|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Koju flasicu koristite za hranjenje vasih beba
11.4.2008 22:53:17   
mazalica
Interesuju me vasa iskustva sa flasicama? Ja sam ispocetka koristila nukovu flasicu i beba je imala uzasne grceve a osim toga imala sam osjecaj da pola mlijeka iscuri bebi iz usta jer je velika rupica pa ne stigne sve progutati. Sada koristim avent i osjeti se razlika s tim da beba i dalje ima grceve ali ne kao prije. 

_____________________________

Hamza 27.02.2008
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...

Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Koju flasicu koristite za hranjenje vasih...
11.4.2008 23:10:42   
pile
Ja sam svoju bebu dojila cetri ipo meseca, pa sam pocela da joj dajem adaptirano mleko bebelac1 iz nukove flsice ali duda je bila jedinica sa malim ovorom-rupicom ne znam da li znas da ima i duda sa velikim otvorom a tedude su pretezno namenjene za mleko sa keksom. Na pakovanju pise da je mali ili veliki otvor tj rupa. Moja kolegica je morala da promeni nekoliko vrsta mleka dok nije nasla odgovarajuce za njnu bebu, posto sve bebe razlicito prihvataju okuse mleka. Prvo je pocela sa nanom pa su joj se javljali grcevi dabi kazem ti promenila dosta vrsta, a najmanje bi imala grceve od humane. Vidi sa pedijatrom mozda da zamenis mleko. pozdrav Ali zaboravih ti reci da uzmes PLANTEX caj protiv grceva. 

(odgovor članu mazalica)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Koju flasicu koristite za hranjenje vasih...
11.4.2008 23:20:19   
Suncica*
Moja Lorena je sisala iz NUK-ove flasice. Kada kupujes cuclu lepo ti pise da li je S, M ili L i tacno pise od koliko meseci koja ide.
Sto se grceva tice preporucila bi hipp-ov caj od komoraca..

(odgovor članu pile)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Koju flasicu koristite za hranjenje vasih...
11.4.2008 23:22:51   
lejlašh
Mislim da ti to nije do flašice, i NUK je jako kvalitetan,ali kao što Pile reče,pripazi na otvor na dudi. Bebi možeš davati Plantex čaj, Hipov od komorača ili kapi (Espumisan, SAB-simplex) mada ih pedijatri ne preporučuju osim ako su grčevi baš jaki. Ako daješ Aptamil probaj Bebimil ili Humanu, manje su masni

< Poruku je uredio lejlašh -- 11.4.2008 23:23:51 >


_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu pile)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Koju flasicu koristite za hranjenje vasih...
11.4.2008 23:31:36   
mazalica
Ja sam nukovu flasicu dobila tako da je vjerovatno velika rupica za moju malu bebu koja je tada imala samo 2,60kg. Aventovu sam kupila bas za male bebice, a inace sam zadovoljna sa njom, ne proguta puno vazduha. za grceve koristim komorac i neke kapi na biljnoj bazi koje sam dobila iz austrije. sve to pomaze ali kratkorocno sto je i normalno jer se grcevi ne mogu izlijeciti.

_____________________________

Hamza 27.02.2008
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...


(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Koju flasicu koristite za hranjenje vasih...
12.4.2008 0:09:29   
triplemama
Ja imam 2 NUK sa malom rupom i super su mi. Muž mu daje mlijeko ako se ja slučajno negdje zadržim. Imam i dvije Aventove iz paketa od pumpice i uopšte mi se nesviđaju  gdje god nešto poneseš iscuri, a i cucule su im pretvrde.
Uglavnom mome bebaču je ipak najdraža sisa  user posted image user posted image user posted image  

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu mazalica)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Koju flasicu koristite za hranjenje vasih...
12.4.2008 0:26:16   
lejlašh
IZVORNA PORUKA: triplemama


Uglavnom mome bebaču je ipak najdraža sisa 

POTPISUJEMuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Koju flasicu koristite za hranjenje vasih...
12.4.2008 0:27:47   
lejlašh
Hej Mazalice javi nam se na temu Faze naših beba - na forumu BEBA,NOVOROĐENČE

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Koju flasicu koristite za hranjenje vasih...
12.4.2008 9:58:04   
akica b
Pozdrav..Mi imamo dvije Aventove i super su se pokazale...eh,prije mjesec dana smo na poklon dobili i jednu Nuby flasicu( imam mjerac tem.,imam jastucice za ispustanje zraka i na cuci malene izbacene bobice-za masiranje desni) i ona se pokazala super.,i sto je najbitnije ne curi mlijeko sa strane i ne guta vazduh.
user posted image user posted image

< Poruku je uredio amelaa RR -- 13.4.2008 1:31:32 >


_____________________________


Volim negativne komentare jer me tjeraju da budem bolja!

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Koju flasicu koristite za hranjenje vasih...
12.4.2008 11:02:59   
ebru
Ja od pocetka koristim Nuk-ove flasice(staklene)i ne mislim ih mjenjat,super su mi!

_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu akica b)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Koju flasicu koristite za hranjenje vasih...
12.4.2008 13:27:30   
nikka
Samo ti mazalice ostani pri toj aventovoj,kad ti se već pokazala boljom,ona je napravljena da kroz nju struji zrak i necuri,samo kad kupuješ sisače pogledaj koliko rupica ima,tj. za koji je uzrast,mi smo je koristili nažalost,kad više nisam bila ustanju da dojim,ali samo do godine a vodu i čaj iz kljunaste bočice koja je fenomenalna takođe necuri ima mekani kljun do 6mj a preko 6mj tvrdi,od godinu dana preporučuju čašu,moj sin sa 14mj.sve pije iz čaše.

(odgovor članu mazalica)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Koju flasicu koristite za hranjenje vasih...
12.4.2008 14:46:50   
bela
ja isto koristim nuk i slazem se sa ostalim da je do rupice na dudi jer sam i ja kupila flasicu i bila je duda sa vecom rupicom i kad sam promjenila sve je bilo ok.

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Koju flasicu koristite za hranjenje vasih...
12.4.2008 14:48:57   
camm
sve od nuka.

(odgovor članu bela)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Koju flasicu koristite za hranjenje vasih...
13.4.2008 1:21:41   
rozi
Triplemama, jesi li u Tuzli kupila tu Aventovu izdajalicu sa flasicama? Ja sam gledala u 2 apoteke , ona u Omegi i kod Doma zdravlja na Slatini, ali ima  Medela i ona Nukova.  Rekose mi da ima u Merkatoru, al sve zaboravim vidjeti, kad udjem skrenem u Dm i gotovo, na sve zaboravim user posted image user posted image user posted image
Interesuje me koliko kosta, hvala  user posted image user posted image user posted image  

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Koju flasicu koristite za hranjenje vasih...
13.4.2008 1:32:23   
mazalica
Moj ti je savjet da kupis nukovu izdajalicu koja kosta oko 30km imas u apotekama i dobra je, aventova je skupa i nije nesto, znam jer sam sve moguce pumpice isprobala kad sam bila u bolnici. A avent flasice su dobre i nisu skupe  

_____________________________

Hamza 27.02.2008
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...


(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Koju flasicu koristite za hranjenje vasih...
13.4.2008 1:35:17   
Amelaa RR
  Nuk-ove flasice(staklene)
user posted image user posted image

< Poruku je uredio amelaa RR -- 13.4.2008 1:36:06 >


_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Koju flasicu koristite za hranjenje vasih...
13.4.2008 2:53:52   
triplemama
Ja imam Chicco, Nuk i Avent izdajalicu.
Chicco i Nuk manuelne imam od prve dvije trudnoće i nisu bile one jeftine nego oko 100 KM.

Kada sam sada imala problema sa mastitisom i groznim ragadama probala sam i jednu i drugu i ništa (suze frkću na sve strane). Nakraju onako pod temperaturom poslala muž i rekla kupi Aventovu električnu i stvarno je extra, ne bih je dala ni za jednu drugu. Oko bradavice ima silikonski dio, da napomenem ima i Chiccova ali ni blizu, koji je tako meka da sam i sa groznim ragadama uspjela izdajati.

Stvarno je skupa 280 KM ali vrijedi svake marke. Možeš je koristiti i kao manuelnu i kao električnu. Ima i samo manuelnih oko 100 KM.
Čula sam da su i Medeline dobre.
user posted image
 
Ovakva je moja user posted image user posted image
 
zamal nezaboravih Rozi kupila sam u apoteci u Mercatoru


< Poruku je uredio triplemama -- 13.4.2008 2:57:33 >


_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Koju flasicu koristite za hranjenje vasih...
13.4.2008 14:06:08   
rozi
Hvala Triplemama, zato sam i pitala da mogu nekoga poslati ako mi zatreba.
Mazalice , ja sam se odlucaila za Avent izdajalicu, stvarno sam procitala dosta foruma i stotine iskustava , 90%  njih odgovara Avent, pa kontam prije ce mi goditi nesto sto odgovara vecini. Nukova mi se izgledom nesto ne svidja , djeluje mi komplikovana i spora , chico izgeda isto super, ali iskustva nisu nesto (tako sam barem, procitala ). Ja sam mislila  uzeti rucnu. Za nju sam cula da je otprilike 100 i nesto km. (I nju cu prvo probat prosvercati sa amazona uz pelene , jer je kod njih 32,5 $, sto znacin nekih  40 km).  Ako ne uspijem ima Merkator.  Thanksuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Koju flasicu koristite za hranjenje vasih...
14.4.2008 9:45:44   
M kao Mama
Ja LAjli koristim samo NUK-ove flašiće i prezadovoljna sam s njim, moram napomenuti da su kod Lajle one flašiće šire varijante, gdje je i cucla šira, te su supre imamo ih četiri komada i nikada ih ne bih mjenjala, mislim mjenjamo ih redovno, ali ne bi markmu NUk mjenjale. Također, dok je bila manja koristili smo cucle sa malim otvorima, sada joj moram i one največe malo proširiti.

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Koju flasicu koristite za hranjenje vasih...
14.4.2008 18:10:34   
rozi
Zaboravila sam reci da ci i ja od flasica i dudica izabrati NUK, cula sam sve najbolje za njih iz prve ruke . Te dudice na flasici  mi izgledaju super. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Koju flasicu koristite za hranjenje vasih...
15.4.2008 13:02:20   
haidy
A koristite li staklene ili plasticne flasice? Koje su bolje? Ja cu uzeti NUK, ali ne znam koju da uzmem, ima raznih, pa bas ne znam koju da izaberem.

_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Koju flasicu koristite za hranjenje vasih...
15.4.2008 18:32:45   
triplemama
Ja koristim onu sa širim otvorom puno su bolje za punjenje.
Ja koristim plastične.

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Koju flasicu koristite za hranjenje vasih...
26.4.2008 22:28:30   
kana
sada koristim nukovu staklenu i mali bolje jede iz nje(a ponukana i sa pricom sa tv nove da su plasticne kancerogene).Koristila sam chikovu od izdajalice i nasla broj 7 ispod.Odmah sam je bacila!Sad pored obe nukove koja je mala 125 ml koristim i bebynova od 250 ml -staklenu:)

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Koju flasicu koristite za hranjenje vasih...
26.4.2008 22:36:27   
amdi
Da,a kako cu ja dati Nejli da pije iz staklene, kada je obicno baci kad zavrsi?

_____________________________

veliki 22.3.2005
mala 17.7.2007

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Koju flasicu koristite za hranjenje vasih...
26.4.2008 23:23:43   
kana
ne znamuser posted image

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *