|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kad krene porod
14.12.2009 19:50:48   
mama2009
Drage moje imam jednu dilemu, i trazim vasa misljenja.....zanima me kad je kod vas krenuo porod kome ste javljali i kad (kad se sve zavrsilo ili kad ste ostale u bolnici)

dakle kod mene je slijedeca situacija, moji zive u drugom gradu (nije daleko 80 tak kilometara od mene) al ne zelim da zure i dolaze dok sam ja u bolnici mislim da je to bezze, planirala sam samo brata nazvati da on dodje (zato sto je doktor) a mama i tata kad sve bude gotovo......
cak ne bi da mm javlja ni svekru i svekrvi dok ako Bogda sve se ne zavrsi




p.s. moderatorima veliko sorry ako je na pogresnom mjestu tema (trazila sam dal postoji slicna, nisam je uspjela naci) sorry jos jednom


_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kad krene porod
14.12.2009 20:03:23   
batterfly


NIKOME,(sa prvim)!
Znao je mm, jer me vukao u bolnicu, a za javljanje ostalima nije bilo vremenauser posted image i znala je njegova sestra, jer je otisao kod nje da se "smiri"(zaboga, njemu je bilo najteze)...Tek kad sam se porodila, dala sam zeleno svjetlo mm da javi dalje kome zeli, a ja sam jos samo sa onog stola javila mojoj mami....user posted image


A sa drugim, su igrom slucaja, otkrili neki bliski prijatelji,(nije se moglo izbjeci), pa su me zvali i zajuser posted image li i nasmijavali na mob., izmedju ostalog i Lida...(k'o da je sad slusam "nevista, boli li"...)..cccc...a nevisti oci ispadajuuser posted image ....

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kad krene porod
14.12.2009 20:08:28   
mungosini
kod mene je krenulo samo 4 sata prije samog poroda. nisam čak ni skontala da su kontrakcije u pitanjuuser posted image . lijepo se stigla okupatiuser posted image i onda u bolnicu. dok sam došla do tamo već bila otvorena 9 cm, tako da su me odmah odveli u salu. trajalo je svega 4 ak minuta, kada se moja mišica već našla na mojim grudima. Nismo htjeli nikome javljati dok se nisam porodila, i mislim da ti je tako najbolje.

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kad krene porod
14.12.2009 21:07:17   
snijeg
Trpila kontrakcije kući dok nisu došle na 5 minuta, u to vrijeme se čula sa svima i bez riječi o kontrakcijama. Znao je samo muž, a sestra me jako dobro poznaje pa se stvorila na Koševu prije mene iako joj nisam ništa govorila user posted image
Mišljenja sam da nema potrebe, ne mogu mi pomoći, a nedaj Bože mogu sijede fasovati dok mene budu čekali da se porodim user posted image user posted image


_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu mungosini)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kad krene porod
14.12.2009 21:39:16   
Anoniman
draga mama, najbolje bi bilo nikome ne govoriti, ali vjeruj da se to sazna htjela to ti ili ne, na ovaj ili onaj nacin...
ako ikako budes u mogucnosti, skrivaj od roditelja jer su oni u takvim situacijama katastrofa...
ja kad sam se krenula poradjati sa Sabinom nisam nikome govorila jedino je mm javio mojoj najstarijoj sestri jer je zelio da neko od mojih bude tu... medjutim ova je povukla i srednju sestru tako da su njih troje cijeli dan presjedili u cekaonici...
medjutim, sestra je napravila gresku ogromnu, moji roditelji su bili na selu i kako u njoj ni poprzen grah ne moze ostati, ona fino oko podne u auto i ode po njih na selo... i dan danas mama kaze da bi voljela da to nije uradila iz razloga sto se mama sikirala, a dok sam se porodila babo se nacvrco ko majka i nije ni skontao sta se desava kada su mu rekli da je dobio jos jednu unuku... a kako sam ja njegova mezimica covjek nije dolazio sebi tri dana...
nema potrebe nikome govoriti...
a cula sam neki dan od jedne starije nane kaze meni sine kad krenes da se poradjas, nikome ne govori nista, osim ako ne sretnes kakvog momka u putu, samo njemu reci ,,ja odoh da rodim,, bez obzira da li ga znas ili ne... user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  zasto, nije mi odgovorila, samo mi je rekla tako uradi... sta to predstavlja neam pojma...
i jos jedan savjet, to mi je moja mama rekla i bila je u pravu, kad ako Bog da budes dosla do faze poradjanja, u bolu koji ti nadodje, svaka od nas priziva majku svoju, kaze jooojjjj majkoooo... nemoj, nemoj majku spominjati jer poradjas i njene bolove kad je tebe radjala... meni je to moja mama rekla, koja je imala tri teza poroda i poslusala sam je i uvjerila se da je bila u pravu... cijelo vrijeme sam mislila na nju i u glavi mi je bio samo njen lik... suze su mi se slijevale niz lice ali nisam niti jednom izgovorila ,,mama,, niti njeno ime, samo sam molila Boga da mi olaksa, a gledala sam svoju mamu... i hvala Bogu olaksao mi je toliko da me skoro nije ni boljelo....
sorry na dugackom postu, nadam se da ces imati porod sto laksi i sto brzi... cmoka velika

(odgovor članu snijeg)
  Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kad krene porod
14.12.2009 22:05:49   
ena23
Za moj porod je znalo po Tuzle i pola Sarajeva i naravno isao je "live" na ringeraji... Ja sam otisla navecer u 11 u bolnicu a posto se nisam otvorala nikako i pored inekcija i nekakvih stimulansa sljedece posljepodne muz je kontaktiro koga je znao da urgiraju Puzicu da me vec vise ili vodi na carski ili da drip. Takodjer je predvecer javio mojima posto mi je babo medicinski radnik i objasnio mu da sam u bolovima vec skoro dva dana. Tako je i moj babo kontaktiro koga god je znao u Tuzlanskoj bolnici da zovu da se nesto napravi... Sad me stid, al sta ces, mm bi Cericu otiso da mi pomogne ako vidi da mi je tesko...
A schecherlema draga (i par drugih, ova hanuma iznad mene npr.) je citavo vrjeme porukama bila uz mene i otvorila temu ovdje jer sam joj rekla da pita hanume sta radim, dal da trazim drip ili carski ili da cekam...

U glavnom, sad me lijepo stid svih tih ljudi sto se digla tolika halabuka, ali mozda da nije njih bilo mene bi jos drzali da to prirodno krene, a ovako na dripu sam "brzinski" se otvorila za pet sati user posted image Prvo pa musko, sta ces, drugi put ce ic brze kazu user posted image

< Poruku je uredio ena23 -- 14.12.2009 22:08:18 >


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kad krene porod
14.12.2009 22:16:10   
reallove
Za moj porod su znali moji i roditelji mm,svi su isli samnom u bolnicuuser posted image ,poveli su i tetku mm,pa smo isli sa 2 autauser posted image user posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kad krene porod
14.12.2009 22:18:07   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: reallove

Za moj porod su znali moji i roditelji mm,svi su isli samnom u bolnicuuser posted image ,poveli su i tetku mm,pa smo isli sa 2 autauser posted image user posted image

hahhaahhah kod tebe bas bilo veselo :))) a jel tamo  smije muz uci ili nesmije s suprugom  na porod


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kad krene porod
14.12.2009 22:23:08   
reallove
Moze uci muz koji smije,koji se nece onesvijestiti,moj je samnom bio cijelo vrijeme dok nije krenulouser posted image user posted image ,kada sam presla u salu samnom je ostala moja sveki..porodila sam se u privatnoj bolnici pa moze,a u drzavnoj rodica od mm se porodila morala sama...

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kad krene porod
14.12.2009 22:27:30   
Niobe
Ja sam fino kad sam krenula poslala smsove cijelom imeniku na mob, a isto tako i kad je adrian izasao.
par dana ranije sam kupila 50km kredita user posted image


_____________________________

♥ Masterpiece - 03.09.2009.♥
Ako već tučete decu, tucite ih bez razloga, jer su svi drugi razlozi gluplji.

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kad krene porod
14.12.2009 22:28:57   
reallove

IZVORNA PORUKA: Niobe

Ja sam fino kad sam krenula poslala smsove cijelom imeniku na mob, a isto tako i kad je adrian izasao.
par dana ranije sam kupila 50km kredita user posted image


user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Niobe)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Kad krene porod
14.12.2009 22:29:45   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: reallove


IZVORNA PORUKA: Niobe

Ja sam fino kad sam krenula poslala smsove cijelom imeniku na mob, a isto tako i kad je adrian izasao.
par dana ranije sam kupila 50km kredita user posted image


user posted image user posted image user posted image

hahhaha Niobe draga zar ti je bilo do toga od onih bolova :)))


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Kad krene porod
14.12.2009 22:30:51   
Niobe
ma nisam mob ispustala iz ruku, cak sam i na net preko mob isla user posted image



_____________________________

♥ Masterpiece - 03.09.2009.♥
Ako već tučete decu, tucite ih bez razloga, jer su svi drugi razlozi gluplji.

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Kad krene porod
14.12.2009 22:32:30   
reallove

IZVORNA PORUKA: Niobe

ma nisam mob ispustala iz ruku, cak sam i na net preko mob isla user posted image



jesi isla tamo da se porodis a mob u ruciuser posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Niobe)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Kad krene porod
14.12.2009 22:34:39   
Niobe
IZVORNA PORUKA: reallove


IZVORNA PORUKA: Niobe

ma nisam mob ispustala iz ruku, cak sam i na net preko mob isla user posted image



jesi isla tamo da se porodis a mob u ruciuser posted image


haha, otela mi babica user posted image user posted image user posted image


_____________________________

♥ Masterpiece - 03.09.2009.♥
Ako već tučete decu, tucite ih bez razloga, jer su svi drugi razlozi gluplji.

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Kad krene porod
14.12.2009 22:35:55   
reallove
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Niobe)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Kad krene porod
14.12.2009 22:37:04   
fatimica09
IZVORNA PORUKA: Niobe

IZVORNA PORUKA: reallove


IZVORNA PORUKA: Niobe

ma nisam mob ispustala iz ruku, cak sam i na net preko mob isla user posted image



jesi isla tamo da se porodis a mob u ruciuser posted image


haha, otela mi babica user posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Niobe)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Kad krene porod
14.12.2009 22:39:06   
Niobe
a coek iz danske zove svakih 5 minuta, vice sto nista ne javljas, a meni do zivota nije user posted image
mrsnula ga i on nazvo moju mamu da joj se pozali user posted image


_____________________________

♥ Masterpiece - 03.09.2009.♥
Ako već tučete decu, tucite ih bez razloga, jer su svi drugi razlozi gluplji.

(odgovor članu fatimica09)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Kad krene porod
14.12.2009 22:40:28   
fatimica09
user posted image  user posted image  user posted image

(odgovor članu Niobe)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Kad krene porod
14.12.2009 22:40:52   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: Niobe

a coek iz danske zove svakih 5 minuta, vice sto nista ne javljas, a meni do zivota nije user posted image
mrsnula ga i on nazvo moju mamu da joj se pozali user posted image


hahhahaha nazvo da se pozali hahahhaha u njeg ko u vicu onom o Crnogorcu sam nek bude zensko sledeci put da se nepati ko ja user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Niobe)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Kad krene porod
14.12.2009 22:42:46   
reallove

IZVORNA PORUKA: Mirkica

IZVORNA PORUKA: Niobe

a coek iz danske zove svakih 5 minuta, vice sto nista ne javljas, a meni do zivota nije user posted image
mrsnula ga i on nazvo moju mamu da joj se pozali user posted image


hahhahaha nazvo da se pozali hahahhaha u njeg ko u vicu onom o Crnogorcu sam nek bude zensko sledeci put da se nepati ko ja user posted image user posted image user posted image


joj Mirkica znas i ti da nasmijesuser posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Kad krene porod
14.12.2009 22:44:37   
Niobe
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

♥ Masterpiece - 03.09.2009.♥
Ako već tučete decu, tucite ih bez razloga, jer su svi drugi razlozi gluplji.

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Kad krene porod
14.12.2009 22:44:49   
teacher75
i ja sam u porodjajnoj sali imala mobitel sve vrijeme i slala poruke kako ide porod i jos me svi zvali na telefon. kada je beba izasla, babica mi je cuvala da je uslikam mobitelom tako da je 1. slika moje bebe zapravo ta slika. cim je izasla onako je zamotali, stavili mi malo na prsa i ja je onda uslikala u rukama babice, onako umazanu i placljivu:))

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu fatimica09)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Kad krene porod
15.12.2009 2:00:09   
myb@by
Kad sam posla na porod to su znali mm i svekrva jer nas je vidjela sa torbom u rukama.
U momentu kad sam se porađala moj otac je dosao slucajno do moje kuce i vidio je da me nema ali nista nije skontao.MM mu je onda rekao i on je prvi nazvao bolnicu i saznao da sam se porodila i odma je poceo da place od srece.Kad ga je mm pitao kako sam ja i beba nije znao od soka da mu kaze user posted image user posted image user posted image user posted image .Pa je onda sveki ponovo zvala bolnicu i babica joj je sve fino rekla.Poslje toga je meni babica rekla da su moji pravi čudaci jer ne javljaju jedni drugima da se snaha tj.kcerka porodilauser posted image

_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Kad krene porod
15.12.2009 2:21:40   
veeseelaa
ja sam otišla na redovan pregled na kojem su mi rekli da je porod krenuo i da sam otvorena 4-5 prstiju, da se može desiti da vodenjak pukne svaki čas i da bi trebala ostati u bolnici
Obzirom da me nije ništa boljelo nisam htjela ostati, otišla sam do mame na kafu a mm koji je bio na poslu zvrknula sam  i rekla da se poradjam al da sad pijem kafu kod mame user posted image user posted image user posted image  došla sma kući, jela, istuširala se (još uvijek nije ništa boljelo) i zatim sam sa mm i babicom otišla da se porodim
Tokom poroda mob je zvonio non stop, mm zove, mama zove, brat zove, sveki zove, prijateljice zovuuser posted image
Što reče Niobe mm stalno pita što ništa ne javljaš, ko da sam otišla na rutinski pregled a ne da se porodimuser posted image  obzirom da se više nisam nikome javljala na mob mama je nazvala babicu koja je gledajuću dole rekla mami da će postati nana za 15 minutauser posted image
čim je beba izašla, babica mi je dodala tel i prvo sam javila mami, zatim sam nazvala mm koji je (neznam kad prijeuser posted image ) već znao jer mu je mama javila
SMS sam poslala dvjema prijateljicama dok sam ležala na stolu prije šivanja

< Poruku je uredio veeseelaa -- 15.12.2009 2:22:14 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu myb@by)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *