|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Odjeca za bebinih prvih par mjeseci!
9.1.2008 0:56:10   
Visnja RR
Kada poceti kupovati odjecu za bebu?
I sta sve treba kupiti?
E sad bi bilo dobro dati i savjet gdje treba kupovati...
Cinjenica da svi mi zelimo da nam bebice budu u slatkim "krpicama" koje nekad bas i nisu jeftine al ipak trebamo biti i prakticne, obzirom da se te krpice brzo prerastu... :)
Dakle, pitanje za mame koje vec imaju bebice: gdje i sta kupovati?
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Odjeca za bebinih prvih par mjeseci!
9.1.2008 9:05:38   
BUBU
ja sam imala problematičnu trudnoću pa me bilo strah kupovati, do 7 mj trudnoće nisam imala ništa za bebu, a onda mi doktor rekao da ću vjerojatno ranije roditi pa sma sve kupila za dva dana. I namještaj i odjeću. Najvažniji su bodići, imaš na preklop za male bebe, benkice nisam koristila jer je beba napola gola(ne znam dali tu ima kika - 3 komada 100%pamuk 39kn tj 10 KM), Tetra pelene 30 kom - za široko povijanje, bebi ispod glavice u kolicima i sjedalici, dok bljuca. E sad ovisi u koje doba godine ćeš roditi, uglavnom kupi od svega po 2 komada broj 50/56, a ostalo sve veće jer taj prvi broj beba brzo prerasta, Imaš u svim bebi dućnima poklon pakete (majičica, hlačice, jaknica, kapica ili gegice i nekoliko takvih ti je dosta) dosta ćeš i dobit pa nemoj sama pretjerivati. Ako imaš bilo kakvu mogućnost da sama odeš ili da ti netko donese imaš u Sloveniji (Maribor, Ljubljana, Celje) i u Austriji (u svim većim gradovima - Beč, Graz) trgovine H&m. Oni za male bebe imaju prekrasne šminkerske stvari, a kvalitetni su i povoljni. Sniženja su ti cijeli 1 mjesec i 7 mjesec, pa je sve u pola cijene i manje.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Odjeca za bebinih prvih par mjeseci!
9.1.2008 15:49:25   
makana
što se tiče odjeće već imaš dobar odgovor
moj ti je savjet da ništa od kozmetike ne kupuješ u apotekama tipa kreme i sl, u svim tržnim centrima imaš sasvim solidan izbor
ali bih ti savjetovala da preskočiš džonson za kojeg i patronažne sestre kažu da izaziva osip kod sasvim malih beba
platnenih pelena ti ne treba više od deset komada
bitna ti je jedna tanka i jedna toplija dekica i možda jedna viška pošto to bebe veoma brzo ispovraćaju,
imaš super komad - s jedne strane platno s druge najlon - za previjanje što možeš prati i u mašini za veš
najviše povedi računa o kapicama jer je tu pravi užas, spadaju, zavrću se do pola lica i sl, zato traži one "starinske" lijepe, pamučne što se vežu ispod brade
takođe kupi jedan veliki komad gaze koji ćeš da isiječeš na manje komade i koristiš za brisanje i sl

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu BUBU)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Odjeca za bebinih prvih par mjeseci!
13.1.2008 0:26:27   
stella
Ja sam pocela kupovati kad sam usla u deveti mj.Nemoj pretjerivati.Meni je user posted image prerasla par stvari odmah po rodzenjuuser posted image .A i druge stvari vrlo brzo pa smo morali u novu nabavku.Benkice sam kupila bezveze nisam ih ni koristila,jednom joj obukla ona otisla do pod pazuho.Bodici su mnogo prakticniji.Pogotovo oni sto se skroz raskopcavaju.Sto se tice velicina,kad imas bebu gledaj "od oka"mojauser posted image ima 3,5 mj a kupujem joj od 12 mj.Uzivam u kupovini za nju kao i vecina nasuser posted image .prva kupovina je bila "napamet"sad je to nesto drugo.dok je beba mala dok ne pocne sjediti,preporucujem da ne kupujete nista sa kapuljacom jako je neprakticno.Kapuljaca samo smeta.Krevetic i policu za presvlacenje smo dobili na poklon po nasem izboru.Polica za presvlacenje je jako prakticna.

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Odjeca za bebinih prvih par mjeseci!
13.1.2008 1:18:21   
Visnja RR
ja sam juce nakupovala nesto krpica za bebanu...
nekoliko bodija velicine 56 i 62... podmetac za previjanje... tetra pelene... nekoliko majusnih carapica, rukavice, dva kompleta bodi, siperak i kapica...
sve sam to kupila u Robotu u Rajlovcu...vrlo povoljne cijena a fin pamuk...
npr. tetra pelene su kod njih 15 km (10 kom) a u Merkatoru je samo jedna 2,5 km...
kupila sam samo jednu benkicu velicne 62 jer manjih nije bilo...al meni je taj komad odjece tako nepraktican i ne znam kad se nosi ...ispod necega? ...
Ima radnja kod Sirana za bebce s povoljnim cjenama al sam usla u dvije i nisam nasla sto sam zeljela ...a u stvari trazila sam gegice velicine 56... a vec sam bila umorna pa mi se nije dalo prevrtati po pretrpanoj radnji...
sutra idem do Merkatora na dobrinji i do Toma... pa vam javim ima li sta zanimljivo...user posted image

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Odjeca za bebinih prvih par mjeseci!
13.1.2008 13:32:34   
makana
benkica ti je bila preteča bodija
veoma je nepraktična
u suštini lahko se oblači malim bebama ali je užas neudobna, jer žulja ondje gdje se veže i stalno se izvrće, a i izvlači iz pantalonica
oblači se ispod majica ili džemperčića
ali bodiji su zakon, drže pelenu, čuvaju bebi leđa i bubrege user posted image

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Odjeca za bebinih prvih par mjeseci!
15.1.2008 19:00:49   
Emina*
Zna li neko od vec postojecih mama,da li ima u Sarajevu u nekom trznom da se kupi sve za bebu. Ima li neka radnja,da se ode i kupi se sve od peskirica,dekica, odjecice itd.. Nesto kao u Fis Vitezu,samo sto je to daleko....
I jos nesto....    
Gdje se mogu kupiti fine plisane (ali ne sinteticke), mekane dekiceuser posted image ,i gdje imaju one sto s druge strane sadrze najlon,ako kontate sta hocu da kazemuser posted image
I kad da to pocnem kupovati? U sedmom sam mjesecu....
Jooooj,nadam se da nisam dosadna....
Hvalaaaa
user posted image

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Odjeca za bebinih prvih par mjeseci!
15.1.2008 19:18:19   
laracroft
Ja sam u osmom sedmom mjesecu imala vec dosta toga,krevetic,posteljinice,bodice,desetak tetra pelena,nekoliko odjelca za boravak u kuci,nekoliko sminkerskih kombinacija za van,carapice,dekice,par h&m benkica koje su malo drugacije od ovih obicnih,par kapica iako ih nismo koristili,skafander,autosjedalicu..Jos sam nabavila i bademovu mast,bivacin prasak,cuclu koju nikada nije koristio,sterilne gaze,digitalni toplomjer,kadicu za bebu,mreza za kadicu,termometar,pelene,....
Kada smo izasli iz bolnice suprug je kupio kolica,a dosta garderobice sam i dobila.Kupujem mu i sada non stop,a neke stvari koje je nosio sa tri mjeseca jos koristi ehehehehe.
Ti se lijepo pripremaj za bebicu,uzivaj u kupovini,pranju,peglanju,slaganju,jer kada dodje bebica neces moci.Pusti one price kako nije dobro kupovati za bebu dok ne dodje kuci,jer ti niko nece pripremiti kao sto ces sama sebi.

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Odjeca za bebinih prvih par mjeseci!
15.1.2008 19:20:08   
laracroft
Zaboravih reci,obavezno kupi i makazice za bebu(one sa zaobljenim vrhovima),jer bebe imaju jako duge noktice i ja sam Adianu odmah rezala noktice,tako da nismo koristili one rukavice.

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Odjeca za bebinih prvih par mjeseci!
15.1.2008 19:22:02   
Emina*
Vjeruj mi da te price i ne slusam,i ne pada mi na pamet (hihhihih, hvala ti)
Planirala sam da kupujem prije nego bebica dodje..
Vec imam ono osnovno, krevetac, autosjedalicu, ormaric za presvlacenje,nesto odjecice... Odem do grada da prosetam i moram nesto kupiti...
Hvala ti puno Lara,pomogla si mi.......
Idem u shopping user posted image user posted image

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Odjeca za bebinih prvih par mjeseci!
15.1.2008 19:25:08   
Emina*
Hvalaaa jos jednom....user posted image

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Odjeca za bebinih prvih par mjeseci!
16.1.2008 17:31:21   
Vizionarka
Da se vam se prikljuchim pitanjem; gdje ima povoljno da se kupe stolovi za presvlachenje?

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Odjeca za bebinih prvih par mjeseci!
16.1.2008 20:11:09   
Borisova mama
ne vidjeh da li ti je neko rekao: ni za živu glavu ne kupuj ono što treba navlačiti preko glave. ako je za obući preko glave odna treba imati dugmiće ili jaaaaaaaako elastičan otvor.
oblačenje preko glave je pravo mučenje i za bebu i za mamu.


I još nešto.

negdje kod Semizovca ima namjštaj iz druge ruke. Sidzis 7b. možda tamo ima jeftinije opreme za bebe.
na grbavici preko puta OHRa prije nekog vremena je postojala divna drvena stolcia za hranjenje sasvim očuvana i dobra  koštala je svega 15 km. Nije loše pronjuškati ni po takvim mejstima. Asepsol  rješava sve probleme oko čistoće.

_____________________________

Boris, mami došao za Božić 2003.

(odgovor članu Vizionarka)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Odjeca za bebinih prvih par mjeseci!
19.1.2008 15:26:24   
jaca27
vec u osmom mesecu imala sam sve sto mi je potrebno, s tim da sam dosta prije pocela kupovati. kazu, cim udjes u 9 mj. ocekuj porod, pa rekoh da budem spremna nikad se ne zna (mada sam sumnjala da ce prije termina). ipak, desilo se to da sam se zaista i porodila sedmicu nakon sto sam usla u 9. , tako da to kupovanje u zadnji cas nije bas preporucljivo........
neko spomenu kozmetiku - od svoje dragosti, nakupovala sam sve i svasta, od johnson sampona, kupke za " bolji san" , mlijeka za tijelo,  kremica, pudera..ma hajde. bebi se pojavio blagi djeciji dermatitis po obrazima i pedijatrica rece izbaciti sve. danas je kupam nivea bebi sapunom, mazem bademovom kremom i  ne koristim omeksivac u njenom rublju....kaze dr. sva ova hemija, kao za djecu ,samo uzima novac, a za bebe nije ni malo dobra!

A u supermarketu Mojmilo ima odmah pri ulazu lijepa radnjica sve za bebe, od odjece do kolica i krevetaca, u Robotu, itd... Pamucne mehke, plisane dekice takodjer.....
valjada ce vam nesto od ovog koristiit user posted image user posted image

(odgovor članu Borisova mama)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Odjeca za bebinih prvih par mjeseci!
19.1.2008 15:39:09   
Emina*
Hvala vam jos jednom...   Svima


(odgovor članu jaca27)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Odjeca za bebinih prvih par mjeseci!
20.1.2008 19:22:12   
kikijeva mama
Ja sam većinu stvari kupila u Fis-u,bar one veće.Što se tiče  bodića definitivno su im super kvalitetni a i najjeftiniji.Mi imamo dosta toga od starijeg brace ali recimo onaj stalak sa kadicom nisam imala i leđa su mi se raspadala.Kupila sam  Gracov u Fisu za 125KM, u grtadu nisam nigdje našla ni neku x marku za manje od 150KM.Što se tiče pamučne i plišane robice za bebače u Sarajevu u Azelu na Dobrinji niže picerije Dino imate super stvarčica za do 2god. baš povoljno.
E sad imam jedno pitanje.Da li je neko od vas vidjeo u gradu Cam-ova kolica 3u1 i znate li koliko koštaju?Naime vidjela sam takva u Doboju za 190KM ali neznam da li ću do poroda stići da odem još jednom u Doboj.

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Odjeca za bebinih prvih par mjeseci!
24.1.2008 23:42:06   
kana
ja kupila i bodi i benkicu br 62 u bingu Zenici.Hrvatski kvalitet cijena bodija 9,50KM a bodija koji se veze 5,50KM.Uzela sam bijele i jedan komplet odjelca zuutoguser posted image od plisa preko svega toga jer kontam da ce biti zima kad se beba bude rodila (krajem februara akoBogda)..Samo se nadam da 62 nece biti preveliko ..ali ima FIS Vitez u koji cu uskoro otici ,pa vidimo..

(odgovor članu kikijeva mama)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Odjeca za bebinih prvih par mjeseci!
24.1.2008 23:54:52   
bebacha
vidjela sam da je neko pitao gdje imaju dobre pamucne dekice.ja sam najbolju nasla na pijaci.deblja je,ima dva kopcanja(na dugmice i rajfesluz)pa moze biti i vreca.pogotovo je dobra za zimske bebe.mislim da je ima i u fisi i bingu.kosta 12KM.odlicna je.

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Odjeca za bebinih prvih par mjeseci!
26.1.2008 21:09:53   
kikijeva mama
Kana vidim tu smo negdje, i meni je termin kraj februara pa mislim da će nama ustvari trebati fina dekica za umotati bebu kad je budemo iznosile,a ostalo...
Što se tiče veličine ja sam za Kikija bila kupila par bodija  i još nekih sitnica 56,i jedva je stao u taj bodi kad smo ga iznosili iz porodilišta.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Odjeca za bebinih prvih par mjeseci!
26.1.2008 23:44:15   
kana
hvala ti kikijeva mama na inform za brojuser posted image a neces vjerovati- ja muza zovem Kiki i ne samo ja,nego sviuser posted image To mu je nadimak jer je ko dijete volio jesti Kiki bombone.
Koja slucajnostuser posted image

(odgovor članu kikijeva mama)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Odjeca za bebinih prvih par mjeseci!
25.3.2008 12:07:11   
Lulu_08
MM i ja smo kupili krevetac prije mjesec i pol dana, sto znaci kada sam negdje bila pred ulaskom u sedmi mjesec. Ostale stvarcice smo pomalo i ponekad kupovali, a ja sam licno dobila ludi nagon za kupovinom prije jedno dvije sedmice (znaci vec u osmom mjesecu). :-D

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Odjeca za bebinih prvih par mjeseci!
25.3.2008 13:13:22   
Visnja RR
ja sam sve pokupovala.... cak i drugarice koje su zeljele nesto da donesu na babine su kupile ranije i donijele mi...kako bi mogle doci masuci rukama... :)user posted image

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Odjeca za bebinih prvih par mjeseci!
25.3.2008 16:03:09   
Lulu_08
hahahaha, dobro zvuči to, i moja kuma je poneku sitnicu kupila bebici već, a mojoj mami da i ne govorim. Moji roditelji stanuju u Holandiji tako da je mama nakupovala stvarčica mali milion :-). Ja sam neke stvari također kupila, i iskreno rečeno sam uživala u tome :-D. Sada samo čekam bebicu da je oblačim hehehe :-).

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Odjeca za bebinih prvih par mjeseci!
27.3.2008 16:38:41   
Nemirna
Danas sam "iskopala" sinovu robicu koju je nosio prvih mjeseci i odvojila ono što mi može poslužiti za ovu bebu koja stiže na ljeto :-) Koji osjećaj roviti i prisjećati se vremena kad je on bio mali a ujedno i zamisljati drugo biće u tim krpicama user posted image

Znam samo da je najbitnije bebi kupiti pamučne stvari i ma koliko svi govorili da se ne kupuje previše toga i da će se nadobijati moj savjet svima je da ipak kupe dovoljno robice.... Prvih dana beba bljucka i često se presvlači a treba vremena da se skupi jedna mašina prljavg bebinog veša za pranje... Ne mora znaciti da će svaka beba prljati i trebati stalno presvlacenje ali ne mozes biti siguran. Ja sam kupila 10 bodija i 15 gegica i prečesto mi se znalo desiti da bude u zaglavak... Zato ću ovaj put uduplati količinu.

Nadam se samo da ljeto neće biti pakleno vruće jer ako bude... jadna moja beba u potkrovlju... ima da selimo user posted image


_____________________________

I sine drž' se žena! One su ti kao sol... Može i bez njih al' je bljutavo
---------------------
Martin, 17.05.2005
Nora, 18.06.2008

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 24
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *