|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Neki cudni, strasni, smijesni zakoni, obicaji
9.6.2012 23:42:18   
Anoniman
da li znate nesto od gorenavedenog iz neke zemlje a da je vama neshvatljivo

prica meni jedna sirijka da je kod njih kao normalno da drug drugu "pozajmi " zenu na par sedmica
i da kao kad noc padne a zene same na ulici da je moze ko hoce ( Boze sacuvaj) zgrabit za ruku i silovat i nokom nosta user posted image

a da u avganistan je kazna za zenu ako bude silovana , godina dana zatvora pod objasnjenje "sta je htela sama bez muskarca tamo" a za silovatelja/lje oko 3 meseca ili nista user posted image

to si meni neki strasni zakoni

znate li neki
  Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Neki cudni, strasni, smijesni zakoni, ob...
10.6.2012 12:51:39   
MAMA MA
čula sam za jedan običaj koji mi je blago rečeno nejasan...neznam kod kojeg naroda ali običaj je da kum prvu bračnu noć provede sa mladom a ne mladoženjauser posted image ...
isto jedan strašan običaj ali koji je meni lično super jer vjerujem da je jako efektan samo neznam da li je jos na snazi...u islamskim zemljama ono odsjecanje ruke lopovuuser posted image ..pa ti ukradi majčin sine ako smiješuser posted image
ako se sjetim jos kojeg javnem

_____________________________

"Why fool around with hamburger,when you have steak at home."-reče moj dragi i osvoji me...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Neki cudni, strasni, smijesni zakoni, ob...
10.6.2012 12:56:41   
Anoniman
Mm mi prica da su nedavno dvoje Britanaca(muskarca i zenu) uhvatili kako vode ljubav negdje na plazi, ispod palme...Ona je dobila 3 mjeseca zatvora i deportaciju poslije odlezane kazne, a on 3 godine, jer je jos bio u alkoholiziranom stanju, a nije imao dozvolu za alkohol, i isto deportaciju poslije odsluzene kazne. To je bilo u Abu Dhabiju, UAE.

(odgovor članu MAMA MA)
  Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Neki cudni, strasni, smijesni zakoni, ob...
10.6.2012 18:49:46   
hatepsut
U Maroku zenama je zabranjeno da voze automobil user posted image ja sve kontam da je to sala.

_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Neki cudni, strasni, smijesni zakoni, ob...
10.6.2012 20:04:31   
veeseelaa
Ako policajac iz Ajdahoa sumnja da u automobilu kome želi da priđe možda sedi par koji u tom trenutku vodi ljubav, mora da zatrubi tri puta i da sačeka dva minuta pre nego što pokuca na vrata

Država Oregon postarala se za rečnik muškarca: u ljubavnom zanosu zakon mu zabranjuje da psuje

U kolumbiji majka mora biti prisutna pri prvom polnom odnosu svoje cerkeuser posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Neki cudni, strasni, smijesni zakoni, ob...
10.6.2012 20:05:04   
veeseelaa
user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Neki cudni, strasni, smijesni zakoni, ob...
10.6.2012 20:57:28   
d.dita
a da u avganistan je kazna za zenu ako bude silovana , godina dana zatvora pod objasnjenje "sta je htela sama bez muskarca tamo" a za silovatelja/lje oko 3 meseca ili nista user posted image


Negdje sam i ja čitala o ovome i da je onda djevojka sramota za porodicu i da je imaju braća "pravo " ubiti!











(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Neki cudni, strasni, smijesni zakoni, ob...
11.6.2012 14:33:24   
Lady26

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Ako policajac iz Ajdahoa sumnja da u automobilu kome želi da priđe možda sedi par koji u tom trenutku vodi ljubav, mora da zatrubi tri puta i da sačeka dva minuta pre nego što pokuca na vrata


user posted image user posted image user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Neki cudni, strasni, smijesni zakoni, ob...
12.6.2012 0:37:57   
bambi7
čula sam za jedan običaj koji mi je blago rečeno nejasan...neznam kod kojeg naroda ali običaj je da kum prvu bračnu noć provede sa mladom a ne mladoženjauser posted image ...


Crnogorski kumuser posted image

_____________________________

Ljubi mama princeze
L-23.02.2007
I-09.06.2011

"Žena nikad ne moze biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela!!!"

(odgovor članu MAMA MA)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Neki cudni, strasni, smijesni zakoni, ob...
12.6.2012 13:42:42   
Anoniman
ja se pitam d ali ustvari nekada i postajao ccrnogorski kum i kada je to bilo i ko ga izmisli i sto

(odgovor članu bambi7)
  Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Neki cudni, strasni, smijesni zakoni, ob...
12.6.2012 15:12:09   
prskalica
kad sam bila u Dubaiju nisam smjela muza poljubiti na ulici 7 dana,tj. nikako dok smo bili tamo.Ostadosmo zeljni jedno drugog zbog njihovog glupog zakona.Ali im zato pune ulice i okali prostitutki moras ih rukom tjerati kao komarce ne biraju da li si musko ili zensko (za malo jadna ja ne nagrabusi) user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Neki cudni, strasni, smijesni zakoni, ob...
12.6.2012 15:14:10   
Medić*
IZVORNA PORUKA: bambi7

čula sam za jedan običaj koji mi je blago rečeno nejasan...neznam kod kojeg naroda ali običaj je da kum prvu bračnu noć provede sa mladom a ne mladoženjauser posted image ...


Crnogorski kumuser posted image



Mislim da je ovo samo narodna glupost user posted image , sigurno da kum postoji ali ne u ove svrhe user posted image

Meni jedna nana kaze dok smo cekali moje svatove : uzmi ovu maramicu, stavi nesto para u nju, zamotaj i kada svatovi podju prije prvog mosta izadji iz auta i baci tu maramicu user posted image Nit sam izasla nit sam bacila user posted image

< Poruku je uredio medic slatki -- 12.6.2012 15:16:22 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu bambi7)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Neki cudni, strasni, smijesni zakoni, ob...
16.6.2012 0:06:19   
Graziella
U Njemackoj ima obicaj da se dan prije vjencana skupi raja i baca,razbija staru keramiku,porculan.a buduci mladenci to sve moraju pomesti.a ovi bacaju li bacaju.sto vise to bolje.to je kao za tjeranje zlih duhova,i za ucvrscivanje bracne zajednice.ali ni slucajno ne smije biti razbijeno staklo jer to donosi nesrecu,navodno

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Neki cudni, strasni, smijesni zakoni, ob...
16.6.2012 0:24:10   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: medic slatki

IZVORNA PORUKA: bambi7

čula sam za jedan običaj koji mi je blago rečeno nejasan...neznam kod kojeg naroda ali običaj je da kum prvu bračnu noć provede sa mladom a ne mladoženjauser posted image ...


Crnogorski kumuser posted image


ja kako sam čula, birvaktile kad se mlada "privede" prvo veče ju je čuvao kum, takav običaj bio, tek je drugo veče mladoženja mogao biti s njom
mora da je neki kum prešao granice pristojnosti user posted image pa stoga ta priča crnogorski kum kao lik koji prvi spava s mladomuser posted image


Mislim da je ovo samo narodna glupost user posted image , sigurno da kum postoji ali ne u ove svrhe user posted image

Meni jedna nana kaze dok smo cekali moje svatove : uzmi ovu maramicu, stavi nesto para u nju, zamotaj i kada svatovi podju prije prvog mosta izadji iz auta i baci tu maramicu user posted image Nit sam izasla nit sam bacila user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Neki cudni, strasni, smijesni zakoni, ob...
16.6.2012 8:26:11   
Medić*
Bas smo neki dan pricali o crnogorskom kumu,pravo sam se ismijala. Taj kum cuva mladu, koliko skontah na taj nacin sto legnu skupa, neka daska se stavi preko njih i na njoj casa vode. Ako ta daska padne tokom noci onda je kum nije dobro cuvao i moguce da je presao granice pristojnosti user posted image

< Poruku je uredio medic slatki -- 16.6.2012 8:28:03 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Neki cudni, strasni, smijesni zakoni, ob...
17.6.2012 14:33:21   
Medić*
Upravo naidjoh na ovo, grozno.

GROZNA I UZNEMIRUJUCA TRADICIJA....

Na Farskim Otocima mladici dokazuju da su postali muskarci koljucii druzeljubive delfine!


Iako zvuci nevjerojatno, ovo surovo i krvavo ubijanje delfina vrste calderon na Farskim Otocima, koji su dio Danske, ponavlja se iz godine u godinu.
U Danskoj koja bi trebala biti civilizirana drzava cllanica Europske Unije. Premalo ljudi na svijetu zna za ovu groznu i uznemirujucu tradiciju koja se ponavlja svake godine i krvavo klanje djelo je mladih momaka koji svojim sudjelovanjem potvrdjuju da su presli iz djetinjstva u svijet odraslih!?
Borci za prava zivotinja tvrde da je rijec o velikoj sramoti za Dansku i da je potpuno nevjerojatno da nije ucinjeno nistta da bi se zaustavili barbarski pohodi na ove delfine koji su izuzetno inteligentni i druzeljubivi i svojom su znatizeljom bliski covjeku.



< Poruku je uredio medic slatki -- 17.6.2012 14:37:02 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Neki cudni, strasni, smijesni zakoni, ob...
17.6.2012 15:08:37   
canim

IZVORNA PORUKA: medic slatki

Bas smo neki dan pricali o crnogorskom kumu,pravo sam se ismijala. Taj kum cuva mladu, koliko skontah na taj nacin sto legnu skupa, neka daska se stavi preko njih i na njoj casa vode. Ako ta daska padne tokom noci onda je kum nije dobro cuvao i moguce da je presao granice pristojnosti user posted image


A ako padne daska jeli vrate mladuuser posted image

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Neki cudni, strasni, smijesni zakoni, ob...
17.6.2012 15:11:46   
Medić*

IZVORNA PORUKA: canim


IZVORNA PORUKA: medic slatki

Bas smo neki dan pricali o crnogorskom kumu,pravo sam se ismijala. Taj kum cuva mladu, koliko skontah na taj nacin sto legnu skupa, neka daska se stavi preko njih i na njoj casa vode. Ako ta daska padne tokom noci onda je kum nije dobro cuvao i moguce da je presao granice pristojnosti user posted image


A ako padne daska jeli vrate mladuuser posted image


Mozda ostane kumu user posted image user posted image i mlada i daska

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Neki cudni, strasni, smijesni zakoni, ob...
17.6.2012 15:22:23   
canim
user posted image može biti user posted image

Meni je do sad najzanimljivija kna veće tj žensko večer kod albanaca u makedoniji, mlada se čitavo vece presvlaci i stoji kao kip, kad ide nazad da se presvuce ne okreće se leđima već ide unazad do sobe za presvlacenje user posted image a inače puno drže do običaja

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Neki cudni, strasni, smijesni zakoni, ob...
17.6.2012 15:27:21   
Medić*
IZVORNA PORUKA: canim

user posted image može biti user posted image

Meni je do sad najzanimljivija kna veće tj žensko večer kod albanaca u makedoniji, mlada se čitavo vece presvlaci i stoji kao kip, kad ide nazad da se presvuce ne okreće se leđima već ide unazad do sobe za presvlacenje user posted image a inače puno drže do običaja


Ja udata u Skoplje ali nismo imali kanu user posted image user posted image MI smo ti neki izrodi sto kaze moja svekrva, muz i ja, ne drzimo se nikakvih obicaja user posted image user posted image

Tako je i u Sandzaku user posted image Mada u zadnje vrijeme se nesto izmenjalo user posted image

A da, drze do obicaja jako puno.

< Poruku je uredio medic slatki -- 17.6.2012 15:32:13 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Neki cudni, strasni, smijesni zakoni, ob...
17.6.2012 15:35:28   
canim
Ma ovo je kod albanaca vako, kod turaka je normalno žensko vece samo sto imaju onu ceremoniju kne, ništa posebno.
I jos malo o njihovim obicajima Kod albanaca mlada nakon vjencanja stoji u kući kao kip nekoliko dana i ljubi ruke ko god dodje.

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Neki cudni, strasni, smijesni zakoni, ob...
17.6.2012 15:40:50   
Medić*
IZVORNA PORUKA: canim

Ma ovo je kod albanaca vako, kod turaka je normalno žensko vece samo sto imaju onu ceremoniju kne, ništa posebno.
I jos malo o njihovim obicajima Kod albanaca mlada nakon vjencanja stoji u kući kao kip nekoliko dana i ljubi ruke ko god dodje.



Jeste, od malog djeteta do odraslog. I svadba traje po 2-3 dana.

Kod nas u familiji, albanaca, turaka i sandzaklija, pa smo dosta obicaja vidjeli.

< Poruku je uredio medic slatki -- 17.6.2012 15:43:25 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Neki cudni, strasni, smijesni zakoni, ob...
17.6.2012 15:48:43   
canim
I kod nas isto tako, možemo o istim obicajima pisati user posted image

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Neki cudni, strasni, smijesni zakoni, ob...
18.6.2012 10:08:14   
veeseelaa
kad ide nazad da se presvuce ne okreće se leđima već ide unazad do sobe za presvlacenje


to je iz poštovanja, ne okrenuti ledja
vidim da se sad to više ne gleda, jednostavno mladje osobe starijoj okrenu dupe bez problema user posted image
ne kažem da sad treba ko te mlade Albanske al i ne vođenje računa o okretanju ledja me strašno nervira kao i osobe koje u širem društvu svo vrijeme komuniciraju samo sa jednom osobom... pa nadjite se same i udrite do sabaha


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Neki cudni, strasni, smijesni zakoni, ob...
19.6.2012 14:36:02   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: prskalica

kad sam bila u Dubaiju nisam smjela muza poljubiti na ulici 7 dana,tj. nikako dok smo bili tamo.Ostadosmo zeljni jedno drugog zbog njihovog glupog zakona.Ali im zato pune ulice i okali prostitutki moras ih rukom tjerati kao komarce ne biraju da li si musko ili zensko (za malo jadna ja ne nagrabusi) user posted image


ja sam gora

ja i mm otisli na bracno na Umru u Medinu i Mekku i ja se dva tri puta na ulici zaletila cmoknuti mm u obraz ono od milja, ko kad se serijatski zabavljali pa se ja dograbila njega a on je uspjesno izbjegao jos me ruzi "hoces da nas zaganja serijatska policija",

iskreno meni je to super da se ne ljubi po ulici, i sl. (iako sam ja eto zamal prekrsila)

a kad smo krenuli za Mekku i obukli ihrame tjerala sam ga da sjedne u drugi kraj busauser posted image da mi se ne omakneuser posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu prskalica)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *