|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Mirovanje u trudnoci
21.3.2009 10:49:49   
Mya_81 RR
Ne znam je li ova tema bila na ovom forumu, ali zanima me ima li jos aktivnih forumasica koje su na strogom mirovanju...ili su mozda to vec prosle i vec uzivaju sa svojim bebama...

Ja sam na strogom mirovanju vec mjesec i 2 dana, ostala su mi jos 4 mjeseca.....uskoro ce se vjerovatno raditi i serklaza, jer se dok boji da vrat maternice nece izdrzati, a jos sam relativno u niskom stupnju trudoce (22 sedmice).


Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Mirovanje u trudnoci
21.3.2009 10:59:25   
sheri
cao Mya_81
i ja sam u strogom mirovanju od pocetka trudnoce, a sad sam u 28.sedmici
mada iskrena da budem u posljednjih nekoliko dana bas i ne mirujem user posted image , ali sta cu ne mogu vise ni mirovati. bice sve ok!user posted image

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Mirovanje u trudnoci
21.3.2009 11:10:35   
Mya_81 RR
A zbog cega?

Mene izludi stalno lezanje i to po mogucnosti na lijevom boku i sva sam ukocena....vec primjecujem kad idem na kontrole da sam pomalo zakrzljala....imam osjecaja da ce mi biti tesko vratiti se u formu...a mislim da mi je grozno sto ne mogu ni sjediti....

Ima dana kad sam psihicki ok, a ima dana kad mi je vise muka od svega i imam osjecaja da vrijeme prolazi takoooooo sporo.....

Iako znam zasto ovo radimo, ne mogu docekati da sve ovo prodje pa da napokon dodjem doma sa svojim bebacem - jos uvijek ne znam sta nosim....svaki put se nadam da cu saznati, ali nikako user posted image

(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Mirovanje u trudnoci
21.3.2009 16:51:22   
Adelisaa
ja se nadam da ces ti to dobro izdrzati i uzivati s svojom bebicom,ja ti zelim svu srecuuser posted image user posted image

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Mirovanje u trudnoci
21.3.2009 16:55:21   
Anoniman
pozz draga,i ja sam na strogom mirovanju od prvog dana trudnoce sad mi je 4mjes.a ima jos do 9tog mjes.navikla sam se stacu kad moram, i kod mene je nisko pijem gynapril i mirujem nebrini mi proce i to abd.ubrzo cemo mi bit sa svojimuser posted image i uzivati user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio felix -- 21.3.2009 16:56:37 >

(odgovor članu Adelisaa)
  Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Mirovanje u trudnoci
21.3.2009 17:01:21   
anitaMO
e draga moja  ja sam svoje odležala .prvo mjesec dana u bolnici tj.do 12 tjedna ,a onda kući.samo ljev i desni bok.kasnije nisam ležala već sam non stop hodala.do samog poroda.user posted image user posted image user posted image
ležala sam zbog hematoma i rizične trudnoće.ja sam bila otvorena prst-dva skoro cjelu trudnoću.lezi nema ti druge.user posted image user posted image user posted image


_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Mirovanje u trudnoci
21.3.2009 17:08:09   
nita
Pozzz. Mirujte i ne brinite se! Ja sam nakon grubog pregleda počela krvariti u 7. sedmici. Otišla sam drugom doktoru i tražila samo UZ. Tad mi je doktor vidio da se beba malo otkačila od zida maternice. Rekao mi je da ako budem mirovala (ležala) da će biti sve ok. Tako sam i radila oko mjesec i po. i kasnije, na vrijeme sam rodila zdravu djevojčicu. Kod druge trudnoće ista pričauser posted image . Samo što su mi ovaj put rekli da pijem Dabroston. Sad imam bebicu kojoj je oko 4 mjeseca. Doktorica me stalno podsjećala da se ništa ne brinem, jer svojom sikiracijom samo mogu doprinijeti pogoršanju stanja. Zato, mirujte i brigu na veselje! Želim vam da sve prođe u najboljem redu i da i vi rodite zdrave i lijepe bebice.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Mirovanje u trudnoci
21.3.2009 17:25:48   
Mya_81 RR
Hvala svima na pozitivnim rijecima.....znam da je svim trenutnim ''lezalicama'' uvijek lijepo cuti rijeci bodrenja!!!!

Ma, sve cemo izgurati......saljem pozitivne vibracije svimaaaaaaaaa  user posted image

(odgovor članu nita)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Mirovanje u trudnoci
21.3.2009 19:05:18   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Mya_81

Hvala svima na pozitivnim rijecima.....znam da je svim trenutnim ''lezalicama'' uvijek lijepo cuti rijeci bodrenja!!!!

Ma, sve cemo izgurati......saljem pozitivne vibracije svimaaaaaaaaa  user posted image

potpisujem ovouser posted image user posted image user posted image
drage moje trudnice lezalice zajedno,cemo izdrzati abd.ja sam se vec privikla i nije lose bit ce malo tesko kad dodju ljepsi dani,a mi u kuci al za nase malene dusice isplati seuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Mya_81 RR)
  Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Mirovanje u trudnoci
21.3.2009 19:22:05   
Pretty mamma
Evo da se i ja pridružim, već sam stara ležalica. Počela sam negdje u trećem mjesecu trudnoće-ležala sam 5 tjedana, onada malo radila i opet tjedan dana ležanja. Onda opet radila nepto manje od mjesec dana i od onda sam kući...opet mirovanje...evo sad je 7. tjedan kako odmaram. Već mi je dosta, ali što s mora, nije teško. Sad sam u 29. tjednu, mislim mirovati dok ne uđem u 8. mjesec pa onda raditi mjesec dana, čisto da zaradim još jednu plaću....ali na prvi znak pogoršanja, opet kući...ipak znamo da su nam bebe prioritet...posao može čekati...
Pusa mame i nedajte se.

_____________________________

Laura je u mom naručju!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Mirovanje u trudnoci
21.3.2009 19:26:47   
Atarka
Da vam se i ja pridruzim,

Na Dabrostonu sam i ne radim od 4 sed.trudnoce, preventivno zbog jednog misseda. Nije mi tad receno strogo mirovanje pa sam se ponasala normalno, znaci kucni poslovi, kuhanje itd. U 6 sed.sam imala malo krvarenje i tad mi je podvuceno da mirujem i da mogu ustati samo na wc. To prevni se-okreni se je trajalo nesto vise od mjesec dana i bilo je za poluditi, pogotovo jer sam bila sama u stanu dok MM ne bi dosao s posla.
Sad sam 12 sed.i pomalo prosetam po stanu, uradim nesto lakse po kuci, skuham rucak, ali jos ne idem u setnje. Ah da, jos pijem Dabroston, ali se nadam da ce ga uskoro iskljuciti i da cu uskoro moci prosetati.
Puno vas pozdravljam i drzite se. Izdrzacemo mi to.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Mirovanje u trudnoci
21.3.2009 19:29:38   
Pretty mamma
Eh, i ja pijem Dabroston, ima već 4 mjeseca...navikla sam se, ne smeta mi niti najmanje :)

_____________________________

Laura je u mom naručju!

(odgovor članu Atarka)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Mirovanje u trudnoci
24.3.2009 11:05:38   
Atarka
Drage lezalice,
Evo da se malo nasmijemo...  user posted image


user posted image

(odgovor članu Pretty mamma)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Mirovanje u trudnoci
24.3.2009 12:47:29   
taze_mlada
evo ja sam u 34. sedmici i evo vec par dana sam na mirovanju... dobila gynipral, i rekoa mi dr u prvih 7 dana da se drzim samo kuce, poslije mogu uvesti lagane setnje, ako bog da do nekog 4.4 sam na bolovanju, par dana onda cu opet da radim i onda sam svakako planirala godisnji tamo negdje polovinom aprila... a sto se tice mirovanja najgore mi pada sto se sasvim normala osjecam, nema bolova i nista slicno a valja se prevrtati sa jednog boka na drugi... a da, razlog mirovanja-. skracivanje cerviksa.... ne daj te se!!! sve za user posted image !

(odgovor članu Atarka)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Mirovanje u trudnoci
24.3.2009 18:34:59   
Mya_81 RR
Joooooooooooooooj, ja jedva cekam da dodjem do 34.tj.....user posted image
S obzirom da sam sad tek u 24tj, a lezim od 18......citava vjecnost.....brojke iznad 30tj. mi zvuce tako divno i jedva cekam da ih pocnem odbrojavati....

A ja sam citala da se cerviks smanjuje u 9 mjesecu, nekom na pocetku...i da je to sasvim normalno....ako vec nisi otvorena i ako nemas kontrakcija ne znam sto ti je dala gynipral....mislim da je mirovanje u tom periodu sasvim dovoljno....

I ja ga pijem i nisam odusevljena user posted image .....ne znam sto mi nije dao Mg jer i on u vecim kolicinama ima isto djelovanje....

(odgovor članu taze_mlada)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Mirovanje u trudnoci
24.3.2009 18:36:52   
Mya_81 RR
ATARKA - bas si me nasmijala.....slika je ludnica....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Mirovanje u trudnoci
24.3.2009 18:45:13   
Atarka
 user posted image  Smijeh ne moze skoditi! Slucajno sam naisla na ovu sliku i predstavljala je vjerni opis mog tadasnjeg stanja: lezim pred TV-om, oko mene telefon, daljinski, voda, grickalice, lijekovi, voce, novine, krizaljke... A muz je bio domacica.. user posted image user posted image  Puno pozdrava svima!

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Mirovanje u trudnoci
23.6.2010 18:12:00   
tijanica
Drage moje evo da vam se i ja prikljucim.. Sada sam negdje oko 8 nedelje iako DR.. nezna tacno jos jeli sigurno toliko ... Ali mi je preporucila mirovanje kako kaze nema stojat nad sporetom i sudoperom ali i nemoram bas stalno da lezim.. Ovo me ubija .. Lezim jer pomalo krvarima ali onako smedjkasto i to pretezno kad moram na veliku nuzdu tad se i pojavi ovo malo iscjedka.. pijem Dabroston od kojeg mi je uzasno muka i tresem se iako mnoge zene kazu da se od njega ne trese... Jos nesto imam peoblema sa zatvorom i znam da je to sve onak donekle normalno u trudnoci ali posto ovako pomalo krvarim kad idem van , pa sam mislila ako neko  iam ili je imao slicno iskustvo da mi pomogne i pisde sta ga je spasilo... Imala sam na pregledu i neki mali hematoma ali mi nije jasno ako je mali kako ov pomalo krvarenje moze tako dugo trajati vec 3 nedelja, na uz je beba kao Ok , dr. mi nista konkretno nije rekla pa ako neko ima sta da mi malo pomogne samo pisite.. Mozete i na tijana0604@hotmail.com... Unaprijed vam se svima zahvaljujem i zelim svima dossta pozitivne energije i snage za izdrzavanje mirovanja jer vrijedi imacemo malu user posted image  ako sve bude OK...

(odgovor članu Atarka)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Mirovanje u trudnoci
23.6.2010 18:43:55   
ZWONCICA
Tijanice, ja sam na mirovanju od 21 nedelje, a sad sam 34 nedelja. Sve se izdrzi za male user posted image user posted image . Ja imam problem sa tvrdom stolicom. Pomogao mi je savet jedne forumasice da jedem sto vise voca i da pijem vodu, a doktorka mi je preporucila da svako vece pojedem par skuvanih suvih sljiva kao kompot. Sve to je urodilo plodom i problema vise nema. Nadam se da ce i tebi pomoci.

(odgovor članu tijanica)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Mirovanje u trudnoci
23.6.2010 18:46:13   
Hanady RR
tijanica kao prvo dorbo nam doslauser posted image

tvoj porblemčić je dodta rasprostranjen među mladim zenama...
nema potrebe da ti sad okupiramo e-mail sa svojim iskustvima jer svaja od nas imala bi ti nesto reći...
svoje dane čuvanja lijepe bebe provedi sa nama na ovoj i drugim temama i naći ćes način da se rjesis dosade, naučis nesto novo a i edukujes se kako izdeverati sa malom bebom kasnije.

Za tvoje pitanje želim ti reći da je moja najbolja kolegica ležala u bolnici sa krvarenjem od hematoma..isto malo je bilo ali je ona lezala 21 dan da bi nakon toga bila kući i opet je imala krvarenje istim izazvano...sada ima malu curicu od 10 mjeseci.

bez brie...slusaj doktore is ve će biti ok.user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu tijanica)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Mirovanje u trudnoci
23.6.2010 22:24:40   
tajcika
tijanice dobro dosla,moj savjet je da mirujes i cuvas to malo bebano,vecina nas je prosla kroz razne probleme u trudnoci,opusti se,uzivaj i citaj RR naci ces mnogo savjeta i dan ce ti biti ispunjen,meni licno je mnogo pomogao (uf kad mi na um padne ona kriza kad se nije mogao otvoriti forum ko luda) a i dan danas je tako,lezala sam mirno (relacija krevet-wc) i izlazak mi je bio samo do dr. na kontrolu,isplatilo se danas imam svoju bebaru od dva i po mjeseca i nije mi zao ni jednog prelezanog dana,za dabroston ne znam ti reci meni nije bilo nikakvih nus pojava a da mozda pitas dr. da ti uz dabroston ukljuci i apaurin od 2mg.
savjeti za redovnu stolicu su razni od donata,svjezeg voca nataste,mlake vode,kompota od sljiva,toplog mlijeka,zasladene bijele kafe...sve probaj pa nesto ce upaliti...
cestitam na bebici i nadam se da ce sve biti ok

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Mirovanje u trudnoci
25.6.2010 8:48:20   
tijanica
Drage moje hvala vam na podrsci i ovim lijepi msavjetima ..user posted image  Vecinu od ovoga sam isprobala ,ali evo vidim ima stvari koje nisam pa cu pokusati nadam se da ce biti poboljsanja... I da da opet ne zaboravim reci posto sam u proslom postu zaboravila ... Ovo mi je druga trudnoca. jer vec imam jednu prelijepu djevojcicu od 4,5 godine .. I sa njom sam u trudnoci prokrvarila na pocetku ali tada je bila u pitanju placenta previja koja se normalizovala poslije 13-14 nedelje kolko se sjecam pa sam ostali dio trudnoce prehodala... Jos jednom hvala i veliki pozdrav za sve ..user posted image

(odgovor članu tajcika)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Mirovanje u trudnoci
25.6.2010 8:53:45   
koka i po
IZVORNA PORUKA: tijanica

Drage moje evo da vam se i ja prikljucim.. Sada sam negdje oko 8 nedelje iako DR.. nezna tacno jos jeli sigurno toliko ... Ali mi je preporucila mirovanje kako kaze nema stojat nad sporetom i sudoperom ali i nemoram bas stalno da lezim.. Ovo me ubija .. Lezim jer pomalo krvarima ali onako smedjkasto i to pretezno kad moram na veliku nuzdu tad se i pojavi ovo malo iscjedka.. pijem Dabroston od kojeg mi je uzasno muka i tresem se iako mnoge zene kazu da se od njega ne trese... Jos nesto imam peoblema sa zatvorom i znam da je to sve onak donekle normalno u trudnoci ali posto ovako pomalo krvarim kad idem van , pa sam mislila ako neko  iam ili je imao slicno iskustvo da mi pomogne i pisde sta ga je spasilo... Imala sam na pregledu i neki mali hematoma ali mi nije jasno ako je mali kako ov pomalo krvarenje moze tako dugo trajati vec 3 nedelja, na uz je beba kao Ok , dr. mi nista konkretno nije rekla pa ako neko ima sta da mi malo pomogne samo pisite.. Mozete i na tijana0'04@hotmail.com... Unaprijed vam se svima zahvaljujem i zelim svima dossta pozitivne energije i snage za izdrzavanje mirovanja jer vrijedi imacemo malu user posted image  ako sve bude OK...


Tijanice dobrodošla.
Ja sam ovo sve prošla sa drugim djetetom.Čudi me da ti nisu dali injekcije Progesterona da primaš.Tvoja priča je moja dijagnoza iz prošle trudnoće.Krvarenje ,hematom pored bebe.Troši sve što su ti propisali,a od ovih lijekova hematom će sigurno nestati ,Čim on nestane i krvarenje će stati.

(odgovor članu tijanica)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Mirovanje u trudnoci
25.6.2010 9:05:06   
Dida79

IZVORNA PORUKA: Atarka

Drage lezalice,
Evo da se malo nasmijemo...  user posted image


user posted image


E ovakva sam ja bila dok sam cuvala trudnocu sa Vuser posted image Prije nego sto su mi uradili podvezivanje smjela sam makar malo ustati a poslije samo sa medicinskom sestrom do WC...kukovi su mi bili modri od lezanja
Hb sve se je kako treba zavrsilo sto isto tako zelim svim lezalicama(kako same sebe nazivate)user posted image

(odgovor članu Atarka)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Mirovanje u trudnoci
20.8.2010 10:21:12   
sara za
Pozdrav drage forumasice,ja sam nova na ovom forumu pa bih molila vasa iskustva da podijelite sa mnom,naime nakon 8 godina hvala Bogu ostala sam trudna(IVF),međutim negdje u 4 sedmici mi se pojavio smedi iscjedak vrlo malo i tako jedan dan ga ima drugi nema uopste,ja sam umrla od straha,nakon sedmicu otisla sam na prvi UZ rekla sve DR i on me je pregledao vaginalno i UZ-čno i rekao mi da je trudnoca od 5 sedmica i da je sve potpuno uredu i da nevidi nikakvu sukrvicu,da se opustim kao da sam na godisnjem i da je taj iscjedak normalan na pocetku trudnoce,da nastavim koristiti Utrogestan kojeg koristim od samog pocetka 3x2 i da ce sve biti uredu.Medutim ja i dalje imam taj iscjedak sada malo česce valjda nakon pregleda ali nije puno,novi UZ mi je za deset dana ako Bog da,ali ja se nemogu nikako opustiti,uglavnom mirujem,nigdje ne idem,iako je on rekao da ne moram bas mirovati,medutim ja se tako bolje osjecam,i jos nesto drage moje ponekad me zaboli odmah iznad repnjace na sredini pa ne znam da li je to od sirenja maternice i je li normalno jer imam malo zavaljenu maternicu prema kicmi.Opostite na dugom tekstu ali molila bih vasa dragocjena iskustva da podijelite sa mnom.Pozdrav

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *