|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Nepravilan gastacijski mjehur
7.5.2015 21:53:50   
logsica
Pozdrav zene moje. Vec dugo pratim razne teme na forumima, ali mi je ovo prvi put da sama temu otvorim.
Prije sest mjeseci sam imala missed ad i sada sam ponovo trudna 5+2. Medjutim, doktor mi nije optimistican.
user posted image Obzirom da je jos mala trudnoca, nije siguran da li je u pitanju jedna ili dvije user posted image ili
imam bebu i hematom. Ono sto ga vise brine jeste nepravilan gastacijski mjehur. user posted image
Da i... Imam smedji iscjedak koji mi prilikom brisanja ostaje na papiru. Vrlo malo.
Propisan mi je utrogestan 3x2 i mirovanje. Sljedeca kontrola za 7 dana.
Brinem se! Da li je neko imao slicno iskustvo?
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Nepravilan gastacijski mjehur
7.5.2015 22:12:11   
logsica
Molim vas podijelite svoja iskustva samnom! user posted image user posted image

(odgovor članu logsica)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Nepravilan gastacijski mjehur
7.5.2015 22:20:48   
mimi_2in1
za taj nepravilni mjesak ti na zalost nemam iskustva...ali iskreno se nadam da ce sve biti oke. sto se hematoma tice, prijateljica je imala slicnu situaciju. mislili da su 2 bebe, pa je ispao hematom, ali pila je lijekove i do kraja 1 tromjesjecja je nestao. znam da je par puta isto zavrsila kod dr zbog iscjedka i krvarenja..ali hB sve je na kraju bilo ok. bebi ziva i zdrava curica sada vec. nadam se iskreno da ce se neka mamica javiti za ovaj gestacijski mjesak...da te malo rastereti...i da ces docekati svoju user posted image

_____________________________

Pile moje, pace moje malo....lafce moje :) 05.10.2013

(odgovor članu logsica)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Nepravilan gastacijski mjehur
7.5.2015 22:41:48   
Isha
Logsice, imala sam i ja missed uv11.sedmici. Trudnoca nakon toga "zapocela"je nepravilnim g.m. sa dva ooveca hematoma iznad, doduse bez krvarenja. Terapija moja je bila dabroston 2x1, a onda utrogestan 3x1 vaginalno, jer sam imala strasne glavobolje od dabrostona. Moj sisavac uskoro puni godinu aBd. Nemoj se unaprijed brinuti, imas terapiju i pokusaj se opustiti i uzivati u trudnoci.

(odgovor članu mimi_2in1)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Nepravilan gastacijski mjehur
7.5.2015 22:51:21   
logsica
Hvala! Mnogo je lakse kad procitas da je neko prosao kroz slicno, a sada drzi svojuuser posted image !
Krvarenja nemam vec citav dan, ali me brine nepravilan gestracijski mjehur. user posted image
Nadam se da ce se sve zavrsiti dobro!

(odgovor članu Isha)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Nepravilan gastacijski mjehur
7.5.2015 22:54:01   
Isha
Mene je isto brinuo, pa sam je pitala sta to znaci, na sta mi je dr odgovorila kaocne mora nista da znaci user posted image Na slh.pregledu nista nije spominjala, a hematomi su se povukli do kraja 1.trimestra.

(odgovor članu logsica)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Nepravilan gastacijski mjehur
7.5.2015 23:12:09   
Vanne
Logsica i ja sam imala isti slucaj kao i ti...prvo spontani pa črokrvarim u narednoj trudnoci u 5oj sedmici...hematom i nepravilan xestacijski..kod mene je bio u obliku suze...meni je dr rekao da je nepravilan zbog prijeteceg spontanog i dao nam male sanse...medjutim gestacijski se iskrivio jer ga je pritiskao hematom...kad je hematom nestao i gestacijski se vratio u pravilan izgled...ja sam pila dabroston,utrogestan i primala injekcije progesterona,a najvaznije je da strogo mirujes...
Smedji iscjedak neka te ne brine,to je stara krv i mora izaci...samo miruj i uzivaj u trudnoci...bice to sve dobro...

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu Isha)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Nepravilan gastacijski mjehur
7.5.2015 23:19:22   
Isha
Nije valjda ovoj temi mjesto na pdf-u spontani pobacaj.

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Nepravilan gastacijski mjehur
8.5.2015 6:08:04   
logsica
Veliko HVALA! Niste ni svjesne koliko ste mi pomogle.
Lezim i uzimam terapiju. Nadam se najboljem. Zelim pozitivno misliti!
Ja se izvinjavam sto je tema ovdje, ali zbog prijeteceg spontanog i spobtanog koji je iza mene sam je ovdje ubacila.

(odgovor članu Isha)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Nepravilan gastacijski mjehur
8.5.2015 6:16:24   
logsica

IZVORNA PORUKA: Vanne

Logsica i ja sam imala isti slucaj kao i ti...prvo spontani pa črokrvarim u narednoj trudnoci u 5oj sedmici...hematom i nepravilan xestacijski..kod mene je bio u obliku suze...meni je dr rekao da je nepravilan zbog prijeteceg spontanog i dao nam male sanse...medjutim gestacijski se iskrivio jer ga je pritiskao hematom...kad je hematom nestao i gestacijski se vratio u pravilan izgled...ja sam pila dabroston,utrogestan i primala injekcije progesterona,a najvaznije je da strogo mirujes...
Smedji iscjedak neka te ne brine,to je stara krv i mora izaci...samo miruj i uzivaj u trudnoci...bice to sve dobro...


Vanne, kako je zavrsila tvoja trudnoca?

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Nepravilan gastacijski mjehur
8.5.2015 7:50:12   
Vanne
Logsice vidis u potpisu user posted image imam sad curicu od 10 mjeseci...ja sam kasnije imala jos komplikacija,citavu trudnocu sam morala mirovati,a rodila sam tri dana prije termina...porod bio prelagan,doktori mi kazu da sam rodila kao da mi je trece dijete user posted image
Nemoj se brinuti.ja sam iscitala sve moguce na netu kad sam imala hematome i od svih silnih slucajeva samo sam naisla na dva koja su imala los ishod,sve ostalo se dobro zavrsilo...user posted image

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu logsica)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Nepravilan gastacijski mjehur
8.5.2015 8:25:22   
logsica

IZVORNA PORUKA: Vanne

Logsice vidis u potpisu user posted image imam sad curicu od 10 mjeseci...ja sam kasnije imala jos komplikacija,citavu trudnocu sam morala mirovati,a rodila sam tri dana prije termina...porod bio prelagan,doktori mi kazu da sam rodila kao da mi je trece dijete user posted image
Nemoj se brinuti.ja sam iscitala sve moguce na netu kad sam imala hematome i od svih silnih slucajeva samo sam naisla na dva koja su imala los ishod,sve ostalo se dobro zavrsilo...user posted image


Vanne, hvala ti! Mnogo mi je lakse sada. Mislim da mi utrogestan vec djeluje. Nemam nikakv iscjedak i osjecam se bolje. Iskreno mislim da se bolje osjecam nakon sto ste Vi podijelile svoja iskustva samnom. user posted image

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Nepravilan gastacijski mjehur
11.5.2015 15:54:22   
logsica

IZVORNA PORUKA: Vanne

Logsica i ja sam imala isti slucaj kao i ti...prvo spontani pa črokrvarim u narednoj trudnoci u 5oj sedmici...hematom i nepravilan xestacijski..kod mene je bio u obliku suze...meni je dr rekao da je nepravilan zbog prijeteceg spontanog i dao nam male sanse...medjutim gestacijski se iskrivio jer ga je pritiskao hematom...kad je hematom nestao i gestacijski se vratio u pravilan izgled...ja sam pila dabroston,utrogestan i primala injekcije progesterona,a najvaznije je da strogo mirujes...
Smedji iscjedak neka te ne brine,to je stara krv i mora izaci...samo miruj i uzivaj u trudnoci...bice to sve dobro...


Pozdrav Vanne,
Da li si u isto vrijeme pila dabroston i utrogestan (oralno/vaginalno)?

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Nepravilan gastacijski mjehur
11.5.2015 20:14:09   
Vanne

IZVORNA PORUKA: logsica


IZVORNA PORUKA: Vanne

Logsica i ja sam imala isti slucaj kao i ti...prvo spontani pa črokrvarim u narednoj trudnoci u 5oj sedmici...hematom i nepravilan xestacijski..kod mene je bio u obliku suze...meni je dr rekao da je nepravilan zbog prijeteceg spontanog i dao nam male sanse...medjutim gestacijski se iskrivio jer ga je pritiskao hematom...kad je hematom nestao i gestacijski se vratio u pravilan izgled...ja sam pila dabroston,utrogestan i primala injekcije progesterona,a najvaznije je da strogo mirujes...
Smedji iscjedak neka te ne brine,to je stara krv i mora izaci...samo miruj i uzivaj u trudnoci...bice to sve dobro...


Pozdrav Vanne,
Da li si u isto vrijeme pila dabroston i utrogestan (oralno/vaginalno)?

Sve sam uzimala u isto vrijeme...dabroston 3 x1,utrogestan vaginalno 3x1...do 12 nedjelje,onda su mi ukinuli sve lijekove pa sam ponovo u 14 nedjelji prokrvarila,ooet hematom pa sam nastavila samo sa injekcijama progesteron depo do 22 ned...


_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu logsica)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Nepravilan gastacijski mjehur
12.5.2015 6:54:29   
logsica

IZVORNA PORUKA: Vanne


IZVORNA PORUKA: logsica


IZVORNA PORUKA: Vanne

Logsica i ja sam imala isti slucaj kao i ti...prvo spontani pa črokrvarim u narednoj trudnoci u 5oj sedmici...hematom i nepravilan xestacijski..kod mene je bio u obliku suze...meni je dr rekao da je nepravilan zbog prijeteceg spontanog i dao nam male sanse...medjutim gestacijski se iskrivio jer ga je pritiskao hematom...kad je hematom nestao i gestacijski se vratio u pravilan izgled...ja sam pila dabroston,utrogestan i primala injekcije progesterona,a najvaznije je da strogo mirujes...
Smedji iscjedak neka te ne brine,to je stara krv i mora izaci...samo miruj i uzivaj u trudnoci...bice to sve dobro...


Pozdrav Vanne,
Da li si u isto vrijeme pila dabroston i utrogestan (oralno/vaginalno)?

Sve sam uzimala u isto vrijeme...dabroston 3 x1,utrogestan vaginalno 3x1...do 12 nedjelje,onda su mi ukinuli sve lijekove pa sam ponovo u 14 nedjelji prokrvarila,ooet hematom pa sam nastavila samo sa injekcijama progesteron depo do 22 ned...



Hvala! Jucer su i meni pored utrogestana vaginalno 3x2 uveli i dabrostan 3x1. Malo me zbunila kombinacija obe tablete u isto vrijeme. Hematom je iscurio. Jos samo da sredimo gestracijski i sve ok. Sada nam je g.m. velik za sedmicu u kojoj sam. Ili ga je hematom razvukao ili sam duze trudna. Za sedam dana nova kontrola.

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 15
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *