|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Prepoznaj bolest po simptomima
22.6.2009 14:01:34   
tea lana
Simptomi i bolovi koje ne biste smjeli zanemariti
Svako od nas ponekad osjeća neke simptome, ali ne osjećamo potrebu da odmah otrčimo liječniku

Možda su vam neki bolovi toliko slabi, da možete misliti da vam nije ništa, no ta nelagoda može biti način na koji vam tijelo govori da nešto nije u redu. Ove bolove ne biste smjeli zanemariti.Svako od nas ponekad osjeća neke simptome, ali ne osjećamo potrebu da odmah otrčimo liječniku. Poznajete dovoljno svoje tijelo da znate kada je bol posljedica premještanja namještaja ili onog zalogaja previše koji ste uzeli. Stvarno opasni bolovi su oni koji nisu tako intenzivni, pa ih ignoriramo, ali moglo bi se raditi o ozbiljnim zdravstvenim problemima. Kako bi bili sigurni da su ti slabi bolovi bezopasni, pročitajte na koje simptome trebate obratiti pažnju.Želučani problemiOno što vam se čini kao probavna smetnja nakon što ste jeli masnu ili prženu hranu može u stvari biti žučni mjehur koji pokušava proizvesti žuč kako bi probavili tu hranu. No žuč ne izlazi zbog žučnog kamenca koji blokira izlaz. Ono što možete osjećati je tupa neodređena bol ispod rebara na desnoj strani, a može se proširiti i do desne lopatice koja može trajati i nekoliko sati. Žene su zbog estrogena tri puta podložnije ovome od muškaraca, a dodatno povećava rizik od obolijevanja uzimanje kontracepcijskih tableta i trudnoća. Ako ignorirate ovu bol, mogla bi se samo pogoršati. Ultrazvuk ili sonogram će otkriti žučni kamenac, a liječnik će vas najvjerojatnije uputiti na uklanjanje kamenca. Kako bi spriječili pojavu kamenca, jedite nerazgradiva vlakna. Dobar izvor tih vlakana su orašasti plodovi, jestiva kožica voća i povrća poput rajčice, krastavaca, tikvica, jabuka, krušaka i bobičastog voća..Bolovi u prsima, grlu, ramenima, rukama i adbomenuBolovi u prsima mogu biti posljedica upale pluća ili srčanog udara. Kardiolozi upozoravaju da se srčane bolesti u pravilu javljaju kao nelagoda, a ne bol. Srčani bolesnici osjećaju pritisak u prsima. Nelagoda vezana sa srčane bolesti može se manifestirati i kao bol u lijevom ramenu, ruci ili čeljusti.Čajevi, med i tablete vam mogu ublažiti grlobolju. Ali znajte da i grlobolja može biti jedan od simptoma srčanog udara, s time da se taj simptom 12 puta više javlja kod žena nego kod muškaraca. Žene često kažu da simptomi srčanog udara nisu bili intenzivni bolovi kao što su očekivale već više neugodan osjećaj.  Grlobolja može biti rezultat iste stvari koja uzrokuje bolove u prsima kod bolesnika koji su pretrpjeli srčani udar – slabiji dotok krvi do srca. Bolovi kod srčanog udara različito se manifestiraju kod muškaraca i kod žena: 35% srčanih udara kod žena prolazi neopaženo i mnoge žene ne prepoznaju suptilne znakove poput umora, mučnine i znojenja. Prema istraživanju časopisa “Chest” 2 grama ribljeg i sojinog ulja koja sadrže zdrave omega- 3 masne kiseline, značajno je poboljšalo rad srca sudionika istraživanja u samo 2 tjedna. Bolovi u donjem dijelu leđa ili između lopaticaNajčešće se radi o artritisu, no postoji mogućnost da se radi o srčanom udaru ili abdominalnim problemima. Jedna od opasnosti je disekcija aorte, koja se pojavljuje ili kao dosadna bol ili nagli napad boli. U rizičnoj skupini su ljudi kojima je ugrožena stijenka žila, poput pušača, ljudi sa visokim tlakom ili problemima sa cirkulacijom,  pušači i dijabetičari.Ne možete doći do zraka Ovo se može desiti zbog niza uzroka, najčešći je astma, no može biti i indikacija srčane bolesti ili ozbiljne infekcije. Ako ne možete doći do zraka, a niste prethodno vježbali, trebali bi posjetiti liječnika, jer postoji mogućost da se radi o plućnoj bolesti ili poremećaju. Bolovi u trbuhuBolovi u trbuhu se najčešće javljaju kao posljedica gladi, živciranja, probavnih smetnji ili lijenih crijeva. Osjećate li bol ispod prsne kosti (sternuma), pečenje bi moglo biti posljedica čira. Čir se aktivira ubrzo nakon što pojedete određenu hranu. Većinom se čir formira kada se pojavi bakterija Helicobacter pylori (H. pylori) u vašoj želučanoj ovojnici i oslabljuje zaštitni sloj sluzi te tako kiselina izjeda želučanu ovojnicu. Ako to ne liječite može se desiti perforacija i povećava se mogućnost obolijevanja od raka želuca. U gotovo 55% slučajeva ova je bakterija uzročnik raka želuca. Krvne pretrage i drugi testovi mogu ukazati na prisutnost ove bakterije, a liječi se u pravilu antibioticima. Prema istraživanjima, jedna čaša soka od brusnice dnevno smanjila je mogućnost pojave bakterije.

Osjećate li jaku bol u trbuhu, može se raditi o upali slijepog crijeva, bolesti gušterače, crijevnim problemima ili o drugim mogućim uzrocima bolova. Upala desniČak i mala upala desni može biti ukazati na paradontnu bolest, koja uništava tkivo desni i kosti koje drže vaše zube. Simptomi poput bolova, krvarenja i lošeg zadaha mogu se pojaviti kada su vam hormoni u neravnoteži, npr. za vrijeme mjesečnice, trudnoće, menopauze ili dok pijete kontracepcijske tablete. Ako upala potraje duže od nekoliko dana potražite pomoć svog stomatologa. U suprotnom ste izloženi većem riziku od arteroskleroze, srčanog ili moždanog udara, neplodnosti i plućnih bolesti. Električne četkice za zube pokazale su se 11% učinkovitije u uklanjanju plaka i ''% učinkovitije kod smanjenja gingivitisa (rani stadij paradontoze).GrčeviJaki grčevi slični menstrualnim, mogu ukazivati na endometriozu, koja zahvaća organe i može biti uzrok neplodnosti. Kod žena sa endometriozom veća je mogućnost od obolijevanja od alergija, astme i imunoloških bolesti. Jaki grčevi ne znače automatski da imate endometriozu. Jedini način da se dijagnosticira endometrioza je laporaskopija, a vaš vam liječnik može preporučiti neke načine ublažavanja bolova. Prema istraživanjima, uzimanje 200 miligrama vitamina E dva puta dnevno nekoliko dana prije menstruacije i prva 3 dana menstruacije može ublažiti grčeve.PromuklostPromuklost prvo povezujemo sa prehladom ili se javlja kao posljedica glasnog vikanja. Ali ukoliko vam promuklost traje duže od 2 tjedna (koliko u pravilo treba da se preboli virusna infekcija) može ukazivati na problem poput hipotireoze ili refluksa. Isto tako može ukazati na pojavu polipa ili kvržica koje, ukoliko ne liječite, uzrokuju kroničnu promuklost. Ukoliko vam simptomi potraju duže od 2 tjedna posjetite liječnika i pijte mnogo tekućine. Izbjegavajte lijekove sa antihistaminima, alkohol, kofein i čokoladu koji isušuju i dodatno iritiraju glasnice. Izuzetno jaka glavoboljaAko ste prehlađeni može se raditi o glavobolji zbog sinusa, ali može indicirati da imate tumor ili izljev krvi u mozak. Jaka glavobolja je jedan od klasičnih znakova aneurizme. Zato ukoliko vas primi neuobičajeno jaka glavobolja, obavezno posjetite liječnika. Osjećaj peckanja u nogama i stopalima Mnogo ljudi boluje od dijabetesa, a da to i ne znaju niti im je dijagnosticirana bolest. Kod njih se kao jedan od znakova može pojaviti periferalna neuropatija – osjećaj peckanja ili trnci u nogama i stopalima što može ukazati na oštećenje živaca.





< Poruku je uredio acudesa RR -- 14.6.2010 17:06:29 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Prepoznaj bolest po simptomima
22.6.2009 14:05:08   
tea lana
ja cu ovdje staviti zanimljive savjete o zdravlju a moideratori ako  ima tema molim vas premjestite


Vrtoglavice i iskrenje pred očima znak su da imate niski tlak

Mnogi pate od niskog tlaka, pogotovo žene između 18 i 25 godina. Muče ih vrtoglavice, teško se skoncentriraju, boli ih glava, povremeno osjećaju lupanje srca, noge im natiču, gube apetit, osjećaju se slabo i umorno. Svi ti simptomi ukazuju na niski tlak, a mjerenjem tlakomjerom liječnik će ga točno diagnosticirati.

Tlak je nizak ako oscilira između ''0-70 i 100 -110. Nije to znak neke bolesti, ali ipak osobu ne pošteđuje neugodnosti. Naime, niski tlak još nije dovoljno istražen jer, nasuprot visokom tlaku koji je opasan za srce i mozak, on nije toliko štetan. Simptomatične su tako vrtoglavice i "iskrenje" pred očima što ih niskotlakaši osjete kad se naglo dignu iz ležećeg položaja. Zapravo, kad čovjek naglo ustane pa vidi crno ili svjetleće mrlje, to je zato što srce jače kuca, pa otuda koji put i vrtoglavica. Događa se to stoga što krv, zbog djelovanja sile teže, sporije dotječe u srce i mozak. I tako, dok se rad srca ubrzava da bi to ispravili, vid i mozak to osjećaju. Ipak, sve brzo prolazi. Organizam reagira prirodnim mehanizmom. Vene u nogama snažno se stežu i brzo tjeraju krv prema gore pa se krvotok brzo vraća u normalu.

Jednostavan test

Tko pati od ovih smetnji, često ih i ne zna na pravi način opisati svome liječniku. No, oni imaju jednostavnu metodu kojom mogu ustanoviti uzrok tih tegoba. Dovoljno je da pacijentu izmjeri tlak dok leži na krevetu u ordinaciji i još jednom čim ustane. Ako između tih dvaju rezultata mjerenja postoji prilična razlika, to je dokaz da neprilike potječu od niskog tlaka.

Plivanje koristi

U borbi protiv niskog tlaka pomaže što više kretanja jer ono potiče krvotok. Lijekovi za podizanje tlaka nisu djelotvorni i mogu imati neugodne nuspojave. Najbolja strategija u borbi protiv niskog tlaka bila bi: svaki dan jednosatna šetnja, uspinjanje stubama jer to učvršćuje vene u nogama, te što češće plivanje jer kretanje u vodi učvršćuje krvne žile. No, sportom se treba početi baviti postupno: u protivnom može naglo promijeniti brzinu krvotoka i izazvati nesvjesticu. A od nje nerijetko pate baš osobe s niskim tlakom.

< Poruku je uredio acudesa RR -- 14.6.2010 17:06:51 >

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Prepoznaj bolest po simptomima
22.6.2009 14:07:55   
tea lana
Prepoznajte melanom na vrijeme
Ranim dijagnosticiranjem protiv zloćudnog tumora

Melanom je zloćudni tumor kože koji se može razviti iz madeža ili na koži gdje prethodno nije bila nikakva promjena. U ranom stadiju se melanom može uspješno liječiti i tad je prognoza dobra. Međutim, uznapredovali melanom može metastazirati u druge dijelove tijela te predstavlja ozbiljnu, ponekad smrtonosnu bolest. Madeži se smatraju dobroćudnom i normalnom pojavom, ali svaku promjenu u ili oko madeža treba ozbiljno shvatiti jer ona može biti prvi znak pojave melanoma. Normalni madeži su male, obično smeđkasto obojene mrlje na koži koje se mogu vidjeti u većine ljudi. Samo manji broj madeža je prisutan na koži od rođenja, dok većina madeža nastane tijekom života. Kako biste lakše pratili promjene u madežu, slijedite ABCDE pravila koja su vrlo korisna za otkrivanje „sumnjivih“ madeža na tijelu. Ona se odnose na promatranje određenih karakteristika madeža i sličnih obojenih promjena na koži. U dijagnostici melanoma ABCDE pravila služe liječnicima u svakodnevnom radu, ali svatko ih može primijeniti pri samopregledu kože. • Asymmetry – asimetrija Normalan madež je pravilnog oblika, uglavnom okrugao i simetričan. Sumnjivi (displastičan) madež je nepravilnog oblika, tj. asimetričan. • Border – rubovi
Normalan madež ima pravilne rubove, a sumnjivi (displastičan) ima nepravilne i nejasne rubove. • Color – boja
Normalan madež je jednobojan. Sumnjivi (displastičan) madež ima više boja i nijansi (smeđa, crna, siva, plava...) • Diameter – promjer
Normalan madež najčešće je u promjeru manji od '' mm. • Evolution, elevation – promjena, uzdignuće
U sumnjivom (displastičnom) madežu nastaju promjene oblika, boje i veličine dok se normalan madež ne mijenja značajno tijekom života. Čim primijetite promjene na nekom madežu, ne oklijevajte, obratite se dermatologu. Dijagnoza melanoma je pouzdana tek nakon što se sumnjiva promjena na koži u cijelosti operativno odstrani i pregleda patohistološki. Daljnji postupak ovisi o uznapredovalosti melanoma, a prognoza je bolja što je dijagnoza ranije postavljena.





< Poruku je uredio acudesa RR -- 14.6.2010 17:11:56 >

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Prepoznaj bolest po simptomima
14.11.2010 22:50:06   
veeseelaa
na šta ukazuje neugodan osjećaj ispod rebara sa lijeve strane čija neugodnost prelazi u laganu bol vršenjem pritiska na stomak???
takodje nisko ispod bubrega se javlja bol pri pritisku rukom i pri oslanjanju na tu stranu prilikom npr sjedenja ili ležanja???
napominjem da je obavljen UZ bubrega i sve je ok
Da li ovakva bol odnosno neugodan osjećaj može imati veze sa čirom na zelucu?
Obzirom da je isti dijagnosticiran i već je uključena terapija???
da li je nešto drugo u pitanju ili je pak reakcija na antibiotike?
molim za mišljenje!

< Poruku je uredio veeseelaa -- 14.11.2010 22:52:28 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Prepoznaj bolest po simptomima
14.11.2010 22:53:26   
Apotekarka
mislim da je od zeludca dugo samn patila od gastritisa i sad ponekad i bas bol ispod rebara na lijevu stranu koja je znala udarati u ledja

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Prepoznaj bolest po simptomima
14.11.2010 22:57:49   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Apotekarka

mislim da je od zeludca dugo samn patila od gastritisa i sad ponekad i bas bol ispod rebara na lijevu stranu koja je znala udarati u ledja


i jesi li koristila terapiju? kako si se kultarisala problema???



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Prepoznaj bolest po simptomima
14.11.2010 23:00:42   
Hanady RR
ako je uz bubrega uredan, nema pjesak onda je od želudca garant.
eh sad reakcija na antibiotik ne znam,user posted image dali se pije još nešto za želudac, trojna terapija ona može biti ''poteška'' u početku kad se krene piti.



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Prepoznaj bolest po simptomima
14.11.2010 23:00:50   
Apotekarka
i jesi li koristila terapiju? kako si se kultarisala problema???
trudnocom nemoj se smijatiuser posted image user posted image user posted image ,udala se s 50 kg i stalno strunjena bila povis tog gastritisa,pila caj neven,pila controloc,ranitale ali bude jedno vrijeme dobro pa opet trudnoca me preporodila ali ove gpod kako je jesen znam opet zeludac osjetiti popijem ranital eff i mkoji dan i prodje,a bona sad imam mesa  viska pa i zeluzdac oblozilo okolouser posted image ,

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Prepoznaj bolest po simptomima
14.11.2010 23:09:29   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

ako je uz bubrega uredan, nema pjesak onda je od želudca garant.
eh sad reakcija na antibiotik ne znam,user posted image dali se pije još nešto za želudac, trojna terapija ona može biti ''poteška'' u početku kad se krene piti.




ma sad po novom nije više ta trojna terapija, nego piješ neku dvojnu heftu pa onda samo jednu vrstu piješ 1 mjesec
Radi se o meni bliskoj osobi pa sam zabrinuta da nije neki problem druge vrste, mada mi spominje i nadutost i krčenje crijeva pa mi to sve baca da se ipak radi o želucu
Jako sam uznemirena, nadam se da nije ništa ozbiljno
Hvala vam objema na javljanju, divne ste kao i uvijek
Ako još neko nešto zna molim da mi napiše


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Prepoznaj bolest po simptomima
14.11.2010 23:12:42   
Hanady RR
ma želudac 100% nema sa desne strane ništa...da je lijeva već bi se dalo pričati al desna ne brini....
Uz bubrega uredan...mokraćni su porhodni nema pjeska pa da od toga boli...
ništa ne brini.user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Prepoznaj bolest po simptomima
14.11.2010 23:14:50   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

ma želudac 100% nema sa desne strane ništa...da je lijeva već bi se dalo pričati al desna ne brini....
Uz bubrega uredan...mokraćni su porhodni nema pjeska pa da od toga boli...
ništa ne brini.user posted image



lijeva je strana u pitanju user posted image
možetel me uputiti koje bi sve preglede trebalo obaviti
Mislim da bi trebalo ponovo uraditi UZ bubrega iako je skoro radjen?
možda UZ jetre, žuči??? šta već user posted image


< Poruku je uredio veeseelaa -- 14.11.2010 23:16:56 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Prepoznaj bolest po simptomima
14.11.2010 23:18:12   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

ma želudac 100% nema sa desne strane ništa...da je lijeva već bi se dalo pričati al desna ne brini....
Uz bubrega uredan...mokraćni su porhodni nema pjeska pa da od toga boli...
ništa ne brini.user posted image



lijeva je strana u pitanju user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image
vidiš da sam ja otkačila žena....
ne tuguj nisma ja dobrauser posted image user posted image user posted image user posted image

desno ima svega...jetra, knali, žuč user posted image , slijepo crijevo ...mislim ja već pola ovoga nemamuser posted image
a sa lijeve nema ništa strašno, slezena i to je to...
ne brini...znaš i sama nema tu puno organa da izazovu bol...
sigurno je od želudcauser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Prepoznaj bolest po simptomima
14.11.2010 23:20:39   
veeseelaa
hvala puno, malo mi je lakše, mirnije ću zaspati 

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Prepoznaj bolest po simptomima
14.11.2010 23:20:41   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

ma želudac 100% nema sa desne strane ništa...da je lijeva već bi se dalo pričati al desna ne brini....
Uz bubrega uredan...mokraćni su porhodni nema pjeska pa da od toga boli...
ništa ne brini.user posted image



lijeva je strana u pitanju user posted image
možetel me uputiti koje bi sve preglede trebalo obaviti
Mislim da bi trebalo ponovo uraditi UZ bubrega iako je skoro radjen?
možda UZ jetre, žuči??? šta već user posted image


ma jok ni jetra ni žuč ne bole na lijevu stranu...nema šanse.....

samo može ponoviti UZ bubrega da nema slučjano pjeska u lijevom bubregu malo koji je možda pokrenut od neke uplaice mokraćnih ili čak te terapije antibiotika koja se uzima.




_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Prepoznaj bolest po simptomima
14.11.2010 23:21:10   
veeseelaa
user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Prepoznaj bolest po simptomima
15.11.2010 0:19:25   
Hannan
Da i ja nesto pitam user posted image  
Padanje u nesvijest onako iz cista mira, ujutro odmah poslije ustajanja...nikakvih bolova...pravo me ovo zadeveralo,sutra idem zorom nalaze uraditi, ali da sam spremna :)

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Prepoznaj bolest po simptomima
15.11.2010 9:30:32   
vjestica
jel osjetiš ikakve simptome prije padanja u nesvjest? tipa vrtoglavica, mučnina i s.
jeli baš izgubiš svijest ili ti se samo malo zamanta?
da li naglo ustaneš pa se to desi?


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Prepoznaj bolest po simptomima
15.11.2010 10:16:55   
Hannan
Vjestice, apsolutno nista, ustala  sisla sa sprata u prizemlje,  i u kupatilu zavrsila brisem lice i samo osjetim da gubim snagu, i nekako sam uspjela dozvati muza, i budim se  na podu on pored mene...Nemam mucnine, nemam cak ni ono da mi zacrni pred ocima  kao znak malokrvnosti...i nikad m ise ovo nije desilo.
Hvala:)

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Prepoznaj bolest po simptomima
15.11.2010 10:21:19   
vjestica
znači samo se jednom to desilo?
kad te muž našao, jeli primjetio šta neobično - grč ili sl?
kako si se ti osjećala nakon toga?
svakako otiđi doktoru, ne mora biti ništa strašno, ali naravno bolje provjeriti


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Prepoznaj bolest po simptomima
15.11.2010 10:27:24   
taurus
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

na šta ukazuje neugodan osjećaj ispod rebara sa lijeve strane čija neugodnost prelazi u laganu bol vršenjem pritiska na stomak???
takodje nisko ispod bubrega se javlja bol pri pritisku rukom i pri oslanjanju na tu stranu prilikom npr sjedenja ili ležanja???
napominjem da je obavljen UZ bubrega i sve je ok
Da li ovakva bol odnosno neugodan osjećaj može imati veze sa čirom na zelucu?
Obzirom da je isti dijagnosticiran i već je uključena terapija???
da li je nešto drugo u pitanju ili je pak reakcija na antibiotike?
molim za mišljenje!



i mene najviše asocira na želudac (čir ili gastritis)
jedino još ispod lijevog rebarnog lika ima zavoj debelog crijeva, koji može davati takvu bolu u slučaju neredovne probave ili zastoja crijevnog sadržaja na tom mjestu (jer kažeš da boli na pritisak)
a tome opet mogu biti uzrok antibiotici koj remete crijevnu floru
nakon trojne terapije bi se trebalo smiriti
poznajem dvoje ljudi koji su problem čira riješili na prirodan način: svako jutro na tašte pojesti po jedan list oguljene čuvarkuće (valjda se tako zove ona biljka debelih listova što većina ima u bašti) i tako 40 dana
pa vrijedi pokušati

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Prepoznaj bolest po simptomima
15.11.2010 15:41:01   
veeseelaa
taurus hvala puno

jel misliš na ovu čuvar kuću




_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Prepoznaj bolest po simptomima
15.11.2010 15:44:53   
taurus
http://www.google.ba/imgres?imgurl=http://www.pd-kamenjak.hr/images/fotografije/2008/Crnopac-Otric-Cerovacke_pecine/Branko_Radjenovic/slides/9.%2520Cuvarkuca.JPG&imgrefurl=http://www.coolinarika.com/forum/viewtopic.php%3Fpid%3D682039&h=480&w=640&sz=226&tbnid=fUSK8Wu4uakkpM:&tbnh=103&tbnw=137&prev=/images%3Fq%3D%25C4%258Duvarku%25C4%2587a&zoom=1&q=%C4%8Duvarku%C4%87a&hl=bs&usg=__F5MshhHczOuVsY_aolVLTWUWGRk=&sa=X&ei=-UbhTLKgDtCNjAe9_pnFAQ&ved=0CB0Q9QEwAQ



možeš li je ovako vidjetiuser posted image
joj linka koliki je user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Prepoznaj bolest po simptomima
15.11.2010 15:45:50   
veeseelaa
vidjela user posted image  
a kako misliš oguli se list? jest da je mesnat ali mislim da ga nije moguće oguliti

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Prepoznaj bolest po simptomima
15.11.2010 16:50:12   
taurus
samo se skine ona pokožica prozirna sa lista (malo zakačiš rub)
i to ne moraš sa cijele površine lista
a to se radi da bi lakše izašao sok iz lista

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Prepoznaj bolest po simptomima
15.11.2010 17:05:33   
Hannan
IZVORNA PORUKA: vjestica

znači samo se jednom to desilo?
kad te muž našao, jeli primjetio šta neobično - grč ili sl?
kako si se ti osjećala nakon toga?
svakako otiđi doktoru, ne mora biti ništa strašno, ali naravno bolje provjeriti




Jutros pokusavala da odg. i nije islo.Da desilo se smao jednom, muz je vidio kako padam jer je isao prema meni.Ja sam se u prvi mah cudno osjecala, zujalo mi je u usima i poslije toga sve  ok.
Danas sam uradila nalaze,odlicni, za zeljezo je gornja granica 24 ja imama 22,6. Eh jedino da vidimo ovih dana  dali ce biti user posted image  ili user posted image  :)



_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Tuča :-)
veeseelaa

Da li postoji situacija koja bi vas natjerala da se potučete sa odredjenom osobom? (izuzev sitacije da vam neko napadne dijete i bližeg člana obitelji)

Da (34%)

Ne (25%)

Možda (16%)

To je meni ispod nivoa (25%)


Broj svih glasova: 167

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *