|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Izuvanje prije ulaska u kucu?
6.8.2008 10:26:30   
Anoniman
Prakticirate li to pod obavezno ili ne?
Oduvijek to praktikujem,ali kad dodem kod nekog ko ne praktikuje pravo mi nezgodno. udem u cipelama mada sam citavo vrijeme kao.....ta necu se izuti doticni hodaju obuveni a da ja........user posted image  
Mnogo je cistije i ljepse kad se izuva. Ali to je samo moje misljenje.user posted image
  Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
6.8.2008 10:32:36   
Vedica
uvijek izuvam cipele prije nego udjem u kucu, i upravo kao sto ti kazes kada negdje ne izuvaju obucu a ja udjem osjecam se tako cudno

_____________________________

***************************
Quien con fe sabe esperar, ve al fin la suerte llegar!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
6.8.2008 10:36:43   
haida
Izuvanje obuće je neka obaveza prije ulaska u kuću.....
Ja nisam na to naišla ovdje kod nas ali jesam na zapadu....tamo mi je to bilo normalno jer sam tamo živjela skoro 9 godina....i navikneš se na to....
sada ne bi to nikako mogla....prljavštinu s vana da unosim u kuću i da mi se to sve lijepi po tepihu.....

_____________________________

ALINA 29.06.2004.

ARMIN 13.11.2008

(odgovor članu Vedica)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
6.8.2008 10:37:32   
haida
A da ne pomišljam na to da možda djeca po tom istom tepihu pužu i igraju se i diraju svojim ručicama.....

_____________________________

ALINA 29.06.2004.

ARMIN 13.11.2008

(odgovor članu haida)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
6.8.2008 11:07:01   
Bosanka
Naravno da praktikujem,a to mi je tako gadno kad vidim da neko ulazi u obuci u kucu,a u toj istoj obuçi je hodao po cesti i svacemu prljavom.gadno mi je i kad ljubimac  tipa pas ili maca stanuje u kuci.Nije da ne volim zivotinje,ali ipak mislim da su za prirode.

(odgovor članu haida)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
6.8.2008 11:07:56   
Najdraza mama
Izuvanje  cipela je obavezno kod mene kuci jer nebi mogla da ulazim u obuci u kuci zbog mnogih stvari...higijena na prvom mjestu...

_____________________________

Mama vas voli..

(odgovor članu haida)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
6.8.2008 11:09:23   
Anoniman
gadno mi je i kad ljubimac tipa pas ili maca stanuje u kuci.Nije da ne volim zivotinje,ali ipak mislim da su za prirode.


/quote!A da ne pomišljam na to da možda djeca po tom istom tepihu pužu i igraju se i diraju svojim ručicama..... /quote/




Isto ovako!!! 

(odgovor članu Bosanka)
  Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
6.8.2008 12:09:08   
makana
ne bih mogla nikako drugačije, mislim ne izuti se
jedino u slučaju da to u toj kući u koju ulazim vrijedi, ne bih hodala bosa po njihovom podu, ali da živim ne znam ti gdje, kod mene bi bilo izuj se i bujrum user posted image

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
6.8.2008 13:01:15   
mamsi
Izuvanje mi je obavezno,a bilo mi je najgore kad dođe neko sa strane ko je prije isto ovdje živio i izuvao se pa zagavlja kod mojih u obući u kuću i k'o fol se ne sjeća da se izuva u Bosni kao tamo negdje to nije običaj,ma hajde molim te

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
6.8.2008 13:40:57   
Amelaa RR
IZVORNA PORUKA: mamsi

Izuvanje mi je obavezno,a bilo mi je najgore kad dođe neko sa strane ko je prije isto ovdje živio i izuvao se pa zagavlja kod mojih u obući u kuću i k'o fol se ne sjeća da se izuva u Bosni kao tamo negdje to nije običaj,ma hajde molim te


_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu mamsi)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
6.8.2008 13:43:51   
mamyca
Izuvanje je obavezno,nije mi se jos desilo da mi je neko usao u kucu a da se nije izuo,inace bih poludila.user posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
6.8.2008 13:45:56   
budućamama
IZVORNA PORUKA: makana

ne bih mogla nikako drugačije, mislim ne izuti se
jedino u slučaju da to u toj kući u koju ulazim vrijedi, ne bih hodala bosa po njihovom podu, ali da živim ne znam ti gdje, kod mene bi bilo izuj se i bujrum user posted image

isto ovakouser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
6.8.2008 14:16:43   
bubamara80
sve je to do navike. na zapadu se obično ne izuva, skoro da i nemaju tepiha a hodnici, kuhinje i toaleti su popločani, tako da se djeca i ne valjaju kao kod nas po podu, također ima i toga da su disciplinovani sa smećem tako da kod njih na cesti nećeš naći  ni papirića, a kod nas se još desi da neko baci kesu smeća sa balkona (meni neki dan na parkirano auto).kod nas napolju na svašta možeš nagaziti, kod njih ne.
Sve je to relativno kad pričamo o prljavštini, higijeni, jer njihov životni vijek je puno duži od ovog na našim prostorima tako da im ta prljavština i bakterije koje unesu na nogama u kuću izgleda nisu problem

Stim da se ni ja nikad nisam mogla navići na to, niti na kućne ljubimce po kući sa dlakama posvuda, ne volim da mi se ulazi u obući niti dozvoljavam,a dan danas se volim ispružiti po podu koliko sam duga i široka user posted image

_____________________________

Ten tiny little fingers that always want to play,
That never stop exploring the wonder of today.
Ten tiny little fingers that from the very start,
Will reach out for tomorrow yet always hold your heart

Moje srce se rodilo 25.09.2008

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
6.8.2008 14:34:46   
iva1974
dok sam zivjela u Bosni isto su svuda bili tepisi i izuvanje je bilo normalno a u Hercegovini se skoro nitko neizuva skoro ,tepih je kod nas u stanu samo zimi a već s proljećem ostajesamo laminat.U svom stanu sam užizuvena normalno u papučama ali to od gostiju ne tražim jer nemogu biti izuzetak.Sreća ovdje nema blata(jer nema ni zemlje sve je kamen skoro user posted image ).
Ukrtko prilagođavam se tamo gdje dođem

< Poruku je uredio iva1974 -- 6.8.2008 14:35:07 >


_____________________________

moj nick LAKY je zauzet
http://www.youtube.com/watch?v=3mgtlHayz7o

(odgovor članu bubamara80)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
6.8.2008 15:16:16   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: iva1974

dok sam zivjela u Bosni isto su svuda bili tepisi i izuvanje je bilo normalno a u Hercegovini se skoro nitko neizuva skoro ,
jer nema ni zemlje sve je kamen skoro user posted image ).





Ispade da smo se mi U Hercegovini ugledali na one  s zapada, ali etovaljda sam ja izuzetak  jer se izuvam pa sam se valjda ugledala na Bosnu
   user posted image    user posted image user posted image

(odgovor članu iva1974)
  Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
6.8.2008 16:33:40   
stella
Obavezno se izuvamo.Pogotovo sada kad dusica puze.I etisone smo postavili na hodnik i u kuhinju.
Kad sam zivjela vani izuvala sam se u papuce.Od gostiju to nisam trazila.Al zato na dan po nekoliko puta kanta i vjestica i ribajuser posted image

< Poruku je uredio stella -- 6.8.2008 16:35:03 >


_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
6.8.2008 16:40:53   
vjestica
pbavezno se izuvam i to očekujem od drugih
(zato im s vrata, dok nisu još ušli odmah nudim papuče, za svaki slučaj user posted image )

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
6.8.2008 16:43:02   
mamyca
Ne znam Iva samo na koju Hercegovinu mislis?Ja zivim u Mostaru i gdje sam god usla,usla sam bosa.

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu iva1974)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
6.8.2008 19:13:41   
Aminad
IZVORNA PORUKA: makana

ne bih mogla nikako drugačije, mislim ne izuti se
jedino u slučaju da to u toj kući u koju ulazim vrijedi, ne bih hodala bosa po njihovom podu, ali da živim ne znam ti gdje, kod mene bi bilo izuj se i bujrum user posted image

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
6.8.2008 19:26:39   
iva1974
IZVORNA PORUKA: mamyca

Ne znam Iva samo na koju Hercegovinu mislis?Ja zivim u Mostaru i gdje sam god usla,usla sam bosa.

ovaj dio gdje sam ja ljubuški,grude uglavnom rijetko se tko izuva ovdje bar tamo gdje ja idem.

_____________________________

moj nick LAKY je zauzet
http://www.youtube.com/watch?v=3mgtlHayz7o

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
6.8.2008 19:28:13   
iva1974
IZVORNA PORUKA: stella


Kad sam zivjela vani izuvala sam se u papuce.Od gostiju to nisam trazila.Al zato na dan po nekoliko puta kanta i vjestica i ribajuser posted image

ovako je i meni ali jednostavno se prilagođavam tamo gdje sam.

_____________________________

moj nick LAKY je zauzet
http://www.youtube.com/watch?v=3mgtlHayz7o

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
6.8.2008 19:29:41   
lamka
dajte cure sta ste sew odmah uhvatile ako je rekla da se ne izuvaju onda je tako i gotovo i svako ima pravo na izbor sto se mene tice neko moze i da spava u cipelama ja nemam nista protiv
a da se vratim temi kod mene je obavezno izuvanje ispred vrata samo sto imam muza koji kada zuri ude u obuci i onda je tu rasprava tad bih miu mogla noge slomitiuser posted image


_____________________________

Lamija duša duše moje
21.08.2006

(odgovor članu iva1974)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
6.8.2008 20:03:17   
iva1974
muz i ja se izuvamo tj preobuvamo u papuče.neizuvanje se odnosi na goste .


_____________________________

moj nick LAKY je zauzet
http://www.youtube.com/watch?v=3mgtlHayz7o

(odgovor članu lamka)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
6.8.2008 20:03:43   
malecka60
Odgojena sam tako da je skidanje cipela obavezno. Da mi dodje u kuci Lord Karington zamolila bih ga da izuje cipele.
Ali isto tako postujem ko ne izuva, neka njemu njegovo, a meni moje. user posted image

(odgovor članu lamka)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
6.8.2008 20:03:47   
ebru
Kod mene se gosti kad dodju ne izuvaju!Ja isto ovdje ako kod nekog odem ne skidam obucu,izuzev kad odem kod jedne nase Bosanke,kod nje su jos tepisi po kuci i uvijek skidam obucu!
I sama ponekad znam kad dodjem odnekud da ne skidam obucu i budem gotov po citav dan u obuci,a inace imam pokucnice pa u njima budem...kako neko rece prilagodjavam se sredini u kojjoj zivimuser posted image
Kad odemo u Bosnu nasoj kuci,i dole nam je brodski pod ali imamo tepih i uvijek skidamo obucu(mada ako negdje podjem i zaboravim nesto uvijek uletim obuvena),tako i kad odemo kod nekoga u goste...bili tepisi ili laminat sta vec...
Kad sam zivjela u Bosni,dosli mi prijatelji iz Hercegovine (tacnije iz Gruda)muz i zena i hop obadvoje u obuci u kucu...ja ostala...a kod mame novi tepih bio user posted image

O i ovo moram napisat!Kad sam nekad tek dosla u Njemacku i prvi put odem kod svoje seke u Holandiju,i ostanem ja kod nje par dana a mm je otisao nazad,i ustanemo mi prvo jutro popijemo kafu,i moja seka se obukla,nasminkala zet se obuko i cipele obukli,a ja u trenerci i pitamja njih gdje cete vi?Pa kaze necemo nigdjeuser posted image pa sto ste se obukli,kaze ona meni pa mi smo tako naucili oblaci se i ti...i ja se obukla i svoje patikice navukla al nisam vjerujte znala il sam dosla il sam posla!?Ali eto sve se svremenom navikne!Mada nisam jos prisvojila oblacenje kao da cu nedje ic,ja sam naucila bit u trenerci po citav dan,neznam tako mi udobnije...

_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu lamka)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *