|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Pigmentne, crne mrlje na licu?!
18.5.2015 10:35:25   
Kalahari
Ima li nrka od vas tsmnije mrlje po licu??? U 5 sam mjesecu i pojavile su se na pocetku trudnoce te sada, zbog sve jaceg sunca, one postaju sve tamnije. Najgore je sto je jedna iznad gornje usne, izgledajuci kao brkovi 😞
Nemoj te mi reci da izbjegavam sunce i koristim zastitne kreme jer to vec radim. Treba mi nesto da ih izbjelim...

Veliki pozdrav vam od "brkate" :)
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Pigmentne, crne mrlje na licu?!
18.5.2015 15:29:30   
Alma_27
imam i ja pogmentne mrlje user posted image Kao tamnije po kozi. pojavle se u trudnoci i sad kao da ih ima jos vise. ne znam sta da radim.

(odgovor članu Kalahari)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Pigmentne, crne mrlje na licu?!
18.5.2015 15:45:03   
LieToMe RR

IZVORNA PORUKA: Kalahari

Ima li nrka od vas tsmnije mrlje po licu??? U 5 sam mjesecu i pojavile su se na pocetku trudnoce te sada, zbog sve jaceg sunca, one postaju sve tamnije. Najgore je sto je jedna iznad gornje usne, izgledajuci kao brkovi 😞
Nemoj te mi reci da izbjegavam sunce i koristim zastitne kreme jer to vec radim. Treba mi nesto da ih izbjelim...

Veliki pozdrav vam od "brkate" :)


Imas na trzistu milion krema koje su za izbjeljivanje hiperpigmentacije (melasme). Prijateljica trenutno koristi neku od vichija i prezadovoljna je (i stvarno joj je lice divno, cak se i nekako ten ujednacio), zene se kunu i u neku eucerin isto za izbjeljivanje smedjih flekica.

Ja imam problem sa pjegicama po licu (koje dodju do izrazaja na ljeto kad ih sunce dobro uhvati). Godinama sam znala poceti piti betakaroten nekad u martu kako bih pripremila lice za ljeto (naravno faktor 50 obavezan svako jutro). sreca sad u trudnoci ten super.

Nije to nista neuobicajeno, samo eto smeta covjeku. Pravac apoteka i vidi sta ima i sta ti odgovara. najbolje bi bilo ako imas nekoga u apotekama da ti pribavi neke testere pa da vidis koja ti vise odogovara jer nisu jeftine (mada ja eto imam prijateljice kojima su stvarno pomogle)

_____________________________

...od nakita je nosila jedino oči!
Leona 2.1.2013. Mamina slika i prilika
Nora 24.8.2015. Voli tata svoju Noru najvise na svijetu!

(odgovor članu Kalahari)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Pigmentne, crne mrlje na licu?!
18.5.2015 17:47:50   
Lozana
Ja imam pjegice još od djetinstva,ima li nekop preporuku za dobru krema,neka je i skupa.

(odgovor članu LieToMe RR)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Pigmentne, crne mrlje na licu?!
18.5.2015 20:49:10   
Kalahari
Fino je čuti da ima načina :) Čula sam da nije dobro koristiti te kreme za izbjeljivanje u trudnoći. Radi sastojaka koji se apsorbuju u kozu i navodno - sve do bebe...
Nasla sam na netu informaciju da je limun dobar i tonik od persuna pa javim rezultate kada probam.

A vi pjegave moje, uzivajte! Pjegice su tako simpa i oduvijek sam ih zeljela imati! Ove tamne fleke su nasuprot tome - smijesne i zalosne user posted image


(odgovor članu Kalahari)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Pigmentne, crne mrlje na licu?!
19.5.2015 0:35:53   
ananas_ze
Imala sam i ja u T, dok sam se porodila nestale su, bile ispod krajeva donje usne, ruzno za vidjeti,al eto prodje user posted image

_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu Kalahari)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Pigmentne, crne mrlje na licu?!
19.5.2015 7:23:34   
novo Ime
dobro jutro...
ja sam te fleke dobila prije 3 godine (imala sam onu bb kremu koja ima parfem i bila na suncu cijeli dan). eucerin mi je malo pomogao. ali sad u trudnoci one nisu potamnile nego sam dobila na ivici brade kao pjege...peksindura isto...dr mi rekao sp50 i sto manje na suncu...

_____________________________

Endometrioza - 2007, 5x IUI, ICSI 3x, FET 1x
IDIOPAT
ICSI br.3 08.12.15 BINGO
"Kad pogodi te strijela sudbine, ti uzmi i poljubi je..."

(odgovor članu ananas_ze)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Pigmentne, crne mrlje na licu?!
19.5.2015 21:55:49   
salmy

IZVORNA PORUKA: Kalahari

Ima li nrka od vas tsmnije mrlje po licu??? U 5 sam mjesecu i pojavile su se na pocetku trudnoce te sada, zbog sve jaceg sunca, one postaju sve tamnije. Najgore je sto je jedna iznad gornje usne, izgledajuci kao brkovi 😞
Nemoj te mi reci da izbjegavam sunce i koristim zastitne kreme jer to vec radim. Treba mi nesto da ih izbjelim...

Veliki pozdrav vam od "brkate" :)

postoje kreme koje trenutno izbjele...ja sve moguce korostila od..Elizabeth arden,shiseido...do apoteke...more kremica...sve pomognu trenutno

jako je vazno izbjegavati sunce i mazati lice zastitnom kremom...
nikako mazati kremama za izbjeljivanje pa ici na sunce

fleke ce ostati...(u mom slucaju) izgube se tokom zime logicnouser posted image

bas danas sam kupila sesir i bez njega nigdje ne idem..vec su se po celu ukazaleuser posted image

(odgovor članu Kalahari)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Pigmentne, crne mrlje na licu?!
20.5.2015 8:27:53   
LieToMe RR
pjegice jesu slatke ali znaju i one potamniti na suncu user posted image pa bas izgleda neuredno. nisu pjegice ko pjegice strasne nego sto te pjegice nisu locirane samo malo po nosu i ispod ociju nego ima ih i po obrazima i po celu (ako ne tretiram lice kako treba onda se i one pocnu siriti).
ja sam davno dobila savjet od doktora da obavezno pijem betakaroten 3-4 mjeseca prije nego sto pocne izlaganje suncu, na taj nacin koza se pripremi. koristila sam i kremu od limuna (apoteke sarajevo) i nju sam znala navece prije spavanja staviti, a ujutru sam obavezno lice mazala faktorom 50.

najbitnije od svega je mazati lice redovno faktorom i izbjegavati jako sunce i izlaganje suncu.

_____________________________

...od nakita je nosila jedino oči!
Leona 2.1.2013. Mamina slika i prilika
Nora 24.8.2015. Voli tata svoju Noru najvise na svijetu!

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Pigmentne, crne mrlje na licu?!
20.5.2015 13:43:08   
salmy

IZVORNA PORUKA: LieToMe

pjegice jesu slatke ali znaju i one potamniti na suncu user posted image pa bas izgleda neuredno. nisu pjegice ko pjegice strasne nego sto te pjegice nisu locirane samo malo po nosu i ispod ociju nego ima ih i po obrazima i po celu (ako ne tretiram lice kako treba onda se i one pocnu siriti).
ja sam davno dobila savjet od doktora da obavezno pijem betakaroten 3-4 mjeseca prije nego sto pocne izlaganje suncu, na taj nacin koza se pripremi. koristila sam i kremu od limuna (apoteke sarajevo) i nju sam znala navece prije spavanja staviti, a ujutru sam obavezno lice mazala faktorom 50.

najbitnije od svega je mazati lice redovno faktorom i izbjegavati jako sunce i izlaganje suncu.

nisu to pjegice...to su fleke raznih oblika i velicina...to nikako ne moze biti slatko...a pjegice il imas il nemasuser posted image

(odgovor članu LieToMe RR)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Pigmentne, crne mrlje na licu?!
20.5.2015 13:49:59   
LieToMe RR

IZVORNA PORUKA: salmy


IZVORNA PORUKA: LieToMe

pjegice jesu slatke ali znaju i one potamniti na suncu user posted image pa bas izgleda neuredno. nisu pjegice ko pjegice strasne nego sto te pjegice nisu locirane samo malo po nosu i ispod ociju nego ima ih i po obrazima i po celu (ako ne tretiram lice kako treba onda se i one pocnu siriti).
ja sam davno dobila savjet od doktora da obavezno pijem betakaroten 3-4 mjeseca prije nego sto pocne izlaganje suncu, na taj nacin koza se pripremi. koristila sam i kremu od limuna (apoteke sarajevo) i nju sam znala navece prije spavanja staviti, a ujutru sam obavezno lice mazala faktorom 50.

najbitnije od svega je mazati lice redovno faktorom i izbjegavati jako sunce i izlaganje suncu.

nisu to pjegice...to su fleke raznih oblika i velicina...to nikako ne moze biti slatko...a pjegice il imas il nemasuser posted image


moj odgovor se odnosio na moje pjegice i na komentar od forumasice kalahari kako su pjegice slatke (mi koje imamo pjegice)
za fleke tj melasme se slazem, nije slatko narocito ako ti smeta, ali ne mora znaciti da ce ostati trajno. koliko sam u toku obicno se pojave kod nekih trudnica u trudnoci i kasnije prodju. isto kao i linea negra na stomaku. ja je recimo nisam imala ali ima trudnica koje jesu. izgubila se par mjeseci poslijeporoda

_____________________________

...od nakita je nosila jedino oči!
Leona 2.1.2013. Mamina slika i prilika
Nora 24.8.2015. Voli tata svoju Noru najvise na svijetu!

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Pigmentne, crne mrlje na licu?!
14.6.2015 9:28:08   
Kalahari
Ma najgore je sto se znojim iznad gornje usne i svaka krema - spadne. Kupila sam stick za zastitnim faktorom pa se nadam da drzim pod kontrolom. Ili sam se ja samo navikla user posted image
U svakom slucaju, hvala na odgovorima drage moje. Neka nam to budu najveci problemi 😉

(odgovor članu Kalahari)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Pigmentne, crne mrlje na licu?!
14.6.2015 22:43:52   
niki83

IZVORNA PORUKA: salmy


IZVORNA PORUKA: Kalahari

Ima li nrka od vas tsmnije mrlje po licu??? U 5 sam mjesecu i pojavile su se na pocetku trudnoce te sada, zbog sve jaceg sunca, one postaju sve tamnije. Najgore je sto je jedna iznad gornje usne, izgledajuci kao brkovi 😞
Nemoj te mi reci da izbjegavam sunce i koristim zastitne kreme jer to vec radim. Treba mi nesto da ih izbjelim...

Veliki pozdrav vam od "brkate" :)

postoje kreme koje trenutno izbjele...ja sve moguce korostila od..Elizabeth arden,shiseido...do apoteke...more kremica...sve pomognu trenutno

jako je vazno izbjegavati sunce i mazati lice zastitnom kremom...
nikako mazati kremama za izbjeljivanje pa ici na sunce

fleke ce ostati...(u mom slucaju) izgube se tokom zime logicnouser posted image

bas danas sam kupila sesir i bez njega nigdje ne idem..vec su se po celu ukazaleuser posted image


Identicno i kod mene..s prvim jacim suncem bez obzira na zastitne kreme ukazale se i bas me nerviraju user posted image
Ja ih dobila u prvoj trudnoci, koristila poslije i neke kreme za uklanjanje, i iskreno nista nisu pomogle.
Sad cu i sama malo guglati za ovaj limun, da vidim kako to on pomogne user posted image

_____________________________

N&N

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Pigmentne, crne mrlje na licu?!
14.6.2015 22:55:24   
Kalahari
http://www.minimagazin.info/2014/04/11/najefikasniji-kucni-tretmani-protiv-tamnih-mrlja-na-licu/

Evo naidjoh na ovo. Valjda nam pomogne 😃

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Pigmentne, crne mrlje na licu?!
14.6.2015 23:05:48   
salmy
ja sam sve zivo isprobala od skupih kremica pa kucne varijante..pomognu kad nema suncauser posted image a limun je strasan za kozu koja je suha...meni opste ne godi..ujeda cudo jedno...

sesir i izbjegavati sunceuser posted image

(odgovor članu Kalahari)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Pigmentne, crne mrlje na licu?!
14.6.2015 23:13:53   
ladyblue RR
ta mrlja iznad usne će vjerovatno izlaziti par godina i prestati ali će preći na druge dijelove lica. ja ih imam po obrazima i nekada po čelu...pa izgledam k'o prljavauser posted image

elem, koristiti Eucerin 50+ obojenu kremu ljeti pa koliko izdržite bez mrlja. ja se obično spasim do mora i onda od kupanja, krema spada i fleke su tu iako stavljam 50+ na lice non-stop.

kreme za izbjeljivanje ljeti ni pod razno, napraviti ćete veći belaj i samo će dio koji je imao normalan pigment, ostati bez njega. limun i sl., ni pod razno.

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 16
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *