|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Peglanje vesa
28.7.2008 16:26:51   
nesanica
user posted image

dal vi sve peglate, tj i sareni i beijeli ves? ja sam do nedavno peglala sve osim carapa. ali  u zadnje vrijeme sareni ves vise ne peglam(izuzetak djecije). kada ves izvadim iz masine fino ga slozim u korpu i tako odstoji 1-2h . onda ga prostrem i kada je suh opet fino savijem i gotovo.pegla za to uopste nije potrebna. a sto se bijelog tice tu jos uvijek sve peglam.

< Poruku je uredio acudesa RR -- 1.8.2010 13:29:18 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: peglanje vesa
28.7.2008 16:57:28   
Happy
To nisam probala, da složim i onda prostrem, trebam i to probati... Jer mrzim peglanje... Inače ne peglam bijeli veš, šareno baš ono što moram (fino prostremuser posted image ).
Mada me MM ubi... On nosi košulje na posao (mora) ali i u slobodno vrijeme... To me smoriuser posted image

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: peglanje vesa
28.7.2008 17:01:49   
Amela V.
I ja mrzim peglanje, peglam samo ono sto moram. MM je policajac, pa njegove kosulje moram pegalti. Ljeti mi je najgore, po nekoliko se puta dnevno presvlacimo, a nekako mi bez veze da hodamo "izguzvani".
Mama kad mi je prvi put dosla i kad je vidjela da "ne peglam posteljinu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!" zlo joj doslo,
Ali ja tojednostavnio ne volim.
Sreca MM ne prigovara, ne smeta mu user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: peglanje vesa
28.7.2008 17:02:53   
nesanica
e kosulje se moraju peglatiuser posted image user posted image user posted image user posted image . a probaj ovo sa sarenim vesom, stvarno se isplati. ustedis sebi vrijeme i strujeuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: peglanje vesa
28.7.2008 17:05:08   
Okarica
Eh, baš ste me našleuser posted image
Peglanje je nešto što najviše mrzim tako da peglam samo ono što moram, a to su uglavnom košulje. Sve ostalo, što može proći, ne peglam. Što se posteljine tiče, gledam da je fino složim dok je mokra i vodim računa pri prostiranju, tako da se i ne vidi da nije ispeglanauser posted image
Kod mene je situacija, uglavnom, ista kao kod Neire.

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu Amela V.)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: peglanje vesa
28.7.2008 17:06:32   
Amela V.

IZVORNA PORUKA: nesanica

e kosulje se moraju peglatiuser posted image user posted image user posted image user posted image . a probaj ovo sa sarenim vesom, stvarno se isplati. ustedis sebi vrijeme i strujeuser posted image user posted image user posted image user posted image



Moracu probati.
Hvala na savjetu

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: peglanje vesa
28.7.2008 17:09:20   
nesanica
probaj pa javi. ja sam izuzetak, mrsko mi nije peglati, ali kad sam cula da moze i tako ja probala i stvarno zadovoljna. posteljinu neku peglam, onu bas koju moram, mada imam dosta onih koje stvarno ne treba peglati. 

(odgovor članu Amela V.)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: peglanje vesa
28.7.2008 17:29:42   
suncan_dan
ja i moj muz user posted image sve peglamo, a na ljeto je i nama mrsko, poateljinu stavljam uvijek u masinu za susenje :) onda ne moram peglat.
A nesanica kako ga ti slozis, ja svoj uvijem (kao pituuser posted image ) da mi je lakse peglat, al mi nekako nece :(((

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: peglanje vesa
28.7.2008 18:20:22   
Skvo RR
Ja bas nisam odusevljena peglanjem. Probala sam i sa slaganjem odjece...ali nemam ja plaho zivaca za to..Tako da sam uvela cim se osusi opeglam, jer mi se desavalo da mi se nakupe 2-3 masine za peglanje a onda ubistvo..user posted image  


(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: peglanje vesa
28.7.2008 18:27:37   
glavobolja
Ja mislim da nisam baš mjerodavna za ovu temu.
Cure, uživam u peglanju. Zaista, uživam u peglanju. Nije bitno je li veš "sitan" ili "krupan",  bijeli ili šareni..... Obzirom da uživam, osim peglanja, i u pranju veša na ruke, u pranju prozora, pranju suđa, ..... mama mi kaže da sam kompletan idiot. Jedino što bih ( znam da je to veoma krupna stvar ) zakonom zabranila je kuhanje. Mrzim kuhanje i smislila bih način kako da nagradim ljude koji bi donijeli propise o zabrani kuhanja u stanu. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Zahra

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: peglanje vesa
28.7.2008 18:32:33   
Okarica
Svaka čast! Tvoj dragi je stvarno sretan čovjek. Kad pročitam ovo, stidim se. Od svega što si nabrojala volim pranje suđa. Mašinu za pranje suđa nemam jer mi ne treba. Čim se nešto od suđa upotrijebi, ja odmah peremuser posted image Ali, peglanje, to mi je stvarno najgori posao na svijetu.

< Poruku je uredio Okarica -- 28.7.2008 18:47:13 >


_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu glavobolja)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: peglanje vesa
28.7.2008 18:56:46   
Amrino
Ne peglam! Jedno vrijeme jesam ali onda skontala da je to potpuno nepotrebno bacanje vremena. Doooobro ga trehnem  user posted image i pazim kako prostirem...tj da sve bude zategnute a stipaljke stavljam na "nevidljiva" mjesta. Onda slozim i u ormar...A onda peglam po potrebi...
Kosulje takodje ne peglam odmah jer se svakako izguzvaju u ormaru, nego peglam jednu po jednu kako mu koja zatreba.
Zene drage i ovako jedva sve stignem...sredjivanje kuce, rucak, beba...jos mi samo fale gomile vesa po kuci!!!


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: peglanje vesa
28.7.2008 19:04:44   
Okarica
IZVORNA PORUKA: amrino

Ne peglam! Jedno vrijeme jesam ali onda skontala da je to potpuno nepotrebno bacanje vremena. Doooobro ga trehnem  user posted image i pazim kako prostirem...tj da sve bude zategnute a stipaljke stavljam na "nevidljiva" mjesta. Onda slozim i u ormar...A onda peglam po potrebi...
Kosulje takodje ne peglam odmah jer se svakako izguzvaju u ormaru, nego peglam jednu po jednu kako mu koja zatreba.



Otprilike ovako i ja radim. Nekad mi muž ode i izgužvan na posao jer zaboravim ispeglati, a on se prihvati prve košulje koja je na vješalici user posted image . On onda priča raji kako ja pratim neku novu modu, kako je cool nositi izgužvano user posted image . Blamiram se, ali šta mogu kad to mrzim. Što kažeš, gledam da protresem i fino prostrem, pa to nikad ne izgleda tako strašno, ako kojim slučajem i obuče neispeglano.  Pozdrav!

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: peglanje vesa
28.7.2008 19:06:39   
Amela V.
Bas mi je drago da nisam sama, nekako se osjecam manje krivom kad procitam vas postove.
Ma vi ste meni kraljice, ne bih vas dala ni za brdo karamela user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: peglanje vesa
28.7.2008 19:12:00   
Okarica
Draga Amela, kontam nešto, život je kratak da ga trošim na peglanje user posted image user posted image user posted image
I meni je drago da nisam jedina. Pusa!

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu Amela V.)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: peglanje vesa
28.7.2008 19:15:17   
Amela V.
user posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: peglanje vesa
28.7.2008 20:35:14   
kana
hahaha sad se sjetih mame kada sam se trebala udati (a uvijek sam mrzila peglati):"Peeeglaces ti,jaranice!!!"
Hocu al...user posted image
Peglam samo kosulje i bebin ves a u tome bas ne uzivam ,uzivam samo u pranju prozora(da vide komsije user posted image ) zezam se
Ko voli,neka izvoli.
MM se ne buni,znaci:samo nuzno!

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu Amela V.)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: peglanje vesa
28.7.2008 20:39:50   
camm
ja cak i stirkam
peglam sve a carape samo od curice.
peglam iskljucivo radi ormara jer vise stane a i volim kad mi je sve pod konac.

< Poruku je uredio camm -- 28.7.2008 20:41:42 >


_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu Amela V.)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: peglanje vesa
28.7.2008 22:03:34   
nesanica
jeste me nasmijale sa ovim vasim komentarimauser posted image user posted image user posted image user posted image . sareni ves stvarno fino savijem, a bijeli odmah prostrem tako da se on mora poslije ispeglati a zato sareni sa strika pokupim i slozim u ormar odmah. pegla mu je bila dok je stajao slozen u korpi.

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: peglanje vesa
29.7.2008 10:48:08   
makana
hehehhehe
moja "omiljena" tema user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
meni trebaju psihičke pripreme za peglanje i nekad mi se baš nakupi dosta za peglat
za prvih almedininih mjeseci peglala sam njen veš sve od a do ž, odavno to više ne radim, ne koristim nikakav omekšivač i stavim veoma malo deterdženta i samo se trudim da bude dobroooo izaprano, ali pegla više jok
ne peglam ni posteljinu, peškire, naš veš, samo pantalone (ebemu lanene stavri ko ih izmisli da se moraju peglat!!!) košulje i majice koje se moraju peglati jer bi stvarno izgledale nikakve bez da malo pegla pređe preko njih user posted image


_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: peglanje vesa
29.7.2008 11:19:06   
Happy
Uh peglanje.... Meni je MM na početku bio zenznut, on je navikao da je vazda popeglan, sređen (šminker pravi user posted image , ja utenama, a on u cipelicamauser posted image ), te što ne peglaš, njegove majice i to.... Mada se sada navikao.... Ja samo mahnem,moram polo majic i to je to user posted image user posted image user posted image
A posteljina???? majko zar to neko pegla? Ne bude baš super, ali dok se samo prepspava jednom to je to user posted image

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: peglanje vesa
29.7.2008 11:34:53   
M kao Mama
Ni ja nisam mogla vjerovati, ali čudo se jutros dogodilo, MOJ MUŽ JUTROS ISPEGLAO SEBI MAJCU, mislim da je to prvi i posljednji put, čujam ja nešto lupka, ustanem kad on pegla majcu, sreća pa se na vrijeme sabrah i ne nasmijah, nego onako snena kao ništa nisam vidjela, kad kasnije sam kaže trebala mu baš ta koja je još uvijek bila na štriku, mislim hajd i to da vidim,

dok sam bila bez obaveza (mislim dok se lajla nije rodila) peglala sam sve i svašta, mada moram priznati da kako sam se udala u 98 posto slučajeva moja svekrva je preuzela peglanje, sada ne peglam posteljinu, ali sve ostalo se pegla, Lajlina odjeća pogotovo, u zadnje vrijeme koristimo i onu mirisnu vodu iz DM i pravo mi se sviđa, iako stavljamo i omekšivač, opet volim da veš miriše

inače peglanje mi nije mrsko, ali kada se ne mora još je bolje

(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: peglanje vesa
29.7.2008 11:57:50   
hanabanana
Volim peglati, a ono što više volim kod peglanja jeste što za to vrijeme obavim razgovore sa ljudima koje volim, nekada odgledam nešto na tv-u što inače ne bih jer bih smatrala to gubljenjem vremena.

Tako da mene peglanje ustvari odmara.

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: peglanje vesa
29.7.2008 12:39:13   
Ivona
IZVORNA PORUKA: glavobolja

Ja mislim da nisam baš mjerodavna za ovu temu.
Cure, uživam u peglanju. Zaista, uživam u peglanju. Nije bitno je li veš "sitan" ili "krupan",  bijeli ili šareni..... Obzirom da uživam, osim peglanja, i u pranju veša na ruke, u pranju prozora, pranju suđa, ..... mama mi kaže da sam kompletan idiot. Jedino što bih ( znam da je to veoma krupna stvar ) zakonom zabranila je kuhanje. Mrzim kuhanje i smislila bih način kako da nagradim ljude koji bi donijeli propise o zabrani kuhanja u stanu. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



user posted image  user posted image  user posted image  E bas me nasmija!Ja sam totalna suprotnost.Nije mi mrsko kuhati...Zapravo,uzivam u kuhanju...,a ovo ostalo user posted image  user posted image  user posted image

Za mene je peglanje cisto stvar dezinfekcije.Obavezno peglam donji ves i peskire,a sada i kompletan bebin ves.
Trudim se da sareni ves prostrem sto ljepse i da ga poslije slozim sto ljepse,kako ga ne bih morala peglati(to sam magistriralauser posted image ).Izuzetak su kosulje,majice i hlace,koje su bas "tvrdoglave"user posted image
Sto rece Makana,trebaju mi specijalne psihicke pripreme da bih krenula u osvajanje brda vesa za peglanje user posted image  user posted image  user posted image



_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu glavobolja)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: peglanje vesa
29.7.2008 12:58:53   
Monia
Posto nemam puno vremena,a imam puno vesa u opticaju ,trudim se a i moram cim se osusi pod peglu..To je jedini nacin da mi sve bude uredno i da se ves ne gomila.Inace peglam apsolutno sve.To je navika,rutina...tako da mi ne predstavlja neki teret.

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *