|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Prijeteći pobačaj
11.2.2009 10:02:26   
Pretty mamma
Drage trudnice,
molim vas za savjet. Od početka trudnoće mi je postavljena dijagnoza prijeteći pobačaj. Sada sam u 23. tjednu i do sada sam imala 3 slabija krvarenja koja bi prestala isti dan. Naravno da sam odmah jurila doktoru koji mi je samo prepisao Dabroston 3x1 (i pijem ga skoro od početka) i mirovanje. Naravno da pijem pregnital i magnezij, ali to bi i tako korstila bez obzira na dijagnozu. Moje pitanje je da li je dovoljno samo mirovanje i Dabroston ili bi trebala poduzeti još neke radnje? Serklaža? Mišljenje drugog doktora?
Hvala unaprijed!

_____________________________

Laura je u mom naručju!
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Prijeteći pobačaj
11.2.2009 10:14:58   
dinaa
Evo moje iskustvo,druga trudnoca mi je od samog pocetka bila visoko rizicna sa prijetecim spontanim imala sam i krvarenje pa lezala i u bolnici pila dabroston pa poslije gynipral strogo mirovanje do kraja trudnoce ali bukvalno mirovanje jer mi je poslije prijetio prije vremeni porod drzala sam se savjeta doktora i iznijela uspjesno trudnocu do kraja moja curica je dosla sa navrsenih 39 sedmica.Doktor nije htjeo raditi serklazu jer kako je tada rekao nije bilo potrebe.Eto to je moje iskustvo a ti opet mozes potraziti i drugo misljenje jer bolje je cuti sta i drugi misle,u svakom slucaju sretno.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Pretty mamma)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Prijeteći pobačaj
11.2.2009 10:42:37   
Minče
Pozdrav...Evo i mene..Ja sam u 6tj trudnoce...vec 6dana pijem dabroston 3x1 i tri inekcije na svaki treci dan... I meni je dok rekao da je preteci pobacaj i strogo mirovanje...ali mene muci i bol u stomaku i ledjima..cesto me zaboli ko da cu svakog casa da dobijem user posted image ..Da li je i vas boljelo???A sto se tice iscjetka..skroz je oslabio..javi se jednom ili dva puta na dan ali svijetlo smedje boje..

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Prijeteći pobačaj
11.2.2009 10:56:17   
bubamara80
kod mene je bio isti slučaj krvarenje,dabroston,ležala u bolnici strogo mirovanje 15 dana, pa onda nikakve aktivnosti do kraja trudnoće sex ni pod razno.udebljala se 25kg ali sretno iznijela zdravog bebaća od 4,55kg user posted image

_____________________________

Ten tiny little fingers that always want to play,
That never stop exploring the wonder of today.
Ten tiny little fingers that from the very start,
Will reach out for tomorrow yet always hold your heart

Moje srce se rodilo 25.09.2008

(odgovor članu Minče)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Prijeteći pobačaj
11.2.2009 11:15:08   
Pretty mamma
Hvala drage trudnice. Meni nije rekao STROGO mirovanje, samo mirovanje, da ne idem na posao...Doduse, nije da nesto radim po kuci user posted image , to mi pomaze suprug, ja spremim rucak, operem sudje, ma ono svakodnevno. Valjda to nije neki veliki napor. Ledja me bole vise manje konstantno...imam osjećaj težine u donjem dijelu stomaka, ali barem je krvarenje prestalo...

_____________________________

Laura je u mom naručju!

(odgovor članu bubamara80)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Prijeteći pobačaj
11.2.2009 11:25:32   
mnn
i moja susjeda je to imala...pa evo sad če roditi uskoro...ma meni kaže moj susjed ginekolog da trebaju takve žene mirovati...u uli te zadrže u bolnici na promatranju...tako je bila moja prijateljica...i da to nije ništa strašno...je ti je propisao draga dabrostone? samo ti miruj i sve če biti super! glavno je da je beba dobro. nedaj se i glavu gore...sve ja to prošla sa svojom prijateljicom ,
a sad ima curicu od 1,5 ...ne brini i slušaj doktore.

_____________________________

alex ima 4 godine 2.5.2009
stize nam druga beba :)

(odgovor članu Pretty mamma)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Prijeteći pobačaj
11.2.2009 12:55:06   
anitaMO
e ovako ,da ja napišem moj slučaj.u 8 tjednu druge trudnoce dobijem krvarenje,sva mi krv niz noge pljusnula.ja misla evo ga opet spontani.srecom nije bilo.nego pukao neki hematom ,ležala u bolnici 1 mjesec.pila utrogestan za očuvanje trudnoće,zbog već jednog pobačaja.ostalo kuci ležanje i terapija.iznjela do kraja trudnocu i to do termina.pa ćeš tako i ti.sretno.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Prijeteći pobačaj
11.2.2009 13:01:34   
Minče
Hvala vam puno..orspolozile ste me da nisam sama u tome... a nadam se da ce i u mene sve biti kako trebauser posted image vala me maloprije uhvatio neki strah i odmah mi suze kerenu...sama sam pa valjda samo mislim o tome a posto samo lezim nemam sta drugo da radimuser posted image Trudim se da ne mislim o tim stvarima i da mislim samo pozitivno ali vjerovatno znate da je tesko....
A je li tebe bolio stomak i ledja???Mene ponekad zaboli kao da cu dobiti ali nije stalno samo ponekad.... i smedji iscjedak j skroz posvijetlio i ima ga samo kada se obrisem ali i on se javi ponekad...

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Prijeteći pobačaj
11.2.2009 13:07:28   
anitaMO
mene nije ništa bolilo,samo što sam krvarila svaki dan jedno 20 dana ono pomalo smedjkasto.zaboravila sam da sam pila i apaurin čitavu trudnoću,kasnije ginipral.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu Minče)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Prijeteći pobačaj
11.2.2009 13:17:23   
Minče
kli za apaurin valjda zbog tih bolova..kao zbog toga da smiri maternicu...pa cu u petak dokt da je pitam za to.... ne smijem pit bez njene dozvole... 

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Prijeteći pobačaj
11.2.2009 13:20:31   
anitaMO
nemoj ništa uzimati na svoju ruku.ni tabletu za glavu bez da pitaš dr.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu Minče)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Prijeteći pobačaj
11.2.2009 13:31:33   
NANICA
Da te i ja utjesim,
Moja "rizicna" trudnoca sada ima 5,5 godina user posted image , masallah.
Dakle, najbitnije je da se ne smijes sekirati ni za sto, slusaj savjet svog ljekara (pitaj sve sto te zanima), mozes traziti misljenje drugog ljekara zbog sebe. Takodjer miruj i nista ne radi. Ja sam cijelu tu prvu trudnocu imala dijagnozu prijteci abortus, morala sam mirovati, pila dabroston, apaurin i primala injekcije (cini mi se deproprogesteron). ali svo vrijeme sam slusala upute ljekara i nisam nista tesko radila.
Bit ce to aB da sve ok.

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Prijeteći pobačaj
11.2.2009 13:47:59   
Minče
E i ja sam te inekcije dobila... u kombinaciji sa dabrostonom njih primam na treci dan....
Ma mene vise zabrinjavaju ovi bolovi, ali nisu ni oni tako jaki i tako cesti...
Ma i ja samo lezim... nista vala ne radim..pa adam se da ce bit ok..

(odgovor članu NANICA)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Prijeteći pobačaj
11.2.2009 13:50:35   
NANICA
Bit ce ok aB da samo je najbitnije da za svaku promjenu kontaktiras ljekara i ne se sikiriki user posted image

(odgovor članu Minče)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Prijeteći pobačaj
11.2.2009 14:13:26   
batterfly
Da vas i ja malkice pokusam utjesiti....
Prva moja trudnoca, jeste bila rizicna, doktor mi je u 4.mjesecu rekao da sam se vec pocela otvarati??user posted image ...Nakon toga, odmah je uslijedila bolnica i serklaza..poslije terapija: apaurin, izoptin i pre-par(danasnja zamjena za gynipral), mirovanje itd.itd...Trudnoca prosla sa sretnim zavrsetkom,hB...
Druga trudnoca,poprilicno ista, s tim da je na samom pocetku trudnoce uocen hematom(da je se pitalo njegove zene(od mog doktora-rade zajedno), mislim da bi 90% bio pobacaj), ali on mi je prepisao terapiju dabroston i mirovanje...Nakon 15tak dana, na kontroli hematom je "nestao"..Ali sljedila je identicna terapija kao i kod prve,serklaza,opet tablete i opet mirovanje...
I moram da napomenem da sam ,pogotovo u drugoj trudnoci, imala ceste bolove u stomaku i ledjima...

Ja vam savjetujem da slusate doktora, sve sto vas muci, boli, prijavite svom doktoru...(ja sam znala zapisivati sta se desava i kakav sam bol osjetila,da bi mogla objasniti doktoru svaki detalj, ...Ako vam je rekao STROGO mirovanje, onda mirujte....nista nemojte raditi, sve moze cekati...Usisavanje, rucak, pranje sudja....NISTA od toga ne dolazi u obzir...samo mirujte....
Ja sam 2x prosla kroz to i znam kako vam je, ali jednostavno, morate mirovati...
SRETNO!!!

(odgovor članu NANICA)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Prijeteći pobačaj
11.2.2009 14:31:45   
Minče
Hvala Miska... Ja ti i ne radim te kucanske poslove...samo do wc - a i nazad u krevet..jedino posto do poslije podne budem sama napravim sebi caj i nesto stavim za jelo...ali vecinom to za jelo mi bude spremno...nije da bas ne mogu od bola ili necega nego necu bar do prvog pregleda poslije tableta...da vidim sta ce mi rec...Moja mama je sa prvom trudnocom radila serklaz...i mirovala... i dobro je na kraju se zavrsilo...
Utjesile ste me da nisam sama na svijetu sa tim problemima... Hvala vam..

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Prijeteći pobačaj
11.2.2009 14:36:10   
batterfly
Nema na cemu,draga...Uvijek sam tu, ako treba...

Samo se ti cuvaj, miruj i bice na kraju sve kako treba....
Nisi sama, nazalost, ima nas koliko hoces,ali sa pozitivnim ishodima na kraju, sto je najbitnije...
Cuvaj se....i MIRUJ!!!
LP

(odgovor članu Minče)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Prijeteći pobačaj
12.2.2009 9:23:11   
Pretty mamma
 Evo mene opet. Sinoć sam opet primijetila krv, kao i jutros. Naravno da sam u panici otišla kod doktora, da bi me on naribao zašto sam došla. Pita koliko sam uložaka promijenila tijekom noći, kažem da nije TOLIKO krvarenje, ali ga ima i samim time nešto nije u redu.  Pregledao me, kaže da je krvarenje oskudno i da i dalje mirujem. Dao mi je ceporex radi prevencije upale radi krvarenja i to je to. Ma ja sam presretna sto sam kući i ne moram u bolnicu, ali taj njegov stav mi se nije svidio. Sasvim je logično da sam se zabrinula kad sam vidjela i najmanju kapljicu krvi (a bilo je više od toga) jer mi je prva trudnoća, a on me tako otpili, kao da sam došla da ga gnjavim.
Eto, idem sada leći i ne misliti na bahatog doktora.

_____________________________

Laura je u mom naručju!

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Prijeteći pobačaj
12.2.2009 9:44:37   
Malaja
pretty mamma

Ja bih ti savjetovala da odeš kod nekog drugog i čuješ još jedno mišljenje. Ja sam nažalost imala 2 spontana i promijenila sam 3-4 doktora dok konačno nisam naišla na doktora koji je prvenstveno čovijek. Koji će da sasluša i posavjetuje. Mislim da i tebi treba neko takav. Koji će ti izaći u susret i porazgovarati sa tobom onda kada tebi to treba.
Ja ti od sveg srca želim da sve prođe kako treba.
Pozdrav


_____________________________

Strpljen-spašen!
___________________________________________________

Majkini balončići prvi put zaigrali u stomi 28.09.2009

Naša ljubičica stigla na svijet 18.03. najljepši dan u maminom i tatinom životu!

(odgovor članu Pretty mamma)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Prijeteći pobačaj
12.2.2009 14:52:24   
Minče
Ja stvarno ne razumijem takve doktore...pa naravno da cemo da se brinemo i za svaku sitnicu jer ipak prvi put se susrecemo sa tim...
Nadam se da ces bit ok...I ja sutra ili u subotu idem na kontrolu..pa cu vidjeti sta ce meni da kaze...

(odgovor članu Malaja)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Prijeteći pobačaj
12.2.2009 18:18:13   
Pretty mamma
Minče, tko ti vodi trudnoću, ako si iz Sa?


_____________________________

Laura je u mom naručju!

(odgovor članu Minče)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Prijeteći pobačaj
12.2.2009 19:20:07   
Minče
Nisam iz Sa...ja sam iz Gracanice,one kod Tuzle...Zato sam i napisala Tuzla...vise svijeta zna za Tuzlu nego za Gracanicu...pa zbog toga napisano tako..
A meni moja djeluje uvijek zabrinuto kada je iscjedak u pitanju...doduse mozda ona kao zensko malo i pretjera al meni se cini da ne bi ni taj tvoj tako trebao da odgovara...


(odgovor članu Pretty mamma)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Prijeteći pobačaj
20.2.2009 11:54:17   
tatjana j.
Evo da vam se i ja pridruzim u diskusiji. Trudnocu mi je ljekar porvrdila sa 6 nedelja i odmah preporucila piti Dabroston, zbog godina (37) i cinjenice da mi je prva trudnoca. Naravno da nisam. Negdje u 12 nedelji sam pala i razbila se "muski". Poslije 2 sata sam dobila obilno krvarenje (sveza krv). Suprug i ja smo bili na odjeljenju ginekologije za 15-ak minuta, tacno u ponoc. Na konstataciju ljekara da takvo stanje "nije alarmantno za podizanje uzbune", suprug i ja, "ocitali" smo mu lekciju koju ce zapamtiti dok je ziv.UZ pregledom utvrdjeno je da je beba OK, ali da postoji krverenje i jasno se vidjelo odakle potice. Dg/ prijeteci pobacaj. Sledila je injekcija progesterona i predlog da ostanem lezati na odjeljenju. Ovo drugo sam odbila . Savjetovano mi je strogo mirovanje i terapija Dabrostonom (3 X 1). Mirovala sam cetiri dana, dok mi nije svaka kost utrnula.Krvarenje je stalo za nepuna tri dana (zavrsilo se braon iscjetkom).Na posljednjoj kontroli (16 nedelja) ljekar je utvrdio da je sve OK, mada je iz predostroznosti predlozio dalju terapiju Dabrostonom.
Ono sto bih definitivno savjetovala savim trudnicama, jeste da na svaku pojavu krverenja ili neuobicajenog iscjetka, ODMAH I BEZ ODLAGANJA POTRAZE POMOC LJEKARA. Ni u kom slucaju  NE SMIJETE se obzirati na njihov nemar i/ili bahatost, jer se borite i za zivot svog djeteta, i svoj sopstveni. To je imperativ !

(odgovor članu Minče)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Prijeteći pobačaj
22.3.2009 8:05:01   
emy
Nisam mogla ni pomisliti da bih mogla biti na ovoj temi ali...user posted image
Nakon 30 mjeseci borbe dr. mi je konacno potvrdio zeljenu trudnocu
Trudna sam 5 sedmica ali dobila i dijagnozu prijeteci pobacaj
Imala sam jake bolove i blago krvarenje pocetkom  prosle sedmice
Dobila sam da pijem D  3x2 i inekcije progesteron depo svako 3 dana i strogo  mirovanje
Bolovi su stali ali krvarenje je ostalo, blago vise kao sukrvica
Imala sam jake mucnine i bolne grudi kao prava trudnjaca ali sve je to prestalo jucer user posted image
Do petka beta se normalno duplala, trebam je ponoviti opet sutra
Zanima me da li je moglo doci do spontanog bez obilnog krvarenja
Sutra cu znati sve kada uradim betu ali zanima me vase misljenje
Hvala

(odgovor članu tatjana j.)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Prijeteći pobačaj
22.3.2009 12:19:22   
Atarka
Draga Emy,

Kao prvo, jako je bitno da ostanes smirena i da vjerujes da je sve u Bozijim rukama. Nije lako biti pozitvan u takvoj situaciji, znam to vrlo dobro. Kad god sam ja pocela paniciti, doktorica mi je svaki put ponovila da je vazno, a nekad i presudno, psihicko stanje. Meni je krvarenje trajalo, s prekidima, par sedmica.
Nemoj sama donositi zakljucke, ne mora znaciti da je bio spontani. Dosta trudnica na pocetku krvari.
Sretno sutra, drzim ti fige i obavezno se javi sutra.

(odgovor članu emy)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *