17:43   
Mirkica
ni moja doktorica nema vremena za pricu , nekako mi sve sbrzi  , sada idem u bolnicu 12 ide MM on voli da ispituje tako da mislim da ce se ko me bude snimao da preznoji od pitanja podpitanja itd. :).


(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Imaju li doktori vremena za razgovor
29.7.2008 22:29:12   
nesanica
ja i mm smo uvijek zajedno isli na preglede i cini mi se da je mm vazda imao vise pitanja nego ja. sa svojim dr sam i vise nego prezadovoljna.kad bih opet bila truda dr sigurno ne bih promijenila. neka mu samo bog da zdravlja.

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Imaju li doktori vremena za razgovor
26.8.2008 13:40:18   
alien
Mene pravo ljute naši ljekari - daju tako malo informacija da uvijek izadjem iz ordinacije sa nekim novi strahom, pogotovo kako pijem gynipral zbog "neelastične" maternice. Sada sam u 25.sedmici i beba se fino javlja ali ja sam u stalnom strahu od kakvog prijevremenog poroda iako gynipral pijem kao "preventivno". Najviše me brine da neću znati prepoznati ako nešto krene naopako jer mi je prava beba a imam prilično viskok prag tolerancije bolova.Zar ne bi bilo logično da objasne šta je normalno za očekivati u svakom tromjesečju umjesto da moramo da skupljamo okolo pol-provjerene informacije.Eto bar bi mogli toliko da urade: kad kažem da me boli donja desna strana, kosti oko vaginalnog otvora ili da imam bezbolna grcenja maternice i da osjetim kako se tada beba ispupči na jednom mjestu samo me ignoriše. Znam da sam odužila ali ovo mi je treći doktor: prvi nije ni primjetio da sam trudna pa sam išla na kardio aerobik, kad sam saznala prestal sam ići; u 11-toj sedmici sam krvarila brzo je stalo ali sam otišla drugom dr. koji je rekao da nije ništa sve ok, sutradan sam opet pocela krvariti i opet drugi dr. koji j euočio hematome i dao mi progsteron-depo, nažalost nije više u Sa, i sada gynipral i more nedoumica...

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *