|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Posljedice temperature u trudnoći
8.10.2009 15:47:25   
debela mama
Drage mame
Prije svega mali uvod...
Trenutno sam u 30. sedmici trudnoće i već sam dva puta imala temp user posted image doduše ne veliku (37) ali sam bila previše iscrpljena,  a uzrok joj je bio upala grla, prvi put sam pila cephabos, a drugi put sam se liječila našim domaćim lijekovima (med, čajevi, voće, oblog od rakije..) i nisam se ni obraćala dr user posted image i sad sam ok.

Ono što mene brine jeste koje posljedice temperatura može ostaviti na plod jer sam čitala i čula da su se rađala djeca sa oštećenjima vida a da je uzrok bio "preležana temperatura u trudnoći"! Sad sam jako zabrinuta i zanimaju me vaša iskustva sa ovim problemom.

Unaprijed zahvalna buduća mama user posted image

Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Posljedice temperature u trudnoći
8.10.2009 16:57:52   
jednaa
Ja sam na samom pocetku trudnoce, dok jos nisam ni znala da sam trudna, imala i to temperaturu koja je prelazila 39, kada sam saznala da sam trudna, pitala sam dr da li je to moglo uticati, ona mi je odgovorila, da je bilo kakva "deformacija" ploda bila da bi ga organizam odbacio, a da je trudnoca vjerovatno i prouzrokovala temperaturu, tijelo se privikavalo...

Eh sada meni je tako receno, a da li je bilo cisto da me smiri ne znam, kao i da li ima uticaja, na moguca ostecenja, tjedan trudnoce ne znam

_____________________________

baby boy se rodio 02.01.2010.
ex jedna2u1

(odgovor članu debela mama)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Posljedice temperature u trudnoći
8.10.2009 17:24:10   
nita
Prvi trimestar trudnoće sam skoro svakodnevno imala malo povišenu temperaturu. Rodila sam, hvala Bogu, zdravu djevojčicu. Ali, doktorica mi je na početku trudnoće rekla da beba ne voli povišenu temperaturu i da je bolje uzeti paracetamol. Debela mama, nema potrebe da se brineš, to je blago povišena temperatura i neće nauditi bebi.

(odgovor članu jednaa)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Posljedice temperature u trudnoći
9.10.2009 15:25:53   
hanabanana
U trećem mjesecu trudnoće sa starijom kćeri imala sam gripu, i tem od 40 stepeni.
Kuc kuc, nema posljedica.

(odgovor članu nita)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Posljedice temperature u trudnoći
9.10.2009 16:35:12   
debela mama
Hvala mame, divne ste! Sad mi je lakše user posted image

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Posljedice temperature u trudnoći
24.11.2009 14:21:02   
rock
Pozzzz!!!
Nova sam na forumu i na samom pocetku trudnoce (4 sedmica). Imala sam gripu prije nekih desetak dana sa najvišom temperaturom od 38,7 C. Tada nisam ni znala da sam trudna pa sam popila i dva analgina jer sam imala i kostobolju. Ginekolog je blago zabrinut za formiranje ploda i kaze da cemi moci vise informacija o tome  dati na slijedecem pregledu, kada poce kucati srce. Malko sam zabrinuta i ako je neko imao slicna iskustva voljela bih ih procitati. Hvala...kisssssssssss

(odgovor članu debela mama)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Posljedice temperature u trudnoći
24.11.2009 15:39:47   
Skvo RR
Iskreno i ja sam pila analgine, u ranoj trudnoci (nisam ni znala da sam trudna) radi glavobolja, hvala Bogu nije bilo posljedica.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu rock)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Posljedice temperature u trudnoći
23.1.2011 8:12:55   
vila.vilica
evo da osvjezim temu ako iko bude vidio user posted image
Sutra aBd ulazim u deveti mjesec trudnoce u toku koje nisam imala nikakvih zdravstvenih problema. Prije dva dana sam pocela da kasljem ko luda, neki suhi dosadni kasalj od kojeg me pocela boljeti glava, a od juce ujutro mi je temperatura pocela rasti. Prethodno sam se konsultovala sam ginekologom sta smijem uzeti za kasalj..on rece neki sirup na biljnoj bazi i paracetamol ako se pogorsa, a na kraju da moze i antibiotik.
Interesantno je u svemu sto mene grlo uopste ne boli i nije upaljeno.
Paracetamol djeluje uzasno sporo...tako da sam otisla doktoru opce prakse juce i dobila neke antibiotike, sprej za nos itd i ako se ne popravi sve dobila sam uputnicu za infektologiju.
Mene zapravo brine sad zasto ja ne mogu na malo duze skinuti temp. vec samo na par sati. Mama mi je stavljala 2x obloge od sirceta i od krompira i temp spadne ali se vrati i tako vec po ko zna koji put.
Kasalj me ubija u pojam, pitam se samo kako li je bebici od mog hripanja.
S obzirom da se uvijek kako dan odmice,...stanje pogorsava zanima me ako vise ne mognem nista ovoj temperaturi, da li bih smjela dobiti neku injekciju user posted image user posted image user posted image
Najvise me sve to brine zbog bebe....da njoj ne naskodiuser posted image

Je li iko bio u slicnoj situaciji?

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Posljedice temperature u trudnoći
23.1.2011 8:55:07   
Lalana
vilo.vilice, ja sam krajem osmog mjeseca dobila temperaturu koja uopste nije mogla spasti, tusiranje, paracetamol, ma nista zivo, zaglavila u hitnu, i nakon svega sto sam im ispricala odmah mi dali injekciju brufen.
Kad sam dosla kuci, dobila sam groznicu, oznojila sam se, nikad ni prije ni poslije u zivotu nisam bila onako mokra, BUKVALNO, kao da me neko odozgo zalijevao, morala sam peskir na kosu staviti koliko je iz nje vode islo, i tako se znojila puna 3 satauser posted image , kad je prestalo, okupala se i vise simptoma temperature nije bilo.
Ali ono znojenje, evo, i nakon tri godine nisam zaboravila.

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu vila.vilica)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Posljedice temperature u trudnoći
23.1.2011 9:11:27   
taurus
vilo temperaturu skidaj prvo svim alternativnim metodama, dakle tuširanje, masaža razblaženim alkoholom, obloge, unosi dosta tečnosti i naravno paracetamol

što se tiče korištenja lijekova u 9. mjesecu trudnoće ne trebaš se previše brinuti
tvoje beba je u potpunosti razvijena tako da lijekovi ne mogu uticati na njen razvoj
imaš mnogo slučajeva gdje bebe odmah nakon rođenja moraju primati neke lijekove i njihov organizam je spremna za to, naravno uz adekvatno doziranje


(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Posljedice temperature u trudnoći
23.1.2011 16:08:41   
animagical
vilo ako budes morala oper kod dr nemoj ici na infektivno radije doi na otorinu (uho grlo nos), sigurnije ti je a isto ce ti reci sto i na inf. ja bila prije 2 dana, imam upalu sinusa, sad pijem zinnat:( gin kaze da on ne skodi ali eto...meni opet zao. taj krompir mi isto nista nije pomogao,samo pomoglo tusiranje, cesto i skoro hladno,a pomaze i za kasalj ako popijes toplu limunadu s medom, bronhi kuhane s mlijekom, caj od secera, ili sok od mrkve kratko prokuhan s  medom. a pitaj u apoteci za neki od sprejeva za grlo, ti sada vec smijes sve sto smiju bebe da uzimaju od lijekova.

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Posljedice temperature u trudnoći
23.1.2011 21:11:22   
vila.vilica
lalana...znaci hvala Bogu tvojoj bebani nije skodio brufen a i tebe rijesio dosadne temperature...ok, ako bude stani pani nek imam ovu info..ovo postaje iscrpljujuce vise...najgore je sto mi malo toga sad moze stati u zeludac, a dok samo unesem ove silne tekucine i narodne lijekove i nesto malo hrane...uz ovaj kasalj to sve zacas da izvines zavrsi "u ruci"user posted image

taurus ma zato sam i naglasila da cu uci u deveti mislim sutra i da ne bi trebalo biti tako strasno ako nesto drasticinije od paracetamola poduzmem....on sam vala i nije od neke koristi..tnx user posted image

animagical...ma meni je vec dala uputnicu na infektologiju, a sad dok bih opet se izborila za novu uputnicu to ti je maltretiranje po cekaonama...ja se nadam da mi nece ni trebati. user posted image

danas situacija kao i juce...stalno u krug, povisi se temp pa spadne, iscrpljenost, a grlo i dalje ne boli samo imam osjecaj da cu ga poderat od kasljanja user posted image

< Poruku je uredio vila.vilica -- 23.1.2011 21:12:58 >

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 12
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *