|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Otkucaji srca kod bebe
3.10.2008 19:38:35   
nikita
u 7 tj sam trudnoce i mojoj tockici se ne cuju otkucaji srca
dr kaze da bi se sa 6tj trebalo cuti,da nije dobra situacija i da dodem za tjedan dana.
jel se to ikome dogodilo

< Poruku je uredio Dina RR -- 3.10.2008 21:39:12 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Otkucaji srca kod bebe
3.10.2008 19:53:09   
gracija
Cao nikita.Mojoj prijateljici se desilo tako nesto.Naime, njene menstruacije nisu bile redovne(tj.nije dobijala tacno u dan),pa samim tim nisu mogli tacno da odrede starost trudnoce.Kad je prvi put otisla,ljecnik joj je rekao da je u 7 nedelji i da ne cuje otkucaje,medjutim kad je dosla poslije toga 7 dana,otkucaji su se culi.Poslije toga nisu mogli da odrede termin po menzesu,nego po velicini ploda.
Ne znam,jesi li imala problema sa ne redovnim menstruacijama‚?
Pozdrav

< Poruku je uredio Dina RR -- 3.10.2008 21:39:56 >

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Otkucaji srca kod bebe
3.10.2008 21:58:44   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: nikita

u 7 tj sam trudnoce i mojoj tockici se ne cuju otkucaji srca
dr kaze da bi se sa 6tj trebalo cuti,da nije dobra situacija i da dodem za tjedan dana.
jel se to ikome dogodilo

Meni se na prvom pregledu sa 6 sedmica nije culo srculence....

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Otkucaji srca kod bebe
3.10.2008 22:31:48   
Romali
IZVORNA PORUKA: nikita

u 7 tj sam trudnoce i mojoj tockici se ne cuju otkucaji srca
dr kaze da bi se sa 6tj trebalo cuti,da nije dobra situacija i da dodem za tjedan dana.
jel se to ikome dogodilo


Možda su ti duži ciklusi pa je kasnije došlo do ovulacije. možda su normalni ciklusi, ali ovul.bila kasnije. Čula sam mnogo ovakvih priča,mislim da ne trebaš misliti na najgore.Kada odeš dr.put, znat ćeš sigurno je li sve u redu. Želim ti sreću!


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Otkucaji srca kod bebe
4.10.2008 8:32:48   
nikita
menga mi je bila redovita,svako 28 dana,nikad nije kasnila
kaze da sam mozda zbog stresa kasnije ovuilirala(vjencanje nam je bilo 06.09.),nadam se da je tako jer nikako mi ne dolazi do glave da bih mogla ostat bez bebaca

(odgovor članu gracija)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Otkucaji srca kod bebe
4.10.2008 8:34:30   
nikita
nadam se da ce biti dobro
hvala,trebat ce mi srece

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Otkucaji srca kod bebe
4.10.2008 11:07:12   
Nunichi
Moja drugarica je na prvi pregled otisla u 6-oj sedmici,a ja 6 sedmica i par dana.Kod nje se nisu culi otkucaji,dok kod mene jesu.
A razlika izmedju pregleda je bas bila par dana 3 ili 4.
Receno joj je da dodje nakon 7 dana i sve je bilo ok. Eno je u 21 sedmici sa veeeelikim stomom :)
Isto tako zelim i tebi!!!

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Otkucaji srca kod bebe
5.10.2008 16:45:57   
Anoniman
Zdravo, Nikita.

Prenijecu svoje iskustvo, jer se nadam da ce pomoci.
Ja sam bila na pregledu u 7. sedmici i nije bilo otkucaja srca bebe, ali se vidio embrio. Bila sam u 8. sedmici i nije bilo otkucaja srca bebe. Bila sam u 9. sedmici i napokon smo vidjeli otkucaje srca. I embrio se razvijao normalno. Moje su menstruacije bile tacno 29 dana. Redovne. I eto, desava se da srce prokuca kasnije ili mozda doktori ne mogu da vide. Doktorica mi je rekla da je moguce da teze vide, jer sam debela. Osim toga, rekla mi je i da je vidjela slucajeve kad srce prokuca kasnije. Nije dala da se dira trudnoca, jer je svo vrijeme vidjela embrio.
I sad sam na pocetku 20. sedmice. user posted image

(Samo radi informacije, zivim u Njemackoj i sve je radjeno ovdje.)
Zato, daraga Nikita, i sve druge koje osluskujete srce bebe, glavu gore, mislite pozitivno. Moguce je da srce prokuca kasnije ili da ga ljekari vide kasnije.

Zelim svima sve najbolje.

(odgovor članu nikita)
  Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Otkucaji srca kod bebe
6.10.2008 12:54:57   
dana3
isto se desilo meni da se nije vidjelo nikakvo pomijeranje embrija u 6 sedmici medjutim u 7 sedmici ne samoda se vidjelo srce vec kako se embrio pomjera u maternici i rekla mi doktoricá da ovako mali embrio jos nije vidjela a da se toliko pokrece i tako je i danas.medjutim,mene interesuje to kad se ide na ctg koliko su tada normalni otkucaji srca u bebe,kpd moje se krecu izmedju 130-150 a kad spava ostaju na 118- 122.kazu da je to normalno a nekad kazu da mora doktor da procijeni ctg i da se ponovi po potrebi

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Otkucaji srca kod bebe
6.10.2008 15:49:53   
nikita
Meni je gin rekao da ako se u petak ne cuje tj. u 8 tj trudnoce da slijedi "ciscenje"!!!Kaze da se na njegovom aparatu otkucaji cuju od 6tj i pokazao mi je par primjeraka na slikama.Mislim se bi li otisla kod drugog gin da provjerim stanje.Ovome vjerujem, na dobrom je glasu al ne znam ....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Otkucaji srca kod bebe
6.10.2008 21:48:01   
Anoniman
Jos je rano da budes zabrinuta. Cak i ako se na odredjenom aparatu vide otkucaji srca rano, moze biti da srce prokuca kasnije. To mi je rekla moja doktorica. Rekla je da je vidjela takve slucajeve u praksi. Ja sam otisla kod drugog doktora, ne zato sto nisam vjerovala mojoj doktorici, nego zato sto je ona otisla na godisnji, pa sam otisla kod druge koja je mijenja. I sad nesto sumnjam da aparatmoje doktorice nije bio bas najbolji ili da ona nije imala strpljenja da trazi najbolji polozaj sonde. Ko zna. Kod druge doktorice se odmah vidjelo srce.
Ne znam da li trebas otici kod drugog doktora. Mislim da je jos rano. Sigurno ce u 8. sedmici sve biti ok.
Usput, imala sam vec jedno ciscenje. Missed abortion. Na uzv su ustanovili da nema, ne samo otkucaja srca, nego ni emria. Uputili su me na ciscenje u bolnicu i onda su me tri doktora pregledala da budu sigurni da stvarno treba to uraditi. Na kraju su se zapitali isto sto i ja: mozda je trudnoca puno mladja nego sto se racuna (nikad ne mozes biti sigurna kad je bila ovulacija). Ali izmjerili su gestacijsku vrecicu i ustanovili da je velika koliko bi odgovaralo 9. sedmici. Tako sam imala ciscenje u 9. sedmici. Ali ne samo zbog toga sto nije bilo otkucaja srca, nego je u mom slucaju i gestac. vrecica bila prazna. Nista. Nije bilo emria.
U svakom slucaju, ne bih tako lahko pristala na ciscenje a da bar jos jedan doktor ne pogleda.
Nikita, nadam se da ce se obradovati kao sto sam ja (ne zaboravi, u 9. sedmici tek!) i sljedeci put vidjeti da je sve u redu. Zelim ti sve najbolje.

(odgovor članu nikita)
  Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Otkucaji srca kod bebe
6.10.2008 23:09:01   
mamin sin
IZVORNA PORUKA: nikita

Meni je gin rekao da ako se u petak ne cuje tj. u 8 tj trudnoce da slijedi "ciscenje"!!!Kaze da se na njegovom aparatu otkucaji cuju od 6tj i pokazao mi je par primjeraka na slikama.Mislim se bi li otisla kod drugog gin da provjerim stanje.Ovome vjerujem, na dobrom je glasu al ne znam ....


Meni je dr. rekla da se u pravilu otkucaji mogu cuti sa 6+3 sedmica, punih 6 i tri dana. U mojoj prvoj trudnoci prvi ultrazvuk je bio u 5. sedmici, prisutan gestacijski mjesak i zumancana kesa unutra, za 7 dana, sve poraslo ali nisu se culi otkucaji, opet za 7 dana isto stanje...Dr. mislila mozda je kasnije doslo do ovulacije i oplodnje. Iduci pregled za sedam dana i tada je bilo definitivno da plod nije ozivio i cak je bila prazna gestacijska vrecica i izoblicena(inace je pravilnog "ovalnog" oblika kada je sve OK. Radila kiretazu..

Poenta moje price je da ukoliko u petak ne bude otkucaja a i dalje raste plod i gestacijska vreca ipak potrazis misljenje jos jednog dr. prije nego sto pristanes na kiretazu.

Sretno i nadam se da ce sve biti OK. user posted image

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Otkucaji srca kod bebe
7.10.2008 15:15:13   
nikita
hey cure,
dao mi je dvije slike,na jednoj je prikazano da je gestacijska vrecica(crni dio,valjda se tako zove) 9mm,
a na drugoj da je plod 2,6mm.
ukoliko do petaka plod naraste a otkucaji se ne budu culi sigurno cu otici kod drugog gin da provjerim stanje.
na ovom forumu svasta procitas...mada bi voljela da se nijednoj zeni ovo ne dogada tjesi me cinjenica da nisam sama i da se sve prezivi

hvala vam,mnogo mi je lakse uz vasuser posted image


(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Otkucaji srca kod bebe
8.10.2008 18:51:51   
malenaa
nikita... nalazim se u istoj situaciji...evo ja sam popodne bila na uzv... i po ciklusu sam 6+5 sedmica trudna ,skoro 7 sedmica,a tek mi je danas za sve ove dane jer sam svaki dan isla mogla vidjeti plod od 3mm, a otkucaje srca nikako . kaze da mi je ovulacija sigurno kasnila, dobila sam dabroston tablete da pijem radi predispozicije za spontani koji sam vec imala prosle god. rekla mi je da se ne brinem samo je stvar u ovulaciji koju niko nikad tacno ne moze utvrditi... zato ako bog da da sve bude ok s nasim malim tackicama, samo nam se u ovom slucaju termin pomjera za 6-7 dana od predvidjenog. no sikiriki...javljaj sta bude na pregledima...i kad si imala zadnju mjesecnicu????
kissss

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Otkucaji srca kod bebe
8.10.2008 22:09:46   
malecka60

IZVORNA PORUKA: dana3

isto se desilo meni da se nije vidjelo nikakvo pomijeranje embrija u 6 sedmici medjutim u 7 sedmici ne samoda se vidjelo srce vec kako se embrio pomjera u maternici i rekla mi doktoricá da ovako mali embrio jos nije vidjela a da se toliko pokrece i tako je i danas.medjutim,mene interesuje to kad se ide na ctg koliko su tada normalni otkucaji srca u bebe,kpd moje se krecu izmedju 130-150 a kad spava ostaju na 118- 122.kazu da je to normalno a nekad kazu da mora doktor da procijeni ctg i da se ponovi po potrebi





I mene je to interesovalo kad sam dosla prvi put na ctg. I rekli su i da je normala od 120 do 160 otkucaja. Na pocetku su otkucaji kod moje bebe bili u granicama normale. Medjutim jedan dan bila sam lose, pala sam u hypo, i otkucaji su bili od 60 do 200, a najgore mi je bilo kad ih nisu mogli naci u jednom trenutku. Rekli su mi da ne panicarim da kad ja budem dobro da ce i bebini otkucaji biti dobri. I tako je bilo. Ujutro kad radim ctg, beba spava i tada su i kod mene nizi otkucaji od 116 do 124, pa malo poskoci ali i to je normalno.
Bez brige, izguracemo mi do kraja, ako Bog da.

_____________________________

D 23.09.2006. :(
A 10.10.2008. :)

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Otkucaji srca kod bebe
9.10.2008 17:44:02   
nikita
hey malena,
zadnja mjesecnica mi je bila 15.8.,u gin sam sutra u 18:15 pa cu javit kako je bilo.Nadam se najboljem a ocekujem najgore.Krivo mi je jer sam odmah odustala ali nisam htjela da tjedan dana zivim u nadi i onda da se sutra šokiram.Imas li mucnina?? Gin je mene to pitao...ja nemam,a on kaze da bi bolje bilo da imam.Kad ides ti ponovno na pregled i kad si ti imala mengu zadnji put????
Pusa i drzi se,ako se i dogodi ono najgore izdrzat cemo,MORAMO,da bi mogli iduci put doci do svog cilja tj.malog bebača.

(odgovor članu malenaa)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Otkucaji srca kod bebe
10.10.2008 20:58:09   
nikita
bila sam na pregledu,morat cu na ciscenje...embrij se uopce nije razvio.
dobro sam,vec sam ga oplakala,u pon moram izvaditi neke nalaze i u utorak je kiretaza.
hvala vam na podrsci,bit ce bolje

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Otkucaji srca kod bebe
10.10.2008 21:08:13   
RAJA
Nikita draga žao mi je ali glavu gore i brzo opet u akciju
znam da je bol velika ali mi žene svašta smo izdržale a i izdržat ćemo
zato draga šta ti bude trebalo znaš da smo tu

_____________________________

MAMINI SINOVI
DŽANIN 08.03.2003.
DINO 21.03.2006.

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Otkucaji srca kod bebe
11.10.2008 8:34:42   
emma.L
Zao mi je jako, Nikita, ali vidim da si sabrana. Nista ti drugo ne mogu reci, nego samo hrabro i brzo se oporavi za novi pokusaj. Drzim ti fige i zelim sve najbolje.

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Otkucaji srca kod bebe
11.10.2008 9:30:53   
mamyca
Zao mi je Nikita,zelim ti da se sto prije oporavis,i da ubrzo dobijes svoju bebu.Sretno

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Otkucaji srca kod bebe
11.10.2008 11:38:54   
nikita
Hvala vam puno drage moje,jos da i tu kiretazu prezivim pa da mogu planirat sta cu dalje s obzirom da nece biti bebe ovaj put.


(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Otkucaji srca kod bebe
11.10.2008 22:55:04   
Anoniman
Zao mi je, Nikita. Zelim ti da sve prodje dobro i da sto prije ponovo zatrudnis i rodis zdravu, slatku bebu.
Usput, moja doktorica je rekla da cekam samo jedan ciklus (jedna mjesecnica) nakon kiretaze i onda opet da pocnemo sa zatrudnjivanjem. Imala sam kiretazu u 9. sedmici.
Sretno i cuvaj se.




(odgovor članu nikita)
  Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Otkucaji srca kod bebe
12.10.2008 17:36:35   
dana3
e malecka60 iskreno se nadam da hocemo.mene kreatinin opasno zeza stoji na 176 a tlak 140/90.tri put sedmicno na ctg.sutra opet kontrola.ultrazvuk svake dvije sedmice.ako se nesto iskomlikuje sa tlakom slijedi hitan porod.ostalo je samo jos 5 sedmica.vjeruj da mi uopste nije na um palo da pitam za spol djeteta.tek prosle sedmice saznala da je user posted image zadnji ctg bio je ok izmedju 120 i 150.

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu malecka60)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Otkucaji srca kod bebe
12.10.2008 22:19:27   
malenaa
cao drage moje... evo pred spavanje samo da se javim nakon povratka sa uzv-a na klinici. mojoj tackici se culo srce... i trudna sam 6+3,,,,
nema kraja mojo sreci, a sutra opet sabur i izdrzati dalje i moliti dragog Boga da bude sve ok.
ljubim vas sve...
p.s. nikita sreco,molim te imaj samo vjere  i mira, znam kako ti je jer sam prosla kroz sve to.... cak i gore...jer su mi ustanovili adenom na hipofizi i rekli da necu moci imati dijecu,ali evo taj mir i vjera su pomogli,dragi Bog me pogledao... molim te samo vjeruj i melele andjele ili kako god... ljubim te

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Otkucaji srca kod bebe
12.10.2008 22:30:38   
mamyca
Cestitam malenaa,hvala Bogu sto je sve ispalo ok.Drago mi je pravo.user posted image user posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu malenaa)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *