|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Osip po tijelu
10.4.2009 21:53:16   
bebacha
Evo vec trecu godinu pocetkom proljece mi se pojavi osip po rukama a nestane tek u jesen.pojavi se na gornjoj strani sake i izmedu prstiju,izgleda ko osip kad se ozaris i svrbi.u toku dana par puta gotovo da se nikako i ne primjeti pa onda se opet jako zacrveni i ponovo pocni sirit.jel neko zna sta bi to moglo biti i imatel kakav savjet.

< Poruku je uredio acudesa RR -- 5.5.2010 13:53:40 >


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Osip po rukama
10.4.2009 21:57:07   
bebacha
molim moderatora da promjeni naziv teme.treba biti samo "osip po rukama".slucajno je i dio teksta otisao na naslov

< Poruku je uredio MaryamAmina RR -- 11.4.2009 7:27:57 >


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Osip po rukama
11.4.2009 0:35:51   
Anoniman
Ne znam bas da li se radi o istom, ali kod mene je bilo nesto slicno i najgore je bilo kad dodje u kontakt s vodom. Dr mi je rekla da mi je ostecen taj neki zastitni sloj koze, medjutim, ja bas nesto ne perem nista rukama, mislim na susje i sl, ako perem nesto onda rukavice, i evo ima 2 godine kako mi se to ne javlja. Bila sam na moru u Turskoj, gdje voda na slavinama dolazi iz nekog jezera koje se koristi kao ljekovita voda i od tad nikad vise. Mazala sam ruke i vodom iz Srebrenice, Ljepoticom, a ove kreme sam sve probala, preporucila bih ti iz dm-a sa nevenom kremu koja je bas masna, za ruke je, i dobro stiti kozu, duze vrijeme ruke budu kao da si tek namazala.
Mene je isto svrbilo i bili su plikovi.

< Poruku je uredio MaryamAmina RR -- 11.4.2009 7:28:14 >

(odgovor članu bebacha)
  Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Osip po rukama
11.4.2009 9:23:32   
bebacha
e Maida hvala ti.jel znas slucajno kako se zove ta krema.u ponedeljak idem u Tuzlu pa cu u Dm

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Osip po tijelu
30.7.2009 9:49:00   
esma*
I ja imam problema sa tim osipm sa rukama i izmedu prstiju.,user posted image samo ljeti.Probat cu sa nevenovom kremom sto je maida preporucila., do sada sam koristila djecije kreme ali nista.

< Poruku je uredio acudesa RR -- 5.5.2010 13:53:19 >


_____________________________

***Gospodaru naš, podari nam hajr...***

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Osip po tijelu
5.5.2010 13:59:04   
acudesa
IZVORNA PORUKA: abh

Zanima me da li je neko imao problema sa koprivnjacom. Kod mene je vec hronicna faza. Vec 4 mjeseca svaki dan, uglavnom navecer se ospem kao da sam se ozarila, nekad po ledjima, nekad po stomaku, nekad po rukama i slicno.
Pijem flonidan i telfast, ali to mi samo trenutno pomaze. Jedem maticnu mlijec i svakve mjesavine da poboljsam imuni sistem ali nista ne pomaze.
Ima li ko iskustva sa ovim i kakav savjet?



_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Osip po tijelu
5.5.2010 14:25:01   
muby
IZVORNA PORUKA: bebacha

Evo vec trecu godinu pocetkom proljece mi se pojavi osip po rukama a nestane tek u jesen.pojavi se na gornjoj strani sake i izmedu prstiju,izgleda ko osip kad se ozaris i svrbi.u toku dana par puta gotovo da se nikako i ne primjeti pa onda se opet jako zacrveni i ponovo pocni sirit.jel neko zna sta bi to moglo biti i imatel kakav savjet.


Meni se desava apsolutno ista stvar vec dugo (6-7 godina) cim progrije sunce. Kontam da je neka alergija na sunce. Mazem cim stignem da malo ublazim taj ruzni izgled ali potpuno prodje tek na jesen. :(
I meni bi svaki savjet dobro dosao.

_____________________________

HARIS, 9.8.2009.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Osip po tijelu
24.2.2011 23:31:13   
Apotekarka
Ja sam dosla u doticaj s 96 % alkoholom i navecer mi se pojavio osim na rukama i oko prstiju ali samo su sake u pitanju ne svrbi samo pece i kad dodjem u kontakt s vodom ili nekim sredstvom katastrofa je...Danima me zeza mazem jecodermom,bademovom i bude lakse malo...Mislim da mi alkohol ostetio kozuuser posted image
Da je neka alergija bilo bi jos negdje...

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu muby)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Osip po tijelu
29.5.2011 21:45:11   
N_N
Maloprije, dok sam kupala B primjetila sam osip po nogama. Nije ga bilo prije kupanja. Napominjem da kupku i šampon nismo mijenjali niti je danas jeo nešto neobično (pura, banana, kajsija, grah, sok od jabuke, ledena kocka, nestle pahuljice). Evo slika, mada se ne vidi dobro..... Sitne, pod rukom malo hrapave crven tačkice. Nigdje ih više nema osim po nogama.

user posted image

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Osip po tijelu
29.5.2011 21:50:18   
Lady26
Ja bih ti rado pomogla ali....
Nadam se da ce se povuci... user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Osip po tijelu
29.5.2011 21:55:42   
N_N
Hvala lady! Čini mi se da se povlaći user posted image

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Osip po tijelu
29.5.2011 21:56:53   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: N_N

Maloprije, dok sam kupala B primjetila sam osip po nogama. Nije ga bilo prije kupanja. Napominjem da kupku i šampon nismo mijenjali niti je danas jeo nešto neobično (pura, banana, kajsija, grah, sok od jabuke, ledena kocka, nestle pahuljice). Evo slika, mada se ne vidi dobro..... Sitne, pod rukom malo hrapave crven tačkice. Nigdje ih više nema osim po nogama.

user posted image

Meni to lici na onu alergiju na prvo pojavljivanje na suncu, ali opet danas nije bilo suncauser posted image
Da nije na sok od jabuka, moja F. je bila alerg. na jabuke (iz Mercat.), ali joj je bilo mnogo intenzivnije crvenilo...

(odgovor članu N_N)
  Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Osip po tijelu
29.5.2011 21:57:38   
sporty mamaa
IZVORNA PORUKA: N_N

Maloprije, dok sam kupala B primjetila sam osip po nogama. Nije ga bilo prije kupanja. Napominjem da kupku i šampon nismo mijenjali niti je danas jeo nešto neobično (pura, banana, kajsija, grah, sok od jabuke, ledena kocka, nestle pahuljice). Evo slika, mada se ne vidi dobro..... Sitne, pod rukom malo hrapave crven tačkice. Nigdje ih više nema osim po nogama.

user posted image


N_n ne sekiraj se, nista strasno, zna se nama cesto desiti. Nema ih pa za petnaest minuta se pojavi, bas tako kao sto si uslikala. Ja nisam nicim mazala, jednom sam je vodila i doktoru, kaze da je to obicni osip i da prode sam od sebe, tako je bilo i kod nas. Povuci ce se brzo vjerujuser posted image

(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Osip po tijelu
29.5.2011 22:45:46   
N_N
Pahuljice, danas je bio vani 1h, u dvorištu ali nije bilo sunca. Sok od jabuke je Cappy.
sporty mama, hvala na utješnim riječima, lakše je kad neko već ima iskustva. Ja sam inače sklona alergijama (istim ovakvim, samo po nogama) u proljeće, nešto raste što mi ne odgovara pa razmišljam možda je i genetika.....
Vidimo ujutro kakvo će stanje biti.
Hvala vam na odgovorima.

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Osip po tijelu
29.5.2011 22:53:21   
Anoniman
N-N stvarno neznam ti nista rec(jer neznam)  sem nadam se da ce abd do jutra to nestati user posted image user posted image

(odgovor članu N_N)
  Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Osip po tijelu
29.5.2011 23:30:20   
Anoniman
N_N kod nas su velike crvene fleke sa malim plikovima kao kad se ''ožariš'' doktorica kaze alerija na travuuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Osip po tijelu
29.5.2011 23:31:27   
Hanady RR
Meni ovo liči na koprivnjaču ima tema milenium je o tome pisla...
ali mom suprugu s eovo javlja uvijek po skidanju u šors i majicu kratkih rukava...
naime kao rekacija na sunce...eh sad nije bilo sunca danas user posted image

ne znam stavrno ali ja bih svakako otišla doktoru...
možda da odeš privatno kod dr.Knor ona je stvarno super i izbjećiće te eventualne virusne zaraze u domu zdravlja kao i onu blesavu porceduru uputince na infektivno itd.



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Osip po tijelu
29.5.2011 23:32:05   
N_N
Takvu kao što spominješ sam imala i ja.
Postoji tema pa vidi je li kod Noe to.
http://www.ringeraja.ba/forum/Urtikarija/m_626968/tm.htm

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Osip po tijelu
29.5.2011 23:33:03   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: noa

N_N kod nas su velike crvene fleke sa malim plikovima kao kad se ''ožariš'' doktorica kaze alerija na travuuser posted image

i kod vasuser posted image

pa šta je ovo...

moguće je da je ir ekaijc na tavu...ma ima tema koprivnjača od milenium znam ima super tekst o tome kada je otvorila kopirala, pročitajte ima mi sličnosti a znam d anije opasno i za neku brigu.

Žao mi je ženice i bebica i vaše sikiracijeuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Osip po tijelu
29.5.2011 23:34:35   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: N_N

Takvu kao što spominješ sam imala i ja.
Postoji tema pa vidi je li kod Noe to.
http://www.ringeraja.ba/forum/Urtikarija/m_626968/tm.htm




citala sam vec al ona se ne češe i ne smeta joj..a valjda bi doktorica rekla da je to ova koprivnjacauser posted image

(odgovor članu N_N)
  Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Osip po tijelu
29.5.2011 23:49:44   
N_N
Ako je ne svrbi onda to nije to.
Pred spavanje, kod B se osip znatno povukao. Ni njega ništa ne iritira. Vidjet ćemo šta će biti ujutro, nadam se da će proći kao što kod mene brzo prođe, do jutra ništa ne bude. Ko će znati šta je user posted image  Ja nikada nisam otkrila na koju biljčicu sam alergična.... Sretno i vama.
Hanady hvala.

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Osip po tijelu
30.5.2011 0:04:26   
Anoniman
ja je pratim svako malo,cini mi se da se povlaciuser posted image

(odgovor članu N_N)
  Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Osip po tijelu
30.5.2011 0:09:26   
Bambi09
IZVORNA PORUKA: N_N

Maloprije, dok sam kupala B primjetila sam osip po nogama. Nije ga bilo prije kupanja. Napominjem da kupku i šampon nismo mijenjali niti je danas jeo nešto neobično (pura, banana, kajsija, grah, sok od jabuke, ledena kocka, nestle pahuljice). Evo slika, mada se ne vidi dobro..... Sitne, pod rukom malo hrapave crven tačkice. Nigdje ih više nema osim po nogama.

user posted image


duso, kajsija zna biti provokator alergije... negdje sam citala da se moze pojaviti alergija na one dlacice sto se nalaze na kajsiji i breskvi... moja sestricna je skoro ustanovila da je alergicna na dlacice koje se nalaze na kori breskve... nemoj mu davati narednih dana kajsiju, a mozda da ovo samo pospes baby puderom user posted image

Noa, jeli tvoja princeza jela slucajno kajsije ili breskve ovih dana???


_____________________________

25.03.2004. rodila se moja Bini
24.12.2009. rodio se moj Nane
19.08.2014. rodio se moj Mini

(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Osip po tijelu
30.5.2011 0:16:08   
Anoniman
nije Bambi nista od toga,rece doktorica da je alergija na travuuser posted image ona se stalno valja po travi jer mi imamo travnjak ispred kuceuser posted image a sad kad malo premotam film,imala je ona ovako slicno i proslo ljeto al u manjem obliku pa meni nije bilo strasno kao vecerasuser posted image

(odgovor članu Bambi09)
  Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Osip po tijelu
30.5.2011 8:04:17   
N_N
Jutros nema osipa user posted image

Noa, kakva je situacija??

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *