|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Migrena, glavobolja
21.3.2009 15:31:05   
teta berta
Drage mame. Imate li vi često glavobolje? Meni je tlak totalno nizak, pa mi se često spava, kad se sagnem i naglo dignem osjetim vrtoglavicu, ili kad dugo sjedim za kompjuterom. Kakve ste vi po ovom pitanju??

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Migrena, glavobolja
21.3.2009 16:00:40   
adannn
Draga moja,ja čitam neki dan da je normalno da osoba ima glavobolju 2 puta mjesečno...I pomislim da ja hitno treba ljekaru da idem..Svaki dan ja imam pa nekada slabe,a nekad jake glavobolje...Eto sinoć sam plakala od bolova...Ja mislim da je sve to od ovog užurbanog života a nikada odmora i opuštanja...eto moj život je kuća i kućni poslovi,beba naravno,fakultet(svaki dan-osim nedjelje) i imam osjećaj da će mi glava pući od tolikog stresa i briga koji život donosi...Ne brini se nisi sama...pridružujem se 

_____________________________

Nejra 28.02.2008



(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Migrena, glavobolja
21.3.2009 16:25:43   
teta berta
I kod mene ti je tako isto, pa se nekada i prepadnem, pa mi se svašta mota po glavi, do onog najgoreg. Doduše samo ponekad me zaboli tako da moram popiti tabletu, a kad sam bila trudna nisam nikako imala glavobolju, ne znam zašto je to tako. Moja mama isto pati od migrene i niskog tlaka, izgleda da sam na nju. A vjerujem da može biti i od neispavanosti, ne sjećam se kad sam spavala više od 2 sata u komadu. Kad beba navečer zaspi, ja ko luda perem, peglam, spremam... Umjesto da se odmorim i naspavam.

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Migrena, glavobolja
21.3.2009 16:56:15   
lilyca
ja sam sa 17 pocela otprilike dobivati napade migrene, do tada bi imala nekada glavobolju ali ono normalno kad prespavam prestane, a ovo pa po pet dana traje i isla sam doktoru i rekli su mi da ustvari nemaju lijek za migrenu, jedino da pratim sta jedem i otprilike poslije cega dobivam te napade pa kao da se cuvam. ali meni sve smeta, zadimljene prostorije, jaki mirisi, vruca hrana, miris hrane koja se kuha, jak vjetar, jako sunce, hladno vrijeme-zimi cak sa kapom spavam, mali propuh, svako pranje kose...jedina je utjeha da se poslije 30-te pocinjuu smanjivati.meni tada ne pomaze nikakva tableta. ali i nekako se moglo trpiti dok nisam rodila, mogla sam leci i odbolovati a kada se mora oko djeteta a u glavu kao da neko udara cekicem onda je haos.zato bar kad me zaboli vikendom mogu se malo osloniti na mamu ali radnim danima je pravo tesko...

_____________________________

eedo 23.07.2008

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Migrena, glavobolja
21.3.2009 17:19:12   
nita
Nenaspavanost i glad mi često izazovu migrenu. Tableta nikakva ne pomaže. Nastojim da se ova dva faktora ne nađu zajedno i nema problema. Mislim da mi tome doprinese i psihički umor, npr. na poslu. Ako tabletu popijem odmah kad osjetim blagi bol, onda ima nade da će tableta djelovati. Miris, hrana, piće, svjetlost, zvuk ...sve to samo pogoršava situaciju. Ništa, ostaje samo da se izbjegava ono što doprinosi migreni. Kako sam se malo udebljala popravio se i tlak, čini mi se da i napada migrene ima manje. Ustvari, samo jednom u protekla četiri mjeseca.

(odgovor članu lilyca)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Migrena, glavobolja
21.3.2009 22:06:59   
Nana_Ze
Bas sam htjela da otvorim slicnu temu, zapravo temu o vertigu-vrtoglavici. U zadnjih dva mjeseca imala sam je tri puta, a zadnjih godina mi se javljala jednom u sest mjeseci. Shvatila sam da je vrijeme da posjetim doktora, da mi konacno ustanove o cemu se radi.
Zadnji put sam lezala bukvalno dva dana i tata koji je inace ljekar ukljucio mi je infuziju i neke lijekove, tako da ni malenu nisam mogla dojiti dva dana...On kaze da najvjerovatnije srednje uho u pitanju,ali da ima mogucnosti i da su vratne zile u pitanju iako sam po njegovom misljenju premlada za ovo drugo. Tako da cu posjetiti najprije otorinca, a onda vidjeti ovo s vratom. Ima li neko slican problem? Unaprijed hvala.

_____________________________

http://www.pampers.ba/profile/4746

(odgovor članu nita)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Migrena, glavobolja
22.3.2009 17:48:16   
Crvena
IZVORNA PORUKA: adannn

Svaki dan ja imam pa nekada slabe,a nekad jake glavobolje... imam osjećaj da će mi glava pući od tolikog stresa i briga koji život donosi...Ne brini se nisi sama...pridružujem se 

I kod mene ista situacijauser posted image


_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Migrena, glavobolja
25.3.2009 16:57:38   
Alijeva mama


ah, ja vrlo cesto imam glavobolje i bas prije dva dana sam u apoteci izmjerila tlak bio je mi je visok...inace imam nizak tlak i tad sam ok....dok se malo povisi gotova sam...
valjda to sve od vremena...
ima jedna anegdota sa mojim muzem...imamo tlakomjer i kad ga glava zaboli ja mu izmjerim i nekad bude visok nekad nizak..jednom se spustio cak na 30 ah ja mu dala soli i vode pa sok gusti pa ovo pa ono..ma jok tlak uvijek nizak...povisi se na 40-50 al opet nizak..odvezem ja njega u hitnu doktor mu izmjeri kaze ma g-dine.odlican tlak super necete umrijet...mi dosli kuci tlak...30..da bi na kraju bilo da ne radi tlakomjer...mi se komirali...kaze mm daj sok daj sol uzmi ovo uzmi ono...ja slusam...a ono nije ..pa mogla si me ubit...mislim scena je bila za smijesni video...

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Migrena, glavobolja
25.3.2009 18:47:00   
Ummuisa
Ja isto često odbolujem migrenu...
Obavezno mi dođe kad imam dane, a desi se i mimo tog perioda, obično ako se psihički opteretim nečim..
Do skora je glavobolja bila propraćena mučninom, povraćanjem.. a sad sam se naučila da djelujem preventivno pa da do toga ne dolazi.
Inače traje čitav dan, od rano u jutro pa do naveče...

(odgovor članu Alijeva mama)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Migrena, glavobolja
26.3.2009 10:56:59   
Alijeva mama


UMMUISA...(jel znas sta znaci taj nick na arap.).....i mene cesto kad imam one dane, a i kad se nasekiram al to mi je svakodnevnice....pogotovo nakon sto sam ostala bez posla....user posted image ....popijem ja i tabl.za smirenje i za bolove...al ovaj put mi nije nista pomoglo..boli i boli....al prosla me je za dva dana....i to je kao brzo prosla....

(odgovor članu Ummuisa)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Migrena, glavobolja
26.3.2009 11:33:24   
Ummuisa

UMMUISA...(jel znas sta znaci taj nick na arap.).....


naravno da znam, zato sam ga i stavila user posted image . A tvoj mali ima isto jako lijepo ime, jel mu pravo ime Alij ili Ali ? Baš mi nekako ratnički, pravo muški zvuči, valjda me podsjeća na Alija r.a.user posted image

i mene cesto kad imam one dane, a i kad se nasekiram al to mi je svakodnevnice....pogotovo nakon sto sam ostala bez posla....user posted image ....popijem ja i tabl.za smirenje i za bolove...al ovaj put mi nije nista pomoglo..boli i boli....al prosla me je za dva dana....i to je kao brzo prosla....


probaj popiti lijek čim naslutiš da bi te mogla zaboliti, nemoj čekati da bol dođe do kulminacije, ja sam isprobala razne lijekove ali kroz kratko vrijeme postanem imuna, pa mi se od njih samo smuči još više..
Sad mi jako dobro pomaže onaj kombinovani prašak u kesici protiv bolova, popijem dva odjednom, legnem pola sata, i zaista mi bude bolje. Probaj i ti. Ni ja nisam vjerovala da će to biti od neke pomoći, jer sam trošila i jako skupe tablete ali nije bilo znatnog poboljšanja, pa sam pomislila da ove kesice pogotovo neće djelovati, ali eto probaj, ne košta te ništa, tek 20 feninga user posted image


(odgovor članu Alijeva mama)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Migrena, glavobolja
26.3.2009 11:54:44   
Skvo RR
Ja imam aura migrenu...
Imam 6-7 puta godisnje napade....nekada je vezana za stres...tako sam npr. u 9 mjesecu trudnoce imala je svaki drugi dan...To obicno traje citav dan...pocinje tako sto ne vidim (vidim ali ne znam kako bi objasnila kao pola slike..npr pola prstiju na ruci, zatim trne mi lijeva ruka, zatim trnjenje donje usne i jezika..nakon toga povracanje i u konacnici glavobolja)
Sta da kazem jako je tesko zivjeti sa tim, jer kada me uhvati moram odmah kuci i leci gdje god se nalazim.....totalno bezze...user posted image


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Ummuisa)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Migrena, glavobolja
26.3.2009 12:04:20   
Blue rose RR
Hvala Bogu nemam s tim problema.
Glava me zaboli jednom ili dva puta godišnje, i tada to riješim analginom i to je to.
Mada mi i kvalitetan san mnogo pomaže.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Migrena, glavobolja
16.6.2009 22:46:44   
teta berta
Evo da ponovo podignem temu. Zadnja dva dana imam užasne vrtoglavice i prije mi se dešavalo ali ovo je stvarno grozno. Imam osjećaj kao da sam pijana... Bila kod dr.dala mi da izvadim nalaze, a tako me nešto strah. Inače imam problema sa kralježnicom, boli me često i imam blagu kifozu. Je li iko imao slična iskustva??? da napomenem to mi se najčešće dešava za vrijeme mjesečnice. prije i poslije.

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Migrena, glavobolja
16.6.2009 22:51:45   
Golubica
I ja imam jake migrene tokom mjesecnice. Ne pomaze niti jedna tableta. Isla i doktorima, nema pomoci tako je kako jeste. Negdje procitah da prolazi poslije 30te pa se nadam tome. Inace kada dobijem glavobolje ne prestaju po 4-5 dana. Povracam obavezno tih dana. Uzas zivi. 

_____________________________

Asja, 02. 08. 2008.

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Migrena, glavobolja
16.6.2009 22:53:34   
teta berta
imaš li i vrtoglavice

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu Golubica)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Migrena, glavobolja
16.6.2009 22:59:26   
enna
Teta berta da nisi malokrvna kaa imas vrtoglavice???
Ja istojako cesto imam glavobolje i bolove u vratnoj kicmi uhhhh popijem tabletu i nekad prode nekad ne evo bas danas mi stigli oni dani pa sam fujjj a glava mi puca malo prije sam popila drugu tbletu i sada cu u krevet mislim da ovdje ima uzroka kao sto je umor i nenaspavanost.

_____________________________

23.04.2008-stigla mamina sreca poslije 9 godina!!!!

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Migrena, glavobolja
16.6.2009 23:00:33   
amarilis
Ja imam 33 godine i imam ponekada glavobolje užasne, traju 24 sata, muka mi je, smeta mi svjetlost i zvukovi, tableta ni jedna ne pomaže. Primjetila sam da su mi rjeđe kao sam skratila kosu (bob frizura), prije sam nosila jako dugu, najčešće u konjskom repu. Kada me zaboli, masiram 'algom', 'tigrova mast' i sl. nekada smanji bol a nekada i ne.

(odgovor članu Golubica)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Migrena, glavobolja
20.6.2009 14:05:16   
Rabi
Da li vam se ikad desilo da osjetite kao neke trnce po vrhu glaveuser posted image
kao da vam nesto hladno kaplje po glavi??? meni se to desava u zadnjih mozda 20-ak dana...bas sam nekakva isprepadana!!! svaki brzi odgovor bi mi jako dobro dosao!!!


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu amarilis)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Migrena, glavobolja
20.6.2009 14:15:04   
Rabi
IZVORNA PORUKA: skvo

Ja imam aura migrenu...
Imam 6-7 puta godisnje napade....nekada je vezana za stres...tako sam npr. u 9 mjesecu trudnoce imala je svaki drugi dan...To obicno traje citav dan...pocinje tako sto ne vidim (vidim ali ne znam kako bi objasnila kao pola slike..npr pola prstiju na ruci, zatim trne mi lijeva ruka, zatim trnjenje donje usne i jezika..nakon toga povracanje i u konacnici glavobolja)
Sta da kazem jako je tesko zivjeti sa tim, jer kada me uhvati moram odmah kuci i leci gdje god se nalazim.....totalno bezze...user posted image



Skvo, draga, svaka ti cast!!! Meni da se ovo desi, ja mislim da bi me vezaliuser posted image Uzasno panicim i malo mi fali da mislim da je gotovouser posted image user posted image user posted image A desavalo mi se da isto kao ti, samo imam pola slike...kao da mi je pola ociju pod vodom, a pola normalnouser posted image Ja mislim da je to nizak secer u krvi, barem se tjesim, a posle kad to sve prodje, dolaze nenormalne glavobolje, koja tesko prolazi i  sa analginom..
Ima li ko da mi sta kaze za ove trnce po glavi, po tjemenu??? Mozda je to sve na nervnoj bazi?? Ili..............


< Poruku je uredio Rabi -- 20.6.2009 14:16:39 >


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Migrena, glavobolja
22.6.2009 20:33:33   
slono
Joj, te glavobolje!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Od rodjenja druge bebe, prije 6 mjeseci postale su nesnosljive i ovaj period mog zivota obiljezile su glavobolje. Pred ciklus, to su prave ludjacke migrene, a i bez toga stalno su tu. Sto zbog promjene vremena, gladi, umora.......

Odavno nisam bila kod svoje homeopatice i zaista joj moram otici ponajvise zbog ovih glavobolja. Nadam se da ce mi pomoci rijesiti pravi uzrok.......   user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mama ima dva slatka kolačića!
I kolačić- ljeto 2003.god.
II kolačić- zima 2008.god.

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Migrena, glavobolja
23.6.2009 15:24:32   
teta berta
Ma i mene muče ove glavobolje, nekada mi jednostavno smetaju pri obavljanu normalnih aktivnosti, a nekada i zaboravim na njih... Moguće je da se radi o tenzijskoj glavobolji, mene inače najčešće boli pri naglim pokretima glave, nizak tlak, kada ustanem(jasuk na kojem spavam ovaj ko fol anatomski) čisto s... Rabi nekada kao i ti osjećam te trnce, ali mene kada boli glava zna boliti ujedno i uho, doduše ne tako jako, te sinusi. Evo i danas sam se probudila sa glavoboljom a i željezo mi je nisko. Ma ja sam užasam paničar uvijek mislim negativno i otišla bih tom homeopatu ali me je strah Molim sve koji su išli da opišu kako to sve izgleda kod homeopata???? Hvala

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu slono)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Migrena, glavobolja
24.6.2009 1:26:47   
slono
Javim ti se sutra sa detaljima o homeopati. Super je i moras to probati, prava terapija, a uz to dobijes lijekic koji ce ti sigurno pomoci, ako ne taj, onda neki drugi, sve dok ne nadjes onaj pravi. Ja sam ih dosta mijenjala jer nisam ja obican "pacijent", ali kako god rezultati su bili ociti. Nemam ja strah od toga da odem nekome i pokusam sebi pomoci.
Bila sam umorna od traganja, ali sad imam svoju Bibu koja mi je spas.

Nastavak-sutra!user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mama ima dva slatka kolačića!
I kolačić- ljeto 2003.god.
II kolačić- zima 2008.god.

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Migrena, glavobolja
24.6.2009 13:16:03   
Rabi
i ja imam nizak tlak, i tako me isto na pokrete boliuser posted image Kao da me zigne. A od kad sam dosla s mora, svaki dan me po malo glava boli!!1 Iscrpi me razmisljanje! A mozda je to sve na nervnoj bazi!!! Ipak, pa nismo mi obicni pacijenti, kako Slono rece!
A i ja sam pravi panicar...i kad nemam razloga za paniku, ja sebi nametnem razmisljanje koje dovede do panike!!! Odoh ja na anksioznost da pisem, ovo ode offuser posted image


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu slono)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Migrena, glavobolja
24.6.2009 23:12:31   
slono
Da li bih trebala otvoriti novu temu, ali evo samo kratko o homeopatiji koja pomaze za mnoge stvari.
Homeopatija podrazumijeva prirodan oblik lijecenja, baveci se cijelom osobom, a ne samo simptomima njezine bolesti. Homeopatski pripravci dobivaju se iz mnogih izvora ( biljke, minerali, pa cak i otrovi ), ali se doziraju u tako malim kolicinama da su neagresivni i bezopasni. Pregled se zasniva na razgooru kroz koji homeopata treba saznati i upoznati vasu anamnezu, karakter, ono sto volite ili ne, kako bi na osnovu toga odredio fizicki i emocionalni tip kojem pripadate.
Homeopat se prema simptomima bolesti odnosi kao prema znaku da se tijelo bori protiv bolesti pa ce vam prepisati lijek koji bi u vecim dozama izazvao slicne simptome.
Ovo se lijecenje moze primijeniti bez ikakve stete po pacijenta.user posted image user posted image user posted image

Znaci, nema lijek za glavu kao u sto ga kupite u apoteci, nego to ce biti lijek za vas, a izmedju ostalog, ako je primarna glavobolja, trebalo bi da pomogne.
Obicno se traga za lijekom koji vam odgovara kao osobi, a ne za lijekom koji se odnosi samo na vase simptome.
Nadam se da sam pomogla!!!! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mama ima dva slatka kolačića!
I kolačić- ljeto 2003.god.
II kolačić- zima 2008.god.

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

jaslice
VVVV

Stalno se iznova svadjam sa mamom, koja tvrdi da je slanje deteta u jaslice jako surovo, a meni se cini da puno dece voli da ide. Da li je vase dete volelo da ide u jaslice?

ne znam (52%)

volelo je (13%)

nije volelo (17%)

u pocetku nije, posle jeste (19%)


Broj svih glasova: 102

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *