|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Problem sa vaginaletama
20.9.2008 16:15:18   
Vana
Drage moje,

Nedavno sam imala jaku upalu uha i zbog toga sam morala primati injekcije jakih penicilina.Od njih sam dobila gljivice i dr mi je propisao canesten.Inace trudna sam 35 sedmica.
E sada, vec par noci pokusavam staviti vaginalete, ali jednostavno ne uspijevam iz razloga da sam suha kao barut.(Sorry na izrazu, ali ne znam kako da objasnim) Pokusala sam i sa pokvasenom vag i sa suhom.Cak sam i uljem mazala dole ne bi li dobila prohodnost, ali jednostavno ne uspijem.Od suhoce i neuspjelih pokusaja me pocne boliti.Valjda nadrazim sluznicu.Nije mi prvi put da stavljam vag, imam iskustva, ali ovo mi je bas cudno.Taodjer, Canesten 3 nije bas jeftin, a sve 3 vag sam na kraju bacila.
Imate li kakav savjet za umetanje vag i jel se vama to desavalo?
Pozz 
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Problem sa vaginaletama
20.9.2008 16:20:49   
maslačak82
Suho ili ne, vaginalete je uvijek bolno stavljati, ustvari više neugodno, iskreno nemam ti pravi savijet, ali nekeko probaj jer moraš da se riješiš tih dosadnih gljivica, pošto je i jogurt dobar za njih probaj sa njim..nekako, ne znam..Ja bi ti savjetovala Lactogyn tablete, one se koriste za ravnotežu ženine flore, mogu ga koristiti i trudnice i ima ih u svakoj apoteci, pogotovo su dobre za obnovu flore narušene poslije antibiotika, što se tebi i desilo..

(odgovor članu Vana)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Problem sa vaginaletama
20.9.2008 19:58:54   
camm
kod mene je uvjek prohodno bilo
bar mi to nije problem neki pravilouser posted image user posted image

ma samo ti cucni i opusti se  vidjeces kako  ce uletitiuser posted image user posted image



_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu maslačak82)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Problem sa vaginaletama
20.9.2008 20:02:42   
mamy Sabina
Što bona ne reče i Felix kako će ih stavljati
,vidim da je danas pitala.
Šalim se,nije ugodno,meni se par puta desilo
ta tzv.suhoća.Probaj leći,opustiti se i nemoj kvasiti
Canesten ćeš istopiti tako.


_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Problem sa vaginaletama
20.9.2008 20:21:51   
camm
user posted image user posted image user posted image  htijela sam joj reci

ali je ona pobjegla kao i uvjek.

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Problem sa vaginaletama
20.9.2008 21:09:14   
dadakg
Probaj da vaginaletu na sekund staviš pod mlaz mlake vode. Ja sam skoro koristila neke i u apoteci su mi rekli da se tako uradi pre stavljanja.

_____________________________

Nemogućnost postaje mogućnost kad dovoljno snažno poverujemo u nju.

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Problem sa vaginaletama
20.9.2008 23:11:14   
Adana
Mila, been there done that, user posted image  Sto ti je reci u muci se poznaju junaci... Imala sam isti problem sa vaginaletama. Ono sto bih ja radila je nakvasila vaginaletu, stavila u aplikator i dala ga muzu. Namazala se Canesten kremom, legla na ledja, opustila vilicu i misice, stavila jastuk pod guzu i pustila muza da obavi posao. Uspjelo je. I ja sam jedno pakovanje bacila. A kakav mi je tek problem bio sa Nistatinom. Srecom pa sam uzela i mast pa ista procedura ali bez aplikatora pa se sve istopi, a i sama, cucnem, opustim se i lagano. user posted image  Eto, nadam se da sam bar malo pomogla. Sretno!

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu dadakg)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Problem sa vaginaletama
23.10.2008 10:08:54   
dincica
pozdrav svima ! da li je neko koristio neo penotran vaginalete , i kako su pomogle? 

(odgovor članu Vana)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Problem sa vaginaletama
23.10.2008 10:20:51   
mamy Sabina
Koristila sam ih nakon spontanog pobačaja!
Dr, mi jepropisao da ih stavljam ujutro i navečer.
Vaginalete ko vaginalete!
Valjda su pomogle,mada mislim da mi ih je dao preventivno!



_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu dincica)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Problem sa vaginaletama
23.10.2008 10:29:23   
budućamama
IZVORNA PORUKA: dincica

pozdrav svima ! da li je neko koristio neo penotran vaginalete , i kako su pomogle? 

Koristila 7 dana svaku noć po jednu radi upale i sve sam sanirala s jednom turom. Nadam se da će i kod tebe biti isto user posted image

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu dincica)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Problem sa vaginaletama
23.10.2008 15:31:41   
Vana
Neo penotran sam takodjer i ja koristila prije trudnoce i pokazale su se kao djelotvorne, jer djeluju i na gljivice i na protozoe.Znaci koriste se kod mijesanih infekcija i kad je narusena vaginalna flora.Doktor ih najcesce propisuje kod postojanja candide i trihomonas vaginalis. Meni licno su se pokazale bolje i od metrozola i orvagila.
Kod nekih slucajeva, jakih upala i sl moguce je da ne pomogne samo jedna terapija, nego se mora ponoviti.Takodjer prilikom primjene ovih vaginaleta pozeljno je se susdrzavati od sex odnosa i ako se infekcija cesto ponavlja trebalo bi i partnera testirati na uzrocnike upale koje  zena ima.

< Poruku je uredio Vana -- 23.10.2008 15:35:57 >

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Problem sa vaginaletama
23.10.2008 15:53:47   
mynxlee
posto vidim da zivis u Bosni, nadji si vaginalete gynodaktanol. one su onako kao pomasne, kao lojanice i one ce ti da prostis uletjeti same, a kanesten su vise ko tablete suve. probaj!

ako nista nek' ti co'ek pomogne user posted image hehehe...


_____________________________

Jedina pahuljica koja je sletila 21.12.2008. godine, sletila je u moje narucje i zove se Ivan.

S jesenjim liscem dosla je i Antea 28.10.2010. i sletila u mamine ruke.

(odgovor članu Vana)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Problem sa vaginaletama
24.10.2008 9:56:26   
dincica
drage moje , nisam napisala da sam u 36 -toj sedmici trudnoce , i da li ce te vaginalete naskoditi bebi, to me zanima . Nisam ih jos kupila jer se dvoumim.

(odgovor članu mynxlee)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Problem sa vaginaletama
24.10.2008 9:58:13   
maslačak82
Posavjetuj se sa ginekologom, postoje vaginalete koje trudnice smiju koristiti, al pitaj doktora

(odgovor članu dincica)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Problem sa vaginaletama
24.10.2008 10:54:26   
blondi
Dincica,

Te vaginalete možeš koristiti-piše i u uputstvu (ja sam ih uzela ali još nisam koristila)
Meni je moj dr rekao da iskoristim 7 komada kad budem 35/36 sedmica da iščistim rodnicu.

(odgovor članu maslačak82)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Problem sa vaginaletama
24.10.2008 11:34:37   
dincica
hvala puno blondy . Bas sam se dvoumila da li da ih koristim jer sam citala da su pravo jake , a inace mi ih je doktor preporucio.

(odgovor članu blondi)
Neposredna veza do poruke: 16
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *