|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Izostanak menstruacije nakon kiretaže
7.5.2013 9:14:03   
Encha
Drage moje,

Koliko dugo ste čekale na menstruaciju nakon kiretaže? Da li se čekanje odužilo toliko da ste počele brinuti? Kako je sve završilo?

Kiretažu sam radila nakon missed ab. u VIII/IX sedmici. Od tada je prošlo dva mjeseca a nisam dobila menstruaciju. Čak ni nakon kiretaže nisam krvarila ama baš nimalo. Negdje 5 sedmica nakon kiretaže, dva dana zaredom sam imala jake menstrualne bolove ali bez krvarenja. Tada sam počela brinuti o mogućem Ashermanovom sindromu. Čak se bavila mišlju da uradim slani ultrazvuk (sonohisterografiju) u ZG jer nisam našla da u Sarajevu to iko radi. To je kao manje invazivni pregled od HSG-a, ultrazvuk s ubrizgavanjem fiziološke da bi se vidjeli eventualni ožiljici / priraslice. Ipak uradila obični UZ pregled u SA, endometrij 5,5 i mala funcionalna cista na jajniku, znači nisam ovulirala. Savjet da još pričekam. Eh, sad, kako sam jedan stres zamijenila drugim, u međuvremenu odem po neke Matijine kapljice za smirenje. Dodatno, stalno pijem čajeve od vrkute, kunice, žare, itd. Sve da bi se poboljšala prokrvljenost uterusa. I pokušavam da racionaliziram stvari... U trudnoći sam bila na jakoj dozi progesterona, pa je sasvim moguće i da se od količine istog poremetio hormonski balans i da organizam to još uvijek nije iščistio... ali voljela bih da čujem vaša iskustva i nadam se sretne ishode...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Izostanak menstruacije nakon kiretaže
7.5.2013 10:13:54   
Andy_Bec23
Draga moja meni je dosla prva menstruacija cinimi se nakon 40 dana... Ni ja nisam krvarila nakon kiretaze to je ok, samo smedji iscjedak sam imala jer su dovoljno sastrugali maternicu..... A sto se tice tvojih pretpostavka nekih bolesti izbij si to iz glave, menstruacija ce doc i nemoj se sekirat. Dali si vec bila na prvom pregledu koji se preporucuje 4-6 sedmica od kiretaze?

_____________________________

Andjeo broj 1 (8 nedelja)

Anna Lina 12.04.13'-12.04.13' uvjek u nasim srcima

16.12.14' Rodilo se nase sunce, mamin zivot :-))

25.08.17' Rodio se nas mjesec, Bakin život ;-))

(odgovor članu Encha)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Izostanak menstruacije nakon kiretaže
7.5.2013 10:17:22   
Andy_Bec23
Sad vidjeh da si bila na pregledu, sto se tice endotermija mislim da je to ok 5,5 znaci mogla bi ti menstruacija u narednih 2 sedmice doc, a kako to da ti je ustanovio cistu ? Kako znas da nisi O? To znaci da ces sada ovulirati i nemoze postojat cista, cistu moze utvrditi samo onda kada vidi zuto tijelo ili kada ti mensatruacija kasni a nisi O ....

_____________________________

Andjeo broj 1 (8 nedelja)

Anna Lina 12.04.13'-12.04.13' uvjek u nasim srcima

16.12.14' Rodilo se nase sunce, mamin zivot :-))

25.08.17' Rodio se nas mjesec, Bakin život ;-))

(odgovor članu Andy_Bec23)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Izostanak menstruacije nakon kiretaže
7.5.2013 11:52:35   
Encha
Toga se i bojim, da su me previše sastrugali... od tog UZ pregleda je prošlo 2 sedmice i opet ništa. Cistu koju su vidjeli je funkcionalna cista koja nastane kada ne dođe do ovulacije, tj. folikul ne pukne. One navodno same prođu. Od tada sam pratila i temperaturu, ona je sve vrijeme na nivou predovulacione (ovo znam jer sam i ranije pratila temp.)

(odgovor članu Andy_Bec23)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Izostanak menstruacije nakon kiretaže
7.5.2013 12:07:52   
grozđe
Encha pozdrav...

imas ovu temu http://www.ringeraja.ba/forum/Prva_menstruacija_nakon_kiretaze/m_1489645/tm.htm

ja sam dobila prvi menzes nakon 3,5 mjeseca ( od stresa ili zbog jace sastrugane maternice) nije problem ako je jace sastrugana, mozda cak bolje jer nece doci do infekcija...

trudna sam opet nakon 3. ciklusa...

(odgovor članu Encha)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Izostanak menstruacije nakon kiretaže
7.5.2013 12:13:01   
Andy_Bec23
I ja sam zatrudnila nakon 3 mj cuvanja pa 2 mj ponovo akcijanja znaci ukupno 5 mj nakon kiretaze ...... A sto se tice sastrugane maternice to je dobro, jer i meni je jako tanak ndotermij a prije 3 i pol nedelje sam rodila kaze doktor to je sve ok .... Nemoj se sekirat doci ce menstruacija pa ako dragi Bog dade opet u akciju user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Andjeo broj 1 (8 nedelja)

Anna Lina 12.04.13'-12.04.13' uvjek u nasim srcima

16.12.14' Rodilo se nase sunce, mamin zivot :-))

25.08.17' Rodio se nas mjesec, Bakin život ;-))

(odgovor članu grozđe)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Izostanak menstruacije nakon kiretaže
9.5.2013 9:23:33   
Asteris
I meni se čini kao da već kasni, jer su mi svi ciklusi bili uredni, i poprilično kratki 25 dana... Također sam imala neke bolove slične PMS, ali nema još znakova menstruacije, poput bolnih grudi i sl. Na pregledu je sve izgledalo savršeno, čak se bila pokazala početna faza nakupljanja krvi za slijedeću menstruaciju, pa valjda će se pojaviti. Mnogi kažu ovdje na ovom forumu i drugim forumima da je normalno da kasni user posted image

Od svega mi je najčudnije to što sam cijeli život mrzila menge (jer su mi bile bolne do nesvijesti), a onda u novije vrijeme sam ih mrzila jer sam htjela da ne dođu zbog željene trudnoće, a sad ju tako želim. Ovo je prvi put u životu da joj se radujem i nadam.... Život je ponekad takav apsurd...

Želim svima što skorije vraćanje normalnih ciklusa, hormona i ispunjenje želja, bilo da je nova trudnoća, ili napokon mir i sabranost... Jer svi znamo kakve smo nakon kiretaže, mjesecima to traje...

(odgovor članu Andy_Bec23)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Izostanak menstruacije nakon kiretaže
9.5.2013 9:28:12   
Asteris
Internet mi pokazao da post nije objavljen, pa sam ponavljala... Ne vidim opciju za brisati post user posted image

< Poruku je uredio Asteris -- 9.5.2013 9:30:05 >

(odgovor članu Andy_Bec23)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Izostanak menstruacije nakon kiretaže
9.5.2013 11:24:47   
Encha
Grožđe, držim fige.
Andy_Bec23, čestitam na bebici nakon svih ovih patnji... nadam se da ćemo sve ovdje biti tako blagoslovljene...

Asteris, znam tačno na šta misliš... i meni je ciklus bio relativno kratak 24-25 dana, prije ove kiretaže sam imala još dva spontana (biohemijske u 5. sedmici) a sve tri trudnoće bih pomalo krvarila od samog početka (čim je test pozitivan)... odgađala sam odlazak u WC, žarko želeći da ne vidim crvene mrlje... sada je sasvim suprotno, čekajući menstruaciju više od 8 sedmica, svaki put kad idem u WC nadam se da ću ih vidjeti... kako kažeš, totalni apsurd
Koliko je tebi vremena prošlo od kiretaže?

(odgovor članu Asteris)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Izostanak menstruacije nakon kiretaže
9.5.2013 12:45:58   
Asteris
Encha, nešto sitno preko mjesec dana... Držim nam fige objema... Možda bi se ti trebala konzultirati s doktorom ako je u pitanju više od 2 mjeseca (kažeš više od 8 tjedana). Ja ga namjeravam zvati točno na dan kad bude 2 mjeseca, ako ne budem te sreće da dođe sad nekad...

(odgovor članu Encha)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Izostanak menstruacije nakon kiretaže
10.5.2013 9:24:47   
Andy_Bec23

IZVORNA PORUKA: Encha

Grožđe, držim fige.
Andy_Bec23, čestitam na bebici nakon svih ovih patnji... nadam se da ćemo sve ovdje biti tako blagoslovljene...

Asteris, znam tačno na šta misliš... i meni je ciklus bio relativno kratak 24-25 dana, prije ove kiretaže sam imala još dva spontana (biohemijske u 5. sedmici) a sve tri trudnoće bih pomalo krvarila od samog početka (čim je test pozitivan)... odgađala sam odlazak u WC, žarko želeći da ne vidim crvene mrlje... sada je sasvim suprotno, čekajući menstruaciju više od 8 sedmica, svaki put kad idem u WC nadam se da ću ih vidjeti... kako kažeš, totalni apsurd
Koliko je tebi vremena prošlo od kiretaže?



draga moja bebica je na zalost medju andjelima :-( al bit ce to sve ok....



_____________________________

Andjeo broj 1 (8 nedelja)

Anna Lina 12.04.13'-12.04.13' uvjek u nasim srcima

16.12.14' Rodilo se nase sunce, mamin zivot :-))

25.08.17' Rodio se nas mjesec, Bakin život ;-))

(odgovor članu Encha)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Izostanak menstruacije nakon kiretaže
12.5.2013 16:01:45   
Asteris
Samo da prijavim da se moja menga pojavila ali za veliko čudo vrlo je bezbolna i slaba. Nisam navikla na to, cijeli život imam dismenoreju i obilno krvarenje. Bolovi do nesvijesti... Sad, isto kao da i nemam, osim nešto malo krvi... Doktor kaže da je ovo česta pojava, te mi je rekao da se kod teške dismenoreje (bolne menstruacije) ponekad primjenjuje kiretaža terapeutski, pošto jako grčenje maternice i obilno krvarenje znači da se nepravilno čisti sama od sebe, pa ugrušci zaostaju, pa se onda ona grči dok pokušava sve to izbaciti (to su ti jaki bolovi)...

Svima želim što prije normalan ciklus i oporavak... Ja ću sad učiniti sve da se psihički i fizički oporavim i možda, kažem možda, steknem hrabrost ponovo!

(odgovor članu Andy_Bec23)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Izostanak menstruacije nakon kiretaže
13.5.2013 12:52:08   
Encha
Andy_Bec23, strašno mi je žao...

(odgovor članu Asteris)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Izostanak menstruacije nakon kiretaže
27.5.2013 9:54:01   
Encha
Razvoj situacije ukratko: 9. sedmica nakon kiretaže, ponovo jaki menstrualni bolovi bez krvarenja (tad već drugi put i već realan strah od Ashermana). Ovaj put odlazim na UZV i jasno se u maternici vidi nakupina krvi koja ne može izaći... naredni dan trebala se raditi dilatacija cerviksa... tu noć, ulazeći u treći dan bolova ali sad već agonije, odjednom spontano prokrvarim... spasila sam se dilatacije, ostaje čekati naredni ciklus da se vidi kakvo je menstrualno krvarenje, jer sam ovaj put krvarila praktično samo taj jedan dan i to ne previše...

U svakom slučaju sad mi je žao što nisam otišla na UZ prvi put kad sam imala menstrualne bolove bez krvarenja, bar ne bih bila u zabludi šta se dešava ovh zadnjih mjesec dana. Krv se prvi put očigledno resorbovala natrag u tkivo maternice, sreća da je ovaj put našla put ka van...

(odgovor članu Encha)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Izostanak menstruacije nakon kiretaže
23.6.2013 21:09:13   
ludaca
Pozdrav dame!
Ja sam nova na forumu pa mi nemoj te zamjeriti ako napravim neku greskuuser posted image
E ovako moj problem je sledeci:imala sam abortus u martu mijesecu ove godine posle toga sam uredno dobila dvije menstracije al sad mi kasni 10 dana ,zelim napomenuti da mi je predhodna bila obilna i trajala je neuobicajnih sedam dana.od nedavno osjecam kao da imam nesto zivo u stomaku,onaj osjecaj kad oset_ite prvi put bebu u stomaku.jos napominjem da sam se cuvala od trudnoce.Imam 2 dijece nisam spremna za trece dali je neko imao ovakav problem ako je molim odg!

< Poruku je uredio ludaca -- 23.6.2013 21:10:33 >

(odgovor članu Encha)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Izostanak menstruacije nakon kiretaže
22.9.2013 13:50:31   
miks
Imala sam kiretazu i 40 dana je proslo nista od menstruacije....
doktor mi je dao neku tabletu da mi krene menstruacija...ne znam da li da je pijem?
Smije li se trudnoca ganjati ako postoji ovulacija a nemam menstruaciju??

(odgovor članu ludaca)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Izostanak menstruacije nakon kiretaže
25.9.2013 0:42:40   
miks
Ja imam problem a to je sto nisam dobila menstruaciju a proslo je preko 40 dana...imala sam sve simptome ali nisam dobila.
Sada pijem tablete da mi izazovi menstruaciju a ako se opet ne desi onda imam adhesije ili oziljke od kiretaze.
To me jako brine zbog buducnosti...plodnosti i trudnoce.
Da li je iko imao iskustva stim??

(odgovor članu miks)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Izostanak menstruacije nakon kiretaže
25.9.2013 0:43:24   
miks
sta je dilatacija?

IZVORNA PORUKA: Encha

Razvoj situacije ukratko: 9. sedmica nakon kiretaže, ponovo jaki menstrualni bolovi bez krvarenja (tad već drugi put i već realan strah od Ashermana). Ovaj put odlazim na UZV i jasno se u maternici vidi nakupina krvi koja ne može izaći... naredni dan trebala se raditi dilatacija cerviksa... tu noć, ulazeći u treći dan bolova ali sad već agonije, odjednom spontano prokrvarim... spasila sam se dilatacije, ostaje čekati naredni ciklus da se vidi kakvo je menstrualno krvarenje, jer sam ovaj put krvarila praktično samo taj jedan dan i to ne previše...

U svakom slučaju sad mi je žao što nisam otišla na UZ prvi put kad sam imala menstrualne bolove bez krvarenja, bar ne bih bila u zabludi šta se dešava ovh zadnjih mjesec dana. Krv se prvi put očigledno resorbovala natrag u tkivo maternice, sreća da je ovaj put našla put ka van...


(odgovor članu Encha)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Izostanak menstruacije nakon kiretaže
25.9.2013 12:16:15   
BebeLina
Opet ja.. Pisala sam vam ranije o svojoj sreći i trudnoći, a zatim i o spontanom pobačaju koji me dotukao... Od tad mi je teško da se logujem na ovaj forum.. Znam da shvatate..

Sad sam tu, nažalost, ne da bih podijelila neku sretnu vijest, nego...

Imala sam kiretažu prije tačno dva ipo mjeseca. Bila sam u 15.sedmici trudnoće. OD tad redovno idem na preglede kod ginekologa. Išla sam kod dva različita. Rađen mi je vaginalni UZV i oba doktora su potvrdila da je kiretaža jako dobro urađena. Međutim, moje menstruacije nema. Radila sam i test za trudnoću i bio je negativan. Posljednja dva puta mi ginekolog kovori "Samo što nije", ali menstruacije nigdje. Prije 7 dana mi je propisao Dabroston, i rekao da ću dobiti za tri dana, ali evo već 7. dan pijem (to mi je posljednji propisani dan terapije) i opet ništa. Pomalo su me preplašili prethodni postovi, vidim da bi to mogao biti ozbiljan problem.

Napominjem, radili su mi samo vaginalne UZV, ništa drugo. Na koji način da dalje ispitam situaciju. Iako sam ranije hvalila svog doktora, sad me pomalo nervira jer svaki put po 5 puta pita koje sam godište.

_____________________________

11.07.2013. godine - missed ab (16. sedmica)
2.11.2013. godine - spontani (8. sedmica)


(odgovor članu miks)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Izostanak menstruacije nakon kiretaže
25.9.2013 12:19:47   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: BebeLina

Opet ja.. Pisala sam vam ranije o svojoj sreći i trudnoći, a zatim i o spontanom pobačaju koji me dotukao... Od tad mi je teško da se logujem na ovaj forum.. Znam da shvatate..

Sad sam tu, nažalost, ne da bih podijelila neku sretnu vijest, nego...

Imala sam kiretažu prije tačno dva ipo mjeseca. Bila sam u 15.sedmici trudnoće. OD tad redovno idem na preglede kod ginekologa. Išla sam kod dva različita. Rađen mi je vaginalni UZV i oba doktora su potvrdila da je kiretaža jako dobro urađena. Međutim, moje menstruacije nema. Radila sam i test za trudnoću i bio je negativan. Posljednja dva puta mi ginekolog kovori "Samo što nije", ali menstruacije nigdje. Prije 7 dana mi je propisao Dabroston, i rekao da ću dobiti za tri dana, ali evo već 7. dan pijem (to mi je posljednji propisani dan terapije) i opet ništa. Pomalo su me preplašili prethodni postovi, vidim da bi to mogao biti ozbiljan problem.

Napominjem, radili su mi samo vaginalne UZV, ništa drugo. Na koji način da dalje ispitam situaciju. Iako sam ranije hvalila svog doktora, sad me pomalo nervira jer svaki put po 5 puta pita koje sam godište.



čudi me da te nije i vag. pregledao, to je barem trebao, a da potražiš i mišljeje nekog trećeg dr.

(odgovor članu BebeLina)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Izostanak menstruacije nakon kiretaže
25.9.2013 12:31:38   
BebeLina
Pa jest me vaginalno pregledao.. Svaki put me tako pregleda... Ultrazvuk vaginalni.. I svaki put kaže da je sve ok i da malo fali da probije krv taj neki zid, ali nikad ništa... Čak ni tablete ne pomažu... Tek sad sam vidjela da postoji ovaj Ašermanov sindrom i tek sad me je jako straaahh user posted image

_____________________________

11.07.2013. godine - missed ab (16. sedmica)
2.11.2013. godine - spontani (8. sedmica)


(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Izostanak menstruacije nakon kiretaže
25.9.2013 23:07:05   
miks
Jedino nam je preostaloda radimo pregled koji se zove histeroskopija a tim se jedino moze vidjeti da li imamo te oziljke. Ultrazvukom se mogu vidjeti neki oziljci ako su na materici ali ako su nize onda je tesko.
Taj pregled ovdje rade ali je bolan i meni Divanovic kaze da ne radim ovdje vec da idem u Zagreb.
Ja sada pijem tablete ali ne mislim da cu dobiti posto sam imala sve pms simptome i nisam dobila.
Raspitala sam se vec u Zagrebu u jednoj privatnoj klinici i bili su jako ljubazni. Rekli su mi da dodjem ako ne dobijem i da ce me pregledati u anesteziji i odmah zavrsiti i skidanje oziljaka ako ih nadju. To je privatna klinika Podobnik.hr.
Koliko god to jeste dosadno i pitamo se sto bas nama da se to desi ja se dosta citala o tome i pise da sve bude ok poslije i da se trudnoca odmah moze ganjati.
Kiretaze nam sigurno nisu radjene sa ultrazvukom nego na slijepo pa se vise sastrugalo...debili!
Ako ti treba vise info pisi mi..P.P.

(odgovor članu BebeLina)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Izostanak menstruacije nakon kiretaže
27.9.2013 14:55:10   
sejla82
Mozes li mi reci jesi li krvarila poslije kiretaze? Moj problem je sto sam krvarila samo jedan dan, sutradan sam imala bolove i ponovili su mi kiretazu, jer krv nije mogla sama da izadje, jer je zacepljen kanal, odnosno sljepljen grlic. Sada sam jako zabrinuta, mada nisam jos bila na kontroli, a li pretpostavljam da necu moci dobiti menzes. Citala sam o stenozi grlica i ashermanovom sindrom i zgrozavam se i na jedno i drugo, znam da nesto nije u redu, jer nakon prve kiretaze koju sam imala prije par godina sam krvarila oko 7 dana.

IZVORNA PORUKA: BebeLina

Opet ja.. Pisala sam vam ranije o svojoj sreći i trudnoći, a zatim i o spontanom pobačaju koji me dotukao... Od tad mi je teško da se logujem na ovaj forum.. Znam da shvatate..

Sad sam tu, nažalost, ne da bih podijelila neku sretnu vijest, nego...

Imala sam kiretažu prije tačno dva ipo mjeseca. Bila sam u 15.sedmici trudnoće. OD tad redovno idem na preglede kod ginekologa. Išla sam kod dva različita. Rađen mi je vaginalni UZV i oba doktora su potvrdila da je kiretaža jako dobro urađena. Međutim, moje menstruacije nema. Radila sam i test za trudnoću i bio je negativan. Posljednja dva puta mi ginekolog kovori "Samo što nije", ali menstruacije nigdje. Prije 7 dana mi je propisao Dabroston, i rekao da ću dobiti za tri dana, ali evo već 7. dan pijem (to mi je posljednji propisani dan terapije) i opet ništa. Pomalo su me preplašili prethodni postovi, vidim da bi to mogao biti ozbiljan problem.

Napominjem, radili su mi samo vaginalne UZV, ništa drugo. Na koji način da dalje ispitam situaciju. Iako sam ranije hvalila svog doktora, sad me pomalo nervira jer svaki put po 5 puta pita koje sam godište.


(odgovor članu BebeLina)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Izostanak menstruacije nakon kiretaže
29.9.2013 1:19:50   
miks
ja isto nisam skoro nimalo krvarila ali mi je dr rekao da puno zena ne krvare a dobiju redovno....cekaj imas jos fore. ja popila tablete sad cekam par dana i onda na histeroskopiju :(
IZVORNA PORUKA: sejla82

Mozes li mi reci jesi li krvarila poslije kiretaze? Moj problem je sto sam krvarila samo jedan dan, sutradan sam imala bolove i ponovili su mi kiretazu, jer krv nije mogla sama da izadje, jer je zacepljen kanal, odnosno sljepljen grlic. Sada sam jako zabrinuta, mada nisam jos bila na kontroli, a li pretpostavljam da necu moci dobiti menzes. Citala sam o stenozi grlica i ashermanovom sindrom i zgrozavam se i na jedno i drugo, znam da nesto nije u redu, jer nakon prve kiretaze koju sam imala prije par godina sam krvarila oko 7 dana.

IZVORNA PORUKA: BebeLina

Opet ja.. Pisala sam vam ranije o svojoj sreći i trudnoći, a zatim i o spontanom pobačaju koji me dotukao... Od tad mi je teško da se logujem na ovaj forum.. Znam da shvatate..

Sad sam tu, nažalost, ne da bih podijelila neku sretnu vijest, nego...

Imala sam kiretažu prije tačno dva ipo mjeseca. Bila sam u 15.sedmici trudnoće. OD tad redovno idem na preglede kod ginekologa. Išla sam kod dva različita. Rađen mi je vaginalni UZV i oba doktora su potvrdila da je kiretaža jako dobro urađena. Međutim, moje menstruacije nema. Radila sam i test za trudnoću i bio je negativan. Posljednja dva puta mi ginekolog kovori "Samo što nije", ali menstruacije nigdje. Prije 7 dana mi je propisao Dabroston, i rekao da ću dobiti za tri dana, ali evo već 7. dan pijem (to mi je posljednji propisani dan terapije) i opet ništa. Pomalo su me preplašili prethodni postovi, vidim da bi to mogao biti ozbiljan problem.

Napominjem, radili su mi samo vaginalne UZV, ništa drugo. Na koji način da dalje ispitam situaciju. Iako sam ranije hvalila svog doktora, sad me pomalo nervira jer svaki put po 5 puta pita koje sam godište.




(odgovor članu sejla82)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Izostanak menstruacije nakon kiretaže
30.9.2013 16:27:44   
BebeLina
Iako ćete me vjerovatno napasti i proglasiti neodgovronom, ja imam potrebu da vam napišem nekoliko riječi...

Za one koje ne znaju - na ovom forumu sam pisala o svojoj trudnoći koja je trajala 15 sedmica, zatim o spontanom koji je bio prije dva ipo mjeseca, a zatim sam se javila poprilično izbezumljena jer nikako poslije spontanog i vakuumski odrađene kiretaže nisam dobila menstruaciju. Saznala sam za Ašermanov sindrom i umalo izgubila razum, jer nisam imala pojma da to uopće postoji.

Radila sam test.. I pozitivan je.. Sad me slobodno razapnite, jer ni dana poslije spontanog nisam čekala.. Čini mi se da sam ostala trudna još u četeresnici... Allah najbolje zna, ali ja sam presretna. Nadam se da neće doći do nekih komplikacija. Znam za još neke slučajeve gdje su žene rodile sasvim zdravu djecu, pa se nadam da ću i ja biti jedna od njih. Odlazak doktoru namjerno odugovlačim, jer se osjećam dobro i ne želim da me čačkaju...

Eto, ljubi vas ova presretna, trudna žena....

_____________________________

11.07.2013. godine - missed ab (16. sedmica)
2.11.2013. godine - spontani (8. sedmica)


(odgovor članu miks)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *