|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
15.11.2008 16:50:21   
dalmatinka
Pozdrav svima,evo da pitam vas koje imate iskustva sa time ja ne jer mi je ovo tek prva trudnoca,kada pocet spremati stvari za bebu slusam svakakve price da se nesnije nista kupovat dok nerodis,pa ne nego tek kada udes u deveti mjesec trudnoce pa neznam kog vise slusati.Al posto je meni tek prva trudnoca pa sam ja vec malo i nestrpljiva jer ovo malo cudo cekamo vec 3godine.user posted image user posted image
Hvalauser posted image

< Poruku je uredio Amrino RR -- 27.2.2009 14:02:19 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
15.11.2008 16:55:01   
Visnja RR
Cima sam prosla onaj krizni cetvrti mjesec pocela sam gledati gdje se moze nesto kupiti i raspitivala se sta mi sve treba...
Sitnice sam pocela kupovati vec u sestom mjesecu... u sedmom uveliko skoro sve kupila... a u osmom sam samo jos neke sitnice dokupila.. u devtom bilo sve spremno...
Dalmatinka sretno  u pripremama za bebicu i uzivaj u njima...

< Poruku je uredio Amrino RR -- 27.2.2009 14:02:56 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu dalmatinka)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
15.11.2008 17:20:26   
Crvena
Slazem se sa Visnjom, kad prodje krizni period polako poceti, jer dok sve pokupujes vrijeme za porod.Sretnouser posted image

< Poruku je uredio Amrino RR -- 27.2.2009 14:04:03 >


_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
15.11.2008 17:59:05   
dinciii
ja sam u 5 mjesecu pocela intenzivno da gledam sta cu uzet,i MM sve govorio to cemo mi u devetom mjesecu sve uzet,eh kad smo pitali zenu za krevetac i komodu pa kad je zena rekla da treba 8 sedmica da dodje odmah smo narucili,a kolica sam cak cekala 12 sedmica...tako da je ispalo dobro da smo pitali inace bi morali uzet neke stvari koje nam se i nesvidjaju al su tu trenutno....

< Poruku je uredio Amrino RR -- 27.2.2009 14:04:19 >


_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
15.11.2008 19:01:50   
stella
Ja sam pocela kupovati tek kad sam usla u 9 mj.
Mada sam razgledala i prije.

< Poruku je uredio Amrino RR -- 27.2.2009 14:04:34 >


_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
15.11.2008 19:50:37   
MELLI
Draga Dalmatinka,prije svega čestitam ti na tudnoći.Uživaj u njoj maksimalno jer to je jedan od najljepših perioda u životu svake žene.Što se opreme za bebu tiče mišljenja sam da ne možeš čekati porod da kreneš u nabavku svega što ti je potrebno.Prije svega svu odjeću trebaš oprati i ispeglati,moraš imati spreman krevetić na koji ćeš spustiti bebu kad stigneš iz porodilišta,a vjeruj mi da ti porođenoj neće biti baš do kupovine.Naravno da ne trebaš pokupovai sve do prvog rođendana,ali ono osnovno moraš imati spremno.Vremenom ćeš u skladu sa svojim mogućnostima i bebinim potrebama proširivati spisak,ali ove prve i osnovne stvari nemoj prepustiti drugima da biraju.Meni je to bio jedan od najljepših momenata u trudnoći,birati odjeću za svoju mrvicu.Slažem se sa mišljenjem ostalih forumašica,sačekaj da prođe krizni period, a onda u razgledanje pa u šoping.Ne čekaj deveti mjesec jer kada uđeš u njega nikada ne znaš kada ćeš se poroditi.Uživaj u trudnoći jer ona jako brzo proleti.Sretno!

< Poruku je uredio Amrino RR -- 27.2.2009 14:04:48 >

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
15.11.2008 19:52:49   
Skvo RR
Ja sam pocela kupovati vec od cetvrtog mjeseca....user posted image user posted image Bas sam uzivala u tome....krupne stvari (krevetac, kolica i sl.) sam kupovala poslije sedmog mjeseca.

< Poruku je uredio Amrino RR -- 27.2.2009 14:04:59 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
15.11.2008 20:01:19   
dalmatinka
Hvala vam svima na savjetima ja cu za koji dan uci u 4 mjesec,pa cu vec po malo pocet gledati jedva cekam jer sam toliko cekala svoju malu mrvicu da sada jedva cekam da izide van da je tu kraj mene.Al ovaj forum mi je olaksao sve od prvog dana trudnoce i zato hvala svima koji su odgovarali na cak i moja neka malo glupa pitanja.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Amrino RR -- 27.2.2009 14:05:12 >

(odgovor članu dalmatinka)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
15.11.2008 21:07:27   
Anoniman
Ja sam u prvoj user posted image  kupila stvari u 9 mjesecu i onda sve na vrat na nos!! Garderobu oprala i pripremila i ostavila kod mame. Krevet i komodu sa kadom rezervisali i onaj dan kad sam otišla na porod MM otišao po stvari i sve montirao u srkletu. Sada aBd počet ću sve ranije....

< Poruku je uredio Amrino RR -- 27.2.2009 14:05:25 >

(odgovor članu dalmatinka)
  Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
15.11.2008 21:37:36   
sanja.sa
mislim da sam otprilike u sedmom mjesecu pocela sa kupovinom, do devetog je bilo vec sve spremnouser posted image

< Poruku je uredio Amrino RR -- 27.2.2009 14:05:41 >


_____________________________

Mark - mamin zivot
29.08.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
15.11.2008 22:50:47   
mynxlee
moja familija se prije mene pocela spremati za dolazak bebe. u 5. mjesecu smo dobili chicco komplet kolica sa autosjedalicom, nesto odjece, djindjulije za kupanje itd. meni je to nekako bilo rano. ja sam u 7. mjesecu pocela pomalo kupovati odjecu, a kako je vrijeme sve vise odmicalo onda smo kupili ove krupnije stvari. sad sam usla u 9. i sve je spremno. uglavnom, najbolje je ne kupovati na vrat - na nos. nego sve polako i uzivati u tome, jer je to zadovoljstvo.

< Poruku je uredio Amrino RR -- 27.2.2009 14:05:58 >


_____________________________

Jedina pahuljica koja je sletila 21.12.2008. godine, sletila je u moje narucje i zove se Ivan.

S jesenjim liscem dosla je i Antea 28.10.2010. i sletila u mamine ruke.

(odgovor članu sanja.sa)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
17.11.2008 15:06:14   
batterfly
Sa prvim sinom,nisam nista stigla da kupim od tih sitnijih stvarcica(kako ih ja zovem "cejfne"user posted image )...jer sam otisla na porod cim sam usla u deveti,tako da su to drugi ocejfili...

A sa drugim sam pocela i prije nego sam usla u osmi...Kad bih god vidjela nesto slatko,ja sam to kupila i polako spremala...CEJFILA!!!

Tako da bih ja rekla da nema nekog posebnog pravila kada to obaviti....Ako ti je cejf uradi to sad...kad god imas priliku,pare,vrijeme....Sto cekati??Ne razumijem...Kad udjes u deveti,to je vec "frka" i znas da moras to obavit i po meni tu nema nekog cejfa..JER tu kupovinu obavis za dan-dva.tri..nebitno...A ovako kad cejfis,onda to fino "razgodis",bez srkleta, bez zurbe,...I puno je ljepsi osjecaj...i puno vise CEJFA!!user posted image user posted image


Vec sam odgovorila na slicnoj temi,pa samo "prepisala"i ovdje..
I samo bi dodala....
Dalmatinko,kad god osjetis potrebu,pocni se spremati...Pusti "prazne" price...opustu se i uzivaj...Zasto bi prosla pored nekog kompletica za bebu koji si vidjela i za kojim si naprosto poludila???Uzmi ga!!!
Pusti da te osjecaj vodi....i CEJFI!!!

LP

< Poruku je uredio Amrino RR -- 27.2.2009 14:06:11 >

(odgovor članu mynxlee)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
17.11.2008 17:40:51   
Amela V.
Ja sam pocela s kupovinom krajem osmog mjeseca, a do tad sam razgledala po prodavnicama i pravila spisak, polako, tako da sam onda po spisku sve kupila za 3-4 dana. Nije bilo nikakvog srkleta, sve polako, jer je spisak vec bio spreman.
Sada je evo sve spremno i cekamo user posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Amrino RR -- 27.2.2009 14:06:24 >


_____________________________

Ajlica Sunchica 04.12.2008.

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
17.11.2008 19:28:38   
Lorna
Mi smo do kraja 6. mjeseca imali SVE spremno! Nisam od onih koji vjeruju u babske price da se ne valja i ne treba ranije nista spremiti, tako da sam ja od prvog dana kad sam saznala da sam trudna kupovala sve sto mi zapne za oko. Uzivala sam u tome i mogu reci da sam ocejifila (k'o stomoja kona mishka rece) momacki!
2 sedmice pred porod sam sve oprala i ispeglala.
Moj savjet ti je da radi sonako kako ti srce kaze, i da uzivas do maximuma!

< Poruku je uredio Amrino RR -- 27.2.2009 14:06:40 >


_____________________________

Upoznajte Lornu
http://lorna-a-petschelt.blogspot.com/

(odgovor članu dalmatinka)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
21.11.2008 10:41:31   
valika
ja sam isto dosta oprezna...te bapske priče...koma,bezveze...ja cu sacekati iduci tjedan jer idem na preglad pa cu poslije toga ici u razgledavanje...inace 4 mjeseca sam trudna...vec sam napikirala neke stvari...preslatko..treba da uzivamo a ne da mislimo o takvim glupostima...vece stvari poput krevetica,kolica to ce doci kasnije mislim da za to ima vremena...a sitne stvarčice ću početi puno prije....

< Poruku je uredio Amrino RR -- 27.2.2009 14:06:57 >

(odgovor članu Lorna)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
12.12.2008 21:02:45   
Anoniman
Ja ću za sedam dana ući u deveti mjesec i već imam sve spremno, oprano i ispeglano. Počela sam kupovat od šestog mjeseca trudnoće sve po malo lakše ti je i finansijski a i više ćeš uživat kad svakog mjeseca kupiš par stvarčica. Imaš na forumu već napisan spisak stvari potreban za novorođenče i polako kupuj meni je to pomoglo puno. I još da ti kažem niko a ma baš niko ti ne može kupiti ono što ti želiš.
Sretno!

< Poruku je uredio Amrino RR -- 27.2.2009 14:07:10 >

(odgovor članu valika)
  Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
13.12.2008 14:21:56   
belmac
ja sam 26. sedmica i juće je "legla" prva mala krpica broj 0 user posted image . već izvjesno vrijeme razgledam po radnjicama, ali sam čekala da mi bude potvrđeno da ispog mog srca leži mala roza kikica, pa da navalim na roza krpice.user posted image

nadam se da na kraju neće biti mali metrosexualacuser posted image

< Poruku je uredio Amrino RR -- 27.2.2009 14:10:31 >


_____________________________

Aiša, mamina velika princeza - 1997.
Harun, mamin momak - 2000.
Amna, mala guzara - 21.3.2009.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
13.12.2008 14:50:32   
dalmatinka
Ja sam 19tjedana trudna i vec sam kupila par kompletica,doktor je rekao da je decko al isto nekupujem sve plavo nego neutralne boje.
A u 1mj cemo naruciti krevetic i stol za presvlacenje posto nam je teta u trgovini rekla da trebamo cekati na to oko mjesec ipol do dva.
Pa kada narucimo to onda cemo krenuti kupovati ostatak stvari,mislim da je malo lakse kupovati svaki mj po malo nego sve skupa.A i neka sve bude spremno dok ja dodem do 9mj onda cu polako prati i peglati a ne sa stomakom do zubi trcati po trgovinama.

Nevjerujem u babske price mislim ako je nesto sudeno da ce se to desiti kupila ja stvari il ne protiv bozije volje se nemoze.
Trebamo uzivati u trudnoci.

< Poruku je uredio Amrino RR -- 27.2.2009 14:10:43 >

(odgovor članu belmac)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
7.1.2009 22:33:11   
Ella_H
Mah dalmatinko kupi po mogucnosti...Ja sam pomalo ono gdje sta vidim povoljno i da mi se svidja...
I ja vjerujem da ce biti sto je sudjeno a sad o tim  stolicima za mjenjanje nemam bas puno pozitivnih........
Vecina ljudi ih slabo koristi a posto znam da su kod nas skupi razmisli prije....Ja sam svoj 5 puta koristila i to je to.....Cim je bebica veca malo i vrcka nema sanse da je presvuces na tom cudu........

< Poruku je uredio Amrino RR -- 27.2.2009 14:11:01 >

(odgovor članu dalmatinka)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
7.1.2009 22:44:32   
Nunichi
I ja evo ulazim u sedmi,a skoro sve je vec u kuci.Danas je narucena komodica i krevetac pa eto jos to da docekamo i da se sve opere i ispegla i to je to. Vec se osjecam ko slonica i pusem dok hodam,ledja me bole,tako da mi je drago sto sam ja to sve birala, hodala i uzivala u toj kupovini. Sad onako kad na nesto preslatko naletim uzmem,posebno one brojeve iznad 62,jer ono maleno sam sve nabavila. user posted image user posted image user posted image user posted image


< Poruku je uredio Amrino RR -- 27.2.2009 14:11:13 >

(odgovor članu Ella_H)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
7.1.2009 23:03:34   
mnn
ja sam počela kupovat, moram kupiti još bodiča...uzeti robicu od prijatelja...sad planiram naručiti kolica.....i to je to...kupiti ču još neke sitnice za bebu...dobro da sam sad počela ...jer več pušem kad hodam..uf moram ja požuriti sa tom kupovinom...user posted image user posted image

< Poruku je uredio Amrino RR -- 27.2.2009 14:11:25 >


_____________________________

alex ima 4 godine 2.5.2009
stize nam druga beba :)

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
7.1.2009 23:06:29   
Ilhana RR
Ja od odjece sam kupila par bodija samo i jednu haljinicu, rekla haj ako bude zensko imat ce haljinicu ako bude musko dacu haljinicu nekome... kao da sam znala... haljinica mi bila tako slatka da sam je morala uzeti...

A ostalo za pocetak mi je pokupovala mama i snaha, ja nisam htijela dok nisam vidila sta ce biti...

A ostalo sam uzela kad sam bila u 34 sedmici... nisam htijela nista prije toga da uzimam...

< Poruku je uredio Amrino RR -- 27.2.2009 14:11:39 >

(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
25.2.2009 18:34:09   
mamin_zivot
Ja bi rado pocela jer sam sesti mjesec, ali ne znam pol bebe, ali ipak cu poceti bodije koji su ionako bijele boje.....vec koji put zelim saznati ali user posted image okrene guzu....user posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Amrino RR -- 27.2.2009 14:11:50 >

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
25.2.2009 19:05:02   
Anoniman
ma ja sam isto pocela pravo rano, prvo sa sobom- krevetic,  farbaanje zidova i komodice....to sam prvo pa onda robica, a tek sada u devetom kozmetika, pelene, apoteka...prvo sto ne bi mogla materijalno podnjeti sve u zadnji tren a i ovaj zadnji mjesec sam sva ---------nebi ni snage imala...

< Poruku je uredio Amrino RR -- 27.2.2009 14:12:11 >

(odgovor članu mamin_zivot)
  Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
9.3.2009 16:00:13   
zenicanka86
ja sam vec pocela pomalo kupovat(12 sedmica sam trudna)!kupili smo kolica zato sto smo naletili
pravo jeftino,i nisam htjela propustit,tetka je bebi kupila prve bodice,mama i tata carapice!
a tetka user posted image  ima 2 princeze pa ako user posted image  bude curica nece nam  nista trebat,ali ja cu morat svoje
ispucat,ipak mi je to prvo dijete!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *