|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Ospice u trudnoci
6.4.2009 0:53:17   
Sonja
drage moje zanima me da li je neka od vas dobila ospice u trudnoci???
ja ih jos nisam imala a danas mi je djever(ima 15god) dobio pa posto zajedno zivimo strah me da mi nisu mozda presle...
odmah sam ja dosla kod mame al eto jucer sam bila s njim u kontaktu...sinoc je imao samo temp. a danas su mu tek pocele izlaziti ospice
nisam hvala bogu jos dobila temperaturu i nadam se da necu
znate li ima li kakvih rizika za bebu ako slucajno dobijem?
usla sam u 9-ti mjesec
hvalaa


_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Ospice u trudnoci
6.4.2009 0:58:04   
Anoniman
Ovdje ti je bila tema. Znam da sam ja pratila kad sam bila trudna jer isto nisam bolovala ospice  i bojala se da mi kcerka ne donese iz vrtica. Pokusaj potrazit na forumu, sigurno je bila

(odgovor članu Sonja)
  Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Ospice u trudnoci
6.4.2009 0:59:01   
nita
Nisam imala ospice u trudnoći, a vjerovatno, aBd, nećeš ih ni ti imati. Imala je moja prijateljica u ranoj fazi trudnoće. Njen ljekar je kontaktirao poznate ljekare iz Evrope i tražio savjet da li da prekine trudnoću, pošto je na početku. Neki ljekar iz Njemačke mu je rekao da ne treba. Ona je kasnije rodila zdravog momčića. Ti si već pred kraj tako da mislim da to ne bi trebalo imati problema. Ipak prati stanje i ako se pojave bilo kakvi simptomi idi odmah ljekaru.

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Ospice u trudnoci
6.4.2009 8:45:06   
tea lana
Moja prijateljica u Sloveniji je u 6mj dobila ospice.Prvo joj se zarazila kcerka u vrticu i kad su otkrili da je ona obolila odmah su njoj kroz vakcinu ubacili neka antitijela.Medjutim kroz 21 dan ona ih je dobila i to u velikom broju.Hvala Bogu porodila se krajem januara bebica je ziva i zdrava.A sto se tice toga da ti je djever dobio pljuskavice juce a ti ih ocekujes odmah danas to se ne moze desiti.Moze proci i 21dan od zaraze pa tek onda da ih ti dobijes.

(odgovor članu nita)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Ospice u trudnoci
6.4.2009 10:40:31   
hanabanana
Nema potrebe da brineš, ušla si u deveti mjesec.
napomeni samo ginekologu, a i na porodu da je u porodici bio slučaj ospica.
Organi su već formirani, i bojazni za bebu nema.

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Ospice u trudnoci
6.4.2009 15:00:27   
Sonja
uh nece valjda
u cetvrtak idem na kontrolu pa cu reci doktorici
ma cula sam da ne moze nista biti bebi i da samo moram stalno paziti da mi se temperatura ne povisi ali mene bas nesto strah


_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Ospice u trudnoci
6.4.2009 20:02:13   
manuela RR
Ne bih da te prepadam al ja znam da su ospice jako opasne u trudnoći.
Znam slučaj da je žena u 6 mjesecu trudnoće dobila ospice,sin joj prenio i da je morala prekinuti trudnoću.
Doduše ne bih rekla da za tebe ima opasnosti pošto si već pred porod pa ako bude kakvih komplikacija mogu ti izazvati porođaj,al ja da sam na tvom mjestu ne bih čekala do četvrtka..

Ja sam ti samo rekla onako kako ja znam,al svako je drugačiji i svako ima drugačiji imunitet.


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Ospice u trudnoci
6.4.2009 20:22:37   
medolino
Draga sonja pa akko si ti
a nemoj da brineš jer sve zavisi od organizma do organizma
ja sam prijateljici pokazivala mislim hemiju a ona je imala pljuskavice a ja nikad i nisu mi prešle tako da ti nije neko pravilo
čuvaj se i sretnouser posted image user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Mozda smo bili jedno drugom zaista sudjeni
al' sreca kofere spakova
od nas se odseli
sakricu suze za kraj
da mi ne pokvare sjaj
za jos koji tren dok ti nocas pripadam

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Ospice u trudnoci
7.4.2009 10:37:15   
Sonja
ma covjek ne moze biti pametan stvarno
100 doktora 100 teorija
zvala sam bolnicu da pitam oni mi kazu posto sam u 9-om nema veze samo da pazim na temp.
a u domu zdravlja kazu da je opasno i da niposto ne budem blizu njega
c c c c
vidjet cu sta ce moja doktorica reci
ja sam za svaki slucaj kod mame i necu ici kuci dok mu to skroz ne prodje


_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu medolino)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Ospice u trudnoci
7.4.2009 12:02:42   
Skvo RR
Mislim da nemas pretjeran razlog za brigu....pitaj svoju doktoricu na kontroli...i mozda provjeri sa jos jednim dokom, koliko vidim tvoja bebe je spremna, tako da mozes i ranije da se porodis...samo je vazno da se konsultujes sa dva dobra ginekologa.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Ospice u trudnoci
7.4.2009 12:10:50   
Nedi
Kad sam ja bila trudna nekako je bila epidemija ospica u mojoj zgradi, 6-7 djece ih je imalo u isto vrijeme, i ja jedan dan sa kontrole kad djeca sva namazana(a ni ja nisam bolovala). Nisu mi presle, bezveze sam bila u strahu dva mjeseca . nadam se nece ni tebi

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Ospice u trudnoci
8.4.2009 10:28:22   
darling
Draga Sonja,nista nebrini,ospice ili boginje mogu da ostete plod u prva tri mjeseca i to kada se formiraju rucice nozice i vanjski organi a tvoja beba je ,hvala Bogu,vec formirana tako da nema razloga za brigu.Naravno ,napomeni to svome doktoru.Mojoj prijateljici se to desilo pred kraj 3 mjeseca pa se namucila sa doktorima i raznim analizama,ali sve je na kraju bilo uredu,rodila je zdravu djevojcicu.

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Ospice u trudnoci
2.5.2009 21:38:32   
pipun
Ajme evo i mene bas u nekom pehu i strahu user posted image
Mali je jucer dobio osip, danas ga vodili pedijatru, kaze ospice. Izgleda pokupio u vrticu, iako je cjepljen.
Ja bas u nekom strahu, termin mi je svaki dan..sta ce biti?? user posted image
Jeste da sam prebolila ospice kao mala i trebala bi imati antitijela u sebi, ali kako citam, desava se mutacija virusa pa ih i odrasla osoba koja ih je prebolila kao dijete ponovo moze dobiti!
Odmah smo malog poslali kod dede i nane, dok ne prestane biti zarazan, najmanje 7 do 9 dana, a i zbog bebe koja nam dolazi, jer smo bas u strahu sada :(
Cisto ne znam sta da radim..ako su mi antitijela slaba i ipak sam pokupila virus, da li ce ih i beba dobiti user posted image   user posted image user posted image

(odgovor članu darling)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Ospice u trudnoci
2.5.2009 21:41:34   
Apotekarka
adim u apoteci i svaki dan pravim pudere za ospice i bas me strah trudna sam 31 tjedan mada kazu da je nakon 20 tjedna opasnost od ospica za plod gotovo nikakva meni opet nije drago...

(odgovor članu pipun)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Ospice u trudnoci
2.5.2009 21:44:25   
pipun
Ama dzaba sve..covjeka strah i bice me strah cini mi se, sve dok se dijete ne rodi pa jos neko vrijeme nakon toga :( (

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Ospice u trudnoci
12.5.2009 22:06:41   
Apotekarka
Joj i mene frka radi ospica uhvatila,bila mi prijateljica u apoteci jucer i zalila se na temp.ja joj dala paracetamol kad zove ona veceras dobila ospice a ja ih nikad nisam imala trudna 32/33 tjedana..veceras kod doktora bila on mi rekao da je to jako opasno u trudnoći da je jedna zena jedva ostala ziva i morali joj dvojke ukloniti pa me nekako strah sve me svrbi i sva sam nikakva ods nerovoze...ne znam kud bi sa sobom...

(odgovor članu pipun)
Neposredna veza do poruke: 16
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *