|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Promuklost kod djece
10.2.2011 11:30:25   
Natty
M mi već par dana promukla i to svaki dan sve jace i jace,ne kašlje,ne curi joj nos,osim sto malo "krči" u nosu,nije pila nista hladno...od cega bi to moglo biti i dal ima nesto da se to ublazi?? Nebi ju vodila kod dr samo zbog toga... ima li neko nekakav savjet ?

_____________________________

...ko ne valja sebi,neće nikome...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Promuklost kod djece
10.2.2011 11:34:36   
emma.L
Savjet koji smo mi dobili od liječnika (doduše, nas je i grlo boljelo) je da se štede glasnice (kod nas to nije bilo moguće user posted image ) i stalno, ali stalno toplu (NE pretoplu) tekućinu spuštati niz grlo. Ja sam onda pravila čajeve s medom ili kompote i bukvalno hodala i kad god se sjetim davala joj u letu špricu nečeg toplog. A ako je od djece koja vole nosati flašice ili čaše, to je bar lako, uspeš joj u jednu neka nosa i cijedi.
Problem s ovim je što se osjeti malo na apetitu, jer tko bi jeo kad cijeli dan nešto pije?

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Natty)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Promuklost kod djece
10.2.2011 11:39:59   
Anoniman
a dr. vani...tacnije u njem. kod upale grla nikako ne preporucuju toplo vec hladno...bas da se upala smiri...sto je meni i logicno...cak i colu daju kao "lijek"

(odgovor članu emma.L)
  Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Promuklost kod djece
10.2.2011 11:42:15   
Anoniman
probaj s karamelom...zaprzenim secerom i mlijekom...to je meni mama pravila kod kaslja i promuklosti...ili stavi u vrelo mlijeko da se otopi bronhi bombona

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Promuklost kod djece
10.2.2011 11:44:09   
emma.L
Kola ne ide na promuklost, nego za razbijanje gnojnih čepova na krajnicima kod gnojne angine, to i ovdje preporučuju.
I promuklost ne mora biti posljedica upale. A sjećam se i u Mostaru da sam kao dijete dobijala kuglu ledenog šlaga uvečer kad bih imala upalu grla. Nije bilo kupiti sladoled zimi user posted image .

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Promuklost kod djece
10.2.2011 11:48:34   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: emma.L

Kola ne ide na promuklost, nego za razbijanje gnojnih čepova na krajnicima kod gnojne angine, to i ovdje preporučuju.
I promuklost ne mora biti posljedica upale. A sjećam se i u Mostaru da sam kao dijete dobijala kuglu ledenog šlaga uvečer kad bih imala upalu grla. Nije bilo kupiti sladoled zimi user posted image .
ja znam da su nas ko male vazda tjerali kod upale da pijemo vrele cajeve..pa kad smo u svabiju otisli sve naopako...moji roditelji su se cudom cudili...a nama djeci bi naravno drago...a kolu smo i kod obcne pale pili...ne pitaj me zasto...tako su nam savjetovali...vjerovatno radi slajma...

(odgovor članu emma.L)
  Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Promuklost kod djece
10.2.2011 11:53:51   
Natty

IZVORNA PORUKA: dadada

probaj s karamelom...zaprzenim secerom i mlijekom...to je meni mama pravila kod kaslja i promuklosti...ili stavi u vrelo mlijeko da se otopi bronhi bombona

dala bi ja njoj to,nego ona od juce ima i proliv pa se bas ne usudim ovo da joj dam da se ne ulita još više user posted image

_____________________________

...ko ne valja sebi,neće nikome...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Promuklost kod djece
10.2.2011 11:54:55   
Natty
probaću sa tim toplim čajem,a za kolu i ja mislim da ide kod gnojnog grla user posted image

_____________________________

...ko ne valja sebi,neće nikome...

(odgovor članu Natty)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Promuklost kod djece
10.2.2011 11:56:51   
emma.L
Natty, onda ne stavljaj med, a budući da je bitno samo da bude topla tekućina, čaj od šipka će pomoći za oboje.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Natty)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Promuklost kod djece
10.2.2011 12:01:07   
N_N
IZVORNA PORUKA: Natty

probaću sa tim toplim čajem,a za kolu i ja mislim da ide kod gnojnog grla user posted image



Da, definitivno.
Ovo znam jer je S do 5-te godine imala stalno gnojnu anginu.
Složila bih se i sa dadada-om da se kod upala grla, narodnim liječenjem, preporučuju hladni preparati tipa sladoleda i sl. što je i meni logično, jer sa toplim napitcima bakterije se šire, hladno ih suzbija, zar ne? Makar je kod nas ovo palilo, jer kako rekoh S je jako često imala problema sa grlom.

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu Natty)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Promuklost kod djece
10.2.2011 12:06:43   
Natty

IZVORNA PORUKA: emma.L

Natty, onda ne stavljaj med, a budući da je bitno samo da bude topla tekućina, čaj od šipka će pomoći za oboje.

user posted image vidiš na to se nisam sjetila user posted image

_____________________________

...ko ne valja sebi,neće nikome...

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Promuklost kod djece
10.2.2011 12:08:27   
Natty

IZVORNA PORUKA: N_N

IZVORNA PORUKA: Natty

probaću sa tim toplim čajem,a za kolu i ja mislim da ide kod gnojnog grla user posted image



Da, definitivno.
Ovo znam jer je S do 5-te godine imala stalno gnojnu anginu.
Složila bih se i sa dadada-om da se kod upala grla, narodnim liječenjem, preporučuju hladni preparati tipa sladoleda i sl. što je i meni logično, jer sa toplim napitcima bakterije se šire, hladno ih suzbija, zar ne? Makar je kod nas ovo palilo, jer kako rekoh S je jako često imala problema sa grlom.

ja se sjecam da me je mama terala vreo caj da pijem ,kao sto toplije to bolje user posted image isto sam imala gnojene angine stalno,al se bas i sjecam da mi je ista pomagao osim trenutnog olaksanja dok ga pijem,a poslje opet boli ko vrag i ne mogu gutati...

_____________________________

...ko ne valja sebi,neće nikome...

(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 12
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *