|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
[Anketa]

Jednokratne ili platnene pelene?


Jednokratne
  81% (59)
Platnene
  18% (13)


Ukupno glasova: 72


(Posljednji glas : 12.8.2011 0:20:50)
(Glasanje traje do: -- )
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Jednokratne ili platnene pelene?
19.11.2008 10:57:44   
ElmaB
Pitanje za anketu:

Jednokratne ili platnene pelene



Drage moje!

Evo tema gdje se mozemo izjasnjavati koje pelene koristimo i zasto! Mozemo navoditi razloge zbog kojih koristimo jednu, a ne drugu vrstu i koje su prednosti-mane platnenih ili jednkratnih!
Evo, ja cu prva: jednokratne koristim od samog pocetka. Kako za prvo dijete, tako i sada za blizance! Na trzistu ima jako mnogo jednokratnih pelena raznih proizvodjaca, pa nije problem izabrati najbolje. Kada sam birala pelene, uvijek sam vodila racuna da bebina guza sto duze bude suha, da se ne iritira i da je bebi u njima udobno. Ipak su stalno u pelenama!
Postujem i one koje koriste platnene, ali dijete u njima sigurno nije uvijek suho, osim ako ga stalno ne presvlacimo. Ja sam definitivno za jednokratne! A, vi?


< Poruku je uredio Dina RR -- 19.11.2008 11:03:14 >


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.

Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
19.11.2008 11:13:23   
mamyca
Slazem se u potpunosti s tobom,i mi koristimo jednokratne,i do sad nismo imali nikakvih problema,guza je dobro i sto je najbitnije da je suha i bez osipauser posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
19.11.2008 11:16:19   
beni29
Ja sam za jednokratne mada je ovdje ponovo postala velika moda platnen koje imaju oblik kao i jednokratne. Ja isto tako postujem one koje se odmuce za platenen ali moj izbor je za mene mislim bio ispravan. Ja nemam nikakvih problema sa upotrebom jednokratnioh a ni moj sin.

_____________________________

Benjamin 18/12/2001
Eliott 28/04/2007
Mon bebe d amour

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
19.11.2008 11:16:30   
lamka
Ja sam za jednokratne. Em je guza suha em ja stvarno nemam vremena  za sebe i svo slobodno vrijeme koristim da provedem kvalitetno s  djetetom još mi samo treba koja dodatna obaveza. Divim se majkama koje koriste platnene pelene ali ja nisam taj tip. I kao što moja svekrva kaže "Hvala fabrici koja izmisli jednokratne pelene"

< Poruku je uredio lamka -- 19.11.2008 11:17:50 >


_____________________________

Lamija duša duše moje
21.08.2006

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
19.11.2008 11:17:20   
ElmaB
Bravo za svekrvu!!!user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu lamka)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
19.11.2008 11:19:11   
Emina*
Pamuk je pamuk...  Ipak moramo priznati...
Koristim jednokratne.... 
Vjerovatno bih se odlucila za platnene, prije svega, tu su finansijski razlozi,
zdravstveni, eko svijest... 
Nemam gdje da ih susim user posted image   user posted image
, a iskreno, i nemam vremne....
I uz to, ostaju i za naredno dijete, pa gdje tu nema ustede... 
Svidjaju mi se sarene, razliciti uzorci,,, Meni su super, ali ipak koristimo jednokratne....

_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
19.11.2008 11:19:29   
lamka
Jašta! A ne prije te operi pa onda ispeglaj i svaki dan si samo brigu vodio o pelenama

_____________________________

Lamija duša duše moje
21.08.2006

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
19.11.2008 11:20:41   
ElmaB
Ja za to stvarno nemam vremena. Ma, jednokratne, presvuci, obrisi, baci staru, stavi novu pelenu i ljepota!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu lamka)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
19.11.2008 11:26:37   
Skvo RR
Mi koristimo jednokratne...nisam uopste razisljala da koristim platnene...jednostavno je ovako jednostavno.
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
19.11.2008 11:28:01   
lamka
ma ja razumijem da su to puno zdravije pelene ali kao što kazes Elma nema se vremena. Dok na posao dok rucak i kucanski poslovi. Jedva stignem oko ostalog vesa i kanim se po par dana da stavim da se opere a oko platnenih covjek bas mora biti angazovan.Zato hB svi imamo pravo izbora pa kome sta vise odgovara izabere tu opciju.

_____________________________

Lamija duša duše moje
21.08.2006

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
19.11.2008 11:33:04   
mamina cura
Naravno da koristim platnene i  ubijam se od posla. Uopste ne spavam, nemam kad da jedem, nemam para za jednokratne user posted image user posted image user posted image

Meni je bebino zdravlje na prvom mjestu. I drage mame ne mozete znati koliko je to posla kad niste ni probale. user posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu lamka)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
19.11.2008 11:36:27   
lamka
mamina cura mislim da nema potrebe za ironijom. ja sam rekla svoje misljenje i da se divim majkama koje ih koriste. A da li ti imas vremena za spavanje i hranjenje to je tvoja stvar. Isto tako da l imas novca tvoja stvar i ne zadirem u privatnost jer uopste niko od nas nije spomenuo da li ima novca ili nema. Ja recimo nemam vremena i to je to. dnevno provedem dva sata sa svojim dijetetom i hocu da ga kvalitetno provedem. 

_____________________________

Lamija duša duše moje
21.08.2006

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
19.11.2008 11:41:02   
My baby
Glasam za jednokratne pelene, koristimo ih od prvog dana i zadovoljni smouser posted image  

(odgovor članu lamka)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
19.11.2008 11:49:31   
bebacha
spremanje kuce,rucka,briga oko bebe,ucenje za fakultet.nikako nemogu ubacit i brigu oko platneni pelena a najveci problem je susenje.nemam susilicu.u kupatilu imam punu korpu vesa,nemogu oprat jer vec mi se jedan ves susi i kako ja sad da operem pelene kojih uvjek moras imati nakoliko komada cisti.
da bi poceo koristit platnene trebas ima minimalno 10-15 komada pelena pa ti izracunaj koliko je to para u startu.pa kad preraste te daj jos.to se najvise isplati onom ko ih zna sasit.nemam nista protiv platneni i ja bi ih rado kombinovala sa ovim kad mi neko poklonio jedno 10 komadauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image sala mala


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu My baby)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
19.11.2008 11:49:53   
Anoniman
koliko god nekome bili nerazumljivi razlozi zasto se koriste jadnokratne, toliko su meni nerazumljivi zasto se koriste platnene... al opet kazem: svak ima svoje, to je istina, i ja nikad nisam pokusavala ubjedjivati nekoga ili ga forsirati da se koriste jednokratne, jer ih ja koristim.. meni je bolje, prakticnije, ja ionako mjenjam pelenu svaka 3 sata otprilike, tako da nema "zagrijavanja" sto je izgleda najbitniji razlog da se predje ne platnene
mislim da svaka majka treba sama i svojevoljno da odluci sta je za guzaru njene bebe najbolje, na stranu prednosti i mane jednih i drugih i nema potrebe da se manje smatraju majkama one koje koriste jednokratne ili one koje koriste platnene.
svakom svoje, tako je uvijek najbolje bilo...

(odgovor članu My baby)
  Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
19.11.2008 11:53:19   
Anoniman
meni je mrsko i mislim da zbog toga nisam lošija majka.


(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
19.11.2008 11:53:47   
ElmaB
IZVORNA PORUKA: mamina cura

Naravno da koristim platnene i  ubijam se od posla. Uopste ne spavam, nemam kad da jedem, nemam para za jednokratne user posted image user posted image user posted image

Meni je bebino zdravlje na prvom mjestu. I drage mame ne mozete znati koliko je to posla kad niste ni probale. user posted image


Pa, kada je zarada u pitanju, onda treba nesto i pretpjeti!
A, posla oko platnenih ima, i to dosta. Logicki je da se platnene pelene moraju prati i susiti, pa mozda unutrasnjost i peglati! Eto, to je sasvim dovoljno da mi oduzme vrijeme koje bih inace posvetila svojoj djeci!


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
19.11.2008 11:53:53   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: Shee

meni je mrsko i mislim da zbog toga nisam lošija majka.



user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
19.11.2008 11:54:41   
Anoniman
user posted image
a mislim i da će aBd biti zdrava i sa jednokratnim, kao što sam i ja...

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
19.11.2008 11:55:13   
ElmaB
IZVORNA PORUKA: Shee

user posted image
a mislim i da će aBd biti zdrava i sa jednokratnim, kao što sam i ja...



Apsolutno!!!!!!user posted image


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
19.11.2008 11:58:55   
suncan_dan
mi koristimo jednokratne, ako se na ekol. gleda, isto nisu nista bolje. dok se pamuk preradi-opticno izbjeli (nemoze se da razgradi substanca u vodi) onda se uvijek moraju da peru, trosi se voda struja i detrdzenti(prlja vodu), onda dok se ispegla (ili se prije toga stavi u susilicu) znaci isto ispane sto se toga tice i kosta me puno vremena. a kao sto sam vec negdje pisala bila sam ih koristila zbog osipa. jer sam mislila da ce bolje biti, al ono je bilo gore (najvjerovatnije, kao sto je neko piso zato sto nije bila suha)

istina je da i jednokratne ekol. nisu nista bolje, al su nam puno jednostavnije, mozda jesu min. skuplje all zato mi ostane vise vremena za druge stvari user posted image
i u pempi je guza vise suha user posted image user posted image user posted image


_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu My baby)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
19.11.2008 12:02:04   
sanja.sa
jednokratne definitivno i kao sto je shee napisala ne mislim da sam zbog toga losija majka. mjenjam ih otprilike svaka 3 sata i nismo imali nikakvih problema. jedva nadjem vremena da operem i ispeglam svu njegovu gardarobicu, dodatna briga o pelenama mi stvarno ne trebauser posted image

_____________________________

Mark - mamin zivot
29.08.2008.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
19.11.2008 12:02:57   
medavi
oba puta jednokaratne imala sam vremena za pamucne da perem peglam i ostalo-nisam htjela -zasto-
mislim da je bolje da djete nenosi na sebi ni minut mokru pamucnu pelenu od koje ce preci i na ostalu odjecu
pogotovu nocu pa sam zakljucila da su svakako jednokratne bolje rjesenje...moja mama kaze draga moja kad si ti bila beba vazda si bila mokra koliko god bi te ja presvlacila i to obavezno do vratauser posted image stavila sam par puta pamucnu pelenui cisto da vidim sta je to i nasta lici iskreno bezveze al eto tad nije bilo drugih svi su koristili takve...
ma zivio pampers sto je bolje bolje jeuser posted image user posted image user posted image a i guza suha skroz naskrozuser posted image

< Poruku je uredio medavi -- 19.11.2008 12:04:25 >


_____________________________

MAMINI MOMCI
HARIS 18.04.2002
SAMED 04.07.2005

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
19.11.2008 12:04:06   
ElmaB
IZVORNA PORUKA: medavi

ma zivio pampers sto je bolje bolje jeuser posted image user posted image user posted image a i guza suha skroz naskrozuser posted image



Zivio, zivio! I male suhe guze u njemu!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu medavi)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Jednokratne ili platnene pelene?
19.11.2008 12:06:29   
Amrino
IZVORNA PORUKA: bebacha

spremanje kuce,rucka,briga oko bebe,ucenje za fakultet.nikako nemogu ubacit i brigu oko platneni pelena a najveci problem je susenje.nemam susilicu.u kupatilu imam punu korpu vesa,nemogu oprat jer vec mi se jedan ves susi i kako ja sad da operem pelene kojih uvjek moras imati nakoliko komada cisti.
da bi poceo koristit platnene trebas ima minimalno 10-15 komada pelena pa ti izracunaj koliko je to para u startu.pa kad preraste te daj jos.to se najvise isplati onom ko ih zna sasit.nemam nista protiv platneni i ja bi ih rado kombinovala sa ovim kad mi neko poklonio jedno 10 komadauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image sala mala



Isto ovako. Kao da sam ja pisala. Meni je mnogo lakse izdvojiti po nekih 30 tak KM u "ratama" nego 500 KM odjednom. To jednostavno ne bih sebi mogla priustiti. Poslije bih morala kupovati vece...pa jos vece...
Druga stvar- MM je sportista...kad taj dodje s treninga sa torbetinom punom oznojenih stvari...user posted image ...dva puta dnevno. I bez pamucnih pelena imam osjecaj kao da cijelo vrijeme samo perem, susim i slazem ves.
Postoji razlika i u jednokratnim pelenama. Uporedila bih to sa uloscima...Ja sam npr. alergicna na always uloske. Koristila ih jednom i imala sam osjecaj kao da sam u najlonskoj kesi, sva sam se izasula...ma uzas (mnoge zene su mi se zalile na istu stvar) dok su mi npr. Carefree super. U njima se osjecam ugodno. Pampers me podjeca na always po svemu.
Tako da i tu ima velike razlike. Mi koristimo Babylove i super su nam. Presvlacim ga stvarno cesto i svaki put ga pustim malo gologuzog da se "zraci".


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *