|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kako oblačite vašu bebu?
10.6.2008 9:32:20   
Emina*
Kako oblacite vasu bebu preko dana dok ste kuci,a  sta obucete kad idete napolje??
Koja vam je temperatura u kuci/stanu preko dana, a kako je navece?

Ja ovom svom sto god obukla, sve kontam vruce mu,
a kad mu obucem nesto laganije, opet kontam zima mu......
Sta oblacite vasoj bebi navece, u cemu spava??
Sva sam se raspametila user posted image   user posted image
Molim detaljne opise odjece user posted image

Hvala vam....  user posted image   user posted image

< Poruku je uredio Eminica -- 10.6.2008 9:33:00 >


_____________________________

Bakir
20.04.2008.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kako oblačite vašu bebu?
10.6.2008 9:41:23   
mamsi
Kad je Kenan bio tako mali oblačila sam mu najviše bodije kratkih rukava,i preko gegice najčešće pamučne,ili majicu dugih rukava i donji dio trenerkice.Svaka se mama brine da li je dovoljno dobro obukla dijete.Ako vidiš da se uspuhao,ili da se oko vrata oznojio znači da mu je vruće pa ga malo raskomoti,a ako mu pipneš nogice a one hladne znači da mu je hladno pa ga obuci dodatno.Eto nadam se da sam ti pomoglauser posted image

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kako oblačite vašu bebu?
10.6.2008 9:43:05   
hanabanana
Zadnja dva tri dana sam palila radijator, jer se tem spustila. Palila sam ga samo naveće kada bih kupala djecu.
Naveće inaće spava u pamučnim gegicama + body dugih rukava.

Preko dana je isto u gegicama.

Ako idemo vani, zavisi od vremena. Bebi do mjesec treba jedan sloj odjeće više nego odraslim, kasnije kako oblačiš sebe tako i bebu.
Ako joj je hladno koža će postati mramorasta, išarana.
A ako joj je toplo, na vratu ćeš najbolje primjetiti.
Ja u svakom slučaju oblačim čarapice, pamućne.


(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kako oblačite vašu bebu?
10.6.2008 9:43:29   
akica b
Prvo da vas pozdravim....kako ste nam??? user posted image

Eh ovako...mi zivimo u potkrovlju pa je temp. malo visa nego kod ostalih iako imamo klimu koju mama ne pali bas cesto(isto tako ko ti,bojim se svegauser posted image ).Temp. u nasem stanu je 25..trenutno je 27,i ja njega maximalno raskomotim zato sto bebice imaju malo visu tem od nas.Pa po danu je uglavnom u gegici kratkih rukava i nogica naravno sa bodicem ispod(bodic isto tako prilagodjavam tem,nekad bez rukava malo tanji,nekad sa rukavicima malo debljiuser posted image ) i naravno idu carapice koje vrlo cesto skidam i stvarno vidim da uziva.

Eh,kad idemo na spavanje,s obzirom da se kupamo svaku vece,ide jedna tanka pamucna gegica dugih rukava i nogica sa tankim bodicem ispod jer temp. spadne za koji stepen i pokrivam ga tankim njegovim peskirom jer bilo cim drugim se oznoji.

Eto moja Eminice,nadam se da sam bar malo pomogla a ti javi kako se snalazis s tim svakakouser posted image

ljubimo vas

< Poruku je uredio akica b -- 10.6.2008 9:48:05 >


_____________________________


Volim negativne komentare jer me tjeraju da budem bolja!

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kako oblačite vašu bebu?
10.6.2008 10:03:51   
Emina*
Hvala vam drage moje, tako ga otprilike i oblacim,
ali kontam sve da nije mu preko dana vruce,
ali vidim da ne fulam puno user posted image  user posted image ...
Hvala vam jos jednom......


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu akica b)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kako oblačite vašu bebu?
10.6.2008 10:19:28   
Blue rose RR
Ja sam zimogrižljiva inače, tako da sam se nekako orjentisala prema sebi.
Jer ipak mi se krećemo, uvijek smo u nekom poslu, tako da se ugrijemo, ali ipak bebe leže i manja im je cirkulacija krvi, pa im može biti hladnije nego nama.

A što se tiče oblačenja..mama najbolje zna.user posted image

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kako oblačite vašu bebu?
10.6.2008 12:45:06   
Amrino
Ja mu preko dana obucem benkicu kratkih rukava i dole pamucne gacice sa stopalima (nesto kao duge gace user posted image ) a navece kada ide spavati- ili umjesto gaca obucem gegice ili umjesto benkice kratkih rukava obucem benkicu dugih rukava i duge gace (nekada trenerkicu + carapice). Kod nas je sve od tankog pamuka.
Najlakse ti je utvrditi po nosicu i grudima. Pipnes mu grudi- ako su vruce onda ga raskomoti...a ako mu je nosic hladan- hladno mu je.
Po nogicama i rukicama se ne moze bas skontati. Moj stalno trpa i ruke i noge u usta pa su mu hladnije nego sto bi trebale biti...a meni su npr. nog hladne i kad se ziva skuham...user posted image



_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kako oblačite vašu bebu?
20.6.2008 11:07:10   
bebacha
kod beba rukice i nogice nisu mjerilo za odredivanje temperature.moj bebic napolje kad je jako vruce rukice znaju biti hladne.svi pedijatri gpvore kako netraba temperaturu odredivat prema rukicama i nogicama

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kako oblačite vašu bebu?
26.6.2008 10:51:35   
Emina*
Sad po ovim vrucinama, znam kako ga obuci....
Bodi bez rukava ili kratkih rukava i to je to user posted image   user posted image   user posted image


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kako oblačite vašu bebu?
26.6.2008 10:58:08   
anitaMO
tako i ja svojoj.kad vidim mame vani na 36 obukle djeci carapice .slabo mi dodje

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kako oblačite vašu bebu?
26.6.2008 11:30:35   
Visnja RR
Asja je u stanu  samo u tankom body-u i malim tankim carapicama  :) .. tako i spava... ne buni se...da joj je vruce valjda bi kmezala :)

btw i ja cijelo ljeto odkad znam za sebe nosim lagane soknice... lakse podnosim vrucinu kad imam nesto na nogama ... u suprotnom bi mi noge oticale istalno bi mi tabani bili vlazni... a kad sutabani onda su i dlanovi... komplikovana sam user posted image

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Kako oblačite vašu bebu?
26.6.2008 12:07:49   
bebacha
ja sinoc kad je malo zahladnilo izasla da prosetam s bebom i obukla joj samo bodic bez rukava i opet joj bilo toplo a vidim jednu mamu s bebom u kolicima i ona je jos pokrila dekicom.joj mogla sam joj se svasta nagovorit

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Kako oblačite vašu bebu?
26.6.2008 12:09:34   
lida
IZVORNA PORUKA: Eminica

Sad po ovim vrucinama, znam kako ga obuci....
Bodi bez rukava ili kratkih rukava i to je to user posted image   user posted image   user posted image

sama sam ti taka


_____________________________

Irhana 28.11.1999.

Mirza 26.04.2008.

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Kako oblačite vašu bebu?
26.6.2008 13:25:24   
nikka
Mislim da je bolje bebi obući širu maicu bez rukava i hlačice kratke  jer je udobnije od bodija, i šeširić obavezno,ipak je bodi uz tijelo i više se znoji isto tako kad spava pidžamice ljetne istog su kroja kao bodi samo šire,eto tako se mi oblačimo ljeti.

(odgovor članu lida)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Kako oblačite vašu bebu?
26.6.2008 13:40:15   
mišur
Moj bebac je u kući samo u bodiću bez rukava, i to mu obučem malo širi, a naveče bodić ili benkicu kratkih rukava i čak mu ne obujem odmah čarapice, nego ih ponesem kad zahladnmi da imam uz sebe.
A kad vidim mame koje obuku djecu kao da je februar...user posted image  Juče kad smo izašli van, oko 20h, bio je još pakao od vrućine, a ide jedna mama sa kolicima, bebi stavila kapicu na glavu i pokrila je dekicom... Bože sačuvaj!


(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Kako oblačite vašu bebu?
26.6.2008 13:44:41   
nikka
IZVORNA PORUKA: mišur
A kad vidim mame koje obuku djecu kao da je februar...user posted image  Juče kad smo izašli van, oko 20h, bio je još pakao od vrućine, a ide jedna mama sa kolicima, bebi stavila kapicu na glavu i pokrila je dekicom... Bože sačuvaj!




i onda će kad dođe kući okupati bebicu rashladiti,pa se čuditi zašto je prehlađena u pola ljeta i ima temperaturu.

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Kako oblačite vašu bebu?
26.6.2008 14:56:28   
Ivona
Mi smo jucer izasli u stenju i oko 22h je vec bilo malo svjezije,pa sam ja svoju Selenu  pokrila dekicom.
Ona ipak ima samo 24 dana user posted image  Vratic joj nije bio znojan i nije se bunila,pa mislim da joj je tako odgovaralo.

_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Kako oblačite vašu bebu?
26.6.2008 15:16:53   
Suzana
Mojim sinovima je sutra mjesec dana i ovih dana, po ovim vrucinama, samo su mi u bodijima kratkih rukava, a preko dana nekada i bodiji bez rukava.
 
Neki dan smo izasli u kratku setnju i takodjer su tako bili obuceni, samo sam ih blago prekrila tankom pelenicom.
 
Nadam se da je to OK.
Malo sam nervozna, ne znam da li im je hladnom, vruce, brinem se za njih, muku mucim sa MM i sa klimom u kuci, nadam se da im ne smeta, cuvam ih od klime maksimalno...

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Kako oblačite vašu bebu?
29.6.2008 0:01:23   
suncan_dan
Momentalno je ovde oko 30°C obucem joj bodi kratki rukav i komotni lagani sorcic kad smo kod kuce, a kad smo vani oblacim joj bodi kratki rukav i suknijicu, ili samo neku haljinicu a l sa gacicaama koje pokriju bubrege.kad spava temp. je na vecer negdije oko 26° obucem joj body i ljetnu vrecicu za spavanje (posto kad miruje tijelo, ohladni se) inace provijerim  temp.da li je joj vruce na vratu (ako se znoje rucice i nogice neznaci da je joj prevruce). 

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Kako oblačite vašu bebu?
29.6.2008 10:50:06   
proud mom
hehehehhehe, mali Ian je po kući samo u pelenama... dakle, pampers i široko, bez ikakve odjeće... čak i kad idemo vani, ako je jako toplo ništa mu ne oblačim, samo ponesem još jednu pamučnu pelenu i čarapice za svaki slučaj i tako ako primjetim da je dijete malo hladnije obučem mu čarapice i pokrijem ga pelenicom i svi sretni i veseli... već ako je hladnije vani, a s tim i u kući, obućem mu čarapice i neki tanji bodi sa nogavicama i dugim rukavima i opet ga što laganije pokrivam. mislim da je bolje, a i zdravije, bebu ne previše topliti nego da joj je malo hladnije... ako ih sada naviknemo da im je pretoplo bojim se da će poslije biti bolešljivi. ovih dana, kad je već isuviše toplo poslije kupanja mu čak ni kapicu ne oblačim jer kapica služi samo za zaštitu ušiju... dakle, samo mu dobro posušim uške i očistim ih štapićem od vode i to je to... pa zamislite da si vi obučete kapicu sada poslije kupanja... ufff... btw imamo mjesec i 20 dana tako da se možete orjentisati o starosti bebe... do sada nismo, hvala Bogu, imali nikakvih zdravstvenih problema prouzrokovanih "oblačenjem"....

a sada curke, moram ovo podijeliti sa vama... prije nekoliko dana smo išli na snimanje kukova na koševo, i one koje su to prošle znaće o kakvim temperaturama govorimo u "ordinaciji" na radiologiji gdje se snimaju kukovi... sauna je mala maca za njih... stojiš pet minuta i već si do gole kože mokar. naravno, s obzirom da je vani bilo 1000 stepeni ja sam Iana ponijela samo u pelenama, kako to obično radim... i šta se desilo... došli mi na red, skidam ja njemu pelenice a neka mama oblači svoju bebicu koja cca ima malo više od mjesec... odradili mi snimanje i vraćam se ja za isti taj stol da ga obučem... a ta ista mama još uvijek oblači bebu... da skratim, gegice, pantalone, benkica, majca dugih rukava pa još jedna preko, čarapice i kao šlag na tortu ona traka preko glave za zaštitu ušiju, i to neka debela... umalo da padnem u nesvjest... nisam mogla vjerovat svojim očima... kažem vam, vani 1000 stepeni a ona bebu oblači onako kako je ja ne bih obukla ni da je -20 čini mi se.... i doktori ništa na to... meni je bilo došlo da je pitam šta to radi od djeteta, ali opet skontam, nije moje da se miješam... njeno dijete njena briga... jadno dijete....

eto vam drage moje curke... pa vi sad vidite kako ćete oblačiti svoje anđele... da li kao ja - ganz gologuzen ili kao ova "brižna" mama...

puuuuusaaaa

< Poruku je uredio proud mom -- 29.6.2008 10:52:54 >

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Kako oblačite vašu bebu?
29.6.2008 10:57:31   
nikka
E pa stvarno su i ti liječnici idioti trebali su ju upozoriti možda ona misli da tako treba obući bebu jer dosta je mladih majki neupućeno,a poslije kad im dođe sa bolesnom bebom izderaće se na nju.

(odgovor članu proud mom)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Kako oblačite vašu bebu?
6.7.2008 15:05:21   
visi_na
dan!!!!ja svog malog andela oblacim po noci u body kratki rukav sada a prije je imao tanku dugu pidamicu!!!!!!!!!! najbolje ti je da svoje dijete obuces onako kako sebe!!!!!!! user posted image user posted image

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Kako oblačite vašu bebu?
6.7.2008 15:08:38   
visi_na
jadno dijete a i jadna mama!! to ti je ono kad slusas babske price!!!!!!!!!

(odgovor članu proud mom)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Kako oblačite vašu bebu?
7.7.2008 0:08:02   
triplemama
Ja svoga Emira ne nosam baš kao proud mom gologuzanog user posted image .
Jer i ja kada se oznojim ipak na sebi više volim imati pamučnu majicu nego biti gola. Tako i svom Emiru obučem tanki pamučni bodi bez ili sa kratkim rukavima da mu kupi znoj. Ako smo napolju većinom stavim još 1-2 da mu mogu presvući. Ako zahladni navečer prvo oblačim čarapice kasnije pokrijem pelenom ili tankom pamučnom dekicom (kada zaspi).
A vidjela sam i ja dosta mama koje svoju djecu oblače ko da je snijeg. 

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu visi_na)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Kako oblačite vašu bebu?
7.7.2008 12:10:18   
ElmaB
Ja takodjer svoje beb u kuci drzim samo u bodijima, a vani ipak obucem jos ili spilhozne ili neku tanku majicu sa ili bez kratkih rukava. Ipak leze u kolicima. A, to pretjerano topljenje djece mi ne ide u glavu, jer na taj nacin samo mogu naskoditi djetetu. Jer, ako je nama vruce i njima je!

Pusa za sve!user posted image



_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *