|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Limfni čvorovi
15.10.2009 21:48:22   
Apotekarka
Da ne bi kvarila prelijepu temu o bebama 2009 moram vam se ovdje pozaliti,mame koje su me pratile na bebama znaju o cemu je rijec...
Nalazi su mi svi uredni,stitnjaca također,parotidne,subnmandibulrne i sublingvalne zlijezde  u redu...
u submentalnoj regiji vise desno se prikazuje paket limfnih cvorova velicine do 13 mm,svi su uvecani po upalnom tipu.
Angularno desno se prikazuju 2 reaktivna vel.oko 10 mm.lijevo angularno se prikazuje vise njih velicine -3.6 mm-8 mm i iza traznjeg ruma msc jedan vel 8 mm svi reaktivnog karaktera...
Bas sam se sjebala mada mi doktorica kaze da to moze sve da se upali od neke upale recimo od ovog mog tkiva na bradi...kaze najprije se daje terapija antibiotika koja se duze vrijeme trosi da se vidi hoce li se to smanjiti i da je ptrednost sto su mi nalazi dobri...moram se ujutro javiti svom doktoru...Nisam bas optimisticnba ipak ih je dosta...pa ljudi ja imam bebu od 3,5 mj i tek su mi 23 god...Isplakala sam se veceras kao nikad...muz me tjesiu ne mora kae znaciti da je najgore ali posto sam ucila dosta o tome postoji mogucnost i da jest...zna li netko kakvog dobrog doktora za to u Sarajevu...user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Limfni čvorovi
15.10.2009 22:04:25   
juni
Draga moja, nista ti to ne mora znaciti. Od MMa sestra je isto tako imala upaljene limfne cvorove i nakon svih pretraga (i ona je mislila da je najgore u pitanju) ustanove joj da ima jedno rebro viska sto izaziva te upale user posted image Meni se ponekad upale kad sam prehladjena, sad u zadnje vrijeme mi se upale jer mi zub osmica raste, ali se ne zelim opterecivati s tim.
Kad sam tek rodila stalno sam imala neki strah u sebi da cu se razboliti, svasta mi je padalo na pamete, rak dojke najcesce. Moram priznati da su to stanja zene i da nam se svaka sitnica cini kao ogromna, jer valjda tad imamo najvecu zelju za zivotom, da smo uz nase bebice. Tako bar ja to tumacim.
Moram ti reci da moras sama sebi pomoci tako sto ces razmisljati pozitivnoo. Znam da nije lako ali pokusaj.
Pusa


_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Limfni čvorovi
16.10.2009 10:19:37   
Anoniman
Draga moja, ne znam za specijalistu, ali bi ti preporucila da odes kod dr.Mačkića on je internista...po mom misljenju, jako dobar, i sigurno će znati sta i kako dalje...ako zelis poslacu ti na pp broj tel.

(odgovor članu juni)
  Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Limfni čvorovi
16.10.2009 10:24:01   
Pretty mamma
Apotekarko, imaš li mačku? Ne znam jesi li čula za mačiji ogreb. Ako si dolazila u kontakt s macom, napisat cu ti moje iskustvo.

_____________________________

Laura je u mom naručju!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Limfni čvorovi
16.10.2009 14:46:35   
Apotekarka
Eh evo mene,malo pospremam kucu gosti mi se najavili da manje mislim na ovo sto me snaslo,bila sam kod doktora ujutro idem na Kosevo najprije na infektivnu da vide da nije to u pitanju,zatim maksilofacijalnu ili kod hematologa,onda kod specijaliste uho,grlo,nos i ako to ne bude onda ne daj Boze idem tamo da vide da nije najgore...uplasena sam strasno,moj doktor kaze da je optimistican zbog toga sto su nalazi u redu,,,svejedno ja sam totalno nikakva,lose spavala,100 put oplakala...pitam se Boze zasto mi se ovakve stvari desavaju sad kad sam najpotrebnija svojoj bebi...macke nemam madfa tu u susjedstvu ima 5 macki koje stalno mi hranimo ali nisam dosla u dodir s njima sem kad im odnesem jesti ali dirala ih nisam...da je bogdo to...vidjet cu sutra drzite mi fige...u zadnje vrijeme na KOsevo sam isla sva sretna pratila zadnji mjesec trudnoce svoje duse i rodila ga...a sad...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu Pretty mamma)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Limfni čvorovi
17.10.2009 23:44:07   
mamma mumi
Jesi li operisala krajnika ? Pusis li?. Kod mene je slicna situacija, ali se ja nisam previse opteretila, jer kada nemas krajnika, l.ž. su prvo mjesto odbrane i lako nastaju a teze se povlace i svi nalazi su mi uredni. Uradi serologiju na toxoplasmosu,ona zna dati  na vratu limfne žl. uvecane, najbolje je TORCH( toxoplazmoza, rubela, citomegalo virus i herpes virus) uraditi i vidjet ces da nije to nista. Sretno i javi sta je bilo

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Limfni čvorovi
12.12.2009 13:22:10   
Apotekarka
Eh evo moj ponovni ulrazvuk limfnih cvorova...
Submentalno desno se prikazuju 4 pojedinacna LČ velicine dva po 6,4 mm,jedan 5,5 mm i jedan 4,2 mm.
Desno angularno se prikazuje LČ promjera 7,4 mm,iza straznjeg ruba MSM se prikazuju dva LČ promjera oko 7 mm
U preangularnoj regiji desno se vidi skupina LČ promjera po 4,5 mm
Lijevo angularno se vidi LČ promjera oko 8,5 mm iza straznjeg ruba msm dva promjera po 5 mm.
Svi lč su ovalni,hiperehogeno sredista i tamne periferije,reaktivnii.
Tko nesto zna nek mi pojasni doktorica kaze gledajuci prosli nalaz stanje nije zabrinjavajuce jer ti cvorovi su prosli put bili u paketu a posto su se razdvojili to bi mogao biti dobar znak da da ce se i povuci...Nisu nesto ni veliki jer kao do 2 cm se ne rade pu8nkcije...Vidjet cu sta ce mi reci u pon.u Sarajevu..Ima ih 10 ukupno menew brine sto me vrat sa strana boli i poinekad mi glava teska a to je vjerovatno od njih jer su reaktivni...

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Limfni čvorovi
14.12.2009 23:02:50   
Apotekarka
Opet ja...
Nalaz na EBV mi je bio pozitivamn a sad se to smirilo...Normalno je do 10 a meni iznosilo 273 tako da doktori misle da je to uzrok mojih povecanih LČ mononukleoza...Problem je sto imam jake glavobolje i jos me bole te zlijezde tako da sam od sutra na xiclavu od 1000 mg 10 dana i onda nakon mjesec,mjesec i pol ponovna kontrola sa snimkama vrata,abdomena jer kao mouze se povecati jetra i slezena i naravno kompletni nalazi i uz to sam se pozalila da su mi zubi u trudnoci oslabili oa sam upucena i stomatologu da rjesavam i to jer se lč mogu i od toga povecati...Ako jwe netko imao mononukleozu nwek mi napise kakvi su simptomi bili je li imao glavobolje kao ja,jesu li bolile te zlijezda...Doktorica kaze da nakon tog virusa LČ mogu biti povecani i do 4 mjeseca...eto sutra je 2 mjeseca< kako sam osjetila to...E svasta e i na mene nikako mi nijwe jasno kako to kad nisam imala direktan kontakts mackom niti sam jne milovala noti uzimala,jedino sto im istresem hrane u tanjur(to su mi susjedine macke)

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Limfni čvorovi
15.12.2009 17:18:04   
Apotekarka
joj ja procitala na internetu da se mononukleoza moze prenijeti poljupcem sad me strah radi bebe jer sam ga ljubila a nisam znala da to imam...ako je netko imao mononukleozu nek napise sta o tome...bas me zabrinulo...

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Limfni čvorovi
13.2.2010 13:12:07   
Apotekarka
Najnoviji snimak
U submentalnoj regiji desno prikazuju se dva LČ vel 7,5 i 6 mm
Na vratu iza straznjeg ruba Msm se prikazuje nekoliko LČ vel do 7 mm
Lijevo angularno dva lč vek do 7 mm i iza straznjeg ruba MSM dva lc vel oko 5 mm
Svi su reaktivni..
Znaci neki su nestali,neki se smanjili neki malo povecali...user posted image user posted image user posted image
Jetra D.choeldocus,z.mjehur-presavijen,pankreas i slezzena urednog EHO nalaza
Bubreti urednog EHO nalaza
M mjehur prazan i nedostupan za analizu

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Limfni čvorovi
13.2.2010 23:13:01   
Hanady RR
Apotekarko meni se iz nalaz čini da je ovo neki pozitivan napredak nije veliki ali ide na bolje a to je bitno user posted image user posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Limfni čvorovi
14.2.2010 0:01:29   
Apotekarka
Mali napredak neke nestale neke se pojavile neke smanjile...vidjet cu sta ce mi u pon.reci na KOsevu...

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Limfni čvorovi
15.2.2010 13:11:19   
Apotekarka
Danas sam bila na KOsevu doktorica se cudi da jos nisu prosli ti lč ali sudeci po mojim nalazima izgledu cvorova i svemu misli i dalje da su od neke upale ali ne zna kakve...Tako da cu ujutro uraditi i bris grla i nosa pa kad bude gotov s tim nalazom otorinolaringologu,onda posjetiti i hematologa kaze ona da se ne plasim jer nista ne upucuje na ono najgore ali eto cisto da mi pogleda te snimke lč...onda ponovo povaditi sve nalaze i sa svim tim njima na infektivnu...pa poludjet cu samo hodam oko doktora to bome i kosta ali ajd stoo kosta nego samo tamo-ovamo a nista se ne rjesava...Panika me hvata od tih svih pregledauser posted image

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Limfni čvorovi
15.2.2010 13:20:07   
DM
A gdje je u svemu tome Antonio? Nedaj se,misli na njega! Sve će se to aBda fino riješiti,samo misli pozitivno,to ti j pola terapije,uspješneuser posted image

_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Limfni čvorovi
15.2.2010 13:25:52   
Apotekarka
Antonio je najveca mamina snaga...zbog njega pokusavam biti raspolozenija da ga mazim,pazim da se igramo a na ovo pokusavam manje misliti alikad stalnio hodam oko doktora pa onda o tome i razmisljam

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Limfni čvorovi
15.2.2010 14:16:06   
Majčica
Pa je li mononukleoza ili nije? Znam da je dobro piti surutku za to, jer nesto se jetra treba obnoviti, to je ona voda od mlijeka, nadam se da znas sta je. Moj brat je imao mononukleozu, ali davno je to bilo. i dugo su mu bili limfni cvorovi uvecani.
Limfni cvorovi koji se smanjuju ne bi trebali biti nista opasno, poenta je da ne rastu vise, toliko ja znam.


_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Limfni čvorovi
15.2.2010 14:28:09   
Apotekarka
Pa imala sam mononukleozu ali ustanovljena prije 2 mj vec bila u prolazu do sad su lc se trebali povuci ali eto nisuuser posted image ...do kad je kod tvog brata bilo uvecano...
Joj sad sam se isplakala nesto mi se skupilo...ustvari mm mi stavio danasnji papir s inektivne na neke kopije i ja mahinalni sve poberem i u vatru kad skontam da sam i to bacila samo mi je ta mrvica trebala da se rasplacem zbog svega sto moram obici,hodati,ostavljati Antonio drugima da ja to obavim...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Limfni čvorovi
15.2.2010 14:32:29   
Leva
Apotekarka kazu da limfnim cvorovima treba puno vremena da se povuku.  Leukociti se u organizmu zadrzavaju i do pet mjeseci nakon infekcije. Pokusaj piti neke vitamine za jacanje imuniteta i mislim da ce to uskoro biti ok.

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Limfni čvorovi
15.2.2010 14:43:52   
Majčica
Bas sam sad pitala, jer sam zaboravila vise. 6 mjeseci nakon toga se treba paziti, umjerena tjelesna aktivnost, nista masno. Limfni cvorovi se dugo oporavljaju, oko 6 mjeseci, a nekad i ostanu, kod mog brata su neki na vratu ostali blago uvecani.
Nastoj se paziti, znam kako je oko male bebe, nema covjek vremena za sebe, ali moras sebe paziti. Znam da je i onaj teniser Mario Ancic imao mononukleozu, pa eno ga igra tenis opet kao da nista bilo nije. Samo se sad pripazi. Tebi je ad imunitet opao, trebas ga vratiti, pojacati ishranu...


_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Limfni čvorovi
15.2.2010 16:06:18   
Apotekarka
Kazu meni danas kao nakon 3 mj ako si imao mononukleozu trebali bi se povuciuser posted image user posted image user posted image
Ma ne znam narucila sam sebi aloja gel i poslije cu popiti bocu nonija pa vidjet cu...Bas me krenulo...
Najgore mi je sto moram i na hematologiju tu se najvise plasimuser posted image
Koliko sam pukla misleci da sam papir u vatru ubacila stavila ga na ormaric kraj tv-a...
Stvarno sam se danas opteretila psihicki...jos osjetim pravo cvorove kako mi ih doktorica dirala...a rekla mi je i da mi je grlo upaljeno...

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Limfni čvorovi
16.2.2010 9:04:31   
Majčica
Moja mama kaze da su bratu rekli da mogu biti i 6 mjeseci uvecani. On se ne sjeca.
Super ti je taj aloe vera gel.
Mogu ti limfni cvorovi biti uvecani i od grla.
Sto se tice hematologije, bolje ti je sad to sve odraditi i zavrsiti s tim. Znam da je nezgodno i da se bojis, ali misli na to kako ces sad to odraditi i vratiti se svom bebacuuser posted image .


_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Limfni čvorovi
25.2.2010 16:13:22   
Apotekarka
Bris grla mi u redu,bris nosa također a grlo me boliuser posted image ,osjetim i cvorove jos uvijek...iza nedjelje idem otr da kaze misljenje,pa potom hematologu...izludi vise sve u redu cvorovui upaljeni...pocelo me sve vise brinuti volila sam da sam iumala kakvu bakteriju da vise znam sto je sa mnom....pocela sam piti aloja vera gel...da se popravimuser posted image

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Limfni čvorovi
12.4.2010 22:59:54   
Apotekarka
Eh danasnji dan me slomio,cekala sam pregled na hematologiji 3,5 h i svasta se nagledala bome...cak se studentica preda mnom onesvjestila....
I tako opet glavobolju dobijem,doktoica me pregledala svi nalazi uredni,a bome 6 boca krvi izvadjeno samo antinuklearna antitijela pozitivnauser posted image user posted image user posted image kaze najvjerovatnije posljedica oslabljenog imuniteta,alergija i reume nakcesce pa d posjetim reumatologa,ko da su mi 83 jedino sam se zalila na glavobolju ceonu kaze nema veze s lč,i vec je poznato da mi je najveci lč 7,5 mm i reaktivni i predlozila mi da opet uradim EHO vrata,abdomena,zdjelice i periferije(vjerovatno misliu na preponeuser posted image ) i nesto zbog cega sam oplakala brisevi uredni,a pluca nisu bila ocitana a njoj kao sumljivo ko fda ima neka sjena i uputi me pulmologu....a rekla mi ako ne budu se lč smanjili jos da uradim punkciju jednog lč da otklonimo sve sumnje....i tako ja nikakva pulmologu zabrinuta kaze on nalaz uredan skroz,a za lč on punkciju niposto ne bi radio iz razloga sto su to sitni cvorici sto je i doktorica sama rekla i kaze ne bi snimao par mjeseci to je previse i zracenja pratiti treba svakako pa sam i ja u nedoumici....Krvna slika uredna iznenadih se kad vidjeh zeljezo 28 a bila sam pomislila da sam anemicna radi glavobolja,transaminaze ok,jedino sedimentacija bila malo povisena 14,minerali i vitamini ok,imunoglobulini ok,hepatitis neg,hiv neg,IMV,EBV,IGM negat jedino me ta antitijela malo brinu....kupila sam sebi ginko za ovu glavobolju,nesvjest pa vidjet cemo...Nisam pametna sta da radim....dan me iscrpio

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Limfni čvorovi
12.4.2010 23:03:20   
noaa
Ti bi ozdravila kad bi dosla u Mostaruser posted image

_____________________________

NOA 16.03.09 mamina krofnica(je curica)

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Limfni čvorovi
12.4.2010 23:09:11   
Apotekarka
Ti bi ozdravila kad bi dosla u Mostar

ma ja vise izludi uradila sam pretraga za pola Mostara....

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu noaa)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *