|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Jaslice
14.9.2008 1:11:48   
triplemama
Kada ste vaše dijete dali u jaslice?
Kako su to prihvatila djeca?
Šta djeca jedu u jaslicama (stvarno neznam kako su im organizovani obroci)?
I inače kakva su vaša iskustva pošto ću možda morati dati mog Emira u jaslice user posted image  a on još doji i ne misim ga odvikavati.


_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Jaslice
14.9.2008 1:33:30   
Suncica*
Moja iskustva su super. Lorena je to prihvatila kao nesto najnormalnije na svetu. Odlazimo svako jutro u 07.45, imaju dorucak u 08.00. Dorucak je jako dobar, jer znam sa dana adaptacije.
Od ponedeljka je ceo dan u zabavistu, s tim da imaju super program za malu decu.
Ne znam kako ce se Emir uklopiti, jer je jos beba, moja Lola zna i da prica, zna na tutu, sama da jede, pa je to ipak mnogo jednostavnije.
Nisam videla decu mladju od godinu dana u jaslicama, a cak mislim da i ne primaju decu do godinu i po..
To je tako ovde sto ne mora da znaci da je svugde, raspitaj se malo, a na vratima zabavista pise sta deca tog dana imaju na meniju..

Pozdrav za tebe..

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Jaslice
14.9.2008 14:51:39   
RAJA
Draga moj Dino je u jaslice krenuo sa 15 mjeseci i ja sam pravo zadovoljna
tete su divne
u 8 je doručak u 12 ručak pa onda spavanje a kad ustanu imaju isto obrok i do 16 30 se treba doći po njih
tako ti je to kod nas u Mostaru
i ja sam se baš sekirala prvih dana ali bez razloga

sretno

_____________________________

MAMINI SINOVI
DŽANIN 08.03.2003.
DINO 21.03.2006.

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Jaslice
14.9.2008 15:22:08   
lejlašh
I ja sam u fazi raspitivanja,i moja će morati ubrzo krenuti. Mislim da kod nas u nekim obdaništima primaju bebe i od godinu dana, valjda će biti dobro, nismo ni prve ni posljednje. Pusa za Emira

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu RAJA)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Jaslice
14.9.2008 15:23:56   
lejlašh
I ako ima neka mama sa sličnim iskustvom iz Zenice, please neka mi se javi

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Jaslice
14.9.2008 17:19:12   
Aminad
I nas muči isti problem!

Nažalost nemam odgovora ali mislim da je najbolje otići u obdanište i provjeriti. Merjema je išla do maja i jaaaako smo bili zadovoljni, sad ćemo poslije ramazana i Imrana a ako se on navikne i ne bude bilo problema i Burhana čim bude mogao ali i mene interesuju kako će bebe. Kod nas je olakšavajuća okolnost što ja ne radim pa nam nije da baš moramo da ga damo ali jedini način da učim i pomaknem se s druge godine na fakultet je da ih dam u obdanište. Tako da ako bude kriza uvijek možemo prekinuti.

Moj prijedlog je da se ode direktno u obdanište i raspita o svemu, ja ću tako uraditi, i odabrati najbolje za bebu a ostalo je do djece hoće li se moći prilagoditi.


I Burhan doji ali ćemo za početak uzeti poludnevni to je do 13h pa neće smetati dojenju.

_____________________________

Merjema 02.08.2002.
Imran 11.11.2005.
Burhan 27.11.2007.

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Jaslice
14.9.2008 18:47:28   
lamka
ja sam lamiju dala sa 18 mjeseci.par mjeseci smo je naizmjencno cuvali jer nismo htjewli ranije.ali vidim da ima djece koja imaju samo godinu dana.ona nije ni pricala kada je krenula ,ali zato je znala prsticom pokazati sta hoce,na tutu jos uvijek ne ide sama ali zato imaju pelene a uvijek jede kod njih jer kod kuce nikada nije gladna.ja sam prezadovoljna jer je puno stvari naucila i ona rado ide nema plakanja kada joj kazemo da ide ona jedv ceka.sa hranom sam zadovoljna.i na svakom obdanistu ima izlozen jelovnik za taj mjesec
barem je tako kod nas. kod nas je dorucak u 8:30
rucak u 11:30 pa spavanje i onda uzina kada ustanu.sve u svemu ja prezadovoljna za 130 km covjek ne moze vise ni ocekivati

< Poruku je uredio lamka -- 14.9.2008 18:50:20 >


_____________________________

Lamija duša duše moje
21.08.2006

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Jaslice
14.9.2008 20:57:37   
ja
mi smo trenutno u fazi navikavanja,prosla sedmica je bila malo kriticna bilo je i suza ali vidjecemo sutra...sto se tice teta i prostorija u kojem borave sam prezadovoljna a svaki ponedeljak ujutro se stavlja spisak na vrata sta se te sedmice jede...u 8 im je dorucak u 11 rucak i 14 uzina,tete presvlace 4 puta djecu a po potrebi i vise..obaveza nas roditelja je
uplatiti 140km
donjeti paket pelena,2 paketa vlazni maramica,2 ubrusa i kremu
posteljinu za spavanje
sad zasad sam ja zadovoljna ali vidjecemo jos od Emana hoce li on to bas da prihvati a ja se nadam da hoce...


_____________________________

emman 17.5.2007

(odgovor članu lamka)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Jaslice
19.9.2008 14:31:55   
triplemama
Ma išle su moje starije u obdaniše ali su tada imale 4 i 5 godina pa su mogle sve jesti, ali šta oni daju bebama od 1 god. Ne mislimo Emira dati odmah ali porodiljsko traje do 2,10 ako mi ga muž ne produži user posted image  pošto je naša firma (ali baš zato ću se možda morati vratiti jer sada on radi non-stop)

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu ja)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Jaslice
2.10.2008 23:07:31   
amrab
Drage moje jaslice su nužno zlo za dijete.Neka djeca se jednostavno nikada ne naviknu na obdanište.Moja prva curica je bila stalno bolesna,pa sam je dala jednoj djevojci da je čuva i bila sam prezadovoljna.

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Jaslice
3.10.2008 10:52:02   
hrvojica
Ja sam svoga Hrvojicu dala sa manje od dvije godine i mislila sam da on to nece moci. prvi tjedan je revao kao lud, drugi jos gore a treci nije ni progovorio, malo se bunio ispocetka ali ostane i uziva. Mogu vam reci da je to super. Meni ga ima tko cuvati ali je bolje da je s djecom nego sa babama po cijeli dan. Ujutro ga dovedem oko 15 do 8 i u 8 i 30 im je dorucak. Poslije toga se igraju, pa idu vanka, pa opet unutra i pucak. U njegovom vrticu izvjese tjedni jelovnik na vrata svake grupe. Ide okoprilike ovako: ujutro đem i margarin, ili pašteta, ili slanci i kakao, stalno bude i čaja a i mlijeka, itd. Za ručak ide jedan dan gulaš, musaka, kelj sa ribicama paniranim, rižot s teletinom i uvijek imaju juhu. Meni je mali u 2 tjedna naucio sam jesti, vidi druge pa hoce i on. Mada ih oni sve nahrane.

_____________________________

Danas sam sretna i odlucila sam da takva budem svaki dan u inat glupostima.

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Jaslice
3.10.2008 10:54:03   
hrvojica
I zaboravila sam da ono daju i bocu bebama ako jedu bocu, nije nista problem. Samo da vam kazem da sam bila skepticna ali sada sam prezadovoljna, dijete mi propricala za dva tjedna.

_____________________________

Danas sam sretna i odlucila sam da takva budem svaki dan u inat glupostima.

(odgovor članu hrvojica)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Jaslice
15.10.2008 15:57:51   
bebacmamin
Drage mame, ja sam novi clan i interesuje me ova tema. Moj bebac ima 19 mjeseci i do sada ga je cuvala teta s kojom sam bila recimo zadovoljna, ali je vise nece cuvati. Dilema je da li da je dam u jaslice ili da nadjem drugu tetu. Ja bih licno sada isla na varijantu jaslica, ali cini mi se da mm nije za to. Ima li iko ikakvih informacija u vezi jaslica u vrticu Kekec na D.Malti. To bi mi bilo zgodno zbog posla. Hvala svima.

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Jaslice
16.10.2008 9:07:18   
ElmaB
Moja Tea je posla u obdaniste sa 19 mjeseci. I to u Masnicu, jer i tu ima jaslicka grupa. Prvo smo otisli u Kekec i raspitali se. Ono sto sam ja vidjela je ok, a kcerka moj drugarice od godinu dana ide u Kekec i vise je nego zadovoljna! Nadam se da sam ti pomogla!

Pozdrav!


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu bebacmamin)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Jaslice
16.10.2008 15:53:29   
bebacmamin
Hvala najljepsa, mnogo mi znaci ta informacija. 

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Jaslice
19.11.2008 22:57:01   
almasan
ZDRAVO SVIMA
ZOVEM SE ALMA I MOLIM BILO KOGA DA MI POSALJE BILO KAKVU INFORMACIJU ZA JASLICE U VRTICU KEKEC NA MALTI,JER TREBAM DA UPISEM CERKICU U TAJ VRTIC.
UNAPRIJED HVALAuser posted image

(odgovor članu bebacmamin)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Jaslice
20.11.2008 10:56:54   
nesanica
MOj user posted image od ponedjeljka aBd pocnije sa jaslicama i to naravno prvo je faza navikavanja, po 3 -4 satauser posted image
Naravno da cu i ja svo vrijeme bit tu, a prednost ovog vrtica jeste sto je u firmi gdje mm radi. Ince vrtic je samo za djecu od radnika i tu su djeca do 3 godine.
Olaksanje ce mislim biti sto je i stariji user posted image tu, ali opet naravno brinem kako li ce sve on to prihvatiti!!!

Cuvajte nam fige!!!

(odgovor članu almasan)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Jaslice
21.11.2008 7:21:43   
nesanica
MOj user posted image od ponedjeljka aBd pocnije sa jaslicama i to naravno prvo je faza navikavanja, po 3 -4 satauser posted image
Naravno da cu i ja svo vrijeme bit tu, a prednost ovog vrtica jeste sto je u firmi gdje mm radi. Ince vrtic je samo za djecu od radnika i tu su djeca do 3 godine.
Olaksanje ce mislim biti sto je i stariji user posted image tu, ali opet naravno brinem kako li ce sve on to prihvatiti!!!

Cuvajte nam fige!!!

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Jaslice
22.11.2008 12:26:01   
nesanica
Bas vam hvala na podrsciuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Jaslice
25.11.2008 8:00:34   
mamyca
user posted image user posted image user posted image user posted image Podrska stize.user posted image Malo kasnim al nisam ovo vidila prije.
To je super nesanice,bit ce mu sigurno lakse,jer ipak tu mu je i stariji brat,a i tata je blizu,sad samo polako,budi tu prvih dana negdje u bliziniuser posted image ,mada mislim da ce to on fino prihvatiti.Sretno i javljaj nam kako je nas momak reagovao.user posted image


_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Jaslice
6.2.2009 17:27:48   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: norah

Da li neko zna gdje sve imaju jaslice u Hrasnom/Dolac Malta. Privatne ili drzavne. Uskoro se vracam na posao pa mi treba ova informacija. Unaprijed se zahvaljujem svim mamama! 


molba: prije otvaranja nove teme pogledati u pretrazivacu da li vec postoji slicna... hvalauser posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Jaslice
7.2.2009 20:37:31   
ElmaB
Visnja, iako je ovo mimo ove teme, pa kada procitas izbrisi moj post, evo ti dvije indeticne teme. Vjerujem da ih ima jos, ali ja sam ove dvije pronasla.


http://www.ringeraja.ba/forum/Platnene_pelene/m_17587/tm.htm - nalazi se na temi sta mi je potrebno za novorodjence

http://www.ringeraja.ba/forum/platnene_pelene/m_35615/tm.htm - nalazi se na temi oprema za bebe


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Jaslice
20.4.2009 15:56:15   
mikimaus
Tema je dosta zanimljiva ali je podataka vrlo malouser posted image  . Ja sam trenutno u potrazi za dobrim privatnim jaslicama i interesuje me  vrtić "Palčić" u Jukićevoj koji ima jasličku grupu, privatni vrtić u Čekaluši čiju adresu nemam ali ga hvale i vrtić "Pipi Duga Čarapa" na Skenderiji?
Dajte mi molim vas sve informacije kojima raspolažete, baš me je spopala neka nervoza pri pomisli da moram ostaviti svoga bebača na cijeli dan...znam, nisam jedina.

Drage mame, stvarno mi treba pomoć u pronalsku privatnih jaslica pa molim sve one koje imaju neke informacije o ovome što tražim da mi pomognu. Pročitala sam iskustvo mame Emine i njenog malog Bakira i slažem se da su privatne jaslice mnogo bolje. Zato bih htjela posjetiti i ove jaslice, ako je moguće dobiti tačnu adresu. Lokacija bi mi stvarno odgovarala. Još nisam krenula u obilazak mada ne znam ni kako ni odakle početi. Trebaju mi vaši savjeti i zato vas još jednom molim da mi pomognete. Veliki pozdrav.


(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Jaslice
1.5.2009 11:42:59   
norah
I meni treba informacijama o privatnim jaslicama u Hrasnom ili blizini. Da li neko ima neku informaciju?

(odgovor članu mikimaus)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Jaslice
1.5.2009 12:12:41   
mikimaus
U Hrasnom imas "Masnicu" ali to ti je drzavni, za neke privatne u tom dijelu grada nisam cula. Ako sta saznam javim ti svakako jer sam i ja u fazi trazenja dobrih privatnih jaslica. Pozdrav

_____________________________

Leptirić mamin mali
18.07.2008.

(odgovor članu norah)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *