|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Porodjaj
10.10.2013 21:58:22   
Minka23
Zdravo drage dame, sada sam u 39 nedelji. Beba je naprednija za dvije nedelje . Bila sam u srijedu na pregledu, i tada mi je doktor rekao da dodjem sledecu srijedu da me porodi. Mozete li mi reci sta me ocekuje, jer nemam ni bolove, a otvorena sam za 1 prst. Najvise sam se ovoga bojala, jer mislim da je ce biti nazor. Hvala Vam na odg.user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Porodjaj
11.10.2013 11:15:16   
ena23
Minka, ima mnogo drugih tema o porodjaju, malo virni tamo.
Ja da sam na tvom mjestu ni pod koju cjenu ne bih pustila da me "nazor" porode, znaci ako nema neki bas bas indikacija da apsolutno MORAJU da izvuku bebu iz mene ja ne bih dala da to rade . Pitaj svog doktora zasto ti predlaze sljedecu srijedu da ides na porod? JE li zato sto mora ili zato sto je tako njemu na ruku, mozda je njegova smjena u porodilisru pa da mu je nagodno?

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Minka23)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Porodjaj
11.10.2013 18:05:09   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: Minka23

Zdravo drage dame, sada sam u 39 nedelji. Beba je naprednija za dvije nedelje . Bila sam u srijedu na pregledu, i tada mi je doktor rekao da dodjem sledecu srijedu da me porodi. Mozete li mi reci sta me ocekuje, jer nemam ni bolove, a otvorena sam za 1 prst. Najvise sam se ovoga bojala, jer mislim da je ce biti nazor. Hvala Vam na odg.user posted image

zavisi sve kakvo ti je stanje grlica, plodne vode ima li dovoljno, kakva je, posteljica, protoci....ako doktor ocijeni da je beba u opasnosti onda ce te inducirati gelom(i mene su), bila sam isto prst samo otvorena, od aplikacije gela do poroda trajalo 10h, s tim da je samo zadnjih 5h jakih bolova, do tad su bili vise kao menstrualni

sretno

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu Minka23)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Porodjaj
11.10.2013 22:46:24   
Minka23
Srijedom je taj doktor dezurni, sada kad me je pregledao rekao je da je sve u redu i da je beba spremna, da ima jos plodne vode i da je sve uredu. 23 mi je termin, a beba je krupna. Nista mi vise nije rekao, samo da dodjem u srijedu i to je to. Ne znam sta da ocekujem i zasto me pozuruje. S trudnocom je cijelo vrijeme sve uredu. Sve mi se cini da to radi da me se rijesi ili sta vec.

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Porodjaj
11.10.2013 23:33:48   
milenium
otiđi kod drugog dr po još jedno mišljenje.ja ne bih išla da me silom porađaju,ako je sve ured naravno.

(odgovor članu Minka23)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Porodjaj
11.10.2013 23:38:59   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: Minka23

Srijedom je taj doktor dezurni, sada kad me je pregledao rekao je da je sve u redu i da je beba spremna, da ima jos plodne vode i da je sve uredu. 23 mi je termin, a beba je krupna. Nista mi vise nije rekao, samo da dodjem u srijedu i to je to. Ne znam sta da ocekujem i zasto me pozuruje. S trudnocom je cijelo vrijeme sve uredu. Sve mi se cini da to radi da me se rijesi ili sta vec.


Kod mene je bilo rizicno za bebu. Posteljica ostarila..beba stagnirala...redukovala se voda pa je dr ocijenila da treba indukovati. Ni ja "onako" ne bih pristala niti savjetovala jer je tako jako tezak porod. Probaj otici nekome privatniku u svom gradu malo boljem dr po dodatno misljenje...


_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu Minka23)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Porodjaj
11.10.2013 23:52:48   
Minka23
Hvala Vam puno na odg. Sve molim Allaha da bolovi sami krenu prije srijede. Jer znam da te odma stave na drip i da je to sve neprirodno. Probala sam se vise kretati da podstaknem porod al nista, mislim da moj user posted image nece jos napolje, njemu je lijepo :). Strah me da odbijem to u srijedu sta ako me ne zeli onda poroditi, a on je medju najboljim doktorima?? Milion mi se stvari vrti po glavi. Rekao je da je sve uredu al da dodjem da me porodi, ne mogu to da razumijem, jer sam uvijek mislila da prvo krenu bolovi pa tek onda porod. Molim dragog Allaha samo da mi beba bude uredu poslije svega, da mi ga ne namuce. :(

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Porodjaj
21.10.2013 10:50:31   
Skvo RR
Minka..
Vjerujem da si se porodila.user posted image
Stoga kljuc, jer temu imamo.
LP

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Minka23)
Neposredna veza do poruke: 8
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *