|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Otrovani psi u SARAJEVU
12.4.2010 14:12:33   
Skvo RR
Ne znam da li je pravi pdf, a mozda i jeste, jer su ovo "nesudjeni kucni ljubimci"...user posted image

Kako prenosi sarajevo-x.com -
 U sarajevskom naselju Šip jutros oko sedam sati pronađeno je pet otrovanih pasa. Za sada nije poznato na koji način su psi otrovani.Po nalogu dežurnog tužioca pripadnici policije MUP-a Kantona Sarajevu su izašli na teren i obavili uviđaj, te sačinili zapisnik o ovom slučaju.

Amela Turalić, predsjednica Udruženja za zaštitu životinja Av-Mau, pretpostavlja da je neko svjesno psima dao da pojedu otrovanu hranu, nakon čega su umrli.

"Bijela tekućina i pjena je znak da su psi otrovani", rekla je Turalićeva za Sarajevo-x.com.

Fotografije je jutros napravila građanka, koja živi u naselju Šip. Ona je umrle pse zatekla jutros kada je krenula na posao.

Otkako je usvojen Zakon o zaštiti i dobrobiti životinja na državnom nivou u aprilu prošle godine, vlasti u Kantonu Sarajevu slabo su šta učinili da životinje sklone sa ulica, rekla je Turalić.

"Trenutno se u Rakovici pravi jedno sklonište za smještaj 150 životinja. Prema podacima kojima raspolažemo, u Kantonu Sarajevo se nalazi oko osam hiljada pasa koji se nigdje ne mogu smjestiti", rekla je ona.

Ovaj slučaj je prijavljen Kantonalnoj veterinarskoj inspekciji, a obaviještena su i sva udruženja za zaštitu životinja. Nisam slike namjerno postavila, jer se jos osjecam grozno...ipak ako neko zeli da pogleda, kako nasi gradjani truju zivotinje, evo KLIk. Pitam se po ko zna koji put gdje to mi zivimo.user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Otrovani psi u SARAJEVU
12.4.2010 14:17:01   
malena27 RR
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Otrovani psi u SARAJEVU
12.4.2010 14:17:17   
reallove
Boze,ovo je uzas,gdje mi zivimo,ma nemam rijeci stvarno...kakvo je ovo vrijeme doslo..user posted image user posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Otrovani psi u SARAJEVU
12.4.2010 14:18:57   
vjestica
prestrašno user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Otrovani psi u SARAJEVU
12.4.2010 14:21:32   
*pcelica*
Ovo je grozno, znam da su psi lutalice postale problem ali ovo je uzas ovako ubijati zivotinje.samo mogu zamisliti koliko su se jadne zivotinje patile dok su umirale user posted image user posted image user posted image

_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Otrovani psi u SARAJEVU
12.4.2010 14:27:54   
ledy blue
Zao mi je tih pasa...al stvarno mislim da je vrijeme da se nesto ucini po pitanju tih zivotinja...moraju se negdje smjestiti  za dobrobit svih..jer je to postao uzasno velik problem...ja se nebih smjela usuditi izaci iz kuce po noci upravo ir razloga sto velki broj pasa lutalica kruzi po naselju...i ako jako volim pse malo me strah kad ih vidim tako ..
A to za trovanje pasa..ma znate da je to sastavni dio naseg folklora..uvijek je bilo onih kojima su smetale zevotinje..a posebno psi..i uvijek ima neki komsija koji mrzi psa i koji ce velikodusno prebaciti preko ograde neki komad otrovanog mesa..a da ne govorimo kada su u pitanju psi lutalice user posted image


_____________________________

Ona ne zna zbog cega je bas ona izabrana da bude vojnik te bitke. Ali zna da mora da se bori. Zato, pruzite joj ruku. I podrsku...

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Otrovani psi u SARAJEVU
12.4.2010 14:30:29   
tea lana
ma ja bi tim ubicama dala otrov user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ledy blue)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Otrovani psi u SARAJEVU
12.4.2010 14:34:19   
Lalana
IZVORNA PORUKA: ledy blue

Zao mi je tih pasa...al stvarno mislim da je vrijeme da se nesto ucini po pitanju tih zivotinja...moraju se negdje smjestiti  za dobrobit svih..jer je to postao uzasno velik problem...ja se nebih smjela usuditi izaci iz kuce po noci upravo ir razloga sto velki broj pasa lutalica kruzi po naselju...i ako jako volim pse malo me strah kad ih vidim tako ..
A to za trovanje pasa..ma znate da je to sastavni dio naseg folklora..uvijek je bilo onih kojima su smetale zevotinje..a posebno psi..i uvijek ima neki komsija koji mrzi psa i koji ce velikodusno prebaciti preko ograde neki komad otrovanog mesa..a da ne govorimo kada su u pitanju psi lutalice user posted image




Potpisujem jer je prestrasno pustiti dijete, a i samu me je strah od bijesnih pasa lutalica, user posted image valjda ce nesto rijesiti vise

< Poruku je uredio Lalana -- 12.4.2010 14:35:03 >


_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu ledy blue)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Otrovani psi u SARAJEVU
12.4.2010 14:38:46   
hanabanana
Bez ikakvog opravdanja ovakvog gnjusnog postupka, evo vam i moje iskustvo sa psima lutalicama:

Zakon o zaštiti životinja! Nemam ništa protiv, i jako mi je drago da su životinje zaštičene od slobodnog odstrijela. Ali koji zakon štiti mene kad me napadne 10 pasa lutalica u Hrasnom??

Koji zakon štiti moje dijete koje je moglo doživjeti šok kad je pri izlasku iz lifta nesluteći ništa bilo zaskočeno od tri psa...na šestom spratu stambene zgrade!! Sreća da sam to bila ja, a ne moje dijete, jer da je bilo moje dijete bez obzira na moju ljubav prema životinjima bila bih ustanju udaviti sva tri psa.

Mene su u subotu dva sata šetali sa telefona na telefon.
Pet brojeva za zaštitu životinja, tri nedostupna, jedan nepostojeći, javio mi se samo čovjek iz Banja Luke. ( šta ću s njim?! )
Policija ne zna šta da radi. Kaže ima zakon koji štiti životinje, ja ga pitam koji zakon štiti mene ( oni ništa?! )
Veterinarski fakultet - to nije njihova obaveza.

A svo to vrijeme tri pašćeta šetaju ulazom, a ispred zgrade čopor.
Niko od komšija ne smije otvoriti vrata i izaći na ulaz.
Fino sam poludjela.

ps čopor je još uvijek pred zgradom i vidim da su jutros jurili djecu koja su krenula u školu.

( evo sam kopirala sa jedne druge stranice, ali su moje riječi :) )

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Otrovani psi u SARAJEVU
12.4.2010 14:39:13   
Dida79
Groznouser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Otrovani psi u SARAJEVU
12.4.2010 14:39:37   
vjestica
pasa lutalica se nikad nisam plašila, jer nsu oni jadni jako plašljivi, svi ih tjeraju imaltretiraju, malo ga trzni i pobjeće
ja se više plašim psa sa lošim vlasnikom
ovo govorim iz svog iskustva kao vlasnica psa


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Otrovani psi u SARAJEVU
12.4.2010 14:40:57   
maja78 RR
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Otrovani psi u SARAJEVU
12.4.2010 14:52:10   
vjestica
i tog trovanja me uvijek strah
kad šetam sa psom, uvijek moram paziti da ne pojede nešto sa zemlje što će neki mrzitelj pasa baciti namjerno user posted image
nije se jednom desilo da se tako pas otruje i da ga jedva spase


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Otrovani psi u SARAJEVU
12.4.2010 14:55:06   
teacher75
grozno, to su bezosjecajni divljaci neki napravili! ko ne voli zivotinje, ne voli ni ljude, fuj

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Otrovani psi u SARAJEVU
12.4.2010 15:00:06   
Hepi
Pretuzno... user posted image user posted image user posted image
ja imam dva psa, pa me ovo bas pogadja...
mom tetku se ovo dogodilo, susjedi su mu otrovali njegovog psa user posted image , a taj pas je bio pojam dobrice, nikada zalajao nije, nikome nije smreao, uvijek bio u svom dvoristu...ali eto nadje se neki bolesni kreten koji je sposoban to uciniti...
pretuzno je sto se sve dogadja u nasoj jos tuznijoj drzavi...

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Otrovani psi u SARAJEVU
12.4.2010 15:03:05   
Nadi
IZVORNA PORUKA: hanabanana

Bez ikakvog opravdanja ovakvog gnjusnog postupka, evo vam i moje iskustvo sa psima lutalicama:

Zakon o zaštiti životinja! Nemam ništa protiv, i jako mi je drago da su životinje zaštičene od slobodnog odstrijela. Ali koji zakon štiti mene kad me napadne 10 pasa lutalica u Hrasnom??

Koji zakon štiti moje dijete koje je moglo doživjeti šok kad je pri izlasku iz lifta nesluteći ništa bilo zaskočeno od tri psa...na šestom spratu stambene zgrade!! Sreća da sam to bila ja, a ne moje dijete, jer da je bilo moje dijete bez obzira na moju ljubav prema životinjima bila bih ustanju udaviti sva tri psa.

Mene su u subotu dva sata šetali sa telefona na telefon.
Pet brojeva za zaštitu životinja, tri nedostupna, jedan nepostojeći, javio mi se samo čovjek iz Banja Luke. ( šta ću s njim?! )
Policija ne zna šta da radi. Kaže ima zakon koji štiti životinje, ja ga pitam koji zakon štiti mene ( oni ništa?! )
Veterinarski fakultet - to nije njihova obaveza.

A svo to vrijeme tri pašćeta šetaju ulazom, a ispred zgrade čopor.
Niko od komšija ne smije otvoriti vrata i izaći na ulaz.
Fino sam poludjela.

ps čopor je još uvijek pred zgradom i vidim da su jutros jurili djecu koja su krenula u školu.


Ja se apsolutno slažem sa hanabananom.
U našoj državi ništa ne funkcioniše a trebalo bi tako malo da se situacija promijeni nabolje. Ukinuli su šintore a nikakvog riješenja umjesto njih nema. Šta je sa idejom da se kastriraju i da se spriječi preveliko namnožavanje psa lutalica, šta je sa mogućnošću udomljavanja tih pasa, a šta ako ih niko neće.

Mislim da ih ne treba pustiti da u čoporima hodaju (ko živi na Ciglanama zna vrlo dobro kad se vraća kući kasnije a oni što preko pijace, što kroz Husrefa Redžića pa na Koševsko: bojala sam se kroz prozor pogledati a kamoli biti vani da me presretnu)
Apsolutno sam protiv trovanja ali država mora riješiti taj problem i oni njeni poslanici koji samo raspravljaju o svojim platama a o životnim pitanjima običnih građana ni riječi.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Otrovani psi u SARAJEVU
12.4.2010 18:23:43   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Nadi

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Bez ikakvog opravdanja ovakvog gnjusnog postupka, evo vam i moje iskustvo sa psima lutalicama:

Zakon o zaštiti životinja! Nemam ništa protiv, i jako mi je drago da su životinje zaštičene od slobodnog odstrijela. Ali koji zakon štiti mene kad me napadne 10 pasa lutalica u Hrasnom??

Koji zakon štiti moje dijete koje je moglo doživjeti šok kad je pri izlasku iz lifta nesluteći ništa bilo zaskočeno od tri psa...na šestom spratu stambene zgrade!! Sreća da sam to bila ja, a ne moje dijete, jer da je bilo moje dijete bez obzira na moju ljubav prema životinjima bila bih ustanju udaviti sva tri psa.

Mene su u subotu dva sata šetali sa telefona na telefon.
Pet brojeva za zaštitu životinja, tri nedostupna, jedan nepostojeći, javio mi se samo čovjek iz Banja Luke. ( šta ću s njim?! )
Policija ne zna šta da radi. Kaže ima zakon koji štiti životinje, ja ga pitam koji zakon štiti mene ( oni ništa?! )
Veterinarski fakultet - to nije njihova obaveza.

A svo to vrijeme tri pašćeta šetaju ulazom, a ispred zgrade čopor.
Niko od komšija ne smije otvoriti vrata i izaći na ulaz.
Fino sam poludjela.

ps čopor je još uvijek pred zgradom i vidim da su jutros jurili djecu koja su krenula u školu.


Ja se apsolutno slažem sa hanabananom.
U našoj državi ništa ne funkcioniše a trebalo bi tako malo da se situacija promijeni nabolje. Ukinuli su šintore a nikakvog riješenja umjesto njih nema. Šta je sa idejom da se kastriraju i da se spriječi preveliko namnožavanje psa lutalica, šta je sa mogućnošću udomljavanja tih pasa, a šta ako ih niko neće.

Mislim da ih ne treba pustiti da u čoporima hodaju (ko živi na Ciglanama zna vrlo dobro kad se vraća kući kasnije a oni što preko pijace, što kroz Husrefa Redžića pa na Koševsko: bojala sam se kroz prozor pogledati a kamoli biti vani da me presretnu)
Apsolutno sam protiv trovanja ali država mora riješiti taj problem i oni njeni poslanici koji samo raspravljaju o svojim platama a o životnim pitanjima običnih građana ni riječi.


Ovo boldirano je kljucno

Ovaj idiot koji je uradio ovo mora odgovarati pred zakonom jer je ovo krivicno djelo.

Sto se straha tice...mene je daleko vise strah da cu ja i moje dijete naletiti na nekog narkomana koji krizira ili budalu (jer su za tako nesto sanse u ovom gradu mnogo vece) nego da cu naletiti na copor lutalica koji su spremni da nas napadnu...Ja stvarno ne znam kada su zadnji put zabiljezene povrede ljudi od strane pasa a bogami svaki dan citas o napadima malodobnih budala.

Neko je pitao sta je s akcijom "sterilisi i pusti"...to im je valjda skupo...jeftinije im je ubrizgavati deterdzent za sudje u srce (da, to sinteri rade)...ili platiti lovcima da izvrse odstrel ...A da se izvrsi ova akcija za 4 god. ne bi vise imali pasa lutalica (prosjecan zivot lutalice je oko 4 god.)

Neko je napisao da su psi bijesni...bjesnilo kod pasa nije zabiljezeno najmanje 10 god...a mislim da je i puno vise, jer smo skinuti s liste .

I upravo se sprema akcija odstrela koja zahvaca Trnovo, Ilidzu i Hadzice radi bijesne lisice koja je pronadjena u Trnovu pa ce zato zaplatiti psi

....blago nama gdje zivimo




(odgovor članu Nadi)
  Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Otrovani psi u SARAJEVU
12.4.2010 18:54:00   
MinaMM
nemam rijeciuser posted image

_____________________________

16.11.2009. u 7:50 - nova sreca, nova ljubav

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Otrovani psi u SARAJEVU
12.4.2010 20:05:12   
Hanady RR
ovo je strašno...user posted image user posted image user posted image

za ovaj čin opravdanja nema... i zaista ko je ovo učlnio treba pred zakonom odgovarati. isto tako slažem se da država premalo ili tačnije ništa ne radi po pitanju pasa lutalica koji postoje i to je neminovno i zaista izazivaju strah kod ljudi, ali to nam ne daje za pravo da ih lišavamo života.user posted image

država je donijela zakon o zaštiti životinja ukinula šintore a nije rješila porblem azila...kao i svi zakoni u našoj državi jednostavno donesu zakon a ne vode računa o podzakonskim aktima i sve visi li visi i onda doživimo ovo. strašno..prestrašno.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu MinaMM)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Otrovani psi u SARAJEVU
12.4.2010 20:43:00   
Anushka
Ovo djelo je blago receno neprilicno za normalne ljude. I jaako mi je zao sto se ovo desilo. Ona slika ubijene kuje koju mrtvu doje kucici mi je ipak najgori moguci oblik neljudskosti i zbog toga je i donesen ovaj zakon. ALI nista nije rijeseno i ovo samo moze biti gore. Oko moje zgrade ima 9 pasa i 5-6 kucica iz dva okota. U Zenici vec par mjeseci ide akcija sterilizacije ali se psi naravno i dalje razmnozavaju. Ova hipoteza dadade da ce za 4 godine nestati pasa realno nije moguca, osim ako ne misli da se svi psi odjednom sterilisu, sto ni teoretski nije moguce. U medjuvremenu iz sela i manjih mjesta kombijima dovlace napustene pse... nedavno sam vidjela i napustenog odraslog bernardinca... ja sam imala problem u februaru kada je par agresivnih pasa napadalo ne samo mene nego koga stignu.. cijelu sedmicu sam ludila jer sam sama sa djetetom a moram i kupiti namirnice i baciti smece.. dijete nisam iz ruku ispustala i jedina odbrana je bila vlastita agresivnost - "zagalami i potjeraj" sto sam do tada uspjesno izbjegavala djetetu pokazati. od opstinske sluzbe preko veterinara opcinskog kantonalnog do policije - niko nema ovlasti. Iz udruzenja zastite zivotinja su dosli po mom pozivu iako su me upozorili da ako bude previse agresivan ni oni mu nista ne mogu - uhvatili su ga i sterilisali i vratili. I evo ga jos uvijek laje i zaskace prolaznike, ljude na autobuskoj stanici, upravo laje pod prozorom na auta, i to traje mjesecima. ne zelim da se pravdam da li volim zivotinje, dovoljno je reci da sam hranila dva psa pred zgradom do prije godinu dana kada se pojavilo jos 6-7 novih i dok nije nestalo zelene povrsine oko zgrade od psecih govana (da prostite) a ni mirnog sna od nemoguceg lajanja. Nemam gdje izvesti dijete da slobodno hoda po livadi. Neku noc je neko od komsija sa pistoljem izasao ali nikoga nije ubio, samo ih je otjerao - privremeno.
tjesi me jedino sto ako Bog da od iduce sedmice necu biti ovdje ali u protivnom ne znam kako bi reagovala na ovo stanje, i ne moze me niko ubijediti da je OK da gradom vladaju izgladnjeli copori pasa isprepadani ispadima iovako sj...banog naroda. koliko god voljeli zivotinje i sve oblike zivota na ovoj nasoj planeti, mislim da nema smisla stavljati ih ispred ljudi.

< Poruku je uredio Anushka -- 12.4.2010 20:45:12 >

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Otrovani psi u SARAJEVU
12.4.2010 21:26:20   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Anushka

Ovo djelo je blago receno neprilicno za normalne ljude. I jaako mi je zao sto se ovo desilo. Ona slika ubijene kuje koju mrtvu doje kucici mi je ipak najgori moguci oblik neljudskosti i zbog toga je i donesen ovaj zakon. ALI nista nije rijeseno i ovo samo moze biti gore. Oko moje zgrade ima 9 pasa i 5-' kucica iz dva okota. U Zenici vec par mjeseci ide akcija sterilizacije ali se psi naravno i dalje razmnozavaju. Ova hipoteza dadade da ce za 4 godine nestati pasa realno nije moguca, osim ako ne misli da se svi psi odjednom sterilisu, sto ni teoretski nije moguce. U medjuvremenu iz sela i manjih mjesta kombijima dovlace napustene pse... nedavno sam vidjela i napustenog odraslog bernardinca... ja sam imala problem u februaru kada je par agresivnih pasa napadalo ne samo mene nego koga stignu.. cijelu sedmicu sam ludila jer sam sama sa djetetom a moram i kupiti namirnice i baciti smece.. dijete nisam iz ruku ispustala i jedina odbrana je bila vlastita agresivnost - "zagalami i potjeraj" sto sam do tada uspjesno izbjegavala djetetu pokazati. od opstinske sluzbe preko veterinara opcinskog kantonalnog do policije - niko nema ovlasti. Iz udruzenja zastite zivotinja su dosli po mom pozivu iako su me upozorili da ako bude previse agresivan ni oni mu nista ne mogu - uhvatili su ga i sterilisali i vratili. I evo ga jos uvijek laje i zaskace prolaznike, ljude na autobuskoj stanici, upravo laje pod prozorom na auta, i to traje mjesecima. ne zelim da se pravdam da li volim zivotinje, dovoljno je reci da sam hranila dva psa pred zgradom do prije godinu dana kada se pojavilo jos '-7 novih i dok nije nestalo zelene povrsine oko zgrade od psecih govana (da prostite) a ni mirnog sna od nemoguceg lajanja. Nemam gdje izvesti dijete da slobodno hoda po livadi. Neku noc je neko od komsija sa pistoljem izasao ali nikoga nije ubio, samo ih je otjerao - privremeno.
tjesi me jedino sto ako Bog da od iduce sedmice necu biti ovdje ali u protivnom ne znam kako bi reagovala na ovo stanje, i ne moze me niko ubijediti da je OK da gradom vladaju izgladnjeli copori pasa isprepadani ispadima iovako sj...banog naroda. koliko god voljeli zivotinje i sve oblike zivota na ovoj nasoj planeti, mislim da nema smisla stavljati ih ispred ljudi.


Naravno da hvatanjem 20 pasa i sterilisanje (na citav jedan grad) nece uciniti nista...ali sistematsko hvatanje po naseljima i sterilisanje, hoce....to da policija, tj. veterinarska sluzba ne mogu nista uraditi po pitanju bernardinca je suplja s njihove strane jer su oni po zakonu nadlezni da reaguju...

ovakva situacija nije dobra niti "zdrava" ali za ovakvu situaciju je odgovorna drzava tj. kanton...jedan azil na citav grad velicine Sarajeva ...Zenice nece promjeniti nista (azil mora imati svaka opstina da bi se nesto postiglo)
Svaki ovaj pas lutalica je nekad bio neciji ljubimac (njegov pradedo) prematome, ove pse smo na neki nacim mi napustili

Zapucati u naselju da bi zastrasio pse moze uraditi samo budala jer je isto tako taj metak mogao zalutati i nedaj boze ubiti nekog

...ja bogami sebe smatram zivotinjom, a ko sam ja da sebe smatram nadvrstom...


(odgovor članu Anushka)
  Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Otrovani psi u SARAJEVU
12.4.2010 21:41:43   
Anushka
dadada u vecini stvari se slazemouser posted image i zato i kazem da ni psima nije dobro ovako, i oni su uznemireni jer su npr svako vece poslije dnevnika iz solitera preko puta bacali par petardi da ih otjeraju godinama, neki ih sutaju, gadjaju, napuckavaju pitbulove, i naravno da ce onda i psi biti uznemireni, uplaseni, agresivni... i zato su krivi ljudi sto ovi na vlasti sto ovi su ih napustili sto ovi sto su ponudili polovicna rjesenja a i svi koji ignorisu i prihvataju bolesnike(psihopate) u svom okruzenju. A sto se tice "nadvrste" smatram da bi prije svega trebalo zbrinuti ljude a onda zivotinje.. i da ma koliko tesko bilo gledati gladne i smrznute psice ipak mi je teze vidjeti gladno i promrzlo dijete na ulici. I da bi bilo potrebnije (nazalost) napraviti npr jos jednu javnu kuhinju, besplatni staracki dom i sigurnu kucu, a o djecjim domovima i rjesenju prosjacenja itd da negovorim, nego praviti azil za pse.. u idealnom svijetu ne bi se trebao praviti izbor, ali u Bosni ovdje i sada izbor se mora napraviti. I ja u tom slucaju dajem prednost ljudima - moje misljenje.
PS cime mogu zaprijetiti policajcu kad odbije reagovati na agresivnog psa? odbili su reagovati na mnogo gore stvari pa dok sam dijelom dokazala da je pogrijesio, on je dobio usmenu opomenu a ja par neprijatelja i ogroman telefonski racun) i da.. imam rupe od metaka u prozoru od dnevnog boravka.. tragovi novogodisnjeg slavlja, a zivim u centru grada.. i to je realnost ove zemlje)

< Poruku je uredio Anushka -- 12.4.2010 21:46:15 >

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Otrovani psi u SARAJEVU
12.4.2010 21:59:28   
Anoniman
Ma slazem se ja s tobom ali opet kazem da ima masa ljudi koje ne bih ni pogledala da trebam birati izmedju njih i nekog pas, mace, vjeverice....

A slobodno se pozovi na zakon

(odgovor članu Anushka)
  Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Otrovani psi u SARAJEVU
12.4.2010 22:04:59   
Mirkica
Moj otac je uvijek govorio ko nevoli dijecu i zivotinje nije covjek ocito da su ovo uradili ne ljudi , mene dusa zaboli.
Jadno , pitam se imajuli ovi ljudi duse i savjesti za mene je isto ko da su i insana otrovali toliko su u mojim ocima vriejdni ovi isti ljudi .


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Otrovani psi u SARAJEVU
14.4.2010 10:38:48   
Anoniman
AKO ZIVITE U RAKOVICI I IMATE NEKU ZIVOTINJU (CUKU ILI MACU) SKLANJAJTE IH U KUCE...SINTORI SU U AKCIJI!!!

(odgovor članu Mirkica)
  Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *