|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Krvna slika u trudnoći
5.9.2008 13:41:54   
tweety
Moja krvna slika je loša.Hemoglobin je 0.98 a Hematokrit je 0.29.Kažu da bi po pravilu trebala dobijati krv user posted image Ima nešto što se zove Venofer čini mi se,neke ampule koje se daju venozno kad je tako loša krva slika.Da li je neko od vas primao tako nešto?

Ja se uopšte loše ne osjećam.Pijem Omega 3 natal,Prenatal i onu Hipp-ovu dohranu za trudnice (sa željezom,jodom,folnom kiselinom i to) Ne znam šta više da radim.

POMAGAJTEEEEEEEEEEEEEEEEEEE user posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 11.1.2011 13:39:56 >


_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Krvna slika...
5.9.2008 16:04:06   
blondi
Nekada davno kada sa bila anemična pravila sam sok od kuhane cikle koji je odvratan za piti i koji se ne koristi dugo jer je težak za želudac. Nakon što sam vratila  krvnu sliku na normalu, nisam više ništa uzimala a jedino sam to koristila. Danas, barem jedno sedmično pojedem teleću jetricu za koju znam da ima dosta željeza te jedem raznovrsnu hranu. Alternativa soku je cikla u kapsulama. Osim Venofera, cikle u kapsulama, postoje razni dodaci prehrani koji mogu poboljšati krvnu sliku ali moja preporuka ti je, jer ne znam tvoju anamnezu, da se konzultiraš sa svojim liječnikom. 

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Krvna slika...
5.9.2008 17:20:42   
mamy Sabina
Maco to za venofer ce ti svekrva najbolje objasniti.Na losiju k.s ukljucuje se
pred porod.Daje se infuziono u 100 ml fizioloske otopine,da lagano kapa.Obicno ide na svaki drugi ili treci dan,u zavisnosti koliko ih je propisano.Nista strasno,moras popraviti tu k.s radi poroda.Nemoj se sekirati.

(odgovor članu blondi)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Krvna slika...
5.9.2008 17:38:03   
tweety
Ona mi je i rekla da to moram uzeti i to odmah danas,samo nisam skontala kako jeli kao infuziju ili šta.Valjda će biti bolje od toga.user posted image Hvala na podršci!

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Krvna slika...
5.9.2008 17:40:31   
mamy Sabina
Najcesce ide u infuziji u 100ml fizioloske,da lagano kapa.Ma nije nikakav bauk.Bolje da primis par venofera i popravis k.s sada.Cuvaj mi se.

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Krvna slika...
5.9.2008 18:09:21   
Amela V.
I ja ti preporucujem da uzmes venofer i da uz to probas s prirodnim preparatima.
I MM je imao slican problem,pa sam mu pravila ""hapicu" od cvekle, mrkve i limuna.
Uzmes cveklu skuhanu (ja stavim 3), pa 2 mrkve i 1 limun (onako sa koricom, dobro opran)
Sve to dobro izmiksas, dobijes kao hapicu, pa u to dodas 2 kasike meda.
Njemu se za 7 dana popravila k.s. Probaj, nece ti naskoditi

_____________________________

Ajlica Sunchica 04.12.2008.

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Krvna slika...
5.9.2008 23:29:24   
tweety
Primila sam prvu dozu Venofer-a.Hvala na savjetima.Amela V. probaću sa tom kašicom,ne zvuči loše user posted image  

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu Amela V.)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Krvna slika...
6.9.2008 0:08:28   
ziki
Ja sam sa krvnom slikom mucila muku od 95 do prosle godine, u toku trudnoce se popravila da je hemoglobin koji je uglavnom 98 bez terapije dosao na 165 pred porodjaj, pila sam prenatale redovno, i sad ih pijem. A imam dobar recept za cveklu- ciklu kako ovde zovu: 1 kg cvekle, 1 kg limuna sa korom izmeljes na masini za meso, dodas 1 kg secera i da odstoji 24 h pod krpom onda to procijedis i dodas vode, ne znam tacno koliko , ali pravis sirup, ukusan je pravo jer limun ubije ukus cvekli a i zdrav jer je potreban vit c da bi se gvozdje-zeljezo vezalo.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Krvna slika...
6.9.2008 11:28:51   
Romali
Pila sam i ja nešto slično ovome što spominje Ziki. Samo sam pravila u manjim količinama, jer se brzo pokvari, ukiseli. Ili svako jutro u sokovniku jedna cvekla, naranča, limun, jabuka, šta imaš od voća. U to dodaš malo meda. Najlakše za napraviti, a ne možeš pogriješiti. Ja sam više za voćnu varijantu nego med.preparate.

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Krvna slika...
6.9.2008 12:25:42   
mamy Sabina
Svakao,uzimaj ti i prirodne proizvode,pomoćiće,al isprimaj i Venofer.Znaš koliko
je važno da popraviš,k.s prije poroda.Ljubim te

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Krvna slika...
6.9.2008 12:29:41   
tweety
Hvala vam drage moje.Evo sam zadužila tetku da kupi to što treba pa ću napraviti.Crpi ova user posted image pravo user posted image ,sa sinom nisam imala ovakvu k.s. ali zato jesam upalu,mokračnih kanala,upalu bubrega user posted image mamy2 nastavljam i sa Venoferom,imam još 4 doze.

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Krvna slika...
8.9.2008 22:38:15   
Anoniman
U ishranu uključi sve prirodno, kao što su ti gore već preporučile, (cvekla, mrkva) i jednu kašikicu domaćeg pekmeza svako jutro na prazan želudac.

(odgovor članu tweety)
  Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Krvna slika...
10.9.2008 0:30:36   
Aquarius
Savjetujem ti i borovnicu. Odličan lijek i preventiva protiv svih mokraćnih infekcija a pomaže i u popravljanju krvne slike jer ima puno željeza, kalija itd. Pošto je sad sezona može se naći svježa pa iskoristi. A i inače je mljac. A uključi i ostalo crveno voće ( barem sokove), ribizla, grožđe i ostalo.user posted image  user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Krvna slika...
10.9.2008 8:53:41   
aldi
Moja je mama imala lošu krvnu sliku i miksala je sveklu, mrkvu i jabuku. Ono što joj je doktor takođe preporučio su šetnje na Bjelašnicu kad god može i popravila joj se krvna slika. Sretno ti!

_____________________________

Druga beba nam dolazi 11.08.2011
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Naše zlato došlo 27.01.2009.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Ja 28, muž 33 god. U braku smo 6 godina, oko prve bebe se trudili 9 mjeseci i sada je bebica tu, na našu veliku radost

(odgovor članu Aquarius)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Krvna slika...
10.9.2008 9:54:50   
Skvo RR
Ja sam popravila KS sa dzigericom i zelenom salatom..

(odgovor članu aldi)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Krvna slika u trudnoci
13.10.2008 18:34:46   
mamabb
I need help :(
Danas sam vadila krv i urin - provjera krvne slike; a pošto moj dr je na putu i do sljedeće srijede ne mogu do njega i moram nekog da pitam,naime, prema ovim nalazima ima par vrijednosti koje odstupaju ali ja ne znam šta je to pa ako neko zna neka mi kaže molim Vas ostale su normalne:

RBC 3,15 T/L     L  norm.vrijednosti  3,8-5,8 T/L
HGB 95. g/L      L                              120-165 g/L
HCT .284 L/L     L                               .350-.500   L/L
RDW 15.3 %     H                                 10.0-15.0 %

Hvala unaprijed.

< Poruku je uredio Dina RR -- 13.10.2008 21:42:06 >


_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Krvna slika u trudnoci
13.10.2008 19:45:55   
tweety
Slaba ti je krvna slika.Kod mene je HGB bio 98,a HCT 28 i ljudi su me pitali kako mogu hodati zar me ne ljulja,zar mi se ne manta.Ne znam kakvo ti je željezo ali sam ja primala Venofer i pravila ove preparate gore od cvekle,mrkve,jabuke,limuna,meda itd. pa mi se malo poboljšalo.Tako da ti preporučujem što više ovih namirnica da ti se KS popravi.

Da li piješ nešto za željezo,kao npr. Heferol,Ferum,Thoteme i to????Moj savjet ti je da odeš nekom doktoru da ti vidi nalaze.

Sretno!

< Poruku je uredio Dina RR -- 13.10.2008 21:41:33 >


_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Krvna slika u trudnoci
13.10.2008 21:34:13   
mamabb
Ništa ja ne pijem jer mi je na prošloj kontroli sve bilo normalno, a vidi sad, ovi u bolnici mi ništa nisu htjeli kazati, jer kao to će mi pojasniti moj doktor, a mislim da je samo stvar ljubomore pošto ja idem privatno i u drugi grad a nalaze radim u domu zdravlja pa je to njima trn u oku jer mi daju uputnicu na njegov zahtjev.
Sa ovim nalazima sam trebala ići dr-u ali on je na putu pa ništa dok se ne vrati...valjda za 10 dana neće se ništa strašno desiti a ubaciću nabrojane namirnice iako ni za jednom ne žudim...

< Poruku je uredio Dina RR -- 13.10.2008 21:40:57 >


_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Krvna slika u trudnoci
13.10.2008 21:34:45   
mamabb
Zaboravih ono najosnovnije - HVALA TI

< Poruku je uredio Dina RR -- 13.10.2008 21:39:30 >


_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Krvna slika u trudnoci
13.10.2008 22:07:59   
tweety
Znam sve znam,nisam ni ja žudila ni za jednom ali šta ćeš kad moraš.A koliko si trudna?Beba uzima pravo puno,a zadnja kontrola ti je bila prije 2mj pretpostavljam.Meni su vrijednosti non stop opadale.Na početku mi HBG bio 123(jer sam inače uvijek bila malokrvna) i spao na 98,pa se sa svim tim namirnicama i željezom vratio samo na 103 ali eto opet bolje ikako nego nikako.Ja sam te namirnice pravila kao kašu u blenderu i onda ih stavljala u čašu i malo vode,pa pila.Jedino tako sam mogla,a ti možeš umjesto kaše odmah sok praviti ako imaš sokovnik.Znam da je užasno ali šta ćeš.

SRETNO!

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Krvna slika u trudnoci
14.10.2008 20:05:11   
mamabb
Uh...danas sam bila u pohodu za namirnicama bogatim željezom i C vitaminom.
Od mame sam pokupila sok od cvekle koji je ona pravila i cveklu (svježu) da pravim ovo čudo...mada mi je i ovaj sok odvratan, ne znam kako ću jesti još tu kombinaciju ali što se mora nije teško.
tweety ja sam ti u 32. sedmici. Nije mi uopšte jasno kako za tako mali period su mi opale vrijednosti uz prehranu kao i inače i raznovrsnu, osim mesa jer mi se nikako ne jede ali eto.
Smislila sam plan, pošto ću dr-u tek u slijedeću srijedu da ove prirodne preparate koristim ovih sedam dana pa ponovo odem i uradim nalaz krvi da vidim da li se šta popravilo.

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Krvna slika u trudnoci
14.10.2008 20:45:30   
tweety
Upravo sam ti htjela napisati da je možda najbolje da ponoviš test,da se nisu zeznuli nešto ali eto pokušaj sa namirnicama pa uradi nalaze ponovo.

Sretno!

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Krvna slika u trudnoci
20.10.2008 14:10:22   
mamabb

Evo mene opet user posted image izgleda da se nešto čudno dešava samnom jer danas sam ponovo radila nalaze krvne slike i vrijednosti su još niže nego od prošle sedmice bez obzira što sam popila haman 5 litara soka od cvekle, toliko soka od grožđa (domaćeg) i još onu kašicu što sam jela - KATASTROFA...
Ko će ga znati user posted image ???!!!
Vidjećemo šta će nam čika doca kazati u srijedu...


_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Krvna slika u trudnoci
20.10.2008 14:16:52   
mamabb
Aha...i još da dodam to je samo bio dodatak ishrani da sam se natjerala da jedem što više mesa crvenog,bijelo i jetrice iako mi se više smučilo od njega...
Mama me zeza - kaže ''vidi šta se tza djecu radi a nije se ni rodilo'' hmm


_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 24
   Krvna slika u trudnoći
20.10.2008 14:18:52   
mamyca
Samo da ti kazem da je i u mene zeljezo bilo jako nisko u trudnoci,a isto sam radila kao i ti,imala sam osjecaj da beba uzima sve vise i vise .Nista se nemoj sekirati i vidi s doktorom ,nek ti kaze sta dalje.Mada je meni dr.rekao samo da jedem sto vise hranu bogatu zeljezom.

< Poruku je uredio malena27 RR -- 11.1.2011 13:40:18 >


_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *