|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Koliko je precizno UZ "vaganje" beba?!
2.11.2008 18:53:15   
bebbe RR
Nekako vec danima ne mogu da prestanem razmisljati o tome koliko je precizno UZ vaganje beba... Pogotovo od kada su meni osobno prije dvije sedmice u pola kile razlicito rekla dva razlicita doktora na dva razlicita UZ aparata u sat vremena.
Onda, nadjem da Mirela K pise da su joj u 39 sedmici rekli da je beba teska 3,6 kg, a ona rodi momcinu od 4,6 kg. Pa mislim da je takodje Dina RR rekla da su njoj rekli da beba ima oko 3, 5 kg, a curetak se rodio sa 2, 6. Onda, Idana 85, da je dr rekao da je beba mala, a djecak Rijad na kraju ispade sasvim normalne velicine...
Izvinjavam se ako sam sta pogresno napisala, odnosno, zapamtila, ali eto, zanima me koliko vi mislite da su ta mjerenja pouzdana i kakva su iskustva onih koje su vec rodile svoje bebironcice?! Kada sam ja bila prvi put trudna, a to je bilo, istini za volju poodavno, dr nisu predpostavljali niti govorili tezinu po UZ mjerenjima.
Pozz svima

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Koliko je precizno UZ "vaganje"...
2.11.2008 19:14:51   
jasmina_mm
rodica od mm se porodila prije desetak dana i njoj je receno da je beba teska oko 1600gr a ona rodila djecaka od 1700gr. Ja mislim da ovaj doktor (dr. Godinjak) nije pogrijesio puno, sa tim da znam da je ovo samo jedan slucaj. Moj sin je bio tezak 2700gr, a receno mi je da je beba sitna i bio je. Premda i ja mislim da cesce pogrijese nego sto kazu tacno...

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Koliko je precizno UZ "vaganje"...
2.11.2008 19:36:19   
lejlaze
meni je receno 2 dana pred porod da bebica ima 2500 rodjen sa 3120. tako da je poprilicno ofulalo.

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Koliko je precizno UZ "vaganje"...
2.11.2008 21:00:31   
seky
Mislim da UZ-cna dijagnoza kilaze i nije bas tacna..Najpouzdanija je kad se beba rodi i izvaga se..a UZ samo otprilike

_____________________________

moja zivotna bogatstva
Ensar 31.03.1999
Ajla 22.03.2002
moje trece bogatstvo stiglo na svijet 10.01.09 Sanjin

(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Koliko je precizno UZ "vaganje"...
2.11.2008 21:14:42   
sanja.sa
dva dana prije poroda su mi rekli da je beba teska 3550g, rodio se momak tezak 3460. u mom slucaju su bili prilicno tacni, ali mojoj najboljoj prijeteljici su procijenili bebu na 3kg, a ona rodila curicu 3600g.
meni je doktor rekao da su uglavnom odstupanja +-10%.
doktor treba precizno da izmjeri butnu kost, glavicu i najvaznije za mjerenje tezine obim trbuha. ako dr nisu precizni, par milimetara moze puno da utice na konacni izracun tezine...

_____________________________

Mark - mamin zivot
29.08.2008.

(odgovor članu seky)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Koliko je precizno UZ "vaganje"...
3.11.2008 11:42:26   
Anoniman
i ja znam za odstupanja +- 10%, a to je otprilike oko +-400 g
meni je 7 dana pred porod, u 38 sedmici, dr rekao da ce beba biti oko 3,5 kg prema velicini stomaka... da bi na dan poroda mjerili je i rekli ima 3100.. a moja se rodila ko mala mrvica sa 2600...
po meni sve zavisi od strucnosti onoga ko mjeri bebu, jer ako pogrijesi u milimetar mjerenja butne kosti (mislim da se to mjeri kod tezine bebe), to su odmah velika odstupanja u gramima

(odgovor članu sanja.sa)
  Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Koliko je precizno UZ "vaganje"...
3.11.2008 12:07:55   
dacy
meni su rekli da je moj momcic tezak 3600, a ja kada sam ga rodila bio je 4050, doktorica mi je rekla da UZ ne pokazuje bas precizno i da se uvjek uzme u obzir odstupanje od +/- 400 g.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Koliko je precizno UZ "vaganje"...
3.11.2008 12:12:23   
idana_85
Nije ti to precizno,meni su rekli 2800 a rodio se sa 3400. nekad uspiju pogoditi,ali nemoj se tim voditi i opterecivati

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Koliko je precizno UZ "vaganje"...
3.11.2008 21:19:31   
bebbe RR
Hvala vam za odgovore. Ne opterecujem se, ali i stekla sam dojam da te predpostavke nisu nesto sto treba uzimati zdravo za gotovo, pa sam se samo htjela uvjeriti na vasim, stvarnim primjerima. Mislim, meni e fakat nebitna kilaza, sve dok beba prebaci famozne 2 500 g da ne mora u inkubator, a narasce, akobogda, mlade su, imaju kad. Pozz svima. 

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Koliko je precizno UZ "vaganje"...
7.11.2008 2:45:46   
Lorna
ja ne vjerujem puno UZ vaganjima. Meni su cijelu trudnocu govorili da ce beba biti sitna, i nikad nije bila dovoljne kilaze prema njihovim mjerenjima. 2 sedmice pred porod rekli su da je beba teska 2,4 kg, i da bi trebalo da je veca, a ja rodila djevojcicu od 3,7 kg!

_____________________________

Upoznajte Lornu
http://lorna-a-petschelt.blogspot.com/

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Koliko je precizno UZ "vaganje"...
7.11.2008 8:20:25   
emma.L
Meni su oba lijecnika rekla da ce beba biti sitna i rodila se sa 2850 g. Na zadnjem uz bila je oko 2750, nekoliko dana prije poroda, dakle, poprilicno su blizu bili. Ali isto tako znam za promasaje i do 1 kg. Tko bi znao? Valjda bas mora biti ocito user posted image .

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Koliko je precizno UZ "vaganje"...
24.11.2008 8:34:53   
bebbe RR
Cure moje drage! Ja imam sutra, aBd, carski rez pa cu vam se poslije toga javiti i reci svoja iskustva. Meni je na zadnjem pregledu receno da bebaca nece imati vise od 2,8 do 3 kg. Vec sam rekla, nebitno mi je, ali eto, sada sam postala zainteresovana za tu tematiku UZ "vaganja". Vidjecemo koliko je tacna u mom primjeru. Pusa svima. 

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Koliko je precizno UZ "vaganje"...
24.11.2008 8:38:10   
selma2008
sretno sutra a totalno je nebitno koliko je beba teska samo da se rodi ziva i zdrava  a ima vremena za debljanje

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Koliko je precizno UZ "vaganje"...
24.11.2008 9:41:04   
Shecerlama
Čao svima!

Mene zanima, da li su to vas vagali baš pred porod ili par dana prije. Jer u tako kasnoj trudnoči beba brzo dobiva grame.

Meni su oko 39 sedmice rekli, da je težak 3200g, 7 dana kasnije sam rodila 3500g teškog momčiča. Nisu pogriješili puno.

A kako kažete, vrlo je bitan svaki milimetar mjere bebice, a kod UZ (još naročito, ako je UZ stariji model) je to vrlo teško definisati.

Ali nebitno, sve u svemu. Samo da je beba preko 2500g, da je živa i zdrava, pa je sve ok.

(odgovor članu selma2008)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Koliko je precizno UZ "vaganje"...
24.11.2008 9:41:47   
Shecerlama
aja - bebbe sretno vam bilo sutra! user posted image user posted image user posted image

Ema je prelijepo ime, moj je dragi več u prvoj trudnoči reko, ako bude curica, biče Ema. Al nije, bio pišo. Sad je odma reko, čim sam mu rekla za trudnoču, da je kovrčava mala curica, i da če se zvati Ema. user posted image

< Poruku je uredio Shecerlama -- 24.11.2008 9:43:57 >

(odgovor članu Shecerlama)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Koliko je precizno UZ "vaganje"...
24.11.2008 10:25:20   
anitaMO
meni 5 sati pred porod vagali i rekli 3200 a Laura se rodila sa 3500.znaci pred sami porod,a i babica kad mi je vidjela stomak rekla je da ima vise.user posted image

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu Shecerlama)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Koliko je precizno UZ "vaganje"...
24.11.2008 11:59:17   
Nedi
Meni su 7 dana prije poroda rekli da ce je izmedju 2800g i 3200g a moj bebac se rodio 4250(masalah)....tako da NISU BILI NI BLIZU

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Koliko je precizno UZ "vaganje"...
27.11.2008 16:54:01   
Nunichi
Meni je bas danas moja dr. rekla da to i nije bas precizno.
Nekad je tacnije kad pravi strucnjak onako do oka kaze,nego sam uz.
Meni samoj je danas cifru koju je ocitao uz uvecala za 150 g i takvu kilazu i upisala.

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Koliko je precizno UZ "vaganje"...
27.11.2008 18:04:47   
tweety
Kod mene je bilo skoro pa precizno.

Pred kraj prve trudnoce mi je receno da beba ima preko 4 kg,a kod mene stomak uopste nije bilo veliki i sin se rodio sa 4195g

Pred kraj ove trudnoce mi je receno da beba ima oko 3600,moja curica se rodila sa 3735g.



_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Koliko je precizno UZ "vaganje"...
1.12.2008 15:18:44   
dana3
tog ponedeljka bila sam na Uz i rekli da beba vaze 2850 grama istu noc pukao vodenjak, bebanu rodila na carski navece oko 8 i vagala 2870 grama.to zavisi od strucnosti doktora da pravilno izmjeri bebu i  odredi kolicinu plodne vode.ti pregledi su mi bili najdrazi.vidis bebu sta radi a moja je najcesce stucalauser posted image

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Koliko je precizno UZ "vaganje"...
14.1.2009 20:22:32   
Ex Yu
Ja isto nevjerujem u ta vaganja doduše još je mala trudnoča ali te jednostavno zbuni ... prošli ponedeljak sam bila na pregledu kod svog doktora bilo mi je 18ta sedmica ... i vagao je bebu kao 260 gr ... da bi se ja odlučila na 4D UZV i uradim sad u ponedeljak znaci to je za 7 dana dr. Mehmedbašić kaze da bebac ima 375 gr na tako mali plod nije mogao dobiti 115gr za 7 dana ... ili mozda je user posted image nemam pojma samo znam da neznam kolko je bebac tezak ... a na RR na trudnickom kalendaru za 19 sedmicu pise oko 220 gr cini mi se ... pa masalla beba a "nema na koga biti" user posted image

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Koliko je precizno UZ "vaganje"...
10.3.2009 15:24:09   
bebbe RR
Eh, evo, naidjoh na ovu temu, pa vidim da nisam ispunila obecaje i javila se sa svojim iskustvom: dakle, Ema je rodjena sa 2 550 grama i moj doktor koji je tako i rekao i kojem nisam vjerovala, vec drugom koji je rekao izmedju 2,8 i 3 kg, je bio u pravu. Majusna bas, ali, hB, zdrava djevojcica. Sada ima 3 mjeseca i 13 dana i snazna je. Dobro jede, dobro raste, ima preko sest kila, a tezinu je podvojila sa 2 mjeseca! Tako da, predlazem svim buducim mamama da se okanu corava posla i sekiracije oko velicine bebe, jer je fakat besmislena. Samu sebe bi namlatila kada se sjetim koliko sam puta oplakala kada se vracam od doktora i jela kroasane putem kao luda, nece li mi se sta primiti:))))) 

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Ex Yu)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Koliko je precizno UZ "vaganje"...
10.3.2009 15:34:40   
Lenka
+- 400 

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Koliko je precizno UZ "vaganje"...
11.3.2009 12:42:54   
Pretty mamma
Meni je doktor rekao da je tolerancija -+ 140 gr. To je kad sam išla na 4D UZV.

_____________________________

Laura je u mom naručju!

(odgovor članu Lenka)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Koliko je precizno UZ "vaganje"...
13.3.2009 12:46:50   
Anoniman
Kad su me primili u bolnicu, doktorica je pomocu ultrazvuka odredila tezinu od 3 kg. Moj mali djecak se rodio sutradan i imao je 3170 grama.

(odgovor članu Pretty mamma)
  Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *