|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Opasne igracke i oprema za bebe
26.4.2008 23:39:00   
rozi
Mozda je ovo neko vec nasao, pa ako bude neka Dina izbrise ili premjesti ako ovoj temi nije ovdje mjesto.
Ja sam se sokirala kada sam procitala :


http://www.bebac.com/index.php?show=category∂=list∫_catID=320

< Poruku je uredio Hanady RR -- 2.6.2010 21:27:24 >
Revisions: 1 | Neposredna veza do poruke: 1
   RE: opasne igracke
28.4.2008 13:47:01   
Blue rose RR
Sramno je da niko od nadležih državnih insitucija ne provjerava niti hranu koja se nalazi na našem tržištu, a kamoli igračke.

Nažalost - OPET je na roditeljima da paze prilikom kupovine igračaka, svojim najmlađim.

Sreća naša pa se makar možemo informisati na ovakav način.
Ali se zamislih kako je npr. onim roditeljima koji nemaju pristup internet-u ili bilo kojim drugim sredstvima medija, koji bi mogli obrađivati ovakve teme.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: opasne igracke
28.4.2008 18:08:35   
rozi
Uzas, ja sam pocela prinatati da pokazem prijateljicama, koliko se moze vidjeti na crno -bijelom, ali za trecinu mi je trebalo 30 strana, vjerovatno nastavim samo slicice bez teksta.

Zalosno je samo sto oni koji ne koriste ovaj sistem informicanja, ne vjeruju puno nama (barem je kod mene takav slucaj ). Tako je bilo za plasticne flasice, svi me gledaju ispod oka kad ih upozoravam, a nakon one emisije na tv-u sve potrcale da kupe staklene flasice.  A kad sam pricala o vaznosti autosjedalice(jer znam da ne koriste iste)  dobila sam odgovor: ''Nemoj ti to puno citati, samo ces se isprepadati, kako bude sudbina bice'' . A meni nije bio cilj da pametujem nego da zastitim njihovu djecu. ETo izjada se ja malo user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: opasne igracke
5.5.2008 22:28:25   
ebru
Super link!
Mnoge igracke su ovdje u Njemackojuser posted image
A ja kupila chicco zvecku(platila je uhh polijepo),ima zastitni znak CE a pise "made in china"!Pa jesul sve te igracke iz Kine stetne ili..!?Zna li neko?Da je vec izbacim iz upotrebe ili ne..!?

Odsad sam kupujem u radnjama specijalno gdje su igracke za djecu!
Bolje mi je da mi djete ima 1 ali kvalitetnu igracku,nego njih vise a otrovnih...uh katastrofa

_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: opasne igracke
24.9.2008 11:41:25   
Anoniman
Ovaj je spisak svaki dan sve veci i veci
uzas user posted image
evo danas se pojavio spisak br. 38


(odgovor članu ebru)
  Neposredna veza do poruke: 5
   RE: opasne igracke
24.9.2008 19:53:00   
suncan_dan
ebru evo ti link http://www.eu-info.de/leben-wohnen-eu/Spielzeug/

_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: opasne igracke
24.9.2008 22:53:22   
Amrino
Ma najbolje je NE kupovati igracke...Dok sam pegledala prvih pet grupa...glava me zabolila...Boga pitaj ima li na nasem trzistu  ijedna jedina igracka da je - sigurna.
Zna se da nama stize hamelj u svakom obliku.



_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: opasne igracke
24.9.2008 23:00:27   
ziki
Sad sam se sokirala, pregledam spisak i vidim igracku koju sam kupila Tariku. One 3 igracke za kupanje koje prave mjehurice kad se potope. Kupila ih u Bingu i platila 7.5 km. Svasta, sad idem da bacim

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: opasne igracke
24.9.2008 23:18:45   
jasmina_mm
e jedino sto sam nasla na ovom spisku je ljulja koju moj sin ima ali mi smo je malo modifikovali. Svekar je otisao i kupio malo cvrcse uze i duze jer je ljulja bila povisoka, a zatim smo napravili stolicarku i stavimo dekicu tako da je postala sigurna, premda mi je jos uvijek na oku kad se ljulja

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: opasne igracke
25.9.2008 10:27:20   
mamina cura
Nije tesko ni svojoj djeci praviti igracke. Na kraju je to najsigurniji nacin. Ja sam imala u planu da joj isheklam koju patkicu ili slicno ali nikad.... Samo kad se sjetim kakve smo stvari pravili u obdanistu i osnovnoj pa sad covjek nikako da nadje vremena.
Moja je sveki manijak za kupovinu kod kineza, tako nam je donosila jeftine igracke, ruksake, majice...user posted image
Jedva sam je nekako odvratila a da se ne uvrijedi. user posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: opasne igracke
26.9.2008 9:50:39   
ziki
Ja sam nesto pocela al oko papirologije i zafrkancije oko njegove boravisne vize nikakao da zavrsim. Mada opet mi nekako za kupanje najlogicnije gumene igracke.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: opasne igracke
26.9.2008 13:15:04   
mamina cura
Mislim da bi negdje trebali imati kutak za mame koje vole da prave stvari pa da se vidi sta se sve moze i da se malo potaknu ostale mame da stvarajuuser posted image  

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: opasne igracke
26.9.2008 13:19:18   
camm
srecom moja nikad nije voljela igracke
ima ih i sad ali nije se igrala nikad sa njima
a ove sto imamo su provjerene igracke i svaka je imala oznaku da nisu opasne.

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: opasne igracke
26.9.2008 13:36:13   
nikka
IZVORNA PORUKA: mamina cura

Mislim da bi negdje trebali imati kutak za mame koje vole da prave stvari pa da se vidi sta se sve moze i da se malo potaknu ostale mame da stvarajuuser posted image  

Super ideja,igračke koje napravi mama biti će 100% sigurne,trebamo se potruditi malo da bar imaju neku uspomenu kada odrastu.
Evo možemo otvoriti temu pa započnite vi mame koje ste već nešto napravile,stavite slikice,mamina cura,ziki je nešto pravila,čini mi se i Sunčica neke lutke krpene i možda vas ima još.
Ja sam zanteresisana u svakom slučaju.

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: opasne igracke
26.9.2008 15:00:54   
ziki
Kad se vratm iz Sandzaka, za 15 dana imacete slike. Putujemo za 1.5 sat. Super ideja.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: opasne igracke
23.10.2008 15:33:15   
bebacha
pa imal ti igracaka

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: opasne igracke
23.10.2008 16:43:20   
mamina cura
Meni vrijeme leti kako je ovo suncano najmanje smo kod kuce ali bice aBd.

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: opasne igracke
3.2.2009 13:54:53   
Blue rose RR
Prenos postova:
IZVORNA PORUKA: Lenka

Oprez Opasne kineske lutkice u trgovinama TK-a Kantonalni tržišni i tuzlanski sanitarni inspektori od jučer zajedno na terenu kontroliraju sve malo i veleprodajne objekte u kojima se nalaze plastične igračke sa tzv. ftalatima, jedinjenjima koja štetno djeluju na reproduktivne organe, bubrege i jetru. Inspektori su za sada otkrili prodaju jedne takve lutke kineskog proizvođača XU SHU WAN YU. user posted image Foto: Ilustracija Nakon što su jučer u Gračanici inspektori pronašli i zaplijenili lutku koja će adekvatno biti uništena, isto to danas čine na prostoru Arizone i Gradačca, doznajemo od Nedžada Bešlića, glavnog kantonalnog tržišnog inspektora.

Bit će pregledane trgovine u svih 13 općina Tuzlanskog kantona. Na području Tuzle sanitarni inspektori otkrili su i uništili veće količine ovakvih lutaka.

U Kantonalnom inspektoratu strahuju da je dosta ovakvih lutaka djeci podijeljeno tokom novogodišnjih praznika. Stoga upozorenje roditeljima da još jednom pregledaju igračke svoje djece, ali i prodavcima da povuku 'otrovne lutke', jer su kazne visoke.

Inspektori potrošače i prodavce upozoravaju i na štetnost soka ''eks fruit'', kosovskog proizvođača ''La Berion'' iz Podujeva, uvoznika i distributera za Bosnu i Hercegovinu ''For Ex'' BiH d.o.o. Tuzla. Prema nalazu - sokovi od jabuke, jagode, breskve i višnje s hemijskog stanovišta ne odgovaraju propisima. Kod četiri vrste soka ''eks fruit'' otkriveni su nedozvoljeni aditivi pa se zbog toga nalaže njihovo povlačenje iz prodaje.


IZVORNA PORUKA: Dina RR

imas vec slicnu temu o opasnim igrackama
http://www.ringeraja.ba/forum/m_56392/mpage_1/key_/tm.htm#56392


ovo je uzasno user posted image nista vise nije sigurno




_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: opasne igracke
3.2.2009 20:35:33   
rozi
Uzas, ja se trudim da pazim,ali kao sto kaze moj muz, puna je kuca drugih stvari koje nisu djacije igracke ,   stalno smo im islozeni. De znaj da sva ona plasticna ambalaza u kojoj dolaze razni artikli nema isti ucinak, pa sam neki dan citala da se ovaj namjestaj od spere lijepi raznim toksicnim sredstvima... Ne mogu se trenutno sjetiti sta sve jos, ali vise puta na dan dok se krecem po kuci vidim nesto u sto nisam sigurna, a opet mi treba user posted image

_____________________________

Pile mamino 17.06.2008.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: opasne igracke
10.2.2009 23:00:43   
MELLI
Skontali smo da smo u novogodišnjem paketiću dobili ovu lutkicu.Malo je reći da sam ljutauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: opasne igracke
11.2.2009 15:12:44   
mivica
Ovo je stvarno katastrofa, vjerujem da 80% ovih igracaka jos uvijek postoji na nasem trzistu user posted image Ne bih da zvucim snobovski, ali zaista ne zalim dati pare za kvalitetnu i dobru igracku. Neko je prethodno upitao da li su sve kineske igracke otrovne. Nisu sve, cinjenica je da se najveca kolicina igracaka proizvede u Kini (veliki broj fabrika igracaka zbog jeftine RS). Naravno, kinezi proizvode i vrlo kvalitetne igracke, ali na zalost nas standard je takav da  sigurno 70% ljudi ovdje nije u mogucnosti dati velike pare za igracku! Iz tog razloga, a i zbog toga sto nemamo nikakvu valjanu instituciju koja bi se stvarno angazovala na provjeri kvaliteta uvezenih igracaka, kod nas se uvozi svakakav skart! Tek ako neko vani objavi da je neka igracka stetna po zdravlje djece, e onda se i kod nas digne hajka, a do tad...??? user posted image

_____________________________

Bakir, 21.06.2008.

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: opasne igracke
11.2.2009 15:26:27   
HanaBana
IZVORNA PORUKA: MELLI

Skontali smo da smo u novogodišnjem paketiću dobili ovu lutkicu.Malo je reći da sam ljutauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


I mi smo to skontali i odmah smo je bacili. Sreca pa se Hani nesto posebno nije ni svidjela pa se rijetko igrala sa njom

_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: opasne igracke
16.12.2009 12:49:03   
Skvo RR
Agencija za nadzor nad trzistem BiH svake sedmice daje listu opasnih prozvoda, koji se u medju ostalom mogu naci na trzistu u BiH, neki od tih proizvoda su i igracke.

Za ovu sedmicu, evo link proizvoda..Imate i slike, molim obratite paznju!!!!!

http://annt.gov.ba/rapex_obavjestenja/2009/rapexl-422009.php



_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: opasne igracke
16.12.2009 12:53:05   
Visnja RR
hvala draga skvo


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: opasne igracke
16.12.2009 12:55:24   
bebacha
Sad ce neke reci da sam losa majka al sta me brigauser posted image user posted image user posted image ja se samo zabrinem ako procitam da je igracka hemijski otrovna.e to me bas zabrine.a ove sto pise recimo da postoji mogucnost od gusenja zbog sitnih djelova,vezica i slicno uopste me nebrine.razlog je sto se to cesto vidi i golim okom pa takve igracke ne kupujem.svaki ugracku proucim,pokusam rastavim,slomit i slicno pa je onda dadnem Ajli.a ako je opasnost hemijska to se nemoze skontat osim ako ne smrdiuser posted image user posted image

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *