|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kada curici probušiti uši?
17.12.2007 13:09:54   
makana
Drage moje, koje ste mame klinceza kakvo je vaše mišljenje o ovome ili eventualno iskustvo.
Almedina sada ima 13 mjeseci, ali mi se čini da je prerano za bušenje ušiju. Bojim se da će ona to da tegli, čupa, da će da joj se zagnoji i sto nekakvih negativnih misli.
Međutim, ujedno sam u dilemi da li ostavljati to za veći uzrast jer će možda biti puno teže. Već nam se dešava da kada dođemo kod dr da ona počne brzo da "cvili" jer ne podnosi ni kad joj prinesu hladnu slušalicu na tijelo.
Moja mlađa sestra još dok nije pošla u osnovnu školu napravila mi je scenu na sred Baščaršije kad sam je povela da joj probušim uši pa smo se vratile kući neobavljenog posla. Kasnije je to uspjelo mojoj starijoj sestri, ali ova mlađa i dan danas (19-ta godina) ima fobiju od toga, rijetko stavlja naušnice i često joj se zagnoje uši nevezano od kojeg materijala su zlato, srebro ili bižuterijauser posted image
Mislim da je to na psihičkoj bazi, pa se bojim da ne ponovim istu grešku s almedinom


_____________________________

strpljen - spasen
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kada curici probušiti uši?
17.12.2007 13:16:14   
Blue rose RR
Ja sam stalno u fazi rečenice:"kada kikici bude tri godine,onda će mama da ti da naušnice"
Jadnica kada vidi kod mene naušnice, stalno me pegla mama tavi meni đi-đe.
a mene nekako strah da joj šrobušim uši, gledam je i pravo je živa, nema gdje je i u kojoj pozi nema. Strah me je da ne zapne za nešto i odlomi pola uha.
već je slomila jednu narukvicu i jedan lančić, pa više joj ništa od nakita ne stavljam.

Odlučila sam da joj napenalim one naušnice kada bude imala 3 godine...valjda će se malo smiriti.

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kada curici probušiti uši?
17.12.2007 13:21:22   
makana
hahhahahaha
ti nisi nomana mame mi mile
hahahhahah
nisam ni ukakvom fazonu, jer jednostavno ne znam KADA, a
voljela bih da mogu tako kao ti "e kad ti budu tri godine..."
naušnice već ima, dobila od nane kad se rodila, narukvice joj nikada nisam stavljala jer takođe nema u kojoj pozi je nema i kud se sve zavlači i skače
a kako tegli moje naušnice ni sa sobom ne bi bila nimalo nježnija, kad počne onim svojim prstićima grebati po nečemu ja se naprosto zaledim, i ništa ona ni kada joj nokti popucaju ili se zagule ili se izgrebe okolo prstića huh

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kada curici probušiti uši?
17.12.2007 13:29:18   
Suncica*
Ja sam svojoj bebi probusila usi kada je imala 7 meseci. Lepo krenuli jedan dan u setnju prolazili pored zlatare. Udjem unutra da malo prosnjuham i nadjem predivne nausnice za male devojcice. A posto nije imala probusene usi, odmah smo na licu mesta to i uradili. Nije ni glasa pustila(hrabro mamino), dobila je neku igrackicu na poklon, pa se zanimala s njom.
Ali rat je nastao kada smo dosle kuci i kada je tata video..
Nije imala nikakvih komlikacija, medicinke se nose tri nedelje i onda stavis prave nausnice..
Ja smatram da je bolje probusiti detetu koje je malo, jer ne zna sta je snaslo, a kada poraste to je malo veci problem..

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kada curici probušiti uši?
17.12.2007 13:43:37   
D_K
Pozdrav drage moje.

Ja sam Merjemi probusila usi nesto malo prije 2 rodjendana. I ona je veoma zivo djete i bojala sam se da se ne zagrebe ili da ih ne cupa ali hvala Bogu nije imala nikakvih problema. Ja sam svoje usi busila nekih 3 puta jer su mi se gnojile i bolile pa mi brzo i zarastu ali ona je super prosla. Samo joj stavljam nausnice koje su male da idu uz uho da joj manje zapinju.
E sad - kako je proslo busenje usiju - ufff to je vec druga prica. Jedno joj je ciko i uspio nekako probusiti ali drugo.. Na kraju sam je ja drzala na silu i probusio joj je i drugo. Uff kad se sjetim - da sam znala da ce biti tako gadno ne bi joj to radila. Koliko je ona plakala i ja sam plakala i bilo mi je zao.
E kad je sve proslo maltene ne razmisljam o tome - njoj je drago sto ima nausnice i stalno pregleda koje joj se svidjaju i koje bi stavila ali ipak..
U svakom slucaju ako se odlucis da joj probusis usi zelim ti srecu i stisni zube jer ce da te boli user posted image

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kada curici probušiti uši?
17.12.2007 13:52:22   
laracroft
Ja sam baš kontala da probušim Adianu jedno uho kada bude malo veci,jer mi je simpa kada vidim deckica sa naušnicom.Ne znam baš koliko je praksa da se deckima buše uši ,ali meni je to slatko.Mamin frajer...

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kada curici probušiti uši?
17.12.2007 13:55:55   
Suncica*
Ja vam kazem da deca sto su manja, sve je lakse. Moja Lorena nije ni trepnula, jer uopste nije znala sta joj se radi.
Zato makana ako imas nameru uradi to sto pre, jer ce posle biti samo teze..

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kada curici probušiti uši?
17.12.2007 14:05:39   
makana
drage moje
odluka je pala
neću dugo čekati
možda za nekih dva-tri mjeseca ako Bog da i probušiću joj uši
možda i ranije
ali sad se još borimo s prehladama, curenjem nosa i nismo dobili vakcinu
ali stvarno se ne isplati čekati
dok još ne zna mama će njoj da nabaci điđe user posted image
pozdrav drage moje
P.S. laro ne misli se puno, ako ti je simpa uradi to, moj djever veliki momak za ženidbe i nosi naušnicu, fino mu stoji i  ne izgleda kao klošar  

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kada curici probušiti uši?
17.12.2007 14:08:09   
laracroft
Ma i moj muz je nekada nosio naušnicu,a ja sam imala tri piercinga,a sada imam samo jedan.Proslo me,a nausnice nikada nisam nosila,a imam probusene usi.

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kada curici probušiti uši?
17.12.2007 14:10:30   
makana
heh i moja treća rupica u uhu zarasta
jednostavno nisam više u tom fazonu user posted image

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kada curici probušiti uši?
17.12.2007 14:19:02   
Blue rose RR
a meni je vazda bio merak da imam 3-4 naušnice u jednom uhu.
Dok sam bila pod komandom svoje mame...NE DOLAZI U OBZIR,
E kada sam postala svoj gazda...nikako da se nakanim.
Jest čovjek proklet.

Kako čitam suncicu,ja i zakasnila da svojoj probušim uši.
Nije mene strah kako će podnijeti "bol" bušenja ušiju, kada svaku vakcinu na nogama odeveriše, niti je kada plakala na iglu, čak i gleda kada joj daju injekciju...to je mačiji kašalj.
Nego me zanima kako opstaju naušnice na njima, a da ne otkidaju pola uha.

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Kada curici probušiti uši?
17.12.2007 14:19:42   
Suncica*
Ja sam imala tri rupice na uhu, ali sam pustila da zarastu. Imam jos piercing, mada mi ga je vec pun k. ali kada skinem imam rupu u nosu..A imati nausnice mi je jako zenstveno, a Loreni sam probusila iz razloga kada joj se neko obracao kaze:"Jao kako sladak decko"Auuuu, ala sam piz..la od toga..

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Kada curici probušiti uši?
17.12.2007 16:10:59   
tidza
Draga moja sa sam Semini probušila uši kada je imala devet mjeseci. Kada su joj prvo probušili nije plakala, jer nije znala šta je snađe, drugo je bilo već malo teže, vrtila se i plakala.Kada smo joj nakon izvjesnog vremena izvukli medicinske i stavili zlatene naušnice jedno uho joj se zagnojilo, pa smo skroz izvukli naušnice, da bi ih ponovo stavili i sada nema nikakvih problema. Usput, već je izgubila dvije naušnice, a sad nosi male halkice, koje se nemogu tako lahko otkopčati. Ma, Almedina je velika curica, podnijeće to ona.
Pozdravčić

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Kada curici probušiti uši?
18.12.2007 9:57:56   
Bosanka
IZVORNA PORUKA: laracroft

Ja sam baš kontala da probušim Adianu jedno uho kada bude malo veci,jer mi je simpa kada vidim deckica sa naušnicom.Ne znam baš koliko je praksa da se deckima buše uši ,ali meni je to slatko.Mamin frajer...
Ja licno nikad ne bih djecacima busila usi dok ne odraste pa da samovoljno odluci.Ispunjavat svoje zelje na djeci bas je nepromisljeno.Drugo je kad mu obuces dzemper koji se tebi svidja,ali sta ako se njemu sutra ne svidi ta rupa na uhu,te  mu budu ogavni?moze cak dobiti i kompleks,jer mu je ucinjeno nesto sto nije htio.A i sva ta bol pri busenju je nepotrebna.Nisam za hirove roditelja,dapace.

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Kada curici probušiti uši?
18.12.2007 11:16:35   
travnicanka
Mi smo Ajli probusili usi kad imala dvije godine.Uhhhh moram priznat bilo je zeznuto.Ona je vec tad sve kontala i nije bilo bas lako prevariti je.Kad je ciko stavio tackice na usi ona se toliko derala ma vise nego kad joj je busio.Sjecam se da me je pitao da ako necu ne moram ja to gledati da izidjem vani,bila je i moja mama sa mnom svi smo je cuvali te dvije-i tri minutice.Poslije je nije boljelo ali je dugo bila u strahu,nije smijela dirati usi.Kad je doslo vrijeme da se izvade one zlatarske nausnice ja sam je prije toga dugo ubijedjivala da to ne boli i kad se uvijerila da je tako tad je i nestao strah.Onda smo stavili majkine nausnice koje joj je kupila na babine.Ma ja mislim da busenje kao i sunet treba raditi dok djeca nisu svijesna skroz sta im se to sprema.Puno je lakse i nama roditeljima a djeci da ne govorim,ipak to je trauma za njih,ali svako ima svoje misljenje i najbolje da radi onako kao misli da je best za njihovo dijete.PUSA

(odgovor članu Bosanka)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Kada curici probušiti uši?
18.12.2007 12:37:10   
laracroft
Ja licno nikad ne bih djecacima busila usi dok ne odraste pa da samovoljno odluci.Ispunjavat svoje zelje na djeci bas je nepromisljeno.Drugo je kad mu obuces dzemper koji se tebi svidja,ali sta ako se njemu sutra ne svidi ta rupa na uhu,te mu budu ogavni?moze cak dobiti i kompleks,jer mu je ucinjeno nesto sto nije htio.A i sva ta bol pri busenju je nepotrebna.Nisam za hirove roditelja,dapace.


Ovo zaista nisi smjela da mi kazes
To da li cu ja svom djetetu probusiti uho je iskljucivo moja stvar,a svoje zelje sam ispunila,tako da ja bas i nemam kompleksa koje bih lijecila preko djeteta.Ne vidim u cemu je problem????pPa i obrezali smo dijete bez da ga pitamo,a mozda ce mu to sutra u zivotu bas zasmetati.Mislim da pojedinci mnogo pretjeruju kada si daju za pravo da komentarisu necije roditeljstvo...
Zivi i pusti druge da zive!!!user posted image

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu Bosanka)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Kada curici probušiti uši?
18.12.2007 12:40:42   
Suncica*
Ovde nismo da sudimo, nego da se druzimo.
Zato bi zamolila bez suvisnih komentara.
Lepo se igrajte i nemojte se svadjati.
Zahvaljujem..

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Kada curici probušiti uši?
18.12.2007 12:41:55   
laracroft
Potpisujem...user posted image

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Kada curici probušiti uši?
18.12.2007 12:43:55   
Blue rose RR
Bravoooooo  šeficeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Kada curici probušiti uši?
18.12.2007 12:45:27   
makana
user posted image

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Kada curici probušiti uši?
18.12.2007 12:45:32   
Bosanka
Koliko znam,zakon o zabrani izricanja vlastitog stava nigdje jos nije napisan.To da ce djetetu zasmetati sto je osunecen,cisto sumnjam,jer jos takav slucaj nisam cula,(pogotovo dijete koje se zbog vjerskih razloga suneti)a za ovo drugo jesam.Ja komentarisem uopce roditeljstvo sa takvim ponasanjem,a desilo se da si ti taj primjer.Sve sto je u neznanju ili pak nepromisljenosti,komentarisem,ali sto je prese.....avanje ne.Tako da necu davat vise kom.na ovo pitanje.

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Kada curici probušiti uši?
18.12.2007 12:53:30   
Suncica*
Draga Bosanka, nalazis se na forumu za mamu i bebu. Nisi kompetentna da donosis sudove o tome da li je neko dobar roditelj ili ne. Ovde smo da razmenjujemo iskustva, da pricamo i da se druzimo.
Primecujem u svim tvojim postovima dozu arogancije, koja se u buduce nece tolerisati.
Nisam pristrasna, ali ako ne znas da se druzis na lep nacin, onda bolje nemoj.
Ukoliko se ovakve bespotrebne rasprave nastave, tema ce biti zakljucana.
Lep pozdrav..

(odgovor članu Bosanka)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Kada curici probušiti uši?
18.12.2007 12:54:34   
travnicanka
Ma pametna cura nasa,nemoj te trositi energiju na bezvezno prepiranje!!!Svako ima svoj stav i pravo na misljenje!!!Neka svako radi onako kako on to zeli,sam je rodio i odgaja onako kako misli da je najbolje za njegovo dijete,e sad o konsekvencama mislim da je suvisno govoriti!!PUSA SVIMA!!!!!

(odgovor članu Bosanka)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Kada curici probušiti uši?
18.12.2007 12:59:50   
Bosanka
Draga forumasice,mislim da nisi kompetentna da kazes da su moji sudovi arogantni,jer i ja primjecujem da su tvoji svadjalacki pa nisam,dok ti ne rece za moje,to ni spomenula.Lijep pozdrav,takodjer.

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Kada curici probušiti uši?
18.12.2007 13:00:55   
travnicanka
Nemoj ni ti biti tako stroga!!Nije zena nista lose mislila ona samo iznosi svoje stavove i razmislja malo vise u buducnost,sto mislim da nije greska.Svako pise onako kako osjeca i misli,pa lijepo je cuti i kantra stavove!!!Ljudi se razlikuju!!!Sto ljudi sto cudi!!!Mislim da bi trebale biti vise tolerantne pa uvazavati i kritike ponekad!!!!
Vojim vas puno!!!POZDRAV!!!!

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *