|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Pomoć u trudnoći ugroženoj stresom
14.5.2009 9:26:58   
aida_db
Prije svega lijep pozdrav svima!
Obzirom da sam odlučila da bar neko vrijeme posjećujem ovaj forum, molila bih vas za savjet vezano za moje stanje.
U 24-toj sam sedmici trudnoće koja je ugrožena hematomom nekada od 12 sedmice i zbog toga sam bila hospitalizovana. Od terapije sam koristila dabroston 3x1, depo progesteron na 2 dan te jedno kraće vrijeme apaurin. Ne moram vam ni reći  kakav je ovo pakao za mene bio! Nakon nekoliko sedmica u bolnici moje stanje se stabiliziralo, a nakon kraće kućne njege hvala Bogu došlo skroz u normalu, tako da mi ni ljekovi više nisu bili potrebni.
Nažalost posljednjih dana sam doživjela jak stres zbog čega sam dobila jake kontrakcije, glavobolje i gubitak apetita. Ljekar je predlagao da bar dan-dva ostanem u bolnici što sam odbila. Dao mi je ponovo apaurin ito do 3x dnevno i strogo mirovanje do kontrole krajem sedmice, kada će ponovo razmotriti moje stanje. Obzirom da mi se u bolnicu NIKAKO ne ide a i ne gutaju mi se apaurini ovoliko, molim vas zna za bilo kakav savjet kako da ublažim ove posljedice? Apaurin mi je odvratan pa znate li postoji li neki čaj koji djeluje smirujuće na želudac a da smijem piti? Za kontrakcije uzimam mg radije nego apaurin i mislim da pomaže. Međutim ne znam kako da umirim glavobolje i vratim apetit?
Jako me je strah novih komplikacija...user posted image

Sve osim bolnice please!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Hvala vam unaprijed za svaki savjet!

_____________________________

Sine moj ljudi su surovi pa zato
prijatelje drži blizu, a neprijatelje još bliže!
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Pomoć u trudnoći ugroženoj stresom
14.5.2009 9:34:22   
Happy
Draga moja Aida, puno mi je žao što to čujem...
Glupo je reći ne sekiraj se, to je nekako najlakše da se kaže...
Ono što bih j aprobala to je probati sa alternativnim načinima liječenja.
To je moj savjet... Sretno, držim ti fige user posted image


_____________________________

Gospodaru moj,
kad ja zaboravim Tebe,
nemoj Ti zaboraviti mene.


Naš dječak je došao 04.01.2010.

(odgovor članu aida_db)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Pomoć u trudnoći ugroženoj stresom
14.5.2009 9:42:08   
sanjarka
Draga Aida, dobro dosla. Zao mi je kad cujem da se tako neka user posted image sekira, jer i sama znas da se najmanje stres preporucuje. Sto se tice zeluca, ja se kunem u nanu jer sam imala nekih probavnih smetnji u trudnoci i svaki put mi je pomogla. Pila sam i ja apaurin, ali i privatnik i dok. na kosevu su me ubjedili da je on totalno neskodljiv za bebu a nama opusta misice i na taj nacin smirujes kontrakcije, sto je vaznije to nego da izazoves ne do Bog prijevremeni porod. Nadam se da ne radis, a ako da, ja bih uzela bolovanje. Puno srece i javljaj sta je bilo

_____________________________

doslo je i nase sunce, sada imamo dva
adin 29.10.2004
lajla 11.6.2009

(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Pomoć u trudnoći ugroženoj stresom
14.5.2009 9:48:22   
aida_db
Happy i sanjarka hvala vam puno!
I ja smatram da je alt. medicina puno bolja od ljekova, ali šta ću kada je neophodno popijem i taj apaurin.
Radim ali od kuće i koliko mogu tako da to nije problem-a i otvoreno mi je bolovanje još od bolnice.
Pokušati ću sa nanom, hvala ti...

_____________________________

Sine moj ljudi su surovi pa zato
prijatelje drži blizu, a neprijatelje još bliže!

(odgovor članu sanjarka)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Pomoć u trudnoći ugroženoj stresom
14.5.2009 9:50:47   
Happy
Ja ti isto imam krasnu homeopatu... O homeopatiji malo iščitaj po internetu, pa ti mogu dati broj tel.... 100% alternativno i neškodljivo za user posted image

_____________________________

Gospodaru moj,
kad ja zaboravim Tebe,
nemoj Ti zaboraviti mene.


Naš dječak je došao 04.01.2010.

(odgovor članu aida_db)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Pomoć u trudnoći ugroženoj stresom
14.5.2009 10:03:10   
juni
Draga Aida, zar bebica nije najvaznija na svijetu user posted image Ja bih ti preporucila da sto vise boravis u prirodi (ako si u mogucnosti), jer zelenilo opusta bolje od ijednog apaurina. Samo misli pozitivno, razmisljaj o lijepim trunucima koji te cekaju sa bebom a ukoliko vidis da se zamaras nekim stvarima jednostavno prebaci misli na drugu frekvenciju.
Mi smo ovdje da ti pomognemo, vjeruj mi svi problemi ce proci samo sto toga nisi svijesna, zato uzivaj u trudnoci i mazi cedo svoje user posted image

Lijep pozdrav


_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Pomoć u trudnoći ugroženoj stresom
14.5.2009 10:03:23   
emma.L
Aida,

ja sam isto za homeopatiju, ali vjeruj da ako treba apaurin, uzmi ga. Ja sam ga pila u nekoliko navrata u trudnoći zbog preranih kontrakcija. Mg je ok, ali ponekad nedovoljno efikasan (to je savjet moje vjenčane kume koja je ginekolog i koja je i sama imala u trudnoći sve moguće probleme koje je mogla imati, ali je pokušavala otkloniti ih prirodnim putem). Nije istina da bebe budu mirne i nezainteresirane, jer ja imam živka i takva je od samog rođenja. Ponekada bebi više koristi apaurin nego što joj šteti. A najviše joj šteti tvoja nervoza i sekiracija- ne znam kakav je stres bio, vjerujem grozan, ali meni i je i pomisao na bebu djelovala kao apaurin iako su neki mislili da sam bezosjećajna i šta ti ja znam.
Pokušaj malo poravniti, ako ikako možeš i probaj sa homeopatijom, ali pazi- u pravilu homeopatija prvo pojača simptome a tek onda djeluje.
Želim ti svu sreću.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu aida_db)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Pomoć u trudnoći ugroženoj stresom
14.5.2009 10:08:17   
Happy
IZVORNA PORUKA: emma.L

Aida,

ja sam isto za homeopatiju, ali vjeruj da ako treba apaurin, uzmi ga. Ja sam ga pila u nekoliko navrata u trudnoći zbog preranih kontrakcija. Mg je ok, ali ponekad nedovoljno efikasan (to je savjet moje vjenčane kume koja je ginekolog i koja je i sama imala u trudnoći sve moguće probleme koje je mogla imati, ali je pokušavala otkloniti ih prirodnim putem). Nije istina da bebe budu mirne i nezainteresirane, jer ja imam živka i takva je od samog rođenja. Ponekada bebi više koristi apaurin nego što joj šteti. A najviše joj šteti tvoja nervoza i sekiracija- ne znam kakav je stres bio, vjerujem grozan, ali meni i je i pomisao na bebu djelovala kao apaurin iako su neki mislili da sam bezosjećajna i šta ti ja znam.
Pokušaj malo poravniti, ako ikako možeš i probaj sa homeopatijom, ali pazi- u pravilu homeopatija prvo pojača simptome a tek onda djeluje.
Želim ti svu sreću.


Podpisujem u potunosti user posted image user posted image user posted image user posted image

I ja sam za apaurin, ppopijem ga i ja, ali to nije trajno rješenje, treba raditi na tom drugom:))))) Biće to ako Bog da Aidice sve uredu....


_____________________________

Gospodaru moj,
kad ja zaboravim Tebe,
nemoj Ti zaboraviti mene.


Naš dječak je došao 04.01.2010.

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Pomoć u trudnoći ugroženoj stresom
14.5.2009 10:18:32   
aida_db
Hvala vam na savjetima-divne ste!user posted image
Pokušavam maksimalno da se više ne nerviram i uspjeva mi polako ali posljedice su već tu i sada bi da ih ublažim na najbolji način...
Problem je što sam inače temperamentna i često preburno reagujem, a još kad na to dodate i hormone...user posted image
Duša me boli kada pomislim šta bez ikakve koristi ovim radim svom djetetu, a toliko mu se radujem...
Ovo mi je najljepši period života a ja ga sebi kvarim zbog nebitnih gluposti-jer sve je sada manje bitno od moje bebe, slažem se!


_____________________________

Sine moj ljudi su surovi pa zato
prijatelje drži blizu, a neprijatelje još bliže!

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Pomoć u trudnoći ugroženoj stresom
14.5.2009 10:22:03   
Happy
Draga Aida,
ne znam o čemu se radi, ali ako nije strašne ne daj da te živciraju te stvari sama sebi si sada najpreća ti i tvoja user posted image
Nije loše otici sa nekim razgovarati, jer mi često vidimo stvari crnje nego jesu, tako da bih ja svakako to probala user posted image


_____________________________

Gospodaru moj,
kad ja zaboravim Tebe,
nemoj Ti zaboraviti mene.


Naš dječak je došao 04.01.2010.

(odgovor članu aida_db)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Pomoć u trudnoći ugroženoj stresom
14.5.2009 10:31:35   
Blue rose RR
Amra, kao prvo da ti poželim dobrodošlicu, i lijepe želje tvojoj bebice, da trudnoća prođe što ljepše .... i savjet: UŽIVAJ u svakom danu.

znam da je teško reći ti - ne sikiraj se, ne dozvoli da ti stres postane pratilje , jer malo ko od nas može da se obuzda, pogotovo kada hormoni u trudnoći rade, i kada nam dođe PMS, i kada nam dođe crna minuta, i kada nam pokipi mlijeko, i kada ustanemo na lijevu nogu .... user posted image
Takve smo i teško nas je mijenjati, osim kada MI TO SAME ŽELIMO.

Šta god da ti mi kažemo bit će suvišno, bit će nagađanje - ja ti mogu samo iz svog iskustva (meni je posao bio stresan) potvrditi da stres neće sam od sebe nestati, ti ga možeš zaobići. Čim vidiš da je na horizontu, a ti "fataj se noge".
Svaka od nas zna i naslutiti kada dolazi "srni oblak" - zato ... pripremi se.

Trudnoća traje možda dugo kada neko kaže "devet mjeseci" ali vjeruj mi , proći će brže negoli se okreneš. I kasnije ćeš žaliti za tim periodom.
A što se tiče apaurina- ne brini se - ja sam ga pila od 4-9 mjeseca upravo zbog stresa i kontrakcija.
Zato slobodno uz preporuku svog doktora ispoštuj terapiju, usput pij kamilicu sa medom, i spavaj, šetaj, čitaj, uživaj.

Jedan je život.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Pomoć u trudnoći ugroženoj stresom
14.5.2009 10:36:05   
aida_db
Ma u prvi mah mi je izgledalo prestrašno pa sam zato sebe i dovela bezveze u ovo stanje-ustvari je glupost u pitanju koja više nije ni vrijedna spomena...
Moja greška što sam uopšte reagovala...

Evo čitam o homeopatiji na netu usput...
Nego nešto kontam-ako pojačava simptome ne znam koliko je to meni uopšte pametno, jer i ovako su jaki... Iako, generalno, ovo što sam do sada pročitala mi ne zvuči loše vezano za stres uopšte

_____________________________

Sine moj ljudi su surovi pa zato
prijatelje drži blizu, a neprijatelje još bliže!

(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Pomoć u trudnoći ugroženoj stresom
14.5.2009 12:15:41   
aida_db
Evo kako je život čudan i nepredvidiv-
danas sam se počela malo bolje osjećati, naročito jer mi je raspoloženje popravila jedna prijateljica kada mi je jutros rano javila da se porodila i da je dobila zdravog dječačića!user posted image user posted image user posted image user posted image  Divan početak dana!user posted image

Ali evo maloprije ponovo stres- druga prijateljica mi šalje poruku da ide u bolnicu jer joj moraju uraditi serklaž!user posted image user posted image user posted image
A termin nam je doslovno u nekoliko dana...da ne spominjem koliko mi je draga...Znam da je serklaž prilično rutinski ali evo opet sam se puno nasekirala jer mi je žao pravo...user posted image
Nadam se da će sve biti u redu...
I kako čovjek da se bori protiv stresa u ovakvim situacijama-jer kad krene, krene! Nadam se da je ovo zadnje loše što ću doživjeti jedno vrijeme...user posted image

_____________________________

Sine moj ljudi su surovi pa zato
prijatelje drži blizu, a neprijatelje još bliže!

(odgovor članu aida_db)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Pomoć u trudnoći ugroženoj stresom
14.5.2009 12:19:35   
sheri
probaj da se iskljucis iz svega. koliko god to surovo zvucalo, ti i tvoja beba ste najvaznije, i probaj zamoliti ljude da te ne sekiraju svojim problemima. ja sam prelezala cijelu trudnocu, jos uvijek mirujem, a u 28. nedjelji sam dozivjela nevjerovatan stres od osobe od koje to nikada ne bih pomislila. i rekla sam sebi, od danas ne postoji niko, ali zaista niko, osim mene i bebe i mm, i onih ljudi koji postuju moje stanje. beba mi se nije 3 dana micala koliko sam bila nasikirana, a to zaista nije vrijedno. samo se opusti, ne druzi se sa ljudima koji te mogu nasikirati. bar probaj

_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu aida_db)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Pomoć u trudnoći ugroženoj stresom
14.5.2009 12:23:25   
HanaBana
Draga Aida, ocito ti sve te lose i tuzne vijeti jako tesko prihvatas i previse se uzrujavas. Do sam tebe je kako ces se nositi sa tim. Probaj malo da sve to stvais po strani i da samo mislis na to da sebi uljepsas dan. Svaki dan se desvaaju tuzne i lose stvari i jednostavno kada si u drugom stanju MORAS sve to staviti po strani i misliti samo na sebe i svoju bebicu. Sve je u nasim glavam i samo od nas. I ja sam se nervirala u trudnoci, imala raznih problema, pila apaurin i onda jednog dana rekla sebi da zelim da rodim zdravo dijete i bez stresa is ve se promijenilo, nista me nije moglo tako lako izbaciti iz takta ni nasekirati pa cak ni smrtni slucaj jer sam samo mislila na svoje dijete. To moras i ti. cast svima i svemu ali sebi sada moras se maksimalno posvetiti i dati oduska. Drzim ti figeuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu aida_db)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Pomoć u trudnoći ugroženoj stresom
14.5.2009 12:24:42   
bubuli
halo ba sta vam je...okanite se stresa...morate odbaciti od sebe sokantne price,dogadjaje i sve...
drugo je visa sila a ostalo sto mozete sve na ignor staviti...

moja prijateljica u 8 mjesecu trudnoce je prezivjela smrt svoje mame...to je nesto jace sto se nije dalo kontrolisati...njena beba je rodjena sa malom tezinom jer od tog dana i soka nije vise rasla...sreca sve se normalno razvijalo osim tezine tako da je beba ok...
hvala Bogu...

zaboga otkacite sve od sebe!!!


_____________________________



(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Pomoć u trudnoći ugroženoj stresom
14.5.2009 12:27:34   
bebana27
probaj draga moja sto vise misliti na sebe jer ipak ti si sebi najprica a i to djete koje ce ti aBd doci,
ja sam imala puno sikiracije na pocetku trudnoce sve sam se bojala izgubit cu bebu ali sam na kraju odlucila da je to djete meni najbitnije i rekla sam na sve rijeci dogadjaje bit cu slijepa i gluha.
znam nije lako ali pokusaj da se vise brines za sebe
meni je mama govorila da caj od kamilice smiruje covjeka.


_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Pomoć u trudnoći ugroženoj stresom
14.5.2009 12:30:13   
Happy
IZVORNA PORUKA: bubuli

halo ba sta vam je...okanite se stresa...morate odbaciti od sebe sokantne price,dogadjaje i sve...
drugo je visa sila a ostalo sto mozete sve na ignor staviti...

moja prijateljica u 8 mjesecu trudnoce je prezivjela smrt svoje mame...to je nesto jace sto se nije dalo kontrolisati...njena beba je rodjena sa malom tezinom jer od tog dana i soka nije vise rasla...sreca sve se normalno razvijalo osim tezine tako da je beba ok...
hvala Bogu...

zaboga otkacite sve od sebe!!!




Ja sam isto lik kojeg sve, ama baš sve dotiče i sve lično preživljavam... Međudtim imala sam jedan spontani u 18-toj nedjelji i od tada sam se puno promijenila.. Postoje stvari na koje ne možemo da utičemo, ali možemo da drugačije posmatramo na njih...Smrtni slučaj i to je nešto drugo... Ali ovo, rade joj serklaž, pa pobogu ni prva ni zadnja i biće sve dobro ako Bog da i to je to... Možeš li joj kako pomoći????
Ne možeš... Okreni se samo sebi i sovm mužu  i misli na to dijete... Druži se sa poztivnim ljudima, čitaj lagane knjige (harry potter :)), budi u prirodi, pokušaj da toodbaciš, a pogotovo stvari koje ne možeš da promijeniš...
Vjeruj da sam jako osjetljiva i sve me potrese, ali zaista radim na svom problemu i uspijevami polako....


_____________________________

Gospodaru moj,
kad ja zaboravim Tebe,
nemoj Ti zaboraviti mene.


Naš dječak je došao 04.01.2010.

(odgovor članu bubuli)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Pomoć u trudnoći ugroženoj stresom
14.5.2009 12:42:40   
aida_db
Jednostano bi ovo nazvala lošim periodom sa spletom ružnih okolnosti-ali znam da će proći! Izbačena sam iz nekog svog "kolosjeka" i to je to...Vidim da vas je većina isto bar nekada doživjela.
Hvala vam svima na podršci i savjetima!

Evo na OBN-u počinje "Falični pansion"-da se pokušam malo nasmijati i ne misliti o lošim stvarima.

Pozdrav

_____________________________

Sine moj ljudi su surovi pa zato
prijatelje drži blizu, a neprijatelje još bliže!

(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Pomoć u trudnoći ugroženoj stresom
14.5.2009 12:48:16   
sheri
Happy, jesi i ti citala Harrya? i aj sam ih sve procitala u trudnociuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu aida_db)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Pomoć u trudnoći ugroženoj stresom
14.5.2009 12:56:43   
Happy
Čitam sada... Super je user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Gospodaru moj,
kad ja zaboravim Tebe,
nemoj Ti zaboraviti mene.


Naš dječak je došao 04.01.2010.

(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Pomoć u trudnoći ugroženoj stresom
14.5.2009 16:02:39   
poetesa
vala, serklaža prijateljice nije razlog za plakanje! barem koliko ja znam.
Ima čaj koji ja ponekad pijem, u supermarketima,  zove se Relaxin B, mješavine kamilice, nane,matičnjaka i sl. Nije loš probaj

(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Pomoć u trudnoći ugroženoj stresom
14.5.2009 16:22:07   
aida_db
IZVORNA PORUKA: poetesa

vala, serklaža prijateljice nije razlog za plakanje! barem koliko ja znam.


Kraljica si-nasmija me do suza!user posted image user posted image user posted image
Već sam vidjela kako me zamišljš u krokodilskim suzama ko malu bebuuser posted image user posted image user posted image
Pa nisam baš plakala-pogrešan smile-i-ne vidjeh onog bez suza, već me malo pogodilo što se i njoj trudnoća uopšte zakomplikovala i to je to
Nisam baš toliko osjetljivauser posted image

_____________________________

Sine moj ljudi su surovi pa zato
prijatelje drži blizu, a neprijatelje još bliže!

(odgovor članu poetesa)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Pomoć u trudnoći ugroženoj stresom
14.5.2009 21:39:21   
poetesa
user posted image  eto smajli je kriv, jest baš sam pomislila kako si hipersenzibilna dušica :)

(odgovor članu aida_db)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Pomoć u trudnoći ugroženoj stresom
14.5.2009 21:49:46   
mirnac
Meni je posao bio jako stresan, pogotovo drugo tromjesecje trudnoce, pa sam u 27 sedmici morala na bolovanje. Sreca, dogurala sam do 38 sedmice, sto je za dvojke veliki uspjeh.
Imala sam skoro svakodnevno tonu nekih jako mucnih sastanaka i sastancica, i nasekirala bih se, ali kad me jedna od mojih curica udari u stomak, ili pocnu da "igraju", jednostavno bih sve oko sebe prekrizila i uzivala u trenutku.
aida ne znam je li ti to prvo dijete, pretpostavljam da jeste, vidjeces kad rodis da su sve druge brige male. Negdje sam vec pisala da se moje dijete prvih 8 dana borilo za zivot. Sad je sve hB uredu. Nakon te sekiracije, sve je smijesno.

(odgovor članu poetesa)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *