|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kako spavate
19.3.2008 6:37:22   
ziki
Ne znam da li već postoji tema ali interesuje me imate li problema sa spavanjem? Ja sam prije trudnoće spavala 5-6 sati max, do 4 mjeseca čak i po 10-12 sati al sad je problem. 31. sedmica sam i užasno spavam. Nikako da nađem udoban položaj, ako sam na boku imam osjećaj da mi stomak visi, kad sam na leđima hvataju me grčevi... sve to je bilo ništa sad i kad se konačno napravim, potkočim stomak.... ako podignem ruku iznad glave stomak me boli ko da se mišići raztežu, i tako evo treća noć.... a pošto sam hipohondar ne bih baš da opet zovem dr nego da se prvo raspitam....
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kako spavate
19.3.2008 8:30:29   
ElmaB
Draga Ziki!
 
Ja sam 33. sedmica trudnoce. Da te malo utjesim. Zbog istih problema vec skoro sedma dana spavam u sjedecem polozaju. I ne samo da se ne mogu namjestiti, vec me toliko boli karlica i ispod stomaka da moram sjedeci spavati. Tako mi je bilo i u prvoj trudnoci, a sada posebno jer nosim blizance. Zato, ne brini! To je normalno, i najvjerovatnije da ce biti tako sve do poroda.
 
Pozdrav i ne sekiraj se!user posted image

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kako spavate
19.3.2008 12:32:12   
ziki
hvala ElmaB,
ako je to normalno to je to..user posted image  muž će me se odreć jer više neću ni spavat pored njegauser posted image ...

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kako spavate
20.3.2008 12:13:15   
ElaB
Drage moje,
ja vam od pocetka trudnoce spavam ko top, cak sam u prva dva mjeseca stalno mogla spavati, umalo mi MM dao otkaz user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image znate ves zasto, mada bih ga i sad vrlo lako mogla dobiti.

Pusicaaaaaaaauser posted image

_____________________________

nas mali Faris je stigao na svijet 16.09.2008., bas kako je doktorica predvidjela :)

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kako spavate
20.3.2008 13:42:41   
seki
Ja znam da sam u devetom mjesecu spavala u dnevnom na trosjedu:jedino mi je tu odgovaralo.Ali mi je gore bilo sto sam pred kraj i prve i druge trudnoce tako lose sanjala,prave nocne more.Negdje sam procitala da je to normalno.

(odgovor članu ElaB)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kako spavate
20.3.2008 14:25:14   
Visnja RR
Ja spavam odlicno a evo  u 36-oj sam sedmici...
jeste da spavam samo na lijevom i desnom boku jer na ledjima mi ne prija a nisam nikad mogla (ni prije trudnoce) spavati na ledjima...
jedino sto se uvjek probudim kad se prevrcem s lijevog na desni bok i obrnuto...

(odgovor članu seki)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kako spavate
20.3.2008 16:12:15   
ELMA V
JA BI SAMO MOGLA DA SPAVAM. SAD SAM U 15 SEDMICI. A I INACE SAM SPAVALICA user posted image user posted image user posted image user posted image . NADAM SE DA CE MI CIJELA TRUDNOCA BITI OVAKVA, BAREM STO SE SPAVANJA TICE. user posted image user posted image user posted image user posted image . A TEBI DRAGA VISNJA ZELIM UGODAN OSTATAK TRUDNOCE I BAREM MALO SNA

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kako spavate
20.3.2008 17:45:49   
baby
Ja spavam za sad dobro u 22 sam sedmici sa dvojkama i jedini mi je problem mislim ono sto me zivcira jeste sto kad se prevrcem sa lijevog na desni bok ili obrnuto prevrcem i jastuke koje drzim izmedu nogu pa kad opet hocu da se prevnem opet i jastuke pa po svunoc se stimama al za sad je sve ok i prihvatljivo
Voljela bih da ovako do kraja ostane

_____________________________

Mamini bebaci:
Hamza i Imran
10.07.2008
http://www.hipp.ba/galerija-slika.html?func=detail&id=47

http://www.hipp.ba/galerija-slika.html?func=detail&id=247

(odgovor članu ELMA V)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kako spavate
21.3.2008 14:41:09   
peanut
Trenutno 25. sedmica, za sada je jos uvijek relativno dobro. Prva tri mjeseca bila sam "komirana", stalno mi se spavalo!!! Sad se desava nesto cudno: legnem oko ponoci, a probudim se naspavana u 6h!!! Nevjerovatno. Medjutim, ostanem jos lezati. Hocu vec sada da naviknem bebu da mama ne voli da ustaje prije 8 ujutro!user posted image

(odgovor članu baby)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kako spavate
21.3.2008 18:53:18   
jupajdi
Sa spavanjem još uvijek nemam problema. Hvala Bogu mogu da spavam. user posted image
Najčešće je to na boku ili lijevom ili desnom. Spavam i više nego što je potrebno. Ali, neka, nije mi žao.
U prvoj trudnoći, sjećam se, u devetom mjesecu nisam mogla oka sklopiti. Spavala bih po dva-tri sata i to bi bilo dovoljno. Valjda se organizam pripremao za nespavanje i dolazak bebeuser posted image . Tako da mi sada nije žao što spavam. A i težina u devetom mjesecu mi nije dala da se namjestim fino.
I ja bih voljela da do kraja ostane ovako.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu peanut)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kako spavate
22.3.2008 21:06:59   
bebano
Ja sam 30 sedmica i nocas je bila prva noc da sam taaaaaaako lose spava user posted image . Upravo kako neka zenica gore rece, stomak me je bolio, zapravo zatezao, kao da su me zatezali misici, a stomak mi nije prevelik. Pa nikako da se namjestim sa jednog boka na drugi, sve me boli kada se prevrcem, pa me bole krsta, pa kukovi.. Ma uzas. Strasno sam se napatila i nadam se da ovo nece trajati do kraja, bas bi bilo neizdrzivo.

(odgovor članu jupajdi)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Kako spavate
22.3.2008 21:22:39   
mukica
Ja sam u 21sedmici i nije mi problem kad zaspem al dok zaspem muke tantalove dok se namjestim uzas.
Ja zaspem na boku a uvjek kad se probudim sam na ledima i jako hrcem mene ce moj izbaciti iz kuce neku noc me zatvorio u sobu a otisao sinu u drugu sobu,user posted image user posted image

_____________________________

Mamini djecaci
12.03.2001
25.07.2008

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Kako spavate
22.3.2008 23:54:13   
lejlašh
I ja sam u trudnoći spavala na lijevom ili desnom boku, i sad uglavnom to radim. Za deveti mjesec nisam ni znala jer sam se porodila tek što sam ušla unjega. Da mi je više leći na stomak i naspavati se kao čovjek user posted image

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu mukica)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Kako spavate
23.3.2008 0:05:26   
rozi
Ja posljednjih 4-5dana skroz lose spavam, ne boli me nista, bebce jos ne lupka puno(26. sedmica), ali skroz tesko zaspim i rano se budim. Kad zaspim san mi je cvrst,ali kratko traje. Na kraju mi je sve to stvorilo nervozu, pa sam sinoc popila apaurin i jutros ocefila do pola 11. Sad sam ko preporodjena.

(odgovor članu mukica)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Kako spavate
23.3.2008 21:39:29   
issa
Kako kad...Ako se umorim tokom dana, onda se raspadam od bolova u leđima i cijelu noć ječim kao ranjenik...Inače, OK! S lijevog na desni bok, jedan jastuk između nogu, drugi ispod stomaka, treći ispod leđa....Ali ne žalim se....
 
Inače, zanimljivo je da sam se, kad sam saznala da sam trudna,  budila oko
5-6 ujutro...A kad sam saznala da nosim blizance, budila sam se u 3. Sad sam se navikla na tu činjenicu i super spavam...Do kad - ne znam...
 

_____________________________

Moje šmizle su stigle 06.05.2008.

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Kako spavate
24.3.2008 9:45:05   
Lulu_08
user posted image user posted image user posted image
Hahaha
Ovo je tako simpaticno, vidjeti i procitati tolike komentare u kojima se 100% prepoznajem!!!
Ja sam na pocetku trudnoce, odnosno do sredine (do kraja 5og mjeseca) spavala SUPER, i vise nego ikad do sada..a onda se pocelo sve mjenjati, prevrtanje sa strane na stranu zajedno sa jastucima, bolovi u karlici-preponama i u dnu stomaka koji su me poceli sve vise i vise buditi, cesto mokrenje u toku noci praceno naravno sa mukotrpnim namjestanjem nakon toga, i jos uz to JAKO JAKO cudni snovi koji su me znali moriti danima za redom. Sve u svemu DIVNO iskustvo kad je noc i san u pitanju :-). Prvo spavas kao top, a poslje se nadas da ces odspavati makar 15ak minuta u komadu!

(odgovor članu issa)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Kako spavate
24.3.2008 13:31:51   
Shishka
ja sam u 12. nedelji, i spavam kad god ugrabim priliku,.. konstantno zevam, uvece vec u 20h mogu da idem na spvanje,.. poslepodne uvek odrapim jednu partiju od sat-dva user posted image ma ludnica.... mm mi kaze da sam kao kokoska, samo bih spavala, totalno sam nezanimljiva, i trenutno mi je spavanje glavni prioritet! Glad jos i izdrzim, ali nespvanje-JOK!user posted image

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Kako spavate
24.3.2008 17:18:55   
haidy
Ja jos uvijek super spavam, do kad ne zna se. Ne trebaju mi ni jastuci, niti bilo sta drugo, zaspim nekad i u 9 sati. Jedino me nervira sto se probudim usred noci da idem u WC, ali srecom poslije toga odmah zaspim.
Jedino sam sinoc imala problem, kad sam krenula na spavanje, pocela su da me bole ledja, ali neka cudna bol, koja udara cas u bubrege, cas ispod vrata, pa onda me stomak zaboleo i zeludac. Jedva je nekako prestalo, bas sam se uplasila.


_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu Shishka)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Kako spavate
7.5.2008 11:59:28   
idana_85
I ja sam imala problema sa spavanjem, s polozanjem, s bolovima, cak i sa cestim mokrenjem. Kako pijem apaurin i brusnicu, spavam ko mala beba. Odem 1-2 u toku nocu u wc i cim se vratim zaspem, a prije nisam mogla zaspati satima, a kad konacno zaspem opet mi vrijeme u wc.user posted image

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Kako spavate
7.5.2008 22:47:29   
eni_24
NIKAKO, VAMPIRAM , MOLIM BOGA DA SE STO PRE OSVANEuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Kako spavate
18.7.2008 16:21:35   
bubamara80
ja u zadnje vrijeme nikako, visi stomak, samo okretanje sa jednog na drugi bok traje vječnost, onda zaspim pa me bol karlice probudim pa ustanem okrenem dva kruga po stanu pa nazad pa legnem pa moram na wc i sve tako
user posted image

_____________________________

Ten tiny little fingers that always want to play,
That never stop exploring the wonder of today.
Ten tiny little fingers that from the very start,
Will reach out for tomorrow yet always hold your heart

Moje srce se rodilo 25.09.2008

(odgovor članu eni_24)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Kako spavate
26.7.2008 9:27:38   
mamabb
Drage moje ženice, ne znam gdje bih pisala zbog ovog, mislim da može i ovdje..
Sad sam ustala...imala sam neki čudan san sinoć...sanjala sam kako držim svoju bebu (porodila se il šta ni ja ne znam ali znam da je moja) i tepam joj pričam i svašta nešto..ne sjećam se svega...ma ja sam se probudila sa nekom tjeskobom u grudima i tako me nekakav strah uhvatio...

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu bubamara80)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Kako spavate
26.7.2008 10:40:51   
pitalica
Jao kako mi je drago što je neko otvorio ovu temuuser posted image user posted image user posted image Ja sam u 19 sedmici i prije nego sam ostala trudna, jako sam rijetko sanjala ili se snova nisam sjećala...Sada sanjam svaku noć i to imam toliko lude snove da je to nevjerovatno.Sinoć sanjam kao kiša prestala napokon da pada i kontam ko mogla sam oprati prozore,otvorim prozor u kuhinji kad u dva solitera do mene ( a imaju po 12 spratova) svi peru prozore.Nebrojeno glava,ruku,kofica sa vodom,user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image hehehhe smiješno,toliko mi je bilo smiješno da sam se probudila...user posted image user posted image user posted image user posted image Pozdrav svima

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Kako spavate
30.7.2008 17:26:42   
mamabb
e nisi sama... i ja imam otpočetka te lude snove koji nemaju nikakve veze ni sa čim...ljudi koje sam zaboravila da postoje...situacije o kojima nikad i ne razmišljam i tako...pa kad se probudim uhvati me neka panika i čudan osjećaj...kako kada

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu pitalica)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Kako spavate
3.10.2008 10:46:22   
bebbe RR
Evo, kada sam vec ja ovako intenzivno budna, da probudim i ovu uspavanu temu. Ja sam u 31 sedmici in nikada u zivotu nisam ovako lose spavala. Inace sam spavalica. San mi je pravo vazan i prva tri mjeseca sam spavala i spavala. Kasnije je postajalo teze, jer inace spavam na stomaku, pa dok sam se navikla da ne moze tako, a sada je fakat agonija. Ne znam zbog cega. Popijem jednu kafu, i to instant, s puno mlijeka, samo prijepodne. Ne pijem i ne jedem nista s kofeinom i ne konzumiram gazirana pica, pa svejedno... Ne mogu zaspati sta god da uradim, ponekad docekam i 4 ili 5 ujutro budna, citajuci. Onda zaspim pa se za sat vremena probudim sva naspavana... Samu sebe silim da spavam još malo, jer, ako mi ne uspije onda sam cijeli dan nepodnosljivo slabe volje i nekakva kmezava i placljiva, sto, takodje, nije inace dio moje osobnosti... Fakat nemam ideju sta da uradim?! Svi mi govore i svuda pise da je to normalno, no rijesenja, izgleda nema. Dobro je da ste vi ovdje da vam se malo pozalim. 

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *