|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kako prestati pušiti ?
16.1.2009 15:13:14   
Aquarius
Došla sam na ovu ideju potaknuta postom naše forumašice koja ima nick Vještica. Dakle pitanje je jednostavno, kako prestati pušiti? Odmah da kažem da nam (pušačima) ne govorite da jednostavno bacimo cigare i to je to. Ne ide to kod svakog. Nismo svi istih karaktera. Ja lično, kad sam pod stresom moram zapaliti. Ali baš moram. Mislim da sam najviše u životu pušila dok sam polagala ispite. Uf, kad se sjetim.  K´o ćiro.user posted image

Dakle, ako imate neki isprobani recept, molim vas objavite ga. Možda nekom i pomogne.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kako prestati pušiti ?
16.1.2009 15:15:40   
HanaBana
Ja sam probala karakterom (NECU VISE NIKADA) i nije upalilo. Kolegica probala sa zvakama i nije uspjela. Imaju tablete za koje sam cula da su veoma djelotvorne ali preskupe su miuser posted image  (oko 120KM). Cekam recepteuser posted image

(odgovor članu Aquarius)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kako prestati pušiti ?
16.1.2009 15:23:37   
Anoniman
možda da smanjuješ broj iz dana u dan.
Ja sam kad sam zatrudnila rekla stop, ali kao što ti reče...

(odgovor članu HanaBana)
  Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kako prestati pušiti ?
16.1.2009 15:40:11   
Aquarius
E da, zaboravila sam reći da u sklopu priprema za trudnoću (ako Bog da) namjeravam prestati pušiti. Ali ne ide mi baš.user posted image Stvarno imam želju, ali čim zaškripi ja za cigaretu. Jooooooj. Onda budem ljuta sama na sebe. I sve tako u krug.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kako prestati pušiti ?
16.1.2009 15:54:23   
mamyca
Eh gdje me nadjeuser posted image ,u trudnoci sam jako malo pusila,to sam uspjela stvarno snagom volje,i sad ne pusim puno,ali jesam li nervozna cigara mora biti pri ruci.Probala sam i s onim zvakama,al nista.Meni jedino pomaze postepeno ih smanjivati,mozda cu jednog dana stati samo na jednu cigaru dnevno.user posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu Aquarius)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kako prestati pušiti ?
16.1.2009 15:59:39   
Gigana
mene kao da je Bog pogledao u trudnoći.  Naime, čim sam ostala trudna, počeo mi se gaditi miris roštilja i dima cigareta, iako sam strastveni pušač, tako da nisam pušila sve do pred sam kraj trudnoće, e tad me počela hvatati panika i vratila mi se želja za cigaretama, ali opet sam gledala da ih samo ponekad zapalim.  Kad sam se porodila, opet nisam mogla pušiti oko 3 mjeseca, ali zato, čim sam se vratila na posao, sve sam nadoknadila.
Izuzev trudnoće, kod mene pali samo kad sam bolesna (grlo i pluća), e tad ne mogu pušiti, dok inače fumam k'o ćiro.

Nemam recept za prestanak, osim stvarno čvrste volje.  Ne vjerujem u tablete, žvake itd.


_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kako prestati pušiti ?
16.1.2009 16:00:01   
vjestica
evo me, ja sam uspjela user posted image
naravno da nije lako, meni je trebalo godinu dana dok mi nije prije svega kliknulo u glavi i tada sam prestala
to smanjivanje je ubleha
vjeruj mi , meni je samo bilo gore kad saqm smanjivala, jer sam kalkulisala i sakrivala cigare od sebe i bila samo još nervoznija
i sad tvrdim prije svega treba čvrsto odlučiti prestati pušiti, ne ono mogla bih prestati, trebala bih prestati i trebaš vjerovati u sebe da to možeš
što se tiče pomoći, meni je pomoglo što je i mm istovremeno prestao
nikotinski flasteri su isto prva pomoć koja dobro dođe
žvake su gadne do bola i na kraju baciš žvaku i uzmeš cigaru (isto ko one varijante biljnih cigara user posted image )
taj skupi lijek se zove Ziban i ima masu nuspojava (prvo je testiran kao antidepresiv, pa su ljudi koji su ga uzimali usput prestali pušiti)

(odgovor članu Aquarius)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kako prestati pušiti ?
16.1.2009 16:10:08   
Anoniman
Ovo mi je bolna tema user posted image . Evo sad sam u 19-toj sedmici user posted image  i još uvijek pušim user posted image . Sve znam da ne bih trebala, smjela i bla bla bla.... ali.... Čak šta više imam osjećaj da sada imam veču "potrebu" nego inače. U prvoj user posted image  nisam pušila do pred kraj user posted image  (i tada 2,3 cig. dnevno) i sve dok je bubica dojila! A sad.... šta je ovo ni sama sebi ne mogu objasniti. Imam osjećaj da bih nekad zapalila 5 cigareta odjednom user posted image . Već nekih 6 mj. pušim ronhill ultra i zavaravam sebe da pušim najblaže cigarete (kat 2 mg, nic. 0,2 mg). Znam da to nije bitno (jačina cigarete) al eto nešto mi je kao lakše, što se savjesti tiče, što pušim najblaže...Pokušala sam na samom početku trudnoće prestati, al ne ide pa ne ide.. Onda me nervoza neka opali i uzmem i zapalim...user posted image

(odgovor članu vjestica)
  Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kako prestati pušiti ?
16.1.2009 16:13:14   
nikka
IZVORNA PORUKA: HanaBana

Ja sam probala karakterom (NECU VISE NIKADA) i nije upalilo. Kolegica probala sa zvakama i nije uspjela. Imaju tablete za koje sam cula da su veoma djelotvorne ali preskupe su miuser posted image  (oko 120KM). Cekam recepteuser posted image

Jedino i samo ti može pomoći tvoja volja kad kažeš NEĆU VIŠE NI JEDNU i to je to.
Smanjivanje cigareta,tablete,žvakaće...to je samo odugovlačenje problema.

(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kako prestati pušiti ?
16.1.2009 16:15:08   
vjestica
IZVORNA PORUKA: nikka

IZVORNA PORUKA: HanaBana

Ja sam probala karakterom (NECU VISE NIKADA) i nije upalilo. Kolegica probala sa zvakama i nije uspjela. Imaju tablete za koje sam cula da su veoma djelotvorne ali preskupe su miuser posted image  (oko 120KM). Cekam recepteuser posted image

Jedino i samo ti može pomoći tvoja volja kad kažeš NEĆU VIŠE NI JEDNU i to je to.
Smanjivanje cigareta,tablete,žvakaće...to je samo odugovlačenje problema.

jeste odugovlačenje, ali je ipak i to potrebno da u tebi sazri odluka da prestaneš pušiti i da ti to možeš

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kako prestati pušiti ?
16.1.2009 16:30:45   
nikka
IZVORNA PORUKA: vjestica

IZVORNA PORUKA: nikka

IZVORNA PORUKA: HanaBana

Ja sam probala karakterom (NECU VISE NIKADA) i nije upalilo. Kolegica probala sa zvakama i nije uspjela. Imaju tablete za koje sam cula da su veoma djelotvorne ali preskupe su miuser posted image  (oko 120KM). Cekam recepteuser posted image

Jedino i samo ti može pomoći tvoja volja kad kažeš NEĆU VIŠE NI JEDNU i to je to.
Smanjivanje cigareta,tablete,žvakaće...to je samo odugovlačenje problema.

jeste odugovlačenje, ali je ipak i to potrebno da u tebi sazri odluka da prestaneš pušiti i da ti to možeš



Kako kome,meni je bila dovoljno kad sam odlučila zatrudniti,nije mi trebao bolji i vrijedniji motiv za razmišljanje, niti mi je trebalo vrijeme da mi odluka "sazrije u meni".

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Kako prestati pušiti ?
16.1.2009 16:35:25   
Snjeguljica
Nakon 11 godina aktivnog pušenja, ja prestala, ali ne uz pomoć tableta, žvaka, itd., već samo svojom voljom, i jakom motivacijom. To je jedino bitno, i to nije stvar karaktera, jer je karakter sasvim nešto drugo. Treba samo jaka volja i motivacija da se odlučiš da prestaneš i da je više ne zapališ. I treba da se navikneš da promijeniš one sitne rituale, npr. kada se pije kafa, poslije ručka, pa pauza od nekog posla,.....Kada sam jedno jutro srela komšiju na stepeništu koji je toliko zaudarao na duvanski dim, život mi se smučio, i odmah sam zamislila sebe kako nekome isto ovako zaudaram,..FUJ!!!!! Sada čekamo bebu i to me je dodatno motivisalo, i ne želim da svoje dijete, kojem treba kiseonik, trujem dimom cigarete, a i kada se rodi ne želim da mu moj dah smrdi.
I sada mi zaista smrde i smetaju do te mjere da ne mogu da podnesem zadimljene prostorije. Lakše ujutru dišem, i sve mi je lakše.....

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Kako prestati pušiti ?
16.1.2009 20:05:39   
almai
Ja pusim od svoje 16te god. ali moram sebe da pohvalim da u toku sve tri trudnoce i u fazi dojenaja nisam pusilauser posted image user posted image user posted image
Ispocetka su mi se gadile,a poslije nisam zeljela ta trujem svoju bebicu i drago mi je da sam uspijela u tome.Ja sebi nisam nikad rekla' e necu je nikada zapaliti 'nego sam isla korak po korak.Znaci ujutro ustanem i kazem sebi 'danas necu cigaru zapaliti kad bi umrla' i to isposutujem i tako dan po dan sedmica po sedmica i istrajala sam u tome.Sada ponovo pusim i to iz cejfa, a ne sto moram.Kutija mi bude 3-4 dana i to kad djeca zaspu onda napravim kaficu i uzivam u kojoj dimdilici dnevnouser posted image

_____________________________

moja su djeca zlatna...
kad spavaju:))

(odgovor članu Snjeguljica)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Kako prestati pušiti ?
16.1.2009 21:18:35   
haidy
Ja sam prestala da pusim odjednom i iznenada prije dvije godine. Taj dan je bio svjetski dan borbe protiv pusenja i sa svih strana se culo o stetnosti pusenja i meni nesto kvrcne u glavi. I od tad nisam ni jednu jedinu cigaru zapalila i muka mi je i kad pomislim. ali sam se zato ugojilauser posted image

_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Kako prestati pušiti ?
18.1.2009 9:00:53   
bebbe RR
Nije lako. To ti mozemo reci sve mi bivse ovisnice. Zapravo, veoma je tesko. Ali, ja ti mogu reci i da se isplati. Brzo se vidi, i na izgledu, i na kozi, osjecas se bolje... Ja sam prestala prije dobrih pet godina, ali, i tada mi se je znalo omaci da zapoalim kada izadjem uvece, pogotovo ako popijem casu vina. Od kada sam ostala trudna s Emom nisam zapalila niti jednu i ne padaju mi na pamet i sretna sam da su u mom zivotu proslost. Ja ti mogu dati jedan savjet-ne smijes razmisljati da moras zapaliti. Ne smije cigarete vladati tobom, vec ti njima. Postoji i knjiga koja je nekolicini mojih prijatelja pomogla da prestanu. Ja je nisam citala, ali slucajno znam da je pisac Dr Alan Carr i da je prevedena na nas jezik. Mislim pod imenom ove teme:) ili nesto slicno.  Pa, probaj... Ja inace ne vjerujem da zvake, flasteri i slicno pomazu... Sretno!
P.S. Ja sam pusila po 40, a kada izadjem uvece i po 60 cigareta dnevno.


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Kako prestati pušiti ?
18.1.2009 19:34:58   
dana3
ko god kaze da je lako-laze heheeh nakon 15 godina pusenja dosla sam do one granice kad sam se budila i palila cigaru.bivalo mi je muka i povracala i onda kazem sebi da cu da umanjim i tpo moje umanjivanje dovelo je do potpunog prekida jer me doktorica potukla nalazima a nakon dva mjeseca ne pusenja zatrudnim-cista sam godinu i tri mjesecauser posted image user posted image user posted image


P.S sanjam ih i dalje

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Kako prestati pušiti ?
18.1.2009 19:37:30   
Ilhana RR
Ja mislim ipak da je to lahko jer moj otac koji je bio pusac vise od 20 godina samo je uzeo kutiju sa cigaretama i rekao "Necu vise da pusim" A to je bilo prije,12-13 godina ako se nevaram.

To ti je kao i sve ostalo, ako BAS zelis da prestanes da pusis mozes prestati ali bitno je da imas dobru podrsku a ne neko pored tebe da ti vadi mast sad pa sad.

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Kako prestati pušiti ?
23.1.2009 19:45:05   
medavi
Valjda mogu ovdje prijavit svoj uspjehuser posted image
Prestala sam s pusenjem user posted image user posted image user posted image zasad uzimam nikorete flastere ...super mi ide sad zasad
ovo je cvrsta odluka i mogu vam reci jedna od vaznijij u mom zivotu...eto hanumice kod mene je slatkauser posted image
jah jos da dodam da sam prestajala obje trudnoce i opet pocinjala nakon prestanka dojenja user posted image
al sad nema bebe nego to cinim samo za sebe i to je prava motivacijauser posted image user posted image user posted image user posted image


< Poruku je uredio medavi -- 23.1.2009 19:48:05 >


_____________________________

MAMINI MOMCI
HARIS 18.04.2002
SAMED 04.07.2005

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Kako prestati pušiti ?
23.1.2009 19:54:48   
mamy Sabina
To Vili bićeš mi lajt motiv,kad se nakanim ostaviti ih.
Fakat ti flasteri pomažu?
Kako to ide s njima,kolko često ih moraš mjenjati,koliko koštaju
Reci isljedniku!user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu medavi)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Kako prestati pušiti ?
23.1.2009 19:57:41   
medavi
25 km, dobri su jedan traje 16h,dodje ih 7 komada( malouser posted image ) smanji zelju za nikotinom uistinu mada mozes zapalit koju ako bas moras al eto ja odlucila necu vise pa eto vidjet cemo kako ce ici obavjestim vas
al zeno draga ja ljepote pa rukeslobodne nemas vise obaveze drzat govnulju svako malouser posted image user posted image user posted image ma rahatluk zivi

< Poruku je uredio medavi -- 23.1.2009 19:58:21 >


_____________________________

MAMINI MOMCI
HARIS 18.04.2002
SAMED 04.07.2005

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Kako prestati pušiti ?
23.1.2009 20:02:05   
mamy Sabina
Samo naprijed, moram i ja stvarno uraditi nešto po tom pitanju.
U zadnjih 5 godina barem 4 puta sam prestajala pušiti,jednom nisam čitavih godinu dana,neznam
koji mi đavo bi da ponovo počnem
Nego mene Vili strah da ja cigaru ne zamjenim sendvičem,kakvom šniclom user posted image
Baš se svojski trudim na sve strane,ukinula bi cigare,celulit,višak kilogramauser posted image user posted image


_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu medavi)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Kako prestati pušiti ?
23.1.2009 20:07:08   
medavi
ma i ja sam kontala jel mi pametno bas sad to da radim kad pokusavam i kile da skinem al eto nadoslo  i pa ako jedno uspije dobro jeuser posted image al dobri su flasteri nece ti trebat sendvic ni kolacuser posted image ma zalijepi dva jedan je 14 mg nikotina
i kad ga nalijepis to ti se unosi citav dan u organizam....znas ima bolji efekat ako ga zalijepis naprimjer na vrat ili negdje blize glavi, bolje djeluje...al ja ga stavim na ruku


_____________________________

MAMINI MOMCI
HARIS 18.04.2002
SAMED 04.07.2005

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Kako prestati pušiti ?
23.1.2009 20:08:35   
mamy Sabina
Ako krenem s tim ja ću odmah na čelo zaljepitiuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu medavi)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Kako prestati pušiti ?
23.1.2009 20:13:41   
medavi
ma ne forsiraj se duhanaj dok ti se duhana a kad ti dosadi brate ja cu da te bodrimuser posted image user posted image

_____________________________

MAMINI MOMCI
HARIS 18.04.2002
SAMED 04.07.2005

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Kako prestati pušiti ?
23.1.2009 20:16:34   
mamy Sabina
Mogu ti reći da mi se već pomalo i gadi,mislim gadim se sama sebi s ovim cigarinama.
Odluka je već popriličito zrela
Nego ti meni svoje uspjehe piši,biće mi lakše


_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu medavi)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *