|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Mučnina, manjak apetita
11.12.2008 16:53:09   
putnica
Uvijek sam se bojala da se u trudnoci ne udebljam,a sad mi je tako muka na samu pomisao na hranu!Nisu to samo jutarnje mucnine vec traju cijeli dan,od ujutro pranja zuba,pa do navece..Strah me da ni ja ni beba nemamo nista od toga,jer sam vec malaksala,a ni beba ne dobiva svoje jer vec danima zivim na suhim kiflama..Tjesi me sto kazu da beba uzme svoje,al bojim se da ce joj nedostajati jer ne jedem nista.Inace ovo mi je prva beba,i mada sam za nju bila spremna,i sto se godina i sto se ostlaog tice,ipak me zateklo..Ima li neko od vas promjene raspolozenja,placljivost,osjecaj da vas partner ipak ne shvata dovoljno?

< Poruku je uredio malena27 RR -- 14.1.2011 10:30:12 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Mucnina,manjak apetita..
11.12.2008 17:16:57   
mamaomi
Putnice kao prvo da ti poželim dobrodošlicu,pošto vidim da ti je ovo prva objava,mada sam i ja relativno nova jer sam na rr 2 mjeseca. Što se tiče tvog problema,on se često dešava većini trudnica,samo što neke imaju sreće pa im traje samo prvo tromjeseće,a drugima čak čitavu trudnoću,a čak ima slučajeva da trudnice nikako ne povraćaju u trudnoći.i imala sam sreću da sam ja jedna od njih. Uglavnom trebaš jesti što ti najviše odgovara i izbjegavati jake mirise. I moja drugarica je čitavu trudnoću povraćala da bi na kraju završila i na infuziji,jer je dehidrirala,ali na kraju to sve bude ok i sve se zaboravi kada ti u naručje daju tvoju maluuser posted image .Sretno

(odgovor članu putnica)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Mucnina,manjak apetita..
11.12.2008 17:34:41   
putnica
Ma iskreno  ja sam medicinski radnik,i svakom drugom bi rekla izdrzi,proci ce,al kako cijeli zivot imam problem sa anemijom,sad me hvata strah da opet ne bude padanja u nesvijesti sl.A tek sam se uclanila,po nekoj svojoj racunici sam trudna 6 sedmica,od zadnje mens 8,pa se nadam da ce prestati nakon 12 te,i da ce se vratiti moje raspolozenje..Nego citam da je i mucnina znak zdrave trudnoce?!?.  sudeci po nekim istrazivanjima.Hvala na podrsci,idemo dalje.:)

(odgovor članu mamaomi)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Mucnina,manjak apetita..
11.12.2008 19:44:36   
mamaomi
I ja sam takođe završila medicinsku školu ali nisam radila u struci,već studiram,a što se tiće mučnine,pa ti si tek na početku što je sasvim normalno za taj period,ali sve se to prevaziđe. Što se tiče promjene raspoloženja,to je kod mene bilo stalno,a za to su hormoni najodgovorniji,ali sve to prođe,zato samo hrabro i sve najbolje.

(odgovor članu putnica)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Mucnina,manjak apetita..
12.12.2008 11:55:09   
Mara
Draga Putnice,
ja kao i ti imam non-stop mučnine i povraćanja, šta god pojedem u roku od 20 min sve ide vani .
Od neki dan sam skužila da mi je bolje kad jedem jabuke i bademe onako da grickam pa su mi uvijek džepovi puni ljuskica user posted image
Za jutarnje mučnine još nemam recept, promjenila sam već 4 vrste zubne paste i 3 četkice user posted image još ništa ne fercera. Uglavnom , moraš sebe primorati da jedeš bar nešto pomalo bez obzira što ćeš to ionako povratit, ostat će nešto u želudcu user posted image
Ja se nadam da će nas ovo proći nakon 12 tjedna , navijam user posted image

_____________________________

L´amore basta a se stesso...

(odgovor članu mamaomi)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Mucnina,manjak apetita..
12.12.2008 12:49:29   
dina_89
nemoj birnitu zbog toga to ce sigurno brzo proci jer i meni je prva beba i nekkao oko 7 tjedna imala sam tih problema nisam mogla nista pojesti da ne povratim i onda sam se svadjala sa mm jer "me nije razumio" i tako te stvari ali na srecu nije dugo trajalo mislim 3 dana nadam se da ce kod tebe i krace zelim ti sve najbolje

(odgovor članu putnica)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Mucnina,manjak apetita..
12.12.2008 13:36:19   
Anoniman
ja sam imala isti problem sve do cetvrtog mjeseca, meni je jako pomogla amper supa i jabuke sam jela u enormnim kolicinama....a sto se tice promjena raspolozenja..ma to me puce jos uvijek
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ....ima dana u mjesecu, mislim da bi u to vrijeme inace trebala dobiti, kad sam u "depri" pravoj...ma otprilike sam kao fibi iz prijatelja

(odgovor članu dina_89)
  Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Mucnina,manjak apetita..
12.12.2008 16:09:12   
meli
ja sam imala istih problema kao i ti. prvih 5 mjeseci trudnoće sam smršala 7 kg. do kraja trudnoće sam se udebljala 12 kg. hrana mi se gadila ali nisam povraćala, jednostavno nisam nista mogla jesti. mom bebacu nista nije falilo, hB. rodila sam zdravog djecaka koji je ima 4000 gr. zato nemoj se brinuti.....sve ce to proci!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Mucnina,manjak apetita..
12.12.2008 22:20:19   
Anoniman
Sasvim normalno odmah sam se sjetila sebe, suhe kifle i plazma keks 4 mjeseca puna i intezivno povraćanje svakog jutra, a znalo se desiti i 2-3 puta na dan. Ako je povraćanje učestalo trebaš se javiti ljekaru zbog dehidracije. Ali da te oraspoložim, čitala sam negdje ako imaš mučnine prvih mjeseci poslije ćeš se osjećati super, poslije četvrtog mjeseca ja sam ko nova, sad sam u osmom mjesecu i odlično se osjećam. Želim ti sreću da što prije prođeš taj period i osjetiš najljepše čari što donosi trudnoća.

(odgovor članu meli)
  Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Mucnina,manjak apetita..
13.12.2008 10:16:26   
putnica
Hvala vam na podrsci,znam da kroz mucnine moram proci al eto nekako je tesko funkcionirati na poslu i tako do navece.Poslusala sam neke savjete pa ujutro jedem grisini vec u krevetu,a nekad mi u toku dana pomogne zvaka,mada ih inace ne volim. A raspolozenja..uh..:)..ringispil,jadan muz,nista mu nije jasno.:) Sad cekam taj prvi pregled,da cujem da je sve ok,da je polozaj ok,da..:) ..Jos jednom hvala na vasim iskustvima!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Mucnina,manjak apetita..
13.12.2008 11:32:57   
Anoniman
Ma sada ce ti on (muz) poceti da surfa da vidi jel' to normalno user posted image ..mislim na promjene raspolozenja, tako sam ja uhvatila mog i to ovdje na ringeraji user posted image ...al' nece da mi kaze jel' se uclanio ili  je samo gost i cita...meni je to super, bilo mi je nenormalno drago...cak je mojim starcima poceo pametovat sta se samnom sada zbiva...ma superuser posted image

(odgovor članu putnica)
  Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Mucnina,manjak apetita..
13.12.2008 11:59:30   
dalmatinka
Ja sam prosla mucnine i to mi se nejede,al me ubija sada kiselina stalno je u grlu.

A promjene raspolozenja da ne govorim mm ludija ispocetka onda je procitao da je to normalno pa se vec navikao.
Jedan tren seuser posted image ,pa user posted image ko kisna godina,onda sam user posted image ,pauser posted image ,i jos puno toga.Nekaze se bezveze DRUGO STANJE.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Mucnina,manjak apetita..
13.12.2008 12:04:56   
Anoniman
mene mucnine,ubiseuser posted image user posted image user posted image hvala samo,dragom bogu pa kazem sto mi,se gadi na kafu i cigaru to nemogu smisliti!!!!i samo,bi spavala ko medo citavu,zimu a sto se tice raspolozenja sad trenutno,sam dobro user posted image mm.meni kaze ahh ,,sto te promjeniuser posted image nisi prije takva,bila sad si sva happy pa si,uz mene stalno.heheh,sta ces reko,valjda hormoni,poceli pomalo ludit bit ce tu jos toga polakouser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu dalmatinka)
  Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Mucnina,manjak apetita..
13.12.2008 12:05:48   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: dalmatinka

Ja sam prosla mucnine i to mi se nejede,al me ubija sada kiselina stalno je u grlu.

A promjene raspolozenja da ne govorim mm ludija ispocetka onda je procitao da je to normalno pa se vec navikao.
Jedan tren seuser posted image ,pa user posted image ko kisna godina,onda sam user posted image ,pauser posted image ,i jos puno toga.Nekaze se bezveze DRUGO STANJE.





E takva sam i ja user posted image ....

sta se tice kiseline, probaj bayer-ov rennie...meni je pomogao protiv zgaravice i pise da ga trudnice smiju user posted image

(odgovor članu dalmatinka)
  Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Mucnina,manjak apetita..
13.12.2008 12:08:50   
Anoniman
Kazu da su gore promjene raspolozenja u trudnoci kod zena koje i inace pms dozivljavaju jace, a u tu ja skupinu definitivno spadam user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Mucnina,manjak apetita..
13.12.2008 12:10:59   
dalmatinka

IZVORNA PORUKA: dadada

Kazu da su gore promjene raspolozenja u trudnoci kod zena koje i inace pms dozivljavaju jace, a u tu ja skupinu definitivno spadam.











Potpisujem tako je i kod mene

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Mucnina,manjak apetita..
14.12.2008 11:37:38   
mnn
u prvim mjesecima trudnoče poludila sam od mučnima i želuca...sve mi je smetalo..i što god bi pojela jedva bih nekako zadržala...a sad kad sam u 5mj..ulovi me slabo ponekad kad mi neki mirisi ne odgovaraju...a djete mi je kod želuca i svako toliko kad me opali sa nogicom vidim sve zvjezde od toga...i onda opet ispočetka...

sve za malu bebu, moram to pretrpiti...user posted image

_____________________________

alex ima 4 godine 2.5.2009
stize nam druga beba :)

(odgovor članu dalmatinka)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Mucnina,manjak apetita..
14.12.2008 20:20:07   
Anoniman
Za muža ne brini navići će se on, poslije će se samo smijati tvom raspoloženju, shvatiće da je to drugo stanje.
A evo ti nekoliko savjeta šta da jedeš: suhi keks,tost, voće, mineralna voda
Jedi češće al po malo

(odgovor članu mnn)
  Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Mucnina,manjak apetita..
14.12.2008 20:29:54   
Anoniman
i još uzmi prenatal vitamine to ti je super u njima imaš sve vitamine i folnu kiselinu  koje su značajne za razvoj bebe, jer ti sad ne možeš ni jesti zdravu hranu kad imaš mučninu i gadljivost prema hrani. Prenatal pije skoro svaka trudnica čitavu trudnoću po jedna tableta poslije jela svaki dan. 

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Mucnina,manjak apetita..
14.12.2008 22:10:15   
mnn
kupila sam ih tako da ču ih početi piti...hvala ti na savjetu.user posted image  poludim od te slabine...ponekad bi pojela toliko toga a ponekad ne mogu ništa vidjeti...

budem probala, pa javim.user posted image

_____________________________

alex ima 4 godine 2.5.2009
stize nam druga beba :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Mucnina,manjak apetita..
21.12.2008 21:47:13   
sm_h
Ciao svima,
evo dok sam samo čitala vaše "situacije" sa mučninom, ispovračala sam se.
Trudna sam 11.tjedana i svako jutro uredno izbacim sve iz sebe.
Nadam se, još koji dan pa da će prestati...user posted image

(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Mucnina,manjak apetita..
21.12.2008 21:50:56   
mnn
znam kako ti jej er ja sam imala  probleme do 4mj trudnoče...a onda mi je prestalo...ali me ponekad ulovi opet mučnina...neznam zašto ali me ulovi...to je obično kad me beba lupi u želudac....

jedi kruha više, ja prije nisam nikada jela toliko kruha...ali pomaže....i neoj jesti salame...masne sireve...nego sve laganije i kuhanu hranu...manje obroke...

drži se..user posted image

_____________________________

alex ima 4 godine 2.5.2009
stize nam druga beba :)

(odgovor članu sm_h)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Mucnina,manjak apetita..
21.12.2008 22:36:23   
teta berta
ja nisam nikako povraćala a jela sam ko luda morala sam se suzdržavat. slatko me najviše privlačilo. pudinzi posebno ali i lubenica, jagode, kajsije.................  drži se proći će...

(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 23
   Mucnina, manjak apetita
4.1.2009 21:36:27   
Babyy
caooo trudna sam skoro 30 tjedna i nemam uopste apetita sve do pre dve sedmice sam jela dobro ... sad imam mucnine i nemogu hranu da zamislim ..sta da radim dali to skodi mojoj bebi... pocetkom trudnoce sam imala malo mucnine skoro nikako al sad uzas .. strah me da mi ne skodi bebi sto ne jedem

< Poruku je uredio Maida RR -- 27.10.2009 9:01:06 >

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 24
   Mučnina, manjak apetita
10.1.2009 22:17:11   
Anoniman
Babyy to mi se vjeruj još nije desilo poslije četvrtog mjeseca pometo sve a sad sam u 38 sedmici, stalno mi je glava u frižideru.
Za bebu ne brini ona uvijek ima da jede, priroda se za to pobrinula.
Al natjeraj se bar voće i povrće jer oslabit će ti željezo, krv pa je to problem.

< Poruku je uredio malena27 RR -- 14.1.2011 10:30:24 >

(odgovor članu Babyy)
  Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

biciklo
gvendolina

Sa koliko su vasa djeca naucila voziti biciklo?

3 godine (60%)

4godine (9%)

5 godina (12%)

drugo (19%)


Broj svih glasova: 68

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *