|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Krvarenje iz nosa
7.1.2010 10:09:37   
Mamica24
JA sam u 7 mjesecu i već neko vrijeme desava mi se da kad ispušem nos uvijek iz lijeve nosnice izađe malo i sukrvice.

Nije nikad teklo ono u mlazu već samo po malo kao da je neki kapilar unutra puko pa se na maramici pokaže

sukrvica.. Jel se još nekome ovo dešava! Jel može biti zbog ovih fersan forte što pijem za željezo??
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Krvarenje iz nosa
7.1.2010 10:17:27   
maja78 RR
najnormalnije je da se u trudnoci desavaju krvarenja iz nosa, desnih. Meni su desni krvalili od prvog dana do poslije poroda.
Sve je to normalno nemoj se brinuti.


_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Krvarenje iz nosa
7.1.2010 10:17:34   
Skvo RR
I meni se ista stvar desavala, meni je doktor rekao, da je to jedan od cestih pratilaca trudnoce.....user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Krvarenje iz nosa
7.1.2010 10:17:53   
Lucina
I ja pijem fersan forte (odlicne tablete) i to mi se nikad nije desilo. To ti se moze desiti od suhog zraka ako ti je u stanu jako toplo.

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Krvarenje iz nosa
7.1.2010 10:17:54   
DM
Meni je tako bilo tokom cijele trudnoće,ali sam negdje pročitala da je to ok u trudnoći! Ne brini!
Progooglaj malo o tome,pa ćeš se utješiti aBda!


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Krvarenje iz nosa
7.1.2010 10:19:07   
noaa
meni se desavalo probaj aqva maris ujutro staviti i ispusi nos proci ce.user posted image

_____________________________

NOA 16.03.09 mamina krofnica(je curica)

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Krvarenje iz nosa
7.1.2010 10:20:11   
mamica87
I meni se to desavalo no sikirikiuser posted image

_____________________________

Benjamin 17.07.2009

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Krvarenje iz nosa
7.1.2010 10:24:20   
sarajcica
IZVORNA PORUKA: Mamica24

JA sam u 7 mjesecu i već neko vrijeme desava mi se da kad ispušem nos uvijek iz lijeve nosnice izađe malo i sukrvice.

Nije nikad teklo ono u mlazu već samo po malo kao da je neki kapilar unutra puko pa se na maramici pokaže

sukrvica.. Jel se još nekome ovo dešava! Jel može biti zbog ovih fersan forte što pijem za željezo??




i meni se isto desava... bas iz lijeve nosnice ono kao malo sukrvice, isto tako nikad nije u mlazu( to mi je vec nekoliko dana mozda 7)...  juce sam radila nalaze zeljezo mi je na donjoj granici...  menga mi zavrsava ,a 2 danuser posted image ja i muz se malo zaigrali user posted image    i uradimo to bez zastite, ali ne svrsi u mene(izvuce ga na vrijeme)user posted image    a trenutno bas i nismo spremni za bebu...  pa me zanima koje je vase misljenje da li je trudnoca moguca???user posted image user posted image user posted image

eto pa pisite...  Hvala user posted image

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Krvarenje iz nosa
7.1.2010 10:24:35   
merjem
i ja sam imala istu situaciju cijelu trudnocu.

(odgovor članu mamica87)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Krvarenje iz nosa
7.1.2010 10:25:35   
amela2208
mamica24: i meni je curio nos na pocetku trudnoce 2-3 mjeseca nije nista opasno, nema potrebe za sikiraciju vidis i koliko zena ti isto kazeuser posted image user posted image user posted image  A zeljezo kako pijes??? Mislim jesul ti rekli da je mnogo bolje da ga pijes sa vitaminom C tj. sa narandzom, mandarinom, limunom...

_____________________________

Sara&Mohammad

(odgovor članu mamica87)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Krvarenje iz nosa
7.1.2010 11:00:58   
Lucina
amela2208 u ovim tabletama vec ima C-vitamin

(odgovor članu amela2208)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Krvarenje iz nosa
7.1.2010 11:02:51   
Mamica24
Uh... Ma vi ste meni zlatne stvarno.... baš vam hvala user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Od sinoć pokušavam naći nešto na forumu al nigdje niko ne spominje to.

Ja svaki dan nos isperem sa otopinom morske soli jer mi se jako nos začepi pogotovo kad dođem na poso...
Hajd Hvala Bogu pa nije ništa ama... user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Amela ja popijem fersan dok jedem obavezno uz neku salatu ili pojedem koji kivi posle ručka ili limunadu popijem.




< Poruku je uredio Mamica24 -- 7.1.2010 11:03:53 >

(odgovor članu amela2208)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Krvarenje iz nosa
7.1.2010 11:05:06   
iv@ncica
i  meni  se  to  događalo..ponekad  bi  i  davalja poteklo..ali    proguglaj    pa ces  vidjeti  da  je  normalno...dosta  se  trudnica  to  događa,  mali    ovlaži  zrak u prostoru  gdje  boravis  i  malo  akvamarisa   cisto  da  kvasis  sluznicu i  da  ti  bude  ugodnije..aza  ostalo  ne  briniuser posted image

_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu Lucina)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Krvarenje iz nosa
7.1.2010 11:25:57   
amela2208
IZVORNA PORUKA: Lucina

amela2208 u ovim tabletama vec ima C-vitamin

znam da ima vitamin C ali kako je meni Dr objasnio jos je bolje da doda ako imas sta od voca dok pijes zeljezo bude efikasnije. İ ja pijem zeljezo evo vec dva mjesecauser posted image  

_____________________________

Sara&Mohammad

(odgovor članu Lucina)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Krvarenje iz nosa
7.1.2010 11:49:45   
Mamica24
Sad da pročitala to krvarenje može doći zbog proširenja kapilara u nosu!!!!

A uz fersan forte je preporučljivo popiti čašu soka od narandže i sl to je i meni rekao dr.

(odgovor članu amela2208)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Krvarenje iz nosa
7.1.2010 12:52:27   
mamina princeza
meni se u trudnoci to non stop desavalo. negdje u osmom mjesecu mi je nenormalno pocela krv teci iz nosa , otpilike su ttad pocele nesnosne vrucine i nekako mi je sve udaralo u glavu. jednom sam cak nakom sto mi je krv tekla u mlazovima cijeli dan otisla i u hitnu gdje su me poslali na kosevo. tamo su me pregledali sumnjajuci da je bas pukao kapilar al nista nisu nasli a krv nije prestajala. toliko je isla da mi se vec pocelo i nesvjestiti i bas sam se prepala. stavili su mi vazelin u nos i to mi je smirilo situaciju. kasnije sam sama sebi to stavljala i nije se vise ponavljalo da bas toliko tece.

a sukrvica i malo krvi zaista je skoro redovna pojava u trudnoci ,ne brini


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Krvarenje iz nosa
7.1.2010 14:04:41   
DZANINI

draga ne brini...sve je normalno joj tako je i meni pogotovo 7 ..8 i pretkraj trudnoce jos sam isla u dr bolnicuu...kaze nije to nista sve je to normalno....ne brini ali ti mislis da treba ti otidzi doktoru pa provjeri ali vjeruj sve ok..zavisi samo kako se osjecas ako si ok ...sve fino papas i to..onda je ok... pozz ...user posted image

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Krvarenje iz nosa
7.1.2010 14:38:59   
Mamica24
Dobro se ja osjećam ali me je malo strah te krvi jer sam ja prije

2 godine imala operaciju kroz nos i to baš kroz tu lijevu nosnicu

tako da mi i dana danile više sline izađe na nju nego na desnu..

Al valjda je ok.. Zaboravih ja to reći mojoj doktorici a sljedeći pregled mi je tek u febr.


Mada ja vjerovatno odem i ranije dugo mi čekati 3 sedmice ustvari 4..

(odgovor članu DZANINI)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Krvarenje iz nosa
3.2.2011 12:33:04   
Anoniman
imal' iko da nije trudan a da mu se ovo desavauser posted image user posted image

meni u zadnje vrijeme skoro pa svakodnevno...i to samo iz desne nozdrve...inace su mi valjda slabi kapilari pa mi se cesto desava zimi...ja se nadam da je od suhog zraka tj. centralnog grijanja...prestane za manje od min....al opet...ja kakva sam...hipohondar...odmah na najgore pomislim...gdje mi je dr. Nina da me smiriuser posted image

(odgovor članu Mamica24)
  Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Krvarenje iz nosa
3.2.2011 13:04:07   
ena23
Po prici moje svekrve a i svih ostalih koji ga znaju, MM je imao cesto krvarenje iz nosa dok je bio djete pa do desete godine, "ko da si vola zakl'o" (tako svi opisuju te scene kad njemu pocne nos krvariti)

nema gdje ga nisu vodili na kontrole i dijagnoze ali niko od doktora mu nije pomogao dok nije samo stalo. ako je on prezivio to prezivjet cemo i mi ovo malo ponekad sto kapne user posted image


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Krvarenje iz nosa
3.2.2011 13:15:30   
djoisa
ja inace tj od malih nogu imam obilna kravrenja iz nosa..to je u nekim periodima znalo biti bas iscrpljujuce...
najvaznije je znati zaustaviti krvarenje iz nosa...mnogi to rade totalno pogresno zabacivanjem glave unazad...pravilno zaustavljnje krvarenja se radi na sljedeci nacin: sjesti, nageti glavu naprijed, maramicom stisnuti nozdrve, disati na usta, sacekati cca 15 min, ako je krvarenje stalo lagano ispuhati ugrusak krvi...

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Krvarenje iz nosa
3.2.2011 13:20:21   
ziki
Dadada imaš li problema sa sinusima? Meni je kad pukne sinus znala poteć krv na nos. 

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Krvarenje iz nosa
3.2.2011 14:27:32   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: ziki

Dadada imaš li problema sa sinusima? Meni je kad pukne sinus znala poteć krv na nos. 
pojma nemam...mislim da nemam...navodno, moje glavobolje dolaze od migrene...mada me nekad bas korijen nosa boli...buni me to sto su mi i kapilari na nogama popucali...tj vene...izgledaju ko modrice...pa mi se sve skupa ovo ne svidja...a mozda je i slucajno

a i ja sam ko dijete imala ucestala krvarenja...to je valjda za djecu normalno...i profesionalac sam za zaustavljanje krvi...vazno je i ispuhati nos

(odgovor članu ziki)
  Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Krvarenje iz nosa
8.5.2011 11:05:24   
hatepsut
Mom K. u posljednjih mjesec 2x krv iz nosa ide prije nikad nije.juce od jednom samo krv.sve se to desava nakon sto su mu operisani krajnici. jel' to ima neke veze user posted image neko s slicnim iskustvom ?

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Krvarenje iz nosa
3.5.2012 21:00:12   
Miimy
Nadam se da ce se neko javiti 7 sam mjesec trudnoce i sad mi iznenada samo krenu krv iz nosa bas obilno, trajalo oko 2- 3 minute i prestade, jako sam se prepala jos gore sto sam sama kuci, umila se , stavila hladnu oblogu na vrat , dali imam razloga za paniku da idem dr. i dali beba moze biti ugrozena....

_____________________________

‎"Odluka o tome da ćeš imati dijete – izuzetno je važna. To znači da će tvoje srce zauvek koračati negdje izvan vlastitog tijela."

Nase malo Sunce doslo na svijet 3..8.2012. 9:10h

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *