|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Rak koze
11.10.2014 20:56:07   
mama2009
Vec jako dugo zelim da podijelim svoje iskustvo sa vama. Sve je pocelo prije cetiri - pet godina kad sam na moru izgorila u predjelu grudnog kosa te su mi se pojavile suncane pjege. Nista strasno.... Prije dvije ili tri god ne sjecam se tacno pojavio se mali plik na kozi, koji je pukao i nikad nihe nestao, ja sam zivjela s tim i zanemarila ga sve do ovog ljeta. Nakon odlaska na more isti plik pocinje da svrbi sve vise, odlazim dermatologu koji ukljucuje terapiju kortikosteroidima i to punih 10 dana, uzorno odradim terapiju i odlazim na kontrolu gdje cujem dijagnozu doktorice da imam karcinom koze! Pinavljam u sebi i izlazim iz ordinacije KARCINOM KOZE, najveceg organa hmmmm, sta dalje kome reci i sta?
Kazem mm dijagnozu on van sebe... Pocinjem istrazivati o svojoj dg, najbolje ce pokazati ph nalaz..mada se i sama cudim da dr nije napisala na sumnju karcinom nego bas dg Karcinom basocelulare....
Konsultujem se sa bratom koji mi dogovara pregled kod plasticnog hirurga....Nakon razgovora i pregleda kod pkasticara imam opcije da se uzme dio uzorka i uradi ph nalaz ili da odstranimo odmah sve.
Odlucujem se za prvu opcijuzbog stvaranj keloida i oziljaka....al sam zaboravila detalj da za 10 dana opet idem na more ( za eazliku od meni bliskih ljudi koji su znali za ovo ja sam bila smirena i ubijedjena da je sve greska )
Odlazim na more i deseti dan ljetovanja imam poziv da su mi potvrdili dg tj imam potvrdjeno karcinom koze..... Mm panicari vracamo se za Sarajevo, ja i dalje mislim da je greska odlazim privatno sa plocicama da mi ocitaju nalaz..Dobijam potvrdu da ipak imam Rak koze...

Eh sta sad... zivjela sam godina,a s tim, sta dalje, svi preorucuju da odmah odstranim, ali ja bas nisam u mogucnosti imam druge obaveze :) odlazim poslovno na put sedam dana...
Konacno se udostojim i odlazim kod plasticnog hirurga da se dogovrimo kad i sta.....na moje iznenadjenje kaze dr dodjite za dva dana u 9 da ste ovdje

Sa mm odlazim i dalje sam pozitivna i pravi, gluposti kao malo dijete- dal je to moj odbram eni mehanizam ili sta al kako god, ja sam super i sve ce ovo biti OK moja princeza treba mamu, trebam joj ako Bogda roditi brata ili seku, imamo mi nase planove....
Obucena u mantil bolnicki spremna za salu poziram muzu da me slika, smijem se kao kako on to kaze ides u najbolji shopping...


hvala Bogu odjecam se super nakon operacije cekam ph nalaz sa potvrdom da su sve odstranili, nadam se da se vise nikad nece vrtaiti i da imamo samo sretne i vesele trenutke pred nama...


Ovo sam ispricala kako svaku promijenu na kozi treba posmatrati ozbiljno i obratiti sr doktoru
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Rak koze
11.10.2014 21:00:56   
Hanady RR
uh draga šta pričašuser posted image


Baš mi je žao da si sve to prošla...al svaka ti čast na smirenosti i saburu...u pravu si ima ko da mamu imauser posted image

da nalaz naredni bude tip top želim ti od srca




_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Rak koze
11.10.2014 21:02:39   
Lady26
Bice to sve ok aBd!!!
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Rak koze
11.10.2014 21:11:01   
Galicia
Mamita draga.
Bas i trebas biti pozitivna, puna smijeha i svega dobrog oko sebe. Na redovne kontrole ici, drzati na oku, i bices ko bombonica.
Hvala sto si podijelila peicu sa nama. user posted image

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Rak koze
11.10.2014 21:16:18   
InLove
Da bude sve dobroo aBd..
Saljem ti punoo user posted image user posted image

_____________________________

Zbog pogresnih ljudi, vise ni prave ne prepoznajem!

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Rak koze
11.10.2014 21:20:44   
Medić*
Draga moja puno user posted image user posted image user posted image
Da ubuduce sve bude aBg dobro.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu InLove)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Rak koze
11.10.2014 21:22:30   
vjestica
user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Rak koze
11.10.2014 21:39:04   
minja_
mama2009, drago mi je da se sve tako dobro zavrsilo. od svih karcinoma koze bazocelularni karcinom je doslovno za pozeliti, ne metastazira, ako je lokacija dobra za odstraniti nikada se vise nece vratiti, tj. sa hirurskim tretmanom se zavrsava lijecenje i ne treba nikakva hemoterapija ili zracenje. odsad koristi kreme sa visokim faktorom zastite, hladovinu i sesire sirokog oboda:)))

_____________________________

ljudi koji gledaju svoja posla i ostali jednorozi...

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Rak koze
11.10.2014 21:56:35   
mama2009

IZVORNA PORUKA: minja_

mama2009, drago mi je da se sve tako dobro zavrsilo. od svih karcinoma koze bazocelularni karcinom je doslovno za pozeliti, ne metastazira, ako je lokacija dobra za odstraniti nikada se vise nece vratiti, tj. sa hirurskim tretmanom se zavrsava lijecenje i ne treba nikakva hemoterapija ili zracenje. odsad koristi kreme sa visokim faktorom zastite, hladovinu i sesire sirokog oboda:)))



da sve je to tako kako si napisala, ja sam i sama zdravstveni radnik, al kad se dr dermatolog zacudi i pita da mi nisu pogrijesili godiste jer je do sada imala slucajeve zena starijihih od 40 godina sa ovom dg. Moj brat koji je vaskularni hirurg kad je vidio kako izgleda zabrinuo se
da to nisam sponenula, da je terapija kortikosteroidima samo pogorsala stanje..... pojavilo se na novim mjestima


al hvala Bogu to je iza nas jos da bude gotov ph nalaz i idemo daljeeee

_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Rak koze
11.10.2014 22:04:45   
Visnja RR
draga mama2009


hB da je sve sada iza tebeuser posted image

nadam se da ce ova tvoja prica biti opomena mnogim zenama da se necvare na suncu... ono je odavno najveci neprijatelj nase kože

ljubim te

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Rak koze
11.10.2014 22:07:35   
minja_
mene vezano za maligne bolesti vise nista ne cudi, sve sto smo ucili o dobnim granicama u kojima se te bolesti javljaju jednostavno vise ne vazi, nazalost.
uglavnom, pratimo simptome i znakove koje nam tijelo daje, nista ne prepustajmo slucaju. nazalost, nismo vise premladi ni za sta...

_____________________________

ljudi koji gledaju svoja posla i ostali jednorozi...

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Rak koze
12.10.2014 0:46:10   
hatepsut
Kad si pricala ja nisam mogla da povjerujem,nadam se da je najgore iza vas i da se nece vracati user posted image

_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Rak koze
12.10.2014 1:26:50   
veeseelaa
mama2009 šta ja to čitam?

ostadoh bez riječi, pojma nisam imalauser posted image

nalazi očekivani će aBd biti u redu

ljubim teuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Rak koze
12.10.2014 8:54:56   
Full Moon
Draga M, svaka cast kad si se tako nosila s timuser posted image user posted image
Zelim ti i molim Boga da nalazi budu potpuno uredni, sretno!!!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Rak koze
12.10.2014 14:37:19   
morenaa
Mama2009 citala sam s nevjericom.. svaka cast na hrabrosti,drzi se, nadam se da je najgore proslo.. aBda da taj nalaz bude dobrouser posted image

(odgovor članu Full Moon)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Rak koze
12.10.2014 21:26:50   
leona81
draga mojauser posted image

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu morenaa)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Rak koze
12.10.2014 21:32:47   
Anoniman
Draga moja, ne mogu da vjerujem...
Bice to aBd sve OK i bice JUCER!
Budi uvijek tako pozitivna, ali i odgovornija jer imas svoju D kojoj treba mama!

(odgovor članu leona81)
  Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Rak koze
13.10.2014 13:53:04   
koka i po
hvala Bogu odjecam se super nakon operacije cekam ph nalaz sa potvrdom da su sve odstranili, nadam se da se vise nikad nece vrtaiti i da imamo samo sretne i vesele trenutke pred nama...


ma znas da ce biti dobro...user posted image ..rekla sam ti
neka si to rijesila...
a bas si nasekirala ovu raju iz zone da znasuser posted image

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Rak koze
13.10.2014 14:04:29   
Skvo RR
draga mojauser posted image user posted image ..sta da ti kazem...ti si jedna jaka licnost..ti ces to akoBogda savladati....zelim ti brzo ozdravljenje od srca...

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Full Moon)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Rak koze
13.10.2014 14:17:01   
MicoTico
Mama2009user posted image user posted image user posted image
Naravno da ćeš biti dobro i naravno da će nalazi biti super. Trebaš curi svojoj, trebaš svojoj porodici i trebaš, naravno, i namauser posted image

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Rak koze
13.10.2014 14:20:34   
palachinken
mama2009, ti si baš beton-žena. Armirani!
Da se to više nikad ne vrati!

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Rak koze
13.10.2014 14:24:21   
Super Beba
Draga Mama2009, svaka čast na hrabrosti!
Da aBd sve na kraju bude dobro!!!
user posted image user posted image

_____________________________

Bolje živjeti 100 godina kao milioner, nego 7 dana u bijedi.

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Rak koze
13.10.2014 14:25:47   
malena27 RR
Draga M, sretno u daljem lijecenju i da ubrzo sve bude iza vas...

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Rak koze
13.10.2014 14:26:50   
Amani12
Draga moja M. svaka cast na pribranosti,hrabrosti i pozitivi. Zmaj zena.

Zelim ti najbolji moguci nalaz,da nam uvijek budes zdrava i sretna.

Saljem ti bezbroj zagrljaja user posted image

_____________________________

21.12.2009. Najljepse Sunce obasjalo nase Nebo Ljubavi <3
30.01.2016. Nova najveca Ljubav stigla u nas zagrljaj <3


(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Rak koze
13.10.2014 15:11:37   
veki_aki
bas mi je zao da ovo procitam kad sam usla na forum nakon dugo vremena, ali koliko vidim ti si jaka zena,a psiha je jako,jako vazna u tim stvarima. Od sveg srca ti zelim samo dobre nalaze I da je sve to iza vas, I da se ubuduce samo brines o svakodnevnim glupostima!

(odgovor članu Amani12)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *