|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Pomozite
14.10.2014 9:54:44   
bebana27
Drage moje nisam vam se dugo javljala,jer imam sa muzem milion problema otisla sam od njega i sad zivim kod svojih roditelja sa svojom djecom medjutim ja sa njima moram da izadjem ali nemam gdje,ne znam sta da radim hitno mi je potrebna vasa pomoc da se dignem iz ovog jer sa djecom na ulicu ne mogu da izadjem
jako je tesko sto sve ovo prolazim sa njima ali zivot sa nasilnikom je bio jako tezak
drage mame ako ima ikakva organizacija da se javim slobodno napisi da se obratim ili da dodju na lice mjesta da vide moju situaciju koja nije nimalo laka

< Poruku je uredio Hanady RR -- 14.10.2014 10:48:19 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Pomozi te
14.10.2014 10:12:37   
ziki
Zao mi je sto prolazis kroz to.
Jesi li prijavila nasilje? Ako jesi imas sigurne kuce? Radis li jos uvijek?

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Pomozi te
14.10.2014 10:16:12   
bebana27
povremeno radim otisla sam od njega skroz jer ne mogu podnijeti da me tuce mene i moju djecu
tesko je skroz izgubila sam volju za sve niti jedem niti spavam brinem se o svemu kako cu dalje sa njima

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Pomozi te
14.10.2014 10:21:01   
ziki
Ako si ti vec sigurna da je to gotovo onda znas sta ti je cinit. Podnesi zahtjev za razvod, prijavi nasilje, trazi alimentaciju...moras se borit, nema od predavanja, ne jela i ne spavanja nista

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Pomozi te
14.10.2014 10:28:09   
Super Beba
Obrati se policiji i centru za socijalni rad...Oni bi te trebali dalje uputiti vezano za razvod, eventualno da ti osiguraju besplatnu pravnu pomoć ...

Mislim da Hanady i hanabanana se dosta više u ovo razumiju, pretpostavljam da će ti one moći dati više informacija...

Žao mi je što ti se sve to događa. Sretno!

_____________________________

Bolje živjeti 100 godina kao milioner, nego 7 dana u bijedi.

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Pomozite
14.10.2014 10:31:08   
Mamica24
Duso draga znam da ti je tesko ali ali ali... Hvala Bogu pa si otisla od tog manijaka koji vas je tako patio.. To je prvi korak u tvoju bolju i sretniju buducnost i sretniji zivot.. Znaj da tek sad pocinjes da ucis disati punih pluca bez straha od njega...
Najprije ja bih ako si to vec uradila znaci prijavila ga policiji da se protivnjega pokrene krivini postupak i da dobije zabranu prilaza tebi i djeci jer je nasilan. Drugo socijalna sluzba bi trebala odreagovati u smislu da vam.nadje smjestaj u sigurnoj kuci ukoliko ne zelis biti kod mame. Al znaci prvo policija pa sve ostalo..

Neka te kod mame ukoliko ti to ne predstavlja problem. Ti si zeno draga zrtva tog manijaka i to sto si otisl od njega jete veliki plus i treba da te veseli... Neces ti ostati ni na ulici niti nezasticena... Znaci prvo policija onda opcina-socijalna sluzba... Ako nemas nikakva primanja predaj papire za sjeciji doplatak malo je spor proces ali se doceka..

Nakon razvoda imas pravo na alimentaciju to vec znas...

Nemoj da se crnjacis zbog nekog kretena koji te je patio.. Imas djecicu digni glavu visoko nisi sama da znas. Budi ponosna na sebe sto si otisla od njeg... Djeca te tvoja trebaju moras biti jaka...

< Poruku je uredio Hanady RR -- 14.10.2014 10:48:37 >


_____________________________

Živi dobar i častan život, tako da kad ostariš i pogledaš unazad moći ćeš da uživaš po drugi put. (L. i B. - naše neprocjenjivo blago)

(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Pomozite
14.10.2014 10:56:26   
Hanady RR
Jesi se ti ikada za ove prethodne godine obratila policiji i prijavila zlostavljanje od tsrane muža?
Gdje ste vi živjeli u njegovoj kući il ste neštro stekli zajedno?
Kada si ga napustila, prije koliko?
Sve su to elementi koji su bitni da znamo kako dalje?
Nadalje zahtjeva za razvod jesi podnijela...
Ti moraš ići u socijalnu službu opštine koja ti je sad najbliža i naći socijalnog randika koji će ti pomoći šta dalje...
Nadalje potoje i opštinske službe kojima se moraš obratiti za dobivanje pomoći, postoje mogućnosti dječijega doplatka, jendokratke pomoći ženi koja je doživjela nasilje itd la tomoraš da odeš na lice mjesta jer od mjesta do mjesta je drugačije.


Ti s emoraš trznuzti fino i ovo konkretno rješiti od povremene pomoći niti ćete ti niti djeca moći dalje i bolje...
Žao mi je al ti si tu djecu svjesno rodila o njima brinuti morapš kako Bog nalaže, nema kukumakanja ...sad moraš biti veći heroj nego ikada....


Nije problem da te uputimo, al ja nemam pojma ni gdje si ti sada...ni kakav bi prava mogla imati iz date situacije...tebi treba socijalni radnik da te uputi u sve pa i besplatnu pravnu pomoć


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Pomozite
14.10.2014 11:46:04   
aidana
Sada kada se ispostavilo kakav je tm ima vise smisla sve sto si prije pisala. Vjerujem da nije mogao naci posao i da se i nije pretjerano trudio jer mu briga o vama nije bitna. Zao mi je sto si se nasla u takvoj situaciji, i dobro je sto si ga ostavila jer bi sigurno citav zivot i i ti i djeca patili.
Ali iskreno, ovaj forum nije mjesto gdje ti trebas u ovom trenu traziti pomoc. Ne znam sta ocekujes, na koji nacin ti mi mozemo pomoci? Moras da shvatis da si do sad vise puta trazila pomoc i da postoji i odredjena sumnja u istinitost tvojih rijeci. Ne mozes se citav zivot oslanjati na druge ljude i zivjeti od njihove pomoci. Vjerujem da ti nije lako ali saberi se. Iskljuci kompjuter i pravac u policiju i socijalnu sluzbu, tu ces dobiti pomoc koja ti trenutno treba.
Iskreno se nadam da ce stvari od sad krenuti na bolje.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Pomozite
14.10.2014 12:11:41   
grozđe
bebaba27 jos jednom zao mi je, citala sam tvoje postove i prije...

Tacno je sto kaze forumasica da ovdje ne mozes naci konkretnu pomoc, nista dugorocno. Uglavnom gubis vrijeme.

Policija, centar za socijalni rad, ( psiholog po potrebi ), pravnik.. to su mjesta i institucije kojima se trebas obratiti.

Iskoristi internet da dodjes do korisnih informacija. Ima jako dosta nevladinih organizacija koje nude besplatnu pravnu pomoc i slicno.

Na kraju krajeva, mozes biti i smjestena u Sigurnu kucu.

Sretno!

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Pomozite
14.10.2014 13:11:24   
Medić*

IZVORNA PORUKA: grozđe

bebaba27 jos jednom zao mi je, citala sam tvoje postove i prije...

Tacno je sto kaze forumasica da ovdje ne mozes naci konkretnu pomoc, nista dugorocno. Uglavnom gubis vrijeme.

Policija, centar za socijalni rad, ( psiholog po potrebi ), pravnik.. to su mjesta i institucije kojima se trebas obratiti.

Iskoristi internet da dodjes do korisnih informacija. Ima jako dosta nevladinih organizacija koje nude besplatnu pravnu pomoc i slicno.

Na kraju krajeva, mozes biti i smjestena u Sigurnu kucu.

Sretno!


U potpunost se slazem.
Zao mi je bebana, poditno trebas ove institucije kontaktiati i krenuti u dalju borbu sa zivotom, nije lako znam ali prvi korak si napravila, sada trebas dalje, zelim vam veliko sretno.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu grozđe)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Pomozite
14.10.2014 14:28:42   
Mirkica

IZVORNA PORUKA: bebana27

Drage moje nisam vam se dugo javljala,jer imam sa muzem milion problema otisla sam od njega i sad zivim kod svojih roditelja sa svojom djecom medjutim ja sa njima moram da izadjem ali nemam gdje,ne znam sta da radim hitno mi je potrebna vasa pomoc da se dignem iz ovog jer sa djecom na ulicu ne mogu da izadjem
jako je tesko sto sve ovo prolazim sa njima ali zivot sa nasilnikom je bio jako tezak
drage mame ako ima ikakva organizacija da se javim slobodno napisi da se obratim ili da dodju na lice mjesta da vide moju situaciju koja nije nimalo laka



bebana ti si jedinica kod roditelja koliko znam , zasto mislis da moras da izadjes ZASTO ti roditelji ne bih pomogli izvini ali mi ne dolazi do mozga . pa prvo se obrati roditeljima za pomoc jer ako ti oni nece pomoci nek mi BOg prosti sto ovo kazem kako da ti neko treci ponmogne.

Jako mi je zao ali tvoja situacija traje godinama , i mislim da je vrijeme da bas bas nadjes rijesenje .

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Pomozite
14.10.2014 14:34:25   
Mirkica
i da dodam tebi drzava puno pomoc nece , jedino da podneses razvod i da dobijes sto ti pripada , neka je sa srecom .

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Pomozite
14.10.2014 23:01:33   
veeseelaa
imajul ti starci kakva primanja?
kod njih bar imaškrov gratis nad glavom a u sigurica ti je ako manijak dodje da se raspravlja
svakako sve prijavi policiji

i ne vraćaj se života ti više toj budali

i ne kukaj,sjedi najedi se, pa gledaj kako čete dalje, ništa od kukanja nema, moraš zbog djece a Bgm i zbog sebe da ustaneš i pofajtaš se sa životom

podji od ploicije,preko soc.službe....

žao mi je zbog svega i iako ti sad to zvuči bezveze sve će ovo jednom biti juče, sve prodje, i muka i sreća....



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Pomozite
14.10.2014 23:46:42   
Galicia
i ne kukaj,sjedi najedi se, pa gledaj kako čete dalje, ništa od kukanja nema,



user posted image user posted image

Kuka zadnje 4 godine.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Pomozite
15.10.2014 0:12:31   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Galicia

i ne kukaj,sjedi najedi se, pa gledaj kako čete dalje, ništa od kukanja nema,



user posted image user posted image

Kuka zadnje 4 godine.



ma dobro
nismo svi isti , ni glavom ni srcem, nemamo svi petlju da okončamo stvar
a finansije su jedan od glavnih uzroka njene "nesreće" koja dugo traje

dobar br forumašica bi bio u istom sosu,odi mi dodji mi, nemaju svi petlje da se suoče s problemom niti imaju ekonomsku i moralnu podrušku obitelji , a o svojoj ličnoj samostalnosti da ne pričamo

al jbg nek stavi više tačku, nema s njim života, bezveze se mrcvari

nama koje smo neovisne je možda teško shvatiti ovakve živote al ona se očito varaka i bori i sa njim i sama sa sobom i sa okrutnim životom sve 4 godine....
nije joj lako, al malo više samouvjerenosti ne bi bilo na odmet

od gladi se umrijeti neće, kani se bebana budale više

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Pomozite
15.10.2014 0:17:55   
Galicia
Normala.
Zelim joj srecu da sto prije stane na svoje noge, i da djecu skloni od takvog nacina zivota. Djeca uvijek ispastaju, ma kako god bilo.
A roditelji uvijek mogu pomoci. Nema razloga da ne mogu, osim ako nece. To je onda druga stvar.


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Pomozite
15.10.2014 0:23:27   
veeseelaa
ma vjerujem da neće roditelji da joj pomognu, no možda i oni žive od jedne penzije....

teško je


al glavu gore, Bog pomaže odlučnima

treba imati vjere u sebe.... i svaki će dan biti bolji od prethodnog, aBd




_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Pomozite
18.10.2014 18:02:15   
bebana27
da vam se javim prije 3 dana sam zavrsila na kirurgiji zbog laksih tjelesnih povreda koje mi je brat nanio u nasilju koje je bilo u nasoj kuci
u ponedeljak idem u centar za socijalni rad da zatrazim pomoc od njih
bar jednu sobicu da sa djecom mogu mirno da spavam da necekam ko ce me istjerati iz kuce sa malom djecom

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Pomozite
18.10.2014 18:18:40   
koka i po
pokusaj sa Sigurnom kucom...mozda bi prije uspjela nego sa centrom za socijalni rad.


_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Pomozite
18.10.2014 21:05:20   
Medić*

IZVORNA PORUKA: bebana27

da vam se javim prije 3 dana sam zavrsila na kirurgiji zbog laksih tjelesnih povreda koje mi je brat nanio u nasilju koje je bilo u nasoj kuci
u ponedeljak idem u centar za socijalni rad da zatrazim pomoc od njih
bar jednu sobicu da sa djecom mogu mirno da spavam da necekam ko ce me istjerati iz kuce sa malom djecom

Tvoj bratuser posted image
Strasno.
Imate li sugurnu kuca neku i gradu u kom zivis?
user posted image user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Pomozite
18.10.2014 22:55:54   
salmy
draga bebana ovo je sve nekako konfuzno....
prvo te muz prebije a ti i dalje zivis u toj kuci
odes kod svojih pa te brat isto prebijeuser posted image ti koliko sam skuzila opet zivis u toj kuci
odakle se opste javljas? gdje imas pristup internetu...zasto si se vratila kod svojih ako je ne sigurno
Mislim nema te par dana,i napises kako te zlostavljaju...
izjasni se konkretno sta trebamo ciniti( ako trazis pomoc)..
fkt ovo sto pises je zabrinjavajuce..majkemi si me ratsuzila
nemogu da vjerujem da te vi zlostavljaju a ti regulara zivis tu jos se javljas na rr
sestro slatka idi u policiju??? nemoj sutra nego veceras

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Pomozite
18.10.2014 23:36:59   
mala86
pa zovi sigurnu kucu

ako nisi dosad nasla,a samo da upises u google sigurna kuca Bihac izadju informacije

ali svejedno evo


http://www.zenesaune.org/prikazi/sadrzaj/sigurna-kuca


"- prijavite nasilje na besplatan SOS telefon 1265, koji radi 24 sata "

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Pomozite
21.10.2014 12:40:36   
bebana27
pitala sam za sigurnu kucu ali me ne mogu tamo smjestiti jer nije muz u pitanju
juce sam se prijavila ovdje sutra cu u centar jer mi je inspektor u mupu rekao da mi oni mogu pomoci sa nekim smjestajem dok nestanem na svoje noge jer trazim posao ali nazalost nista na 4 oglasa sam se prijavila ali nista
ne znam drage moje sta cu kako cu dalje jako je tesko
ja sam zvala i ispuni mi zelju njima sam prenijela svoj problem pa ne znam sta ce biti
a najgore od svega moj stariji sin ima blazi sum na srcu a sa njima zivim u kuhinjici koja je puna vlage
nocima ne spavam
a javljam se od prijateljice kad kod nje odem na rucak
a ja bi voljela da ima neka organizacija koja bi dosla na lice mjesta da se uvijeri da je sve ovo istina sto vam pisem nazalost jeste voljela bi da je sve drukcije da se moja djeca nepate

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Pomozite
21.10.2014 12:47:34   
Hanady RR
bebana što si napustila muža???
zbog nasilja?
kako onda nije tvoj slučaj za sigurnu kuću?

Dalje jesi ti podnijela zahtjeva za razvod...
jesi išla socijalnom radniku...



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Pomozite
21.10.2014 12:56:51   
bebana27
policija mi je rekla da moj slucaj nije za sigurnu kucu kad sam isla kod njih
juce sam se ovdje prijavila
a sutra imam u 8h zakazano u centru
a razvod nije jos pokrenut jer nemam za sad pare da uplatim neku taksu koju moram
jer su rekli u centru da ide prvo 2 puta mirenje pa onda razvod

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *