|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Neugodan miris
20.10.2009 18:34:15   
ChykiTa
Drage moje, sve vas pozdravljam :D

Nova sam ovdje i jos nisam uspjela sve teme pregledati i naci problem slican mom, pa iz tog razloga postavljam ovu temu, samo da vidim da li je neko imao slicnu situaciju.
U slucaju da postoji tema obavjestite me i modovi ce vjerovatno ovu obrisati

Zbog neredovnih ciklusa sam napokon odlucila otici ginekologu i raspitati se u cemu je moj problem. Doktorica i nije bas bila ljubazna toliko niti zainteresovana za bilo sta, i nakon ultrazvuka mi je samo rekla da imam policisticne jajnike, da cu sve do svoje trudnoce imati takve probleme sa izostankom menstruacije i jakim bolivima, i samo rekla da pijem cajeve za upalu jajnika. Ok, poslusala sam, ali stanje mi je iz mjeseca u mjesec sve gore i gore, a ja sve ocajnija i depresivnija postajem :(

Bas kad su mi plodni dani, pojavljuje se gust iscjedak, neugodnog mirisa, pracen je jakim bolovima na lijevom jajniku. Na svoju ruku sam uzela vaginalete s ekstraktom kantariona, ali evo sad poslije ove menstruacije mi je jos gore, nemam volje ni za sta, iz kreveta ne ustajem od ovih bolova :( Toliko sam ocajna da sam evo odlucila vidjeti da li ima neko slicnih problema. Mnoge zene mi kazu da je to normalno, ali da li je zaista normalno to i da pocinjem izbjegavati sexualne odnose sa partnerom zbog bolova koje osjecam pri samo cinu :((((((((

Ne znam vise sta da radim, sta mi predlazete, da li bih ista uspjela saznati ginekloskim pregledom, jer nikada ga nisam radila.

20 mi je godina i samo bih zeljela da se sve vrati u neku normalu, jer zadnjih 5-6  mjeseci su mi pravi uzas na tom polju, i psihicki me sad unistavaju :(((

izvinite na ovolikom pisanju, ali morala sam.... pozdrav za sve
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Neugodan miris
20.10.2009 18:40:17   
my_little_baby
ne znam  ja se ne bi vodila time sto mnoge zene kazu da je to normalno...pogotvo ako te toliko boli...ja bih otisla drugom ginekolob+gu,pa i trecem ako treba ...bolje vise misljenja..a neko od njih ce ti reci sta da radis ,sto ce ti aBd ako nista ublaziti bolove..
jest da je tvoje pitanje bilo u vezi nasih iskustava al eto ja sam bila slobodna da iznesem svoje misljenje,iako nemam takvog iskustva....sretno u rjesavanju problema....


_____________________________

Muhamed-23.10.2009
Ahmed-10.06.2007
Merjema-22.11.2003

(odgovor članu ChykiTa)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Neugodan miris
20.10.2009 18:44:53   
elkina_mala
kao prvo dobro dosla na forum RR nadam se da ces s nama ostati dugo :::)
nemam tog iskustva :s ali eto samo da ti pozelim dobrodoslicu ::) caooo:)

_____________________________

25.08.2010
Selina, pile moje malo

Tako ti je to, prijatelju znaj
danas ili sutra svemu dodje kraj
nema vise nade srce da je nadje
sve su moje druze, potonule ladje...
01.04+++29.04---- :(

(odgovor članu my_little_baby)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Neugodan miris
20.10.2009 18:48:52   
ChykiTa
IZVORNA PORUKA: elkina_mala

kao prvo dobro dosla na forum RR nadam se da ces s nama ostati dugo :::)
nemam tog iskustva :s ali eto samo da ti pozelim dobrodoslicu ::) caooo:)


HvaLa puNo, naRavno da cu osTati ovdje, bas mi se dopao ovaj forum i ima dosta tema koje me zanimaju...


caooooo =)


(odgovor članu elkina_mala)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Neugodan miris
20.10.2009 18:49:26   
vjestica
prije svega dobro došla
moj savjet je da ideš ginekologu i da uradiš detaljne pretrage


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu elkina_mala)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Neugodan miris
20.10.2009 18:54:41   
Tidzi
Draga moja, ja bih ti savjetovala da pod hitno nadjes drugog ginekologa, pa ako ni taj nije ljubazan i ne izvrsi sve preglede, onda trazi redom dok nenadjes odgovarajuceg. To sto neke zene kazu da je nomalno, mozda u nekim granicama i jeste, ali da te tako fakat boli i da imas tolike bolove i dok imas odnose, ja bas i ne bih rekla da je normalno! Nisam imala takav problem, ali slican jesam. Nakon 2 spontana, dobila sam puno cista na oba jajnika. Takodjer je postojao taj neugodni miris, a odnosi sa muzem su postajali fakat bolni. Dok imamo odnose, kao da me neko reze dole nozem i to do tolikog bola da bih mogla liti krvave suze. Sve sam odgadjala pregled. A time sam samo mogla potici da mozda nikada ne zatrudnim, jer pored cista, upala, infekcija, ma ne znam ni sta sve nisam imala. Ginic se cudio, kako mi oci nisu isale kada bih mokrila, jer je stanje bilo i vise nego uzasno, a za to sve je kriva moja sveki, jer me savjetovala da se perem nekim raznim cajevima, da prokuham sodu bikarbonu pa da se perem...user posted image user posted image Ginic mi je dao neke tablete da pijem, vaginalete i ubrzo je nestao bol, kao i taj neugodni miris. A ciste su mi popucale sve u trudnoci!
Ti si mlada i ne trebas da dopustis da te tako nesto muci, nego odmah potrazi ginekologa i izvrsi pregled!


< Poruku je uredio Tidzi -- 20.10.2009 18:57:03 >


_____________________________

Adin 12.01.2007
Elma 22.09.2008
Erna 02.08.2010

"Zivot je procitan roman, samo sto se u romanu mozes vratiti na predhodne stranice, a u zivotu nikad na prosle dane!"

(odgovor članu my_little_baby)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Neugodan miris
20.10.2009 18:55:26   
Pretty mamma
Draga ChykiTa,
iz kojeg grada dolaziš? Ako je Sa da ti preporučimo kojeg ginekologa. Obavezno ga moraš posjetiti, postoji mogućnost da je riješ o upali jajnika, i ja sam imali sličnih problema pa sam završila na antibioticima. i također imam policistične jajnike. Imače, jake upale koje se ne liječe mogu u extremnim sličajevima dovesti do steriliteta. Zato obavezno posjeti ginekologa.
Sretno!

_____________________________

Laura je u mom naručju!

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Neugodan miris
20.10.2009 18:55:39   
Leva
Mijenjaj ginekologa pod hitno!!! Iscjedak koji je neugodnog mirisa uvijek je znak ozbiljnijeg problema koji ne moze sanirati nekoliko litara caja. Nemoj uzimati samoinicijativno nikakve vaginalete jer njih postoji jako veliki br. a ti trenutno ne znas koju infekciju treba da lijecis. Sretno user posted image

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Neugodan miris
20.10.2009 18:56:58   
Anoniman
mijenjaj ginekologa i to pod hitno...imas temu "preporucite ginekologa" pa izaberi

(odgovor članu vjestica)
  Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Neugodan miris
20.10.2009 18:57:35   
ena0002
Dobro dosla na forum,
meni koliko je poznato ginekolog ne moze samo na osnovu ultrazvucnog pregleda odrediti da li imas policisticne jajnike ili ne. Trebas uraditi detaljnije analize hormaona. A to sto si opisala meni malo lici na neku upalu, zato ti savjetujem da odes drugom ginekologu.

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Neugodan miris
20.10.2009 18:57:49   
Anoniman
Leva brza si od meneuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Neugodan miris
20.10.2009 18:58:28   
mama2009
dobro dosla na RR ChykiTa

napisi nam iz kojeg si grada, ja ti mogu preporuciti u SA par dobrih ginekologa u domu zdravlja i vjerujem da ce se prema tebi ponasati kao prema ljudskom bicu koje treba pomoc (iz svog iskustva ti pricam)

al ja bi potrazila savjet drugog ginekologa


_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Neugodan miris
20.10.2009 18:59:38   
Leva
Dadada dobro si se sjetila teme "Preporucite ginekologa" user posted image user posted image user posted image

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Neugodan miris
20.10.2009 19:03:41   
Tidzi

IZVORNA PORUKA: Pretty mamma

Draga ChykiTa,
iz kojeg grada dolaziš? Ako je Sa da ti preporučimo kojeg ginekologa. Obavezno ga moraš posjetiti, postoji mogućnost da je riješ o upali jajnika, i ja sam imali sličnih problema pa sam završila na antibioticima. i također imam policistične jajnike. Imače, jake upale koje se ne liječe mogu u extremnim sličajevima dovesti do steriliteta. Zato obavezno posjeti ginekologa.
Sretno!



Ovo je rekao i moj ginic. Meni su cak preporucivali da idem na vjestacku oplodnju, ako zadnja terapija sa tabletama ne uspije i to sve zbog toga. Ginic kaze da je uzrok sigurno bio to, jer sam prije tih infekcija , upala i cista ostajala 2 puta normalno trudna. A posle toga su nalazi pokazali totalno lose stanje. Zato draga, sto hitnije idi na pregled, jer mozes samo sebi napravit jos veci belaj odgadjanjem.

_____________________________

Adin 12.01.2007
Elma 22.09.2008
Erna 02.08.2010

"Zivot je procitan roman, samo sto se u romanu mozes vratiti na predhodne stranice, a u zivotu nikad na prosle dane!"

(odgovor članu Pretty mamma)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Neugodan miris
20.10.2009 19:10:36   
ChykiTa
Hvala vam puno, iz Travnika sam i kazem da mi je jako dugo trebalo da se odlucim otici  strucnoj osobi, ali kad mi je rekla samo tek tako da pijem cajeve, da nije nista strasno sto su policisticni jajnici... ja odustala od daljih pretraga...


ali zato sad cu morati, jer me stvarno opterecuje ovo, pogotovo taj neugodan miris...

Nadam se da nece biti toliko strasno, samo da nadjem pravog lijecnika i to je to :d

hvala vam :)

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Neugodan miris
20.10.2009 19:15:16   
Pretty mamma
Naša članica Ex Yu je iz Travnika, možeš joj poslati pp i pitati kojeg bi ti doktora mogla preporučiti.
U svakom slučaju, obavezno ga moraš posjetiti.

_____________________________

Laura je u mom naručju!

(odgovor članu ChykiTa)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Neugodan miris
20.10.2009 19:23:05   
ChykiTa
IZVORNA PORUKA: Pretty mamma

Naša članica Ex Yu je iz Travnika, možeš joj poslati pp i pitati kojeg bi ti doktora mogla preporučiti.
U svakom slučaju, obavezno ga moraš posjetiti.


Hvala ti puno, njoj sam se obratila i nadam se da ce me posavjetovati bar u tome kom gin. da se obratim :D
Pozdrav veliki!


(odgovor članu Pretty mamma)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Neugodan miris
20.10.2009 21:13:06   
Ex Yu
Javila sam ti se PP al evo da i ovdje odgovorim ja sam imala puno problema sa upalama i tim glupostima al sve iz ludorije mladosti i gluposti potkosulje sam nosila jednom godisnje sinteticki ves redovno sjedala gdje sam stizala i ostalo i tako da me tacno kao i tebe oko 20 godina sve to snaslo ... hvala bogu i proslo je al tek sa trudnocom kako ti je i Marija rekla,  al sto se marije tice uzasna je kao osoba i ja sam otisla jednom i nikad vise problem je sto kod nas nema previse izbora a ti nemas uslova da platis privatnika stoga neznam sta drugo da ti savjetujem nego da ti dam broj od ove iz Bugojna pa da se preko moba pokusate dogovorit kad bude kod nas u bolnici dezurna poslijepodne da te primi gore kad nema niko ...

iscjedak moze bit a i NEMORA razlog i dobrog i loseg vecina ga zena ima manje ili vise u plodnim nepolodnih danima prilikom upala bakterija spolnih bolesti cisti i ostalih zenskih nametnika gorih i najgorih al je jako bitno da utvrdis od cega je moze biti obicna hronicna upala od ludorija mladosti kao kod mene a nedaj boze i svasta nesto drugo pa svakako ces kad tad morati ginekologu i nebi to trebao da ti bude neki bauk ili tabu ... al polako nemoj se sikirati dalje se cujemo na PP


_____________________________

Danijal 09.06.2009

(odgovor članu ChykiTa)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Neugodan miris
20.10.2009 21:21:01   
reallove
iscjedak neugodnog mirisa i bolovi mogu biti znak da imas bakteriju ili upalu neku..ja bih ti preporucila da se javis drugom ginekologu..nemoj slusati price bolje je da sve provjeris kod doktora..sretno

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Ex Yu)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Neugodan miris
20.10.2009 21:32:32   
mamma mumi
Kao prvo zelim ti dobrodoslicu na forum i nadam se da ces ubrzo rijesiti svoj problem. kao sto su ti i ostale savjetovale, potrazi novog ginekologa, kao prvo vidim da si radila samo UZ, trebas uraditi obavezno briseve, papa test i lijeciti upalu. Do tada pij macinu travu, čaj od nevena i dobar je jako caj od ljesnjaka za ciste provjeren 100%: Evo recept: Uzmi ljesnjak jerzgru ostrani za kolaceuser posted image , a caj pravis samo od ljuske.Uzmes 1 L vode i kuhas  dok neuvri na 1/2 l, ostavis sa strane, a u drugu serpu stavis 1 L vode i solju( onu od caja) ljuski od ljesnjaka  i pustis da uvri na 1/2 l, e onda  tu vodi cistu sastavis sa tom u kojoj su se kuhali ljesnjaci i dobijes 1 L vode, koji pijes  kroz dan, tako 1 mj radis svaki dan.
nadam se da si skontala . Sretno

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Neugodan miris
20.10.2009 21:32:46   
Anoniman
Savjetujem ti da odes kod drugog ginekologa jer jedan ultrazvuk ne moze ustanoviti upale, ta kod koje si bila je trebala da uzme bris I mokracu na analizu...Cajevi ne pomazu, ja sam par puta imala taj iscjedak otisla sam kod ginekologa, nisam imala ni upale ni gljivica, jednostavno poslije svake menstruacije vaginalna flora mi se poremetila...Uzmem i ja te vaginalete al one ne pomazu ako su jajnici u pitanju, mokracni kanali...A ti vidim se puno patis, ja da sma na tvom mjestu otisla bih odmah....

(odgovor članu reallove)
  Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Neugodan miris
20.10.2009 21:55:44   
Anoniman
mogu li vas pitati, može li neugodan miris sekreta biti izazvan upalom mokračnih puteva ili je isključivo vezan za ženske spolne organe
i koji čaj bih trebala piti da to saniram

(odgovor članu Pretty mamma)
  Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Neugodan miris
20.10.2009 22:19:23   
tikica_69
Moze biti i upala mjehura, no to je samo nagadjanje i tako se ne lijece problemi...

_____________________________

- 20 neuspjelih pokusaja (AIH/IVF/ICSI), 2 x biokemijska
- http://zalauru.blog.hr/
Ja se ne predajem!


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Neugodan miris
20.10.2009 22:40:52   
malena1978
ja sam imala jake bolove od 1 razreda srednje škole pa do prije par godina, a prestali su nakon što sam se odlučila na antibaby pilule....  promijeni ginekologa i napravi spisak pitanje koje ćeš postaviti. ako ti je tuzla bliža, javi mi na pp da ti mogu poslati broj mog novog doktora.

(odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Neugodan miris
21.10.2009 0:13:49   
ChykiTa
IZVORNA PORUKA: mamma mumi

Kao prvo zelim ti dobrodoslicu na forum i nadam se da ces ubrzo rijesiti svoj problem. kao sto su ti i ostale savjetovale, potrazi novog ginekologa, kao prvo vidim da si radila samo UZ, trebas uraditi obavezno briseve, papa test i lijeciti upalu. Do tada pij macinu travu, čaj od nevena i dobar je jako caj od ljesnjaka za ciste provjeren 100%: Evo recept: Uzmi ljesnjak jerzgru ostrani za kolaceuser posted image , a caj pravis samo od ljuske.Uzmes 1 L vode i kuhas  dok neuvri na 1/2 l, ostavis sa strane, a u drugu serpu stavis 1 L vode i solju( onu od caja) ljuski od ljesnjaka  i pustis da uvri na 1/2 l, e onda  tu vodi cistu sastavis sa tom u kojoj su se kuhali ljesnjaci i dobijes 1 L vode, koji pijes  kroz dan, tako 1 mj radis svaki dan.
nadam se da si skontala . Sretno



hvaLa na savjetu, poslusat cu za caj, jer sam svakako navikla na njih, heheh xd

iz dana u dan ih pijem tako da mi je to svakodnevnica, ukuhaj malo ovoga, malo onoga pa zasto ne i koru ljesnjaka, heheh :D

pozDraV ;)

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *