|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Pušenje u trudnoći
23.12.2007 15:56:30   
issa
Vidim da neke forumašice zanima detalj više o pušenju o trudnoći, pa da ne biste o tome pričale na drugačije naslovljenim temamama, evo otvaram novu o tom problemu.

Ja sam bila dugogodišnji pušač ( kutiju i po dnevno), ali sam smanjila broj cigara na 3-4 u početku trudnoće. sada ispušim jednu cigaru u 10 dana i to baš kad mi naumpadne....

Mislim da su životi naših beba važniji od naše ovisnosti i baš zbog toga bebe ne trebaju patiti....
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Pušenje u trudnoći
23.12.2007 17:46:48   
laracroft
Ja sam bila strastveni pusac,ali cim sam zatrudnila prestala sam.Kada je malenom bilo devet mjeseci ispusila sam prvu cigaretu i nije mi bas odgovaralo.Sada vise ni ne mislim o cigaretama.user posted image

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu issa)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Pušenje u trudnoći
23.12.2007 20:48:03   
baby
Da Issa slazem se da su zivoti nasih beba najvazniji ,user posted image al mogu ti reci ja inace nemam neku veliku mucninu i neke tegobe povracanja ,u pocetku su mi se gadile ali sad u zadnje vrijeme imam zelju da zapalim ,al kad je zapalim nesjedne mi.

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Pušenje u trudnoći
23.12.2007 20:52:32   
Suncica*
Ja sam pusila celu trudnocu i hvala Bogu moja beba je zdrava. Cak kada smo u 8. mesecu otisli na ultrazvuk, cuveni ginekolog nije mogao da se nadivi njenim plucima i srcu..Nisam mogla da prekinem, jer su oko mene sve sami pusaci, a posto sam zivela sa svekrvom i imala stalni rat u kuci, da mi nije bilo cigara..hmm..ne znam sta bi..user posted image

(odgovor članu baby)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Pušenje u trudnoći
23.12.2007 21:00:30   
baby
HA HA HA   user posted image  .Suncice ti uvijek das pravi odgovor i uvijek moralises svaku na ovom forumu bas u zadnje vrijme citam razne teme i uvijek si pozitivna voljela bih da imam takvu narav ,ja sam inace neka panicna osoba i mrzim to kod sebe.
Bravo za tebe user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Pušenje u trudnoći
23.12.2007 21:14:03   
Suncica*
Hvala ti draga.
Samnom je u sobi lezala zena koja nikada nije pusila, niti pila i rodila dete sa teskom srcanom manom. Sto znaci da je sve individualno. I ne moras da pusis da bi rodila bolesno dete..Opet kazem ne daj Boze nikome, ali ni nervoza usljed ostavljanja cigara, bas ne prija bebi. Moj savet za sve mame koje ne mogu da ostave cigare, jeste da barem smanje. Bicete vi mirne, a beba nece patiti zbog nervozne mame..

(odgovor članu baby)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Pušenje u trudnoći
23.12.2007 23:23:11   
Amelaa RR
Kod mene je nevjesta pusila citavu trudnocu i hvala Bogu nije bilo nikakvih problema.Tako da to ne mora znaciti,ono jest bolje ako se moze prestat il smanjit al ako ne...

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Pušenje u trudnoći
24.12.2007 8:06:58   
Blue rose RR
Mislim da je pušenje u trudnoći, odnosno odražava se različito na svakog ponaosob.
Sreća moja pa  NIKADA  nisam stavila cigaretu u usta, tako da ne mogu da kažem kako je to kada se mora (ako se hoće-želi) ostaviti cigareta.
Ipak mislim da je to jedan od poroka koji ipak je dokazano, može da štetno djeluje kako na čovjeka tako i na plod koji majka nosi u utrobi.
Ali svako ima pravo da bira, tako ... samo skontajte da li je dobor ili nije puštiti dok ste trudne.

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Pušenje u trudnoći
24.12.2007 12:18:12   
laracroft
IZVORNA PORUKA: Suncica RR

Hvala ti draga.
Samnom je u sobi lezala zena koja nikada nije pusila, niti pila i rodila dete sa teskom srcanom manom. Sto znaci da je sve individualno. I ne moras da pusis da bi rodila bolesno dete..Opet kazem ne daj Boze nikome, ali ni nervoza usljed ostavljanja cigara, bas ne prija bebi. Moj savet za sve mame koje ne mogu da ostave cigare, jeste da barem smanje. Bicete vi mirne, a beba nece patiti zbog nervozne mame..


Sa ovim se slaze i doktor Mehmedbasic,jer stetnija je nervoza koju beba osjeti kod majke,nego cigare.

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Pušenje u trudnoći
24.12.2007 12:29:37   
makana
onog dana kada sam saznala da sam trudna cigareta za mene više nije postojala, da mi nikad nije na um pala - jeste, ali ima toliko drugih stvari koje čovjek može da uradi za sebe, a ne da skuplja katran u plućima
samo jedan podatak drage moje - bebino srce kuca brže još petnaest minuta poslije zadnje ispušene cigarete

da je to nešto dobro pa hajde, ali nije ni za koga, a bez toga se može
sve ostalo, ko se rodi s čim i kakav ostavimo to dragom bogu jer on odlučuje o tome, a na nama je da uradimo ono što mi možemo
a bez cigara MOŽEMO
user posted image   

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Pušenje u trudnoći
24.12.2007 21:24:57   
Suzana
IZVORNA PORUKA: Suncica RR

Ja sam pusila celu trudnocu i hvala Bogu moja beba je zdrava. Cak kada smo u 8. mesecu otisli na ultrazvuk, cuveni ginekolog nije mogao da se nadivi njenim plucima i srcu..Nisam mogla da prekinem, jer su oko mene sve sami pusaci, a posto sam zivela sa svekrvom i imala stalni rat u kuci, da mi nije bilo cigara..hmm..ne znam sta bi..user posted image



Dobra si Suncice, super su ti postovi! Ma vazno je da ti vise ne zivis sa svekrvom, hehehhe.
A lijepo je cuti da ti je Lorena velika i zdrava djevojcica.

Lijep pozdrav,

Suzana

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Pušenje u trudnoći
18.1.2009 21:29:37   
Anoniman
onog dana kada sam saznala da sam trudna cigareta za mene više nije postojala, da mi nikad nije na um pala -

ovako je kod mene bilo ja sam isto pusila kad sam zatrudnila nisam vise nijedne ispusila a i gade mi se pomisao na cigaretu.....

(odgovor članu Suzana)
  Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Pušenje u trudnoći
18.1.2009 21:33:47   
mnn
IZVORNA PORUKA: MaryamAmina RR

Mislim da je pušenje u trudnoći, odnosno odražava se različito na svakog ponaosob.
Sreća moja pa  NIKADA  nisam stavila cigaretu u usta, tako da ne mogu da kažem kako je to kada se mora (ako se hoće-želi) ostaviti cigareta.
Ipak mislim da je to jedan od poroka koji ipak je dokazano, može da štetno djeluje kako na čovjeka tako i na plod koji majka nosi u utrobi.
Ali svako ima pravo da bira, tako ... samo skontajte da li je dobor ili nije puštiti dok ste trudne.



slažem se!user posted image

_____________________________

alex ima 4 godine 2.5.2009
stize nam druga beba :)

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Pušenje u trudnoći
19.1.2009 14:00:37   
M kao Mama
Ja sam pušila pomalo, ali neki dan sam čula od jedne žene da joj je kćer dorila bebicu i da je imao rascjep na usnama. operacija je urađena u Zagrebu, a dr. je prvo pitao majku da li je pušila. Ona mu je odgovorila da nije gasila cigarete.

(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Pušenje u trudnoći
19.1.2009 14:23:27   
Anoniman
Ja sam pusila do sedmog mjeseca...nisam mogla prestati nikako a kako sam na kraju uspjela ostalo mi je misterija. Naravno da je pusenje statno al' je nervoza stetnija...u svakom slucaju smanjiti sto je vise moguce...

(odgovor članu M kao Mama)
  Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Pušenje u trudnoći
19.1.2009 14:59:21   
tea lana
pusila sam svo vrijeme jesam smanjila punoooooooooo,presla na najblaze al ih nisam bacila skroz i hvala Bogu moja Lana se rodila sa 4 kg,sve uredu i prvi put nakon godinu i sedam mjeseci bila prvi put prehladjena.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Pušenje u trudnoći
20.1.2009 12:09:58   
HanaBana
Pusila sam prije trudnoce ali su mi se cigare u trudnoci gadile tako da sam samo povremeno pusila kada sam imala bas extremnu zelju za cigarma. Poslije poroda sam nastavila pusiti ali to je oko 3-5 dana maksimalno na dan.

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Pušenje u trudnoći
21.1.2009 15:10:14   
Nini
Prva 4 mjeseca trudnoce nisam mogla da podnesem miris cigara, nisu mi se gadile ali su mi smrdile kao i sve ostalo oko mene :):), medjutim poslije 4 mjeseca trudnoce ponovo sam pocela da pusim nisam mogla da im odolim, nisu mi vise smrdile :), pusila sam manje nego prije trudnoce, ali u 9 mjesecu sam pusila pa cini mi se i po 2 kutije dnevno...rodila zivu i zdravu bebaru...
Nikakvo opravdanje ne postoji jer utice na bebu kako tako...neke bebe mozda se i rode zdrave,, ali ko zna mozda se kasnije pojave i posljedice naseg poroka :(...Ja se iskreno nadam da nece

(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Pušenje u trudnoći
22.1.2009 0:15:38   
amela.srce
Cao moje drage,
 
I ja sam pusila celu trudnocu, i hvala Bogu rodila sam lepu i zdravu devojcicu.Jeste da sam bila malo umanjila , ali opet sam pusila meni se cinilo da su mi jos sladje cigare nego ikaduser posted image Ali opet nedaj Boze nikome dase rodi bolesno dete dali bilo sa cigarama ili bez njih.
 
Pozdravljam vas...
 
 

_____________________________

NASA PRINCEZA JE RODJENA 28.10.2007
AMELA:LJUBAV MOJA NAJVECA!!!

(odgovor članu Nini)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Pušenje u trudnoći
11.2.2009 22:47:28   
ena23
Drago mi je da cujem da nisam jedina koja ima problema sa ostavljanjem cigara u trudnoci. Prije sam pusila kutiju dnevno, sada sam u 13toj sedmici i skratila sam na jednu ili dvije na dan, ali i tu jednu kad zapalim grozno se osjecam jer mislim da sam uzasna i neodgovorna mama... :( uvijek je lijepo znati da nisi jedina sa nekim problemom

(odgovor članu amela.srce)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Pušenje u trudnoći
11.2.2009 23:07:40   
Anoniman
Evo još jedne trudnice koja "fumara" user posted image  i to imam osjećaj da bi nekad pet zapalila od jednom.... užas
U prvoj trudnoći nije bio ovakav slučaj, fakat ne znam šta je ovo...... ma mirišu mi... cigaretama.user posted image
fuj, fuj, fuj sram i stid da me bude user posted image user posted image user posted image   
user posted image user posted image

< Poruku je uredio enisa_sara -- 11.2.2009 23:08:21 >

(odgovor članu ena23)
  Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Pušenje u trudnoći
11.2.2009 23:13:16   
camm
ja sam isto pusila i kad sam otisla kod dr.Masica
kada mi je radio ultra zvuk,vidio je covjek da pusim
jer je posteljica zuta bila,i nije mi bilo pravo kada sam cula za to
da sam znala sigurno ne bih pusila.user posted image


_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Pušenje u trudnoći
11.2.2009 23:39:06   
dinaa
U prvoj trudnoci pusila i vise nego prije fuj kad se sjetim samu sebe bi samarala ali ruku na srce nisam ni razmisljala da prestanem,eh druga trudnoca druga prica cim sam ostala trudna uspjesno prestala pusiti.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Pušenje u trudnoći
12.2.2009 9:33:23   
mnn
nemojte se ljutiti ali meni nije jasno kako može bilo koja žena puštiti u trudnoči kad zna da time šteti sebi i bebi... to ne mogu shvatiti...pa ajde jedna cigareta ali njih 10tak...neznam...žena od našeg kuma je trudna i toliko su se dugo trudili da ostane trudna...a ona dnevno popuši kutiju cigareta...i djete joj se slabo razvija...maleno je...a ona je pred porod...ma to mi nije jasno....

ipak se radi od djetetovom zdravlju...

_____________________________

alex ima 4 godine 2.5.2009
stize nam druga beba :)

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Pušenje u trudnoći
12.2.2009 20:16:08   
Anoniman

mnn uopšte ne mora značiti da se zbog cigareta beba ne razvija kako treba. Nemoj me pogrešno shvatiti, naravno da nema opravdanja za cigarete, najsretnija bih bila kad bih uspjela prestati prvenstveno zbog trudnoće a i zbog sebe. Ja sam sada 23+3, pušim, nisam prestala, a beba je u odnosu na sedmice jako napredna i super razvijena. Sada im 850 g. i to je nekih 300, 350 g više u odnosu na sedmicu trudnoće....

(odgovor članu mnn)
  Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *