|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Porodilište Travnik
11.1.2008 13:58:30   
meli
Da li neko ima ikakvih informacija kakvo je stanje u porodilištu u Travniku?Termin mi je 10.februara i trebam tamo roditi.Čula sam mnogo negativnih stvari pa me zanima da li neko od vas ima neke informacije.
Unaprijed hvala!!!
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Porodilište Travnik
11.1.2008 16:45:46   
bela
Ja se isto trebam poroditi u Travniku,posto pripadam tom kantonu.Raspitivala sam se i svi kazu drugacije.Nekom dobro,nekom nije, kao i svugdje.Meni je termin 27januara,,pa vidjecu.Ja bi volila ako ima neko da  se poradao u Travniku da nam napise svoje iskustvo.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu meli)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Porodilište Travnik
11.1.2008 17:08:43   
travnicanka
Hej zene!!!
Ja sam iz Travnika.Nisam se poradjala ali jesam kratko volontirala na porodjajnomSta da vam kazem...dr.Lisica ako jos uvijek radi je ubijedljivo najbolji i najiskusniji,dr.Marija moja profesorica je raja i ima iskustva,ima lijep pristup pacijenticama.Moli te boga da vas ne zapadne dezura dr.Zerke ako nije otisla u penziju,jer ja vec jako dugo ne zivim u Travniku.....Zerka je jako bahata i zivcana zena...vjerovatno ste cule za nju.
Porodjajni odjel je jako lijep i cist...babice onako...moras podmazati da bi bile ljubazne..uostalom kao i svugdje u Bosni pa tako i u zdravstvu moras malo podplatiti kako bi imao tretman dostojan covjeka.
Zalosno ali istinito!
Puno srece vam zelim...lijepe i zdrave bebice da rodite i naka sve prodje u najboljem redu!!!

(odgovor članu bela)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Porodilište Travnik
11.1.2008 17:29:36   
meli
Imam dosta prijateljica koje su rodile u Travniku.....vecina ih se zali na to sto su babice veoma drske .....dr.Lisica još uvijek radi tamo....a iz pouzdanih izvora znam da je dr.Zerka u penziji pa je to jedna činjenica koja me tješi.....
zanima me jos i to sta se od stvari treba ponijeti.....meni je ovo prva beba i ja stvarno nemam pojma kako je to u travniku.....cula sam da ne smijes nista od svoje odjeće unijeti.....da dobiješ od njih neku "spavačicu"......neke od prijateljica koje su prvo rodile u Sarajevu a drugo dijete u Travniku kazu da je to u sustini skoro isto.....bice onako kako je sudjeno......nadam se lahkom porodu(kao i svaka od nas), puno se krecem,nisam se mnogo udebljala,pijem maslinovo ulje.....pa eto.....vidjet cu...aBd....
bela....tebi puno srece zelim i lagan porod....ti ces izgleda nastupiti prije mene....SRETNO!!!!!
Travničanko....hvala......malo si me utjesila!!!!


(odgovor članu meli)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Porodilište Travnik
11.1.2008 18:57:09   
bela
hvala meli,nadam se i ja da ce proci sve ok.Nisam imala nikakvih problema u trudnoci pa se nadam i tjesim da ce i porod proci dobro.Akobogda kad dodem kuci javicu ti se pa da ti kazem kako je bilo u Travniku.Ma bice to ok i meni,a i tebi.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu meli)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Porodilište Travnik
12.1.2008 22:50:58   
Alijeva mama
vidim drage moje mame da malo previse ocekujete od doktora i ostalih..............ja zavim u travniku i porodila sam se dva puta u Travniku....i svi su bili dobri prema meni jer nisam puno ocekivala zato sto sam samo jedva cekala porod i da idem kuci.......svi su doktori u sustini isti,nekad dobri nekad ne zavisi od dan i ostalog al kad je u pitanju strunost svi su za 5...ja vise preferiram muske doktore jer su mi zene ili prenjezne ili pregrube...mene je porodio doktor haris i 5+ za njega....pristojan,pametan,odgojen,veoma strucan,,,jedino on radi operaciju maternice u travniku......zerka jeste drska i sve ostalo al je strucnjak...babice su onako svaka ista osim jedne nisam joj ime zapamtila...njoj nikad nisam mogla izmamit osmjeh na lice..nije bila drska al je bila sluzbena....ma sta te briga kakav je ko.....ljudi znaju svoj posao i dobro ga rade a i ti odradi svoj pa se vidimo na forumu i obavezno mi reci kako je bilo...

puno srece obadvjema jer vidim da ima dvije mame koje su "na redu"...

samo da kazem da doktora ne mozete biratbit ce onaj koji je dezurni kad dodjete ili onaj koji je tu u momentu kad se podjete poradjati...jedino ako imate doktora svog koji radu tu u bolnici onda ga mozete zamoliti da prisustvuje...

(odgovor članu bela)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Porodilište Travnik
13.1.2008 12:39:02   
Amelaa RR
Kod mene je nevjesta rodila u travniku(ja sam iz Bugojna)uzas zivi...patili je citavu noc...beba bila krupna 5kg...zamisli..i rodila prirodno .....Ne znam ali stvarno ima dosta raje zali se..ali sta ces nema drugog izbora.A babice sta god kazes oneuser posted image ...ma Boze sacuvaj al stas.

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu Alijeva mama)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Porodilište Travnik
13.1.2008 23:27:45   
bela
hvala na podrsci.ja sam istog misljenja kao i ti.Ne ocekujem nesto posebno od doktora,jer to je njima svakodnevni posao.Bitno je da su strucni,mada i ohrabrenje znaci mnogo ali strucnost je vazna.Cula sam od par trudnica kako su isle dogovarale sa doktorima i na kraju kad one dodu na porodaj doktor nije tu,negdje na seminaru ili slicno.Zato ja nisam nikog trazila a nadam se akobogda da ce biti ok.Valjda bude neki fin doktor.Veliki pozdravuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Alijeva mama)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Porodilište Travnik
25.11.2008 18:32:56   
saudina
ja sam iz Fojnice i termin mi je 20.decembra.jos nisam odlucila gdje da se porodim,kod nas sad mozes birat Travnik ili Nova Bila.kazu da je u NB puno cisce i da se bolje ponasaju prema tebi ali isto tako da jke u Travniku sigurnije u slucajju nekih komplikacija.neznam ni sama sta da odlucim.u petak moram reci dr.gdje cu.ako od vas neka ima vise informacija....mozda mi pomogne da se odlucim.cao

(odgovor članu bela)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Porodilište Travnik
25.11.2008 18:35:28   
tajjra
hej draga moja neka ti bude sa srecom gdje god da budes se odlucila
koliko cesto ides sad na kontrole s tim da si u 9 mjesecu?


i meni je termin 22.12.
jesi li sve pripremila za bebeaca
sta jeuser posted image  iliuser posted image

(odgovor članu saudina)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Porodilište Travnik
25.11.2008 18:51:19   
saudina
 idem svaki mjesec.a nisam jos bila od kad sdam usla u deveti rekao mi je dr.da dodzem krajem mjeseca.a neznam sad sta ce mi reci da li cu morati ici cesce.Za bebu sam pripremila nesto stvari,ustvari dobila sam.perem sve polako .jer kazu da treba sve oprati,a i na bolovanju sam tako da imami vremena..gdje ces se ti poroditi..i mozes li spavat..ja vec imam problema nemogu se nastimat a imam i kiselinu.pozz

(odgovor članu tajjra)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Porodilište Travnik
25.11.2008 18:53:03   
saudina
zaboravila sam ti reci ko mene jeuser posted image  a kod tebe?

(odgovor članu saudina)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Porodilište Travnik
25.11.2008 19:01:57   
tajjra
hej mila moja tu smo iste
kod mene je user posted image  i ja sam juce pocela da perem stvari,sutra nastavljam sa peglenjem i tako..jos moram ogradicu da kupim i posteljinu za princezu.Meni je prva beba.Tebuser posted image i?
porodit cu se u Sarajevu.
ni ja vec duze ne spavam a imam problema sa kiselinom uzas ako mi vjerujes bas je tesko
koja je tebi sedmice 36 ili 37
meni nepuna 37

(odgovor članu saudina)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Porodilište Travnik
25.11.2008 19:03:59   
Amelaa RR
Moja nevjesta je se poradjala u Travniku..i sta da vam kazem bebu od 5kg radjala je dugo dugo..i prirodno...Malo su ga vukli za rukicu pa "istegli"kako su oni to rekli..grrrrr

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu tajjra)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Porodilište Travnik
25.11.2008 19:12:40   
saudina
i meni je 37-a.ja sam ti svasta pokusavala za kiselinu pomogne ali kratko traje.a ood krekera  mi samo bude gore.hajd sad mi je lakse kad znam da nisam sama..

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Porodilište Travnik
25.11.2008 19:21:53   
tajjra
hehehhe ma hajdi jos malo pa ce proci i to
kazu morate jesti voce bla blaaaa pa kako mandarine jako volim i traze mi se a nema sanse da ih jedem ili grozde ili nar ma nema sanse sok isto tako
a najgore mi je kad me probudi ma uzas
al hvala Bogu pa se blizi kraj

(odgovor članu saudina)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Porodilište Travnik
27.11.2008 22:21:19   
meli
vjerujte da sam prije nesto vise od godinu dana bila u istoj dilemi...nova bila,travnik ili sarajevo....i ja se odlucim za travnik ( hvala dragom Bogu)....18.februara me porodio dr.Sujoldzic.........inace tzv.Hadzija.....bilo je sve spremno za prirodan porod, da bi se u posljednjem momentu sve promijenilo tako  da sam rodila na carski rez. s obzirom da mi je radjena sekcija,provela sam 5 dana u bolnici....i pravo sam se iznenadila....niti je bilo odvratnih i drskih babica,niti doktora ( izuzetak je dr. salko ). svi su bili jako ljubazni, a ja sam bila pravo iznenadjena.
nisam nista posebno ni ocekivala s obzirom na sve sto sam do tada cula......
imam jako pozitivno iskustvo iz travnika....na kraju krajeva....najbitnije je da je moj user posted image dobro....da se sve hairli zavrsilo.....user posted image
kada opet bude vakat za bebu ( ako Bog da za koju godinu ), ja opet idem u travnik i dr. Hadziji....
vama zelim lahke porode i zdrave bebice.......
vidim da mi se kona saudina zabrinula....pa hajd reko da stagod napisem, da je malo utjesim......user posted image


_____________________________

Wenn aus Liebe Leben wird, dann bekommt das Glueck einen Namen : EMAN!!!!!

(odgovor članu saudina)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Porodilište Travnik
2.6.2009 13:37:53   
bebana27
meni je termin tek u 9 mjesecu ali razmisljam da li da se porodim u travniku,bihacu ili sarajevu.
ne znam kakvi su dr u travniku ali sam cula od prijateljice da su jako neljubazni i grubi prema trudnici pa me je strah,ali sam cula za dr harisa da je odlican a dr Mariju znam jer sam isla kod nje u Bugojno jer radi privatno

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu meli)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Porodilište Travnik
2.6.2009 13:49:32   
Anoniman
bebana27, i ja sam se porodila u Travniku. bas me je porodio dr. Haris Idrizbegovic.  Bila je sekcija(craski rez). Ja imam samo rijeci pohvale za osoblje u Travniku, jedina mana je hrana i visoki kreveti na porodiljskom, pa se napatis dok silazi i dok se penjes....A Haris je takooo pazljiv, profesionalan i ....Ma super covjek! Za Mariju cula sam da je Ok, ali nisam nikad isla ja kod nje. Samo nisam znala da je ona u BU. Zar ona nije u D. Vakufu? U to vrijeme sam zivjela u Bu, pa mi je dr. Sefika Bajric vodila trudnocu, a isla sam i kod Duke(privatno kod Makside na klinici u BU) na kontrole. Kod koga god sam bila, nisam imala ama bas nikakvih problema, niti je neko bio grub i bezobrazan. U svakom slucaju, SRETNO! 

< Poruku je uredio pahuljica farah -- 2.6.2009 13:59:31 >

(odgovor članu bebana27)
  Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Porodilište Travnik
2.6.2009 13:55:15   
bebana27
i ja sam cula za Harisa da je odlican pa sam mislila ovih dana da odem do travnika kod njega na pregled.
ja sam isla kod marije ona radi privatno u BU i jako mi je super zena a sto se tice sefike kod nje sam imala jako ruzno sikistvo tako da je se ne volim ni sjecati,ali sam prosli mjesec bila kod reufa u bugojnu i on je jedan jako strucan dr.
govore mi da bi trebala bar ove zadnje kontrole da odem u travnik jer ce mi biti lakse kad odem da se aBd porodim

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Porodilište Travnik
2.6.2009 13:57:26   
sheri
a kod koliko si ti doktora isla, draga bebana? ne kontam zasto si ih toliko izmjenjalauser posted image

_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Porodilište Travnik
2.6.2009 13:59:37   
bebana27
prije nego sto sam ostala trudna prosle god sam isla kod marije i sefike jer sam imala jake upale pa sam to trebala sanirati ali medjutim nisu mi pomogle da sam to sama uradila.
a prosli mjesec sam isla kod reufa jer je UZ bolji nego ovaj gdje sad idem kod ove dr
imala sam ja puno problema ali hvala bogu sve je sad odlicno

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Porodilište Travnik
2.6.2009 14:00:28   
sheri
ma to je najbitnije, da je sve ok!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Porodilište Travnik
15.6.2009 22:36:11   
Doraa
Moram komentarisati na ovu temu jer nikada neću zaboraviti svoj porod! Nisam ništa očekivala specijalno,ali sam čula da je obavezno gurnuti u džep. Uzdala sam se samo u Boga i samo njemu mogu i zahvaliti što sam podnijela sav bol i smogla snage da bez "A" rodim.
Nisam htjela iz principa nikome dati marke,samo sam rekla mužu kad sve prođe reći ću ti da li je neko zaslužio da mu daš išta,a nije mi bilo žao para u takvoj situaciji. I jedina osoba koju sam mu spomenula kad sam ga prvi put nazvala poslije poroda bila je babica Sanela iz N.Travnika. Ženi STVARNO svaka častuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  nemam riječi!
Moram reći da mi je trudnoću vodila doktorica Fatima koja je znala da ću se poroditi ali nije htjela doći a kao uvijek je tu ako nešto treba. Ma dobro nema veze iako mi je puno značilo da bude tu i iako sam samo u nju vjerovala tih 9mj.Tu noć kad sam došla bila je dežurna babica Dina i dr.Rifet Sujoldžić.Cijelu noć koliko sam imala konstantne bolove niko nije ni došao da vidi da li sam dobro ni ja ni bilo koja žena na odjelu. Babica je jednom došla u obilazak a u međuvremenu smo mogle pomrijeti... Ne znam da li je previše očekivati da se dežurni doktor bar jednom pojavi...ali znam da u onakvim bolovima pusti hodnik nimalo ne pomaže! Meni je čak babica rekla da ne smijem ustati nikako već cijelu noć ležati na strani jer mi je pukao vodenjak...da bi mi kasnije doktor privatnik rekao da je to vjerovatno bilo usporavanje porođaja do primopredaje smjene. Tačno tako su me i porodili kad su predali smjenu. Rifet je došao 15min.do 7h probušio neki dio vodenjaka kod glavice bebine i ZAMISLITEuser posted image user posted image tim "skalperom" ili čime je već bušio zarezao mi bebi glavicu. Nakon toga me ostavio s riječima "sad ćeš se poroditi" i otišao kucati nešto te lagano odšetao dok sam ja osjećala da beba izlazi. Čak i babica ode i reče Saneli koja je dolazila "Evo ova će se sad poroditi" a Sanela kontajući da neću još iziđe... Kad sam vrisnula od bola a ustvari da je dozovem vratila se i rekla "Šta se dereš nećeš još.."ali kako je vidjela da beba ide promjenila je izraz lica i onda mi pružila podršku! Bila sam na izmaku snage ali ona mi je riječima podrške pomogla i to se nikad ne može zaboraviti! Nikad mi neće biti jasno kako su me mogli svjesno držati u bolovima i produžavati bolove kad je beba očito puno prije bila spremna izaći van. Ranicu na glavi bebe vidjela sam tek po izlasku iz bolnice. To me naučilo PRVO PARE pa onda stručnost! Sretno svim mamama ali ovo je sramota za našu državu!

_____________________________

Ja sam bogata žena hB

(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Porodilište Travnik
2.9.2009 14:49:52   
bebana27
ja planiram aBd da se porodim u travniku
ne znam kako je tamo da li se smije ponijeti odjeca i sve ostalo sto ti treba jer sam cula da nedaju nista da se unosi na odjel
kakve su babice i doktori mene je nesto strah kako ce sve to proci

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu Doraa)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *