|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Porod u okviru termina
31.7.2008 14:07:17   
Okarica
Drage iskusne mame!
Čini mi se da ova tema do sada nije bila, a budući da je meni ostalo još nekih mjesec dana do poroda, ne mogu a da ne razmišljam o tome. Stalno imam osjećaj da će se to desiti ranije. Dobro bi mi došla vaša iskustva. Koliko ste se ranije ili kasnije porodile u odnosu na predviđeni termin? Hvala na odgovorima. Pozdrav!

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Porod u okviru termina
31.7.2008 14:13:35   
M kao Mama
draga okarice, dobro pitanje, ja sam oduvijek imala filing da ću se ranije poroditi, i sve sam govorila da mi je da se ujutro porodim kada mi noge nisu otečene i debele, i tako ja porodime se  ujutro, kada su mi none bile zgodne i imala sam u dubini duše neki osječaj da ću se ranije porodite i bome porodim se početkom 37 nedjelje, sve sam govorila ja ću se ranije poroditi, kako i što ne znam, ali eto ....

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Porod u okviru termina
31.7.2008 14:15:31   
idana_85
Joj i ja imam isti osjecaj......
Mogle bi nam ove mame reci kad im je bio termin a kad su se porodile, onako malo statisticki da se informisemouser posted image


_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Porod u okviru termina
31.7.2008 14:15:45   
Okarica
Jupi!!!!!!!!! Da hoće i kod mene biti tako. Dr. kaže da je curica napredna, pa kontam da će možda htjeti ranije da izađe. Alma, hvala na brzom odgovoru.

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Porod u okviru termina
31.7.2008 14:16:38   
Okarica
IZVORNA PORUKA: idana_85

Joj i ja imam isti osjecaj......
Mogle bi nam ove mame reci kad im je bio termin a kad su se porodile, onako malo statisticki da se informisemouser posted image



To bi bilo super!

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Porod u okviru termina
31.7.2008 14:17:23   
M kao Mama
Pa eto čim sam zagazila u 37 nedjelju, porodila sam se, Lajla je bila teška 3 kg i duga 52, a ja sam govorila da smo dogurale do kraja imala bi 4 kile, ali eto odhranila se mašala i sada je super beba, nije što je moja, ali stvarno je dobrica

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Porod u okviru termina
31.7.2008 14:20:19   
haida
Ja sam Alinu rodila negdje 5 dana pred termin.....

Znala sam da će se desiti tako nekako...oko termina.....

Sada imam isti taj osječaj...da će opet nekako da dođe oko termina,,,,
Sve zavisi....samo neka budu bebare zdrave i žive

_____________________________

ALINA 29.06.2004.

ARMIN 13.11.2008

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Porod u okviru termina
31.7.2008 14:26:45   
Negra07
ja sam rodila tacno na dan termina bila je eska 3850 aduga 53. Ali moje je misljenje da je bolje kad ne preneses iz razloga sto nisi u neizvjesnosti. Ja sam bila na pregledu 23g i dr. mi je rekao posto mi je termin bio24 da ce me raditi u subotu 26 i hvalaB. pa me je tu noc zabolilo i nisam puno razmisljala.

(odgovor članu haida)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Porod u okviru termina
31.7.2008 14:27:53   
mamina cura
E da se i ja upisem sa informacijom koju sam saznala od doktora. On mi je rekao da samo 3% trudnica se porodi u terminu a ostalo ili prije ili kasnije. A moje iskustvo sa dva komada je: prvi sin je upao u tih 3%, znaci tacno u termin a mala je izasla ranije 3dana.  user posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu haida)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Porod u okviru termina
31.7.2008 14:45:46   
mamin sin
Ja sam se porodila tri dana nakon termina...I nisam imala nikakav osjecaj kad bi moglo biti, ni lazica ni nistauser posted image

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Porod u okviru termina
31.7.2008 14:46:33   
idana_85
Okarice, ne znam sjecas li se one Melihe s vjezbica, ona je isto nosila curicu i termin joj je bio proso 4 dana, pa se porodila na carski. Tako da ne mora znaciti da ce tvoja curica ranije izletiti.

I moja mama je brata rodila tacno na termin, a mene dva mjeseca prije termina.


_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Porod u okviru termina
31.7.2008 14:49:48   
Okarica
Sjećam se Melihe. Baš mi je drago da je rodila. Ona je, čini mi se, išla kod Vernesa. Sigurno je rodila na Koševu. Ne znam ja imam neki osjećaj da će moja beba doći ranije, a i voljela bih. U svakom slučaju, bitno je da sve bude ok.

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Porod u okviru termina
31.7.2008 14:51:31   
nesanica
prvo dijete sam rodila tacno na termin koje mi je dr izracunao. a drugo sam prenijela 2 dana. po meni je nekako bolje da se porod desi koji dan ranije ili na sami termin, jer ono kad preneses samo je jos vece iscekivanje, pa kad ce, kad ce....ali eto opet je sve u bozijim rukama.

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Porod u okviru termina
31.7.2008 14:59:54   
makana
hm i ja sam imala osjećaj da će beba doći ranije, međutim to je bila ustvari podsvjesna briga da će porođaj biti prije vremena, jer je taj moj osjećaj pratila blaga nelagoda,
bio je to strah, znala sam da je svaki dan u stomaku za nju bitan zbog razvoja i bojala sam se da će da se rodi prije nego što treba, 
a moj porod je bio na dan termina user posted image
ne znam da li bih mirno durala da sam prenijela trudnoću  user posted image

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Porod u okviru termina
31.7.2008 15:00:10   
idana_85
Ne znam, meni je nekako logicnije da se malo prenese, jer doktori racunaju 10 lunarnih mjeseci od prvog dana posljednje mjesecnice, a ja mislim da rijetko koja zacne na prvi dan svoje mjesecnice.

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Porod u okviru termina
31.7.2008 15:03:14   
ebru
Mona se rodila 9 dana prije termina!

_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Porod u okviru termina
31.7.2008 15:07:10   
Okarica
IZVORNA PORUKA: idana_85

Ne znam, meni je nekako logicnije da se malo prenese, jer doktori racunaju 10 lunarnih mjeseci od prvog dana posljednje mjesecnice, a ja mislim da rijetko koja zacne na prvi dan svoje mjesecnice.



Idana, to njihovo računanje uključuje period ovulacije, samo što je tačno u idealnim uslovima, odnosno ako imaš redovne cikluse. Kod mene su ciklusi redovni, mogu reći da znam kad je bila o. i mislim da su mi tačno izračunali termin, ali opet kažem, imam neki osjećaj da će se to desiti ranije. Vidjet ćemo. Hvala vam žene na odgovorima.

< Poruku je uredio Okarica -- 31.7.2008 15:08:11 >


_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Porod u okviru termina
31.7.2008 15:50:06   
nely
termin bio 29/5,a rodila sam indukcijom 15/6....i skoro osijedila cekajuci svoje zlato..a bila sam isto tako ubijedena da cu ranije,,sad znam da osjecaj vara..

_____________________________

...edvin...15/6/o8

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Porod u okviru termina
31.7.2008 16:17:57   
Ivona
Ja sam se porodila 5 dana prije termina.
Krenuo je prirodni porod i dooobro sam se napatila,dok me nisu uspavali (za planiranu sekciju,jer je bebara bila krupna).Mislila sam da je tu kraj mojoj agoniji...,a kad sam se probudila...user posted image

Da..,i ja sam bila ubjedjena da cu se poroditi ranije...,tj. strahovala sam da ne dodje do prijevremenog poroda.
Ma,uvijek se ima oko cega strahovati user posted image


< Poruku je uredio Ivona -- 31.7.2008 16:20:37 >


_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu nely)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Porod u okviru termina
31.7.2008 20:01:30   
Emina*
Ja sam imala isto neki osjecaj da cu se poroditi bar 10-ak dana ranije,
ali izgleda da su to odrazi nasih potajnih zelja da sto prije (nakon dugih 9 mjeseci)
napokon ugledamo to malo bice koje smo tako zeljno iscekivali user posted image user posted image ...
Porodila sam se jedan da prije termina user posted image   user posted image


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Porod u okviru termina
1.8.2008 11:40:58   
mamina princeza
Ista situacija
i ja sam osjecala da cu se porositi prije valjda mi je potajno dosadilo bilo trudnica:)
Rodila sam tacno na termin i meni su govorili isto tako da je curica bas napredna i to ne jedan vec 3 doktora. Mislila sam imace 4-4,5 kile ako dodje na vrijeme.
Na kraju je moja curica bila prosjecna 3400 malo joj je glavica bila krupnija - i danas je takva sva se dala u obraze - tako se salimo.


U svakom slucaju mislim za zenu da je bolje da je porod prije ili na vrijeme jer kad prodje termin onda si uvijek  us trahu toliko toga se moze iskomplikovati te plodna voda te ovo te ono.
Meni je na kraju po dosta simptoma receno da je ustvari moja trudnoca prenesena - plodna voda bila zelena pravo, bebici se koza dosta ljusti to je valjda isto nekim doktorima pokazatelj prenesene trudnoce.
A ja sam isto imala redovne cikluse i mislim da sam tacno i znala datum zaceca.

Gdje ces se poradjati Okarice na Kosevu ili Opstoj?

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Porod u okviru termina
1.8.2008 12:36:32   
Okarica
U Općoj. A gdje si se ti porodila? Vjerovatno si to već negdje i napisala, pa ću malo da potražim. Hvala vam još jednom svima.

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Porod u okviru termina
1.8.2008 12:49:36   
anitaMO
tacno na termin rodila.a govorili mi samo da udjem u 9 mj. zbog rizicne trudnoce .ali sve je dobro zavrsilo.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Porod u okviru termina
1.8.2008 14:55:01   
Adana
Mene su porodili 3 dana pred termin. Ali koliko se sjecam mislim da mi je dr to juto nakon vaginalnog pregleda rekao da sam se pocela otvarati.
Ali draga moja ja vjerujem da je sve to individualno. Kada bude vrijeme malena ce doci, ni prije ni kasnije. user posted image  Zato se opusti cim udjes u 9-ti mjesec, pa kad bude bice. user posted image  
Pusa

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Porod u okviru termina
4.8.2008 14:20:28   
idana_85
Gledam na tv-u jutros neki dokumentaras i kazu prosjecan djecak provede dan manje u materici nego curica. A nekako mi iskustva koja sam cula govore suptrono. Mozda se voditelj zbunio

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *