|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   POMOC za malu Ajsu Hajdarevic!!!
24.6.2011 23:26:33   
Lulu_08
Nadam se da ce biti prihvaceno otvaranje ove teme, jer iskreno mislim da zasluzuje svu mogucu POZORNOST i sigurno je svaciji doprinos u bilo kojem smislu dobro dosao.

Ukoliko je neko, poput mene, propustio emisiju "Udri Muski", izvolite tri linka (ne traje dugo, ukupno cca 15min) kako biste razumjeli i shvatili koliko je potrebno pomoci maloj Ajsi, njenom tati i mami koji se jako tesko bore za njihovu jako bolesnu sedamaestomjesecu djevojcicu!

Ajsa 1 dio

Ajsa 2 dio

Ajsa 3 dio

Drage forumasice, zene (i muskarci) dobrog srca, u nekoliko navrata smo pokazale svoju humanu stranu. Mislim da ovaj put trebamo uraditi isto, i cim prije pokusati pomoci Ajsi, na bilo koji moguci nacin!

Informacije za humanitarni doprinos su:

Uplate za Ajšu Hajdarević se mogu izvršiti na transakcijski račun otvoren kod UniCredit banke na ime Edin Hajdarević: 3380000000000072, broj partije – 45209809000.

Uplata za Ajšu Hajdarević u inostranstvu se mogu izvrsiti na račun „Otvorene mreže“ s naznakom „za Ajšu Hajdarević“:

Devizni račun kod VOLKSBANK BH 5030120-220918 , IBAN broj-BA39 1401010022091880, SWIFT-VBSABA22.


Aktivni su i humanitarni telefoni “Otvorene mreže”:

BH Telecom 090 291 027 i HT Eronet 092 890 827

kojim donirate 2 KM + PDV (važi za korisnike fiksne telefonije i postpaid korisnike mobilne telefonije).


Nadam se da cemo kao i ranije pokazati STA JE RINGERAJA!


< Poruku je uredio Djana -- 24.6.2011 23:27:06 >


_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: POMOC za malu Ajsu Hajdarevic!!!
24.6.2011 23:33:20   
Lulu_08
Ono sto je najzalosnije je da u ovoj "drzavi" zvanoj Bosna i Hercegovina, covjek zivi u rusevini, opasnoj po zivot, sa bebicom od 17 mjeseci koja je jako tesko bolesna. On i supruga su izgubili prvu bebu, koja je rodjena zdrava! Covjek koji je sa 2 mjeseca starosti ostavljen da se bori sam za svoj zivot, koji je sa 17 godina dobrovoljno pristao da se bori za BiH, koji je zbog toga ostao bez skole, bez zdravlja, i Ratni Vojni Invalid je. Tom covjeku je potrebno minimalno 100km samo za "odrzavanje" zivota njegove djevojcice, a za lijecenje je potrebna kao prvo dijagnoza, koju ne moze dobiti jer nasa "drzava" mu to ne omogucava. Za svih 17 mjeseci, i bezbroj epileptickih napada, djevojcica jos uvijek nije prosla kroz MRI dijagnostiku. Strasno!!!!!

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: POMOC za malu Ajsu Hajdarevic!!!
24.6.2011 23:37:27   
klemzi
Uh, sva sam se naježila. Danas sam čitala o ovoj djevojčici, ja ću pomoći koliko mogu. Duša draga...A o nepravdi draga Djana, šta reći..sve dok svi ne ustanemo i ne promijenimo stvari u ovom našem glupom sistemu bit će nam ovako. Stado smo koje vodaju kako hoće, a sami smo krivi. Pretužno!!!

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: POMOC za malu Ajsu Hajdarevic!!!
24.6.2011 23:48:40   
Honey3
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image uh Boze dragi kako tuzno,da im Allah dragi pomogne i olaksa,uh kako mi se srce stegne kad je vidim onako malenu sa onim medenim obrascicima,dusa dragauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: POMOC za malu Ajsu Hajdarevic!!!
25.6.2011 0:07:27   
Malenaoduvijek
zlato malo, ja ne mogu da vjerujem da neko ovako nesto moze mirno da gleda, a posebno ti ljekari kako se mogu pogledati u ogledalo nakon sto su pustili ovo dijete kuci bez dijagnoze ikakve.

SRAMOTA!!!!

meni se place stvarno


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: POMOC za malu Ajsu Hajdarevic!!!
25.6.2011 7:50:06   
Galicia
Zelim da pomognem, ali ne znam kako se salju pare iz Amerike. Ako ima ko info, molim vas recite mi. Hvala.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: POMOC za malu Ajsu Hajdarevic!!!
25.6.2011 9:45:09   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: Galicia

Zelim da pomognem, ali ne znam kako se salju pare iz Amerike. Ako ima ko info, molim vas recite mi. Hvala.


Devizni račun kod VOLKSBANK BH 5030120-220918 , IBAN broj-BA39 1401010022091880, SWIFT-VBSABA22.

Evo draga, devizne uplati uz pomoc IBANa i SWIFTa mozes preko svake Banke uplatiti na racun sto sam ti kopirala.


_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: POMOC za malu Ajsu Hajdarevic!!!
25.6.2011 10:41:54   
sweety.tz
Hvala Djana na otovrenoj temi....Sta da vam drugo kazem,osim ako imate namjeru zvati telecom ili eronet....radije javite meni da imate namjeru zvati,ja cu u "Ajsinu kasicu" stavljati te 2 km, i nakon 7 dana otici uplatiti na racun "otvorene mreze- za Ajsu"...A vi me pocastite kaficom...Iz prostog razloga vas taj poziv kostat ce oko 2,30 km...a od toga ce Ajsa daj Boze dobit 1 km, i to za jedno 3-4 mjeseca....

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: POMOC za malu Ajsu Hajdarevic!!!
25.6.2011 12:15:08   
isabella
boze pomozi placem ko godina boze dragi daj svakom samo zdravlja,,nemogu sebi da dodjem

_____________________________

Naida 25.04.2010.g dusa moja


Priroda nije fer! Psima nije dala mogucnost da govore, dok neki ljudi odlicno laju.

(odgovor članu sweety.tz)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: POMOC za malu Ajsu Hajdarevic!!!
25.6.2011 12:25:03   
niki83
iskreno ja danas ne mogu uopce da pogledam ove linkove, strah me, a jutros sam na racun uplatila svoj skromni doprinos, halal bilo...
i da, hvala forumasici koja je otvorila temu!!!


_____________________________

N&N

(odgovor članu isabella)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: POMOC za malu Ajsu Hajdarevic!!!
25.6.2011 12:27:17   
klemzi
Uh, ja ne mogu sebi da dođem..user posted image user posted image user posted image user posted image   Allahu dragi ti budi na pomoći!!

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu isabella)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: POMOC za malu Ajsu Hajdarevic!!!
25.6.2011 12:36:05   
palachinken
Luče malo, ni krivo ni dužno...
Nemam zvučnike na poslu, ne mogu pogledati tačno o čemu se radi. Da li neko može sastaviti apel za pomoć, kratki opis bolesti i situacije, pa da ga lijepimo na FB, skupa sa brojevima računa i telefona?



_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: POMOC za malu Ajsu Hajdarevic!!!
25.6.2011 13:06:54   
koka i po
....i jos jedna u nizu teskih sudbina.ja sam sama sebi obecala da necu vise otvarati slicne teme....jer....znate vec.ali ovu sam morala.sve sto bih rekla suvisno je....pomozimo koliko mozemo.ko zna sta nas ceka sutra.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: POMOC za malu Ajsu Hajdarevic!!!
25.6.2011 13:51:31   
sweety.tz
Historiju bolesti nemamo,dijagnoze nemamo...Onos to znam jeste da je mala Ajsa prije vremena rodena,da su joj bili tada cak i bubrezi otkazali....radi se o tome sto je meni trenutno poznato da joj je nepce previse spusteno pa ima problem sa disanjem...taj zrak nekako zaluta i helem dolazi u mozak krivim putem...Navodno sada joj se pocela skuplajti voda u mozgu (hidrocefalus).Ovo sve sto sam vam napisala su rjeci oca Ajse,gosp.Edina...upucena je neuropedijatru,kao sto ste culi i sami nikad aje nije pregledao...ja sam pokusala naci neuropedijatra,vjerujte mi da ga je skoro ne moguce pronaci.Ajsa mora biti pod ljekarskim,prije svega kvalitetnim ljekarskim nadzorom do dg,a onda dalje cemo znati da li se moze ljeciti,na koji nacin i gdje.Stoga VAS MOLIM,ako bilo ko od vas poznaje da negdje u privatnoj klinici ima neuropedijatar,da mi javi...inace ovako nekom regularnom procedurom gotovo je ne moguce doci do njega, mislim prije svega na UKC Kosevo.Nasla sam jednu privatnu pedijatrijsku kliniku u Zenici..imaju neurpedijatra,zvala i pokusala zakazati termin..ali su mi rekli da ce mi javiti kada je dobila termin dok se sestra konsultuje sa ljekarom....To je bilo jucer oko 12.Cekat cu jos do ponedjeljka ujutro da vidim da li ce se javiti,ako ne imam ih namjeru ponov zvati i medijski prozvati za nemar.Ono sto je naj tuznije u ovoj prici,jeste, gosp.Edin,da je ovo imalo uredena drzava izgubio bi vrlo lako starateljstvo,a ne daj Boze da se malo Ajsi nesto desi,cak bi i krivicno odgovarao.

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: POMOC za malu Ajsu Hajdarevic!!!
25.6.2011 13:55:54   
isabella

IZVORNA PORUKA: sweety.tz

Historiju bolesti nemamo,dijagnoze nemamo...Onos to znam jeste da je mala Ajsa prije vremena rodena,da su joj bili tada cak i bubrezi otkazali....radi se o tome sto je meni trenutno poznato da joj je nepce previse spusteno pa ima problem sa disanjem...taj zrak nekako zaluta i helem dolazi u mozak krivim putem...Navodno sada joj se pocela skuplajti voda u mozgu (hidrocefalus).Ovo sve sto sam vam napisala su rjeci oca Ajse,gosp.Edina...upucena je neuropedijatru,kao sto ste culi i sami nikad aje nije pregledao...ja sam pokusala naci neuropedijatra,vjerujte mi da ga je skoro ne moguce pronaci.Ajsa mora biti pod ljekarskim,prije svega kvalitetnim ljekarskim nadzorom do dg,a onda dalje cemo znati da li se moze ljeciti,na koji nacin i gdje.Stoga VAS MOLIM,ako bilo ko od vas poznaje da negdje u privatnoj klinici ima neuropedijatar,da mi javi...inace ovako nekom regularnom procedurom gotovo je ne moguce doci do njega, mislim prije svega na UKC Kosevo.Nasla sam jednu privatnu pedijatrijsku kliniku u Zenici..imaju neurpedijatra,zvala i pokusala zakazati termin..ali su mi rekli da ce mi javiti kada je dobila termin dok se sestra konsultuje sa ljekarom....To je bilo jucer oko 12.Cekat cu jos do ponedjeljka ujutro da vidim da li ce se javiti,ako ne imam ih namjeru ponov zvati i medijski prozvati za nemar.Ono sto je naj tuznije u ovoj prici,jeste, gosp.Edin,da je ovo imalo uredena drzava izgubio bi vrlo lako starateljstvo,a ne daj Boze da se malo Ajsi nesto desi,cak bi i krivicno odgovarao.


pa ljudi jel moguce evo ja cim sam pogledala linkove isplakala se i dosla malo do sebe odletila sam u banku,,zar neki ljudi nemaju dusu pa se ne boje da se sutra isto moze njima desiti,,boze pomozi nemam vise komentara nemogu doc do sebe objavila sam i na svom fb-u ove linkove to je sve sto mogu uciniti a damije moc da djevojcicu dam u prave lijecnicke ruke,,user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Naida 25.04.2010.g dusa moja


Priroda nije fer! Psima nije dala mogucnost da govore, dok neki ljudi odlicno laju.

(odgovor članu sweety.tz)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: POMOC za malu Ajsu Hajdarevic!!!
25.6.2011 14:46:08   
Lulu_08
Mislim da je najbolje da se organizuje placanje preko "Otvorene Mreze" jer preko te linije postoje direktni linkovi ka strucnoj pomoci za malu Ajsu. Ono sto je najvaznije da se STO HITNIJE dodje to dijagnoze, a za to je potreban neuropedijatar, kao sto je sweety.tz rekla. Molim vas, drage forumasice koje imate neke kontakte i poznanstva, da li direktno sa nekim neuropedijatrom, ili koje poznajete nekoga sa neke pedijatrije, pa imate mogucnost da pomognete u dijagnosticiranju bolesti male Ajse da se javite, jer kao sto citate sweety.tz je u direktnom kontaktu sa Ajsinim ocem i moze se hitno organizovati da se Ajsa dovede na obzervaciju i analizu.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu isabella)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: POMOC za malu Ajsu Hajdarevic!!!
25.6.2011 21:10:05   
ElmaB
Može li se organizirati da se dijete smjesti na neku kliniku, bez obzira što nema zdravstvenu knjižicu i plaćeno zdravstveno, jer se liječenje na klinici možei platiti? Treba vidjeti sa pedijatrijom u Sarajevu!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: POMOC za malu Ajsu Hajdarevic!!!
25.6.2011 21:15:52   
Lulu_08
ElmaB RR slazem se, otac malene je do sada dobijao odgovor da bez dijagnoze ne mogu nista... A do neuropedijatra nije uspio doci do sada.

Da li neko ima kontakt na nekoj od Pedijatrija ili u jos boljem slucaju direktno sa nekim neuropedijatrom?

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: POMOC za malu Ajsu Hajdarevic!!!
25.6.2011 21:35:21   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: Djana

ElmaB RR slazem se, otac malene je do sada dobijao odgovor da bez dijagnoze ne mogu nista... A do neuropedijatra nije uspio doci do sada.

Da li neko ima kontakt na nekoj od Pedijatrija ili u jos boljem slucaju direktno sa nekim neuropedijatrom?

kako je moguce da curica koja je lezala na pulmologija koja se nalazi na 8 spratu pedijatrijske klinike u sa nije stigla do neuropedijatra jer taj odjel je direktno pored...
iskreno ne mogu da vjerujem, ko joj je prepisao phenobarbiton, oca neko laze jer taj lijek prpisuju neuropedijatri.
moj sin je to pio skoro do druge godine.
a u sa imaju 3 neuropedijatra,  dr zubcevic, dr catibusic i dr uzicanin.

takodje direktorica klinike ped.prof dinarevic je veliki covjek i njoj da se obratio ona ga nikada ne bi odbila, kod nje ne trebaju nikave stele i stelice iako ja vjerujem da ce batko da je kontaktira...


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: POMOC za malu Ajsu Hajdarevic!!!
25.6.2011 21:38:20   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: ElmaB RR

Može li se organizirati da se dijete smjesti na neku kliniku, bez obzira što nema zdravstvenu knjižicu i plaćeno zdravstveno, jer se liječenje na klinici možei platiti? Treba vidjeti sa pedijatrijom u Sarajevu!


ako je otac RVi on je vjerovatno na birou, kako da nema zdravstveno...
a zbog cega je on stalno dobivao odbijenice nisam shvatila, pa inace sa tri potpisa se ide u sa na kliniku...Boze dragi budalastine


a u krajnjem slucaju sto je naravno grozno postoji mogucnost privatno doci do zubcevica i onda je sigurno nece odbiti za pregled i sigurno bi je i uputio na kliniku ...


< Poruku je uredio MALA1994 -- 25.6.2011 21:40:46 >


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: POMOC za malu Ajsu Hajdarevic!!!
25.6.2011 21:49:43   
rose
pretuzno user posted image user posted image lutka mala draga, iskreno se nadam da ce uskoro doci do neuropedijatra, dijagnoze i terapije i da se konkretna sredstva sakupe...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: POMOC za malu Ajsu Hajdarevic!!!
25.6.2011 21:57:30   
sweety.tz
Koliko sam ja upucena navedni phenobarbiton joj je propisan od rodjenja.....e sad kako je dalje dobivao recepte za taj ljek,da li su vise radeni nalazi,ko mu je uopce produzavo terapiju nemam pojma....

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: POMOC za malu Ajsu Hajdarevic!!!
25.6.2011 22:02:08   
sweety.tz
I otac male Ajse ima zdr.osiguranje....to vezano za odbijenice zaista ni sama nisam shvatila....user posted image


(odgovor članu sweety.tz)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: POMOC za malu Ajsu Hajdarevic!!!
25.6.2011 22:13:20   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: sweety.tz

Koliko sam ja upucena navedni phenobarbiton joj je propisan od rodjenja.....e sad kako je dalje dobivao recepte za taj ljek,da li su vise radeni nalazi,ko mu je uopce produzavo terapiju nemam pojma....


jedino neuropedijatar uzima na sebe tu odgovornost da ti da phenobarbiton jer to je lijek koji se mora upisivati u knjigu u dz (ne mogu se sjetiti sad kako se zove) i ide dupli rcp, nama ga pedijatar nikada nije htio dati bez novog nalaza neuropedijatra tako da se meni cini da ovog jadnog covjeka neko dobro levati, takodje i to da su im izgubili otpusno pismo je bas onako budalasto.

jos dijete koje je neurorizicno kada bude primljeno na bilo koji odjel na pedijatriji ide kod neuropedijatra u savjetovaliste i fizijatra radi ukljucivanja u vjezbe za motoriku.
ne shvatam stvarno, pa nije ona jedino dijete iz drugog kantona....


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu sweety.tz)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: POMOC za malu Ajsu Hajdarevic!!!
25.6.2011 22:22:52   
Lulu_08
Realno govoreci mislim da je jako vazno da se neko ukljuci u ovu problematiku, socijalna pomoc ili slicno. Ocigledno je da otac male Ajse zaista nije strucan niti opskrbljen adekvatnim "alatima" za lijecenje ove djevojcice. Da li njega neko zavlaci sa informacijama, ili sta se vec desava, mozda i nije bitno trenutno, bitno je da se ovoj djevojcici HITNO poboljsa kvalitet zivota, jer je isti trenutno bas ugrozen! user posted image

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *